60033
  • Nephin
    #47017
    Az voltam, de a második mondat elejéről lemaradt a "f2p-eknek"... :D
  • Panzeradler #47016
    Biztos premiumos voltál? Chatleni tudtam, AHzni szintén, skirmish volt(ebből nem mind),instát és raidet megkellet venni 1x vagy pedig azt a területet ahol található. Lazán eltudtam játszani azzal.

    Egyelőre úgy néz ki, hogy Tor nem lesz így jól belőve.
  • Nephin
    #47015
    Lásd #47007 és #47008. Preferred leszel, nagyobb, mint a f2p, kisebb, mint az előfizető.
  • Kryon
    #47014
    Nem érted a problémát. Nem azzal van a baj, hogy aki majd megveszi 3k-ért a játékot és nem fizet érte azon kívül semmit korlátozásokkal játszhat.
    Nem is azok hiányoznak, akik 2 hét után abbahagyták azzal a felkiáltással, hogy "nincs tartalom, és szar fos gagyi".
    Hanem pl. én is megvettem teljes áron, és fizettem az elejétől mostanáig.
    Tehát f2p-ig ha összeszámolom támogattam/támogatom őket 40-50k-val.
    Egy ideje viszont egy másik játékkal is játszom párhuzamosan, és mostanában átlag hetente 2x logolok be swtorba, sztorikat csinálni meg egy kis pvp, semmi egyéb.
    Ezért úgy gondolom, hogy átállás után nem fizetem folyamatosan ennyiért, csak akkor amikor épp többet van kedvem/időm játszani.
    És nem szeretném azt, ha az eddigi hűségem, és nem kevés pénz elköltése után egy szinten lennék kezelve Darthvaderhun f2p ingyenjánossal.
  • Nephin
    #47013
    Hát, a Lotroban például prémiumosként, founder accal, 4 és fél év fizetett hozzáférés után külön meg kellett vennem az eredeti alapterületek questpakkjait soksok turbine pontért, mert nem járt... Vagy csak 2 goldod lehet, ha nem veszel bővítést, nem AH-zhatsz, nem chatelhetsz, nincs insta és raid, nincs monster play stbstb... igazán nem nagy a különbség, itt olcsóbb, viszont heti a raidpass például.
  • TDC Geronimo
    #47012
    Inkább Bionak kéne körülnéznie a mai MMO piacon, ha már f2p/hybrid modellre váltanak nem ártott volna tájékozódni előtte
  • Bhalage
    #47011
    nem tudom mit varnak az emberek a f2p-tol
    komolyan -.-
    meg mindig, es azutan is be lehet fizetni.
    aki szereti a jatekot az eddig is es ezutan is befizet..

    amugy attol h f2p, a nagy visszaterok (nevezhetjuk ugy is oket "akikre semmi szukseg", bar poen lesz szanaszejjel szmesselni oket) befizethetnek...

    akinek meg azon fanyalog, hgoy freeplay-ert erosen korlatozott jatekot kap, annak javaslom a valo eletben nezzen kicsit korul mi van ingyen
  • Nephin
    #47010
    A sztori classonként van, nem specenként, persze, hogy ugyanaz a jedi knight két ágáé...
  • Pluskast
    #47009
    A story jó csak a baj az, hogy gyakorlatilag repetitív. Amikor az első karakteredet kihúzod az nagy élvezet leköt és játszani akarsz vele. A másodiknál azért már nyögve nyelős. Ok, hogy a fő küldetések mások - bár ez sem teljesen igaz, hisz pl a sentinel és guardian fő küldijei ugyanazok - de a mellék küldetések tök egyformák.
  • Nephin
    #47008
    F2P FAQ
  • Nephin
    #47007
    Nem hinném, hogy az, aki fizetett x hónap előfizetést, ugyanaz a kategória lesz, mint az, aki frissen jött f2p. A cuccok megmaradnak, a bankok megmaradnak, a karakterek közül ki kell majd választani az x megengedett számút, amit használni akarnak.

    Valószínűleg nem fogják lerángatni a rakatát a karakterről azért, mert az illető most f2p-ként játszik.

