60033
  • DummyBoy
    #46457
    Az a baj, hogy az átlag egysejtű ha meglátja egy oldalon az SWTOR és az F2P betűket egyszerre szerepelni, már jön ide és élvezkedve fröcsög ...

    Azt persze hogy ez mit jelent, egyik sem tudja ... Az egyik része nem szánt időt arra hogy elolvassa, a másik fele meg hiába olvasta volna el nem érti ...

    Nem kell ezen meglepődni, ez most egy ideig menni fog, aztán leül ...
  • Bhalage
    #46456
    tekintve az offi oldalon felrakott tablazatot es hogy az huen tukrozi a valosagot, a subscriberek semmit nem fognak eszrevenni, ami az azelotti dolgoktol kulonbozik. aki most jatszik (es elvezi) az azutan is ugyanugy fog. vagy f2pvel kivalasztja mit akar, befizet errearra.
    nem tudom mi ez a f2p horges, de geciszanalmas.

  • Kazagor
    #46455
    Mi a szánalmas?
    Hogy a TOR F2P lesz, vagy az, hogy pár unatkozó idióta gyökér bemászik egy fórumra és trollkodik?
    Szerinted?
  • Nephin
    #46454
    Nahát, te is megjöttél? :D
  • Bhalage
    #46453
    nomen est omen baratom
  • ezustszem
    #46452
    Ez mar szanalmas...
  • Nephin
    #46451
    Lemaradtam, bezárták a szervereket? Megszűnt a havidíj? Oh wait... Picitrollok játszhatnak 50-es szintig, full korlátozva? Ez a nagy győzelem? Szobrot intézzem, hogy megörökítsétek az utókornak? :D
  • PiszkosFred
    #46450
    Hja, de kozben mar toltik a klienst es peccselnek :)
  • Kazagor
    #46449
    Jajj nekünk, megint ránkszabadultak a gyökerek...
  • Bigblind
    #46448
    Ja! Hogy mondogatták anno hogy ez biztosan nem lesz még hosszú hosszú évekig f2p, mekkora trollok akik ilyet mernek állítani! Ehhez képest mennyit is bírt az évek helyett?
  • MerlinW
    #46447
    Ingyen végigtolhatom a sztori módot, ez a lényeg. Nekem más nem is kell:)
  • Bhalage
    #46446
    kb

    az latszik, hogy eroforrast nem toltak ala (mik voltak/vannak a hosszu tavu tervek, van egyaltalan ilyen?), aztan mindenki cska nez EAnal, hogy hova a faszba tunnek az emberek, sztem fulrla raalltak a 60eur bf(x) 60eur moh(x) jatekra /ev aztan * sokmillio varalo + 3 dlc azt dől a zsé, szavatosság nulla, termékéletgörbe=tiszavirág élet, max profit, minden mas leszar
  • Krassius
    #46445
    Igazából ha tényleg szeretitek a játékot és szeretnétek hogy hosszú távon is szórakozást nyújtson akkor szurkoljatok hogy ez a model sikeres legyen. Ha meglépték az F2P-t az azt jelenti hogy a subok továbbra is drasztikusan estek, ergo ha ez F2P nem lenne sikeres akkor valoszinűleg beteszik a játékot az elfekvőbe a WHO mellé, ergo minimal support és közel 0 esély új contentre.
    Nektek ez A Játék, az EA vezetőségnek viszont csak egy elem a kiadás - bevétel kimutatásokban, es ha nincs elég bevétel nem fognak további pénzt beletolni.
  • Nephin
    #46444
    Oké, köszi, vettük, szia. :D
  • BoneDragon
    #46443
    Olyan vicces, hogy ilyenkor próbálsz visszavágni. Nem fog érdekelni csak bejöttem egy komment erejéig trollkodni. :) Amúgy csoda, hogy idáig bírta...
  • PiszkosFred
    #46442
    Nekem bejott Coruscant, szerettem/szeretek ott boklaszni. Unalmasnak tunik a massziv zart ter, meg szinte par textura valtogatja egymast, ez igaz. Viszont a TOR-t megelozo jatekokban, amivel jatszottam, folyamatosan csak szabad terben, dzsungelben, erdoben, pusztaban stb kalandoztam, most vegre jo volt egy kis zart ter. Arrol nem is beszelve, hogy mint laikus SW jatekos, mindig is kivancsi voltam arra, hogy ezek a bolygovarosok vagy varosbolygok vagy mik hogy nezhetnek ki.

    A 4-5-6 filmjeit sokszor neztem (gyerekkori szep emlekek), az 1-2-3 csak egyszer, a jatek elott, valamint az Xwing majd Tie Fighter jatekokat leszamitva talan csak a Dark Forces nevu osregi fps-sel jatszottam, hiaba, sosem voltam SW fan (nem is leszek). Ezert szamomra udito volt a jatek jopar helyszine, hogy vegre lattam azt, amirol esetleg a filmekben beszeltek, vagy csak fel percig mutattak. Kozte a fovarost, vagy kozpontot, vagy legyen akarmi is ez.

