60033
  • Kazagor
    #47057
    Tévedésben vagy, én nem védem az EA-t. Én személy szerint gyűlölöm az F2P rendszereket. Ha rajtam múlna, be sem vezetném. Nem EZ a modell elbaszott, hanem az F2P általában. Az mindig csak a lehuzásról szól, hogy többet fizess F2P-t választva, mintha havidijat fizetnél.

    Aki ezt képtelen felfogni és csak itt rinyál azt csak sajnálni tudom.

    Meg kell érteni, hogy aki játszani akar egy MMO-val, az fizessen. Aki nem akar, vagy nincs pénze rá, az talál a neten 10 millió valóban ingyenes játékot.

  • Nephin
    #47056
    Dehát pont ezt mondjuk, mióta bejelentették rofl: ez egy lvl 50-ig tartó trial, felesleges ugrálni az örömtől és haterkedni is, hogy egy év alatt f2p, búúú. :D

    Ez egy kibővített próbalehetőség, annyi előnnyel, hogy akit csak a sokat kárhoztatott single palyerkedeés érdekel, megkapja, totál ingyen. 8 játéknyi cuccot, azért ez nem semmi. Akinek az mmo aspektusok a fontosak, fizessen, komolyan, a boltba is bemész, elveszed a termékmintát, aztán pampogsz, hogy a kenyérért fizetni kell? :D

    Szó szerint százezerszer el lett mondva mindez, persze sokan nem értik, amit olvasnak. :)
  • maniac001
    #47055
    Nálam jobban kevés ember utálja az EA/BW-t azért mert a játék olyan lett amilyen (azaz nem olyan amilyet én akartam).
    Tehát én elvileg hater vagyok.
    De… Ettől függetlenül reálisan kéne látni a dolgokat. Pontosan azt kapja az F2P amit ígértek, és amiért nyafogtak a haterek. Kaptak egy KOTOR 3-at, ez kellett, ezt kapták. Én nem leszek se előfizető, se F2P játékos mert úgy unblock nem érdekel a game, de ezek az F2P korlátozások teljesen jogosak. Kaptak egy single player game-et, amiben pontosan azok vannak benne ami bármi más single gammában van, még pár plusz-t is kaptak hozzá.
    Lehet „multizni” is, lehet partyzni is (ha jól tévedek). A legtöbb hater azért nyafogott hogy miért nem a KOTOR 3-at csinálták meg inkább, mert én ezért nem fizetek, a KOTOR 3-ért meg nem kéne csengetni mert az single player gamma. Tessék, a kívánság teljesült. Megcsinálták a KOTOR 3-at és nem kell érte fizetni mert single player gamma. Az insták/raidek/WZ-ok, epix gyűjtögetés az mind, mind MMO elem. Az meg fizetős, mert NEM TRATALMAZZA ezeket az elemeket az oly hőn áhított KOTOR 3 single player game. Tényeg nem értem a fanyalgókat. Szerintem, és a sok hater/leaver szerint a játék nem jó MMO. De jó single game. Rá vagy kényszerítve hogy egy rossz MMO-val játsz? Nem. Kaptál egy jó single gammát ami a kedvenc világodban játszódik? Igen. Ha játszani akarsz normálisan fizetned kell? Miért? Sztori megvan? Meg. Végigviheted? Végig. Ennyi, és nem több egy single gamma. És ezen kívül még van benne jópár dolog ami elérhető és más single gammában ennyi sing. Nem védek én senkit, de azért maradni kéne a realitás talaján.
  • darth devil
    #47054
    Nektek teljesen mind1, h mit lép az EA az csak véditek. Ez egy elbaszott modell. Lényegében egy lvl50ig tartó trial. Ha játszani akarsz normálisan fizetned kell. Csak ezt eladják úgy, h ú most aztán f2p.
  • Kazagor
    #47053
    És megint ott a pont.
  • Nephin
    #47052
    Az a baj, hogy nem is mondták, hogy ingyenes lesz, mindenhol azt írták, én is azt írtam folyamatosan, hogy lesz ingyenes OPCIÓ, korlátozásokkal, a sztorit lehet vele végigvinni. Namost hiába lett ez cirka százezerszer elmondva, a haterek jöttek a muhaha, tortanic-f2p-jel, a tábor másik fele meg azzal, hogy juhhuu, ingyenes lesz a játék, pedig ezt ugye senki nem mondta...