    Nagyon hasonlít az egész a Lotro alaprendszerére.
  • Kryon
    #47006
    A legbosszantóbb az egészben, hogy a játék jó, a sztorit nagyon eltalálták. Erre behoznak egy ilyen f2p-t, ami arra kevés lesz hogy a régi játékosokat visszahozza, mert a sok (velük szemben igazságtalan) korlátozás olyan szinten rombolja majd az élményt, hogy még aznap törlik az egészet.
    Arra viszont ideális, hogy a sok kis troll ezután a játékon belül terjessze az igét.
  • TDC Geronimo
    #47005
    Most nézem milyen korlátozások lesznek f2p-be. Csak egy idézetet tudok ide ezzel kapcsolatban egy másik fórumról:

    "Congrats EA and Bioware on failing not only once but TWICE.

    Good god."

    Nem tanultak a hibáikból úgy látszik. Továbbra is fingjuksincs
  • Kryon
    #47004
    Amíg előfizetsz marad minden úgy mint eddig. Ha pont akkor nincs befizetve amikor átállnak, akkor bukod az addigi hónapok után járó CC-t.
    Ha előfizetsz amikor visszajössz, akkor elvileg nem ér nagyobb veszteség.
    Akik viszont leállnak a fizetéssel, azok megszívják, nem kicsit...
  • roblee
    #47003
    Healer karit akarok indítani, mit ajánlatok rep és emp oldalon?
  • roblee
    #47002
    MI a helyzet akkor, ha mondjuk decemberben lejár a gamecardom, és csak januárban veszek újat, de addig nem is lépek be a játékba. Érinteni fognak a lent említett dolgok, vagy folytathatom ott, ahol abbahagytam, mindenféle korlátozás nélkül.
    Egyébként nagyon érdekel a CC dolog, már alig várom.
  • gergod
    #47001
    en ugy olvastam/ertettem, hogy akkor kapsz cartel coint, ha elofizeto vagy azon a napon amikor f2p lesz.. tehat hiaba voltal elofizeto 3 honapig regebben, nem kapsz utana coint, ha nem vagy elofizeto atalakulaskor. de lehet, hogy flereertek valamit...

    az meg tenyleg logikus, hogy a visszaterok azzal fogjak kezdeni, hogy fizetnek minden apro csepro unlockert, meg mielott latnak, hogy mi valtozott mielott elmentek.
  • Tyrpak
    #47000
    Egyelőre a b) variáció él: ha nem él az előfizetésed azon a szent napon, amikor F2P lesz, akkor vehetsz meg mindent abból a pár cartel coin-ból, amit adakoztak a korábbi előfizetőknek.

    A régi előfizetők ha nem jönnek vissza az f2p ELŐTT, akkor vehetik meg drága pénzért a jogot, hogy újra hordhassák a korábban megszerzett lila cuccaikat pl. Ennél nagyobb tökönrúgás csak az EQ2 átállás volt, ahol egész egyszerűen elvesztetted ezeket a tárgyaidat.

    GergoD:
    Mindegyik van, amit írtál, csak meg kell venni az unlockot hozzá.

    És visszatértünk az előzőhöz, hogy a legnagyobb kérdés, amire még senki nem válaszolt, hogy ha 1 hónapra 1-szer előfizetek a f2p után, akkor megmaradnak-e az "előjogaim"? Mert akkor jobban megéri egyetlen hónapra egyszer befizetni, mint egyesével megvenni a cash shopból.
  • gergod
    #46999
    az f2p jatekosok ugy meglesznek szoritva, hogy senki nem fog visszajonni.
    nehany pelda:
    - nincs guild bank
    - 1 slot bar (12 skillel)?!?!?!? a tobbit lehet az ability panelrol
    - nincs mail es trade
    - nem vehetsz fel lila ruhat
    - 3* rollolhatsz lootra FP-kben(nem 3 loot, 3 roll amit vagy megnyersz, vagy nem)
    - drgagabbak a jo lootok (tionese, columi)
    - 1 crew skill
    - es meg sorolhatnam...

    ki az a hulye aki igy visszajon?
  • Kryon
    #46998
    Összességében nem tűnik rossznak, csak néhány dolgot hiányolok.
    Egyrészt valami karakter átalakítót/névváltoztatót és transzfer lehetőséget is ideje lenne már berakniuk.
    Másrészt hiányolok valami "veterán" opciót azok részére akik eddig előfizettek, és esetleg szüneteltetnék egy darabig.