    Detto ez a helyzet Narshadaval is, sokan ruhellik, de nekem bejott a zart terben valo bolyongas. Skyrim utan kifejezetten udito volt.
  • Kazagor
    #46441
    Számukra ez a legegyszerübb és legjobb megoldás, csak számunkra a legrosszabb. Arra meg szarnak magasról amig profitot termel az új rendszer.
  • darth devil
    #46440
    Úgy látszik szokásához híven, a lehető legrosszabb változatot válaszotta az EA. :D
  • Nephin
    #46439
    Sok sikert ehhez a "f2p"-hez, ha leszakad a lábad félúton Tatooine és Nar Shaddaa között, mert nem tudsz rendesen utazni a korlátozásoktól, akkor is ennyire örülsz majd, remélem (költői kép, úgysem fogsz játszani, gondolom, de talán érted a lényeget). :P :D
  • BoneDragon
    #46438
    Szegény naív nephin, még hogy jó pár évig nem lesz f2p... (kuncog)
  • Bandras DaSilva #46437
    Nem annyira...csak kicsit:) , de ez inkább a munkahelyi hülyéknek szólt:)

    És igen, coruscant szar... meg nekem nem nagyon jött be belsavis sem...hoth jó volt, tatooine is részben...meg a class küldik is többé-kevésbé.

    Fpket szeretem...talán a directive 7 volt egy kcisit macerás, de már az is jó.
  • Nephin
    #46436
    A jövő nagy kérdése, hogy ellenáll-e a csábításnak az EA és kihagyja-e ezeket, vagy nem (ha nem, akkor ez bizony dealbreaker).

    Hé, Alienator, te mint helyi jós, mit mondasz, lesz p2w vagy nem? :D
  • Bhalage
    #46435
    kilometer hianya egesz biztos nemlesz :D:D
  • Nephin
    #46434
    Annak valóban tökéletes, aki single player Kotor 3-mat akar magának - megkapja, csak sokat fog kolbászolni, dehát valamit valamiért. :)
  • Bhalage
    #46433
    remelem nem vetted komolyan (de komolyan coruscant tenyleg egy fos - szubjektiven sztem meg shadda is :d ezek a varosbolygok szarul vannak megvalositva :()
  • Bandras DaSilva #46432
    Ja, több részlet jó volna.

    Attól tartok, hogy elszalad velük a ló és behoznak majd sok új/szép/extra cuccot pénzért.

    Valamiből élni kell :P
  • Bhalage
    #46431
    alapvetoen a kezdo bolygok nem is erhetoek el a faszszopo republiknak de jojjenek csak morcos sithek vegelathatatlan serege varja oket szeretettel <3
  • Bandras DaSilva #46430
    Aki meg ilyennel kezdi a hozzászólását, az sem.

    tatooin ---egy részén egymás hegyén-hátán vannak a mobok meg az npc, egy másik részén meg semmi sincs. Mondjuk talán az egyébként tényleg kivétel.

    Kb. azért teszi be a kaput mert addigra sztem meg is unom, és nem nagyon van kedvem megint a millió faszkalap hülyeségeit olvasni minden chaten. Tapasztalatim szerint ilyenkor megjelenik sok hülye,a ki abban éli ki magát, hogy a, beszólogat, b., okoskodik c., megmagyarázza, hogy a lvl20as zöld cucc amit hord 50esen, az gyakorlatilag jobb mint a te columi/rakata dresszed....
  • Bhalage
    #46429
    a leiras alapjan ez az ftp egy nagyon kibovitett trial (felhuzhatsz karit 50re. vagy annak aki tenyleg singlekent akar jatszani.

    penzert nem hinnem h elony lesz mivel marad a subscription based jatek es azok mindent megkapnak (korlatnak eleres wz, ops, gtn, jarmu, minden). (remelem nem merik kutyulni, hgoy s2p is fizessen mert akkor en is felmordulnek)
  • Nephin
    #46428
    Ez igaz, simán lehetne magasabb szintű küldetés vissza a bolygókra... legfeljebb a pvp szervereken menne a sírás a gank miatt.
  • Bhalage
    #46427
    "nem volt töltögetés amikor átmentél egy zónahatáron, így hatalmasnak és élőnek tűnt a világ, nem érezted azt, hogy nagyon le lennél korlátozva).
    "

    ezzel egyetertek, sztem is a legjobb feelinget a minimalis toltes hozza
  • Nephin
    #46426
    Nekem az fogja betenni a kaput, ha pénzért előnyt lehet majd venni, statot vagy bármit, ami javít a karakteren, addig - főleg ezekkel a korlátokkal - a f2p alig lesz több egy trialnál, gúzsba kötve, szóval nincs vele nagy gondom. Meglátjuk, mi lesz belőle.
  • Bhalage
    #46425
    megoldhato lenne, hogy egyes bolygok nem egy adott szintet elegitenek ki, hanem tobbet. pl: =korriban alapvetoen 1-10+kesobb 30-40+a vegen par heroic insta)

    uj teruletekhez lenne taxi vagy mittudom en, alapvetoen meg moost is berakhato, de a lenyeg ha korabban kicsit osszekutyultak volna a bolygokat az fasza lett volna. bar mondhatjuk hogy az egyszeri retardalt nem talal el oda ahova kell neki es abbahagyja a jatekot azert nem bonyolitjak el.

    de akkor lett volna kis "recycling es tenyleg nem ez a kiszinteztem soha tobbe nem jovok vissza... pedig most belegondolva mekkora isten bolygo korriban dromund kaaas te jo eg. helyette minden fos belsavison van (igazan kitalalhatnanak mar vmi mast hk51 is belsavis napik, ev, worldboss, kurvaanyad erdekli belsavist?)
  • Bandras DaSilva #46424
    Nem.

    Tudod, vannak olyan játékok, ahol nem lineárisan épülnek föl a területek, sőt olyan is van/volt, ahol nem voltak szintek és egy bolygón ahogy barangoltál különféle nehézségű mobokkal, npckkel találkoztál. Ott volt értelme visszajárni minden bolygóra, mert találtál olyan részeket ahol kihívást jelentő dolgokat tudtál csinálni, vagy craft alapanyagot tudtál szerezni stb stb.

    Ez a zónázás egyáltalán nem alap. Mint ahogy a sok töltögetés sem.

    Pl, Vanguard, swg, darkfall, MO ahol nem voltak külön zónák (persze gyakorlatilag voltak, de nem volt töltögetés amikor átmentél egy zónahatáron, így hatalmasnak és élőnek tűnt a világ, nem érezted azt, hogy nagyon le lennél korlátozva).

    Szóval nem azért mentem vissza egyéb helyekre, hogy röho9gjek a kiskatrikon meg vagizzak, hanem azért mert volt dolgom arrafelé.Így sztem sokakl változatosabb volt az élet mint pl az swtorban ugyanazokat a napikat csinálni egyfolytában. de ez mondjuk lehet csak velem van így.

    Arról már nem is beszélve, hogy olyan játékokban, ahol mondjuk városokat, falvakat lehet alapítani/építeni, plusz nagyon egymásrautaltak a játékosok sokkal klasszabb kis közösségek alakulnak ki.

    Mostanában sok játék egyszerűsödik, szólózásbaráti lesz. Akkor minek MMonak hívni?

    Pont a lényegét veszíti el.
  • Bhalage
    #46423
    1. aki coruscanton jar az sikeres ember nem lehet
    2. van igazsag, hogy itt elegge fel vna darabolva a terulet szekciokra, ez igy lett kitalalva. a mapok meretevel amugy nincs probléma, azert kicsinek se neveznem, amikor felfedezo uton voltam tatooinen es delrol felmentem eszakra a legjobb speederrel is igencsak hatalmas ut volt (es hangulatos)
    3. "Mondjuk az őszi f2p nekem majd beteszi a kaput...abban már nem kívánok részt venni" can i have your stuffz? mi tenne be a kaput, subscribernek ugyanugy minden elerheto lesz (sot meg tobb is) es bizzunk benne fejlesztik a jatekot
  • Kazagor
    #46422
    Miért te más MMO-kban mást tapasztaltál?
    Te visszamentél egy alacsony szintü zónába nézni a kiskarikat ahogy szenvednek a mobokkal amiket te 1 ütéssel elintézel?
    Ez minden MMO-ban így van, csak itt bolygóknak hívjuk zónák helyett.
  • Bandras DaSilva #46421
    okés, akkor itt szóhasználaton vitázunk. Nálam korábbi játékokból kifolyólag az összes olyan terület amihez tölteni kell, insta.

    Akkor nevezzük őket zónáknak. Sok van belőlük.
  • Nephin
    #46420
    nem azt mondtam, hogy nagy terek, azt mondtam, hogy publikusak. :)Nincs insta az instákon és a classq-en kívül.
  • Bandras DaSilva #46419
    Hát ez az, szerintem ez mutatja azt, hogy ez a fejlesztői elképzelés megbukott. Eltöltesz egy bolygón egy pár órát aztán csá...soha nem mész vissza.
  • Bandras DaSilva #46418
    Inkább én kérdezhetném ezt:)...azért azt ne lehet mondani, hogy nagy szabad terek lennének swtorban...vagy akkor én szoktam máshoz. Ezeket a zónákat elég hamar be lehet járni. Ráadásul némelyik tök hülyén van megcsinálva...lásd Coruscant pl...ahol kb a kis teret úgy nagyítják, hogy 80 kört kell menni mire odaérsz a-ból b-be mert ilyen kis kacskaringós útvonalat terveztek bele.

    Egyéb játékokban (vanguard, swg, mortal online, stb) hozzászoktam a nagyobb terekhez és ahhoz, hogy lehet sokat menni minden irányban és nem szűkül be egy útvonalra.

    Ezt már lefutottuk párszor, szal ne menjünk bele nagyon...nektek tetszik, nekem nem annyira...ezzel együtt még mindig játszom vele mert a napi pár órás szórakozást még ad.

    Mondjuk az őszi f2p nekem majd beteszi a kaput...abban már nem kívánok részt venni.