    Amúgy engem totálisan érdektelenül hagy, mit kap a f2p és mit nem, előfizető vagyok. Azon viszont kiakadnék, ha elérne sok dolgot, ami nem fontos a sztorihoz, ami ugye meg lett ígérve.

    Megintcsak: aki mmozni akar, fizessen, nem kell havidíjat, ha büdös neki, megveheti külön, ha más nincs annyi esze, hogy belássa, hogy előfizetőként sokkal jobban jár. Akinek pedig így sem tetszik, annak egyrészt üdv a valóságban, másrészt van sok más játék, válogathat.
  • Bandras DaSilva #47051
    Álljunk meg egy pillanatra! Nekem nincs bajom a fizetéssel és mint azt mondtam korábban is ha olyan mmot tolok ami egyébként f2pben is elérhető én akkor is előfizetek rá mert nem szeretem a kötöttségeket.

    Minden f2p ben vannak kötöttségek. Nekem azzal sincsenek gondjaim, mert valamiből pénzt kell keresnie a cégnek.

    Az, hogy a storyt megkapja mindenki az oké. Végül is tényleg az a lényeg itt. Csak azt mondom, hogy talán jobban járnának, ha több hozzáférést adnának a játék egyéb dolgaihoz is. Mert lehet a heti 3 wz nem hozza meg a kedved a pvphez pl.

    Szóval olyan nagyon nem tér el a véleményünk a dologról, inkább csak finomítanék a korlátozásokon.
  • PiszkosFred
    #47050
    Ezt kellett volna hangsulyozni a eaware reszerol, hogy F2P rendszerrel megkapja mindenki a KotOR III-at, ami 8 kulonallo sztorit jelent, szingleplayerkent vegigviheto, es kesz. Aki multizni akar, az fizessen erte. De akit a Kotor erdekli, az megkapja, ingyen.

    A class storykhoz se party, se gear, semmi olyan nem kell, ami F2P-ben nem lenne elerheto.

    Csak ugye megint, korunk gamer pestise, a draga ezerfeju cezar (gyk: a jatekosok) azt hittek, hogy az SWTOR F2P azt jelenti majd, hogy ingyen mindent, a csillagokat is az egrol... Ebben hibas a eaware is, hiszen az elejen kellett volna mondani, hogy lof..szt, nem lesz ingyenes a jatek, csak egy bizonyos szegmense.
  • QuippeR
    #47049
    ja, és nem fognak az ismerőseiknek ajánlani egy "rossz" játékot.
  • Ozzyehh
    #47048
    Ezek nem nagy dolgok de eléggé befojésolják a pve-t

  • QuippeR
    #47047
    nem ebből az irányból kéne megközelíteni, hogy "bunkóság" vagy sem. a lényeg, hogy működik-e a modell.

    egy normálisan működő f2p modellnek úgy kell kinéznie, hogy a f2p játékmenet jó, a fizetős meg máshogy jó (sok esetben jobb vagy hosszabban illetve többször jó). itt úgy fog kinézni, hogy a f2p játékmenet egyszerűen csak rossz lesz (nem elég, körülményes, nehezen használható). ez csak első ránézésre megfelelő motíváció ahhoz, hogy fizessenek az emberek a jó játékmenetért. inkább csak abba fogják hagyni.
  • Ozzyehh
    #47046
    story-t megkaptad ingyen?

    az operationökhöz heti “engedély” megvétele szükséges


    3 flashpointból jár teljes loot, a többihez csak heti pass birtokában


    ha megölnek, medcenterekben lehet felkelni vagy összesen 5 db field revive áll rendelkezésre, cartel


    a legtöbb lila item nem használható, kivéve, ha engedélyt szerzünk a Cartel Marketen

    tessék évlezd a sztorydat :D
  • Kazagor
    #47045
    Storyt igérték. Megkapjuk ingyen, mind a 8 class storyt.

    Más is kell? Fizess!

    Ja, hogy ez bunkóság? Hogy mernek pénzt kérni? A pofátlan bunkók!!!
  • Ozzyehh
    #47044
    Hát ezaz :D bocsi igazad van teljes mértékben , de Nephin meg a többiek blablabla ezt mondták story kotor 3 tessék megkaptuk
    de ki nem szarja le most őszintén? a pvp és az insta ugyan