    Mert ha azt nézzük, hogy így egybemossák azokat akik már 40-50k-t ráköltöttek a sima f2p játékosokkal, azt azért nem érzem teljesen igazságosnak. Nekik több lehetőség járna akkor is ha az átállás után nem fizetnek elő. És igen, a befizetett hónapok után adott 100-200 coint kevésnek tartom az ezután járó 500-hoz képest.
    Valami olyan rendszer kéne, mint Aion-ban volt a váltás után, tehát ne férjenek ugyan hozzá mindenhez amihez az előfizetők, de mégis több dolog legyen nyitva számukra mint az újonnan érkező f2p játékosoknak.
  • Nephin
    #46997
    Dehogy húzom fel magam, megszoktam. :P

    Cartel Market infók
  • roblee
    #46996
    Nephin, szerintem hagyd a francba. Nincs értelme az egésznek. Felhúzod magad és még a végén nem fogod frissíteni a swtor.hu-t, annak meg nagyon nem örülnék, és ezzel szerintem más is így van. :)
  • Nephin
    #46995
    Most komolyan egy egy hetes hozzászólásodat rángatod elő, mint kapcsolatot ahhoz, amit két teljesen más embernek írtam? :D Jézusom.

    A karbantartás ettől függetlenül addig tart, ameddig tart, bárki pöröghet rajta, csak teljesen felesleges, ugyanis attól nem lesz előbb vége. Majd ha megnő a pályafutásod ideje, látsz olyat is, ami hamarabb végetér, hűha. :D
  • Kisponyi
    #46994
    Nincs miért/miből visszavennem. Mint mondtam nem vitázni jöttem, kérésedre pedig, olvass vissza kicsit. #46953. Erre mondtam, hogy akkor jogos is volt, nem is vittem igazán tovább dolgot. Bár tény még mindig kissé furának tartom, hogy még 1 olyan karbantartás/leállás nemvolt ami időre sikerült volna. Persze ez egyenlőre csak az én rövid pályafutásom alatti tapasztalat.
  • Nephin
    #46993
    Ha esetleg azt megmutatnád, hol reagáltam a te hozzászólásodra, megköszönném. Tyrpáknak és carkey-nak írtam... jó reggelt.

    Vegyél vissza a stílusból, ha egy mód van rá.
  • Kisponyi
    #46992
    Nem fogok a kedvedért átmenni sem személyeskedésbe, sem trollkodásba, ha nem vetted észre, hogy poénnak szántam a leállásos hsz-t, azon nem segíthetek és magyarázni sem fogom. Ennyi. Na de hogy játékkal kapcsolatosan is legyen valami amit írok.

    Nálam 2:1 arányban van Imp vs Rebel karakterszám. 6:3, mint a nagy magyar meccs :D
  • Nephin
    #46991
    Mutass példát bármelyikre, pls.
  • Kisponyi
    #46990
    Nephin, komolyan, se a szarkazmust, se a poént nem érted, elsőnek jogos volt a hozzászólásod, másodjára felesleges.
  • Nephin
    #46989
    A karbantartás alatti látogatottság 99%-át a hiszti és az arra adott válaszok adták.
  • Kisponyi
    #46988
    Megint sikerült jackpot-olni karbantartást, eddig duplázták leállás idejét :D
  • Bandras DaSilva #46987
    Helyes:)

    Még a végén visszanézek:)...amikor eljöttem, akkor eléggé szopóágon voltunk a rep oldalon. Mire visszanézek, gondolom megint ez lesz a helyzet:)
  • El Protector
    #46986
    Red Eclipse-n kurva nagy rep fölény van, a hetiket imp oldalon rémálom megszerezni, ennek ellenére azért én szenvedgetek becsülettel, de ha ekkora premade fölény lesz a repeseknél, akkor mégy négy és fél valorig tolom, amíg elérem a war hero-t a pve szett miatt, aztán hagyom a picsába :)
  • Tyrpak
    #46985
    Tényleg, ha már páran benéztetek ide, az előző hozzászólásomra tudna valaki válaszolni? Köszönöm
  • a.carkey
    #46984
    Nem a hisztit emelte ki, hanem a látogatottságot ...
  • Nephin
    #46983
    Szerinted a karbantartás miatti hiszti az normális volt?
  • El Protector
    #46982
    Extended with no ETA...
  • Tyrpak
    #46981
    Tudjátok mi a szomorú?
    Januárban egy ugyanilyen leállás alatt 3-4 oldalt nőtt volna az sg.
    Most meg 3-4 hozzászólás.
  • El Protector
    #46980
    Mehh, télleg, there will not be-ből csak a not-ot nem olvastam :))
    hiába, az öregkor átka már a figyelmetlenség :)
  • Kisponyi
    #46979
    launcher szerint nem is lesz új patch, csak "szokásos" karbantartás van........
  • El Protector
    #46978
    Én is, de egyelőre még a peccset sem lehet tölteni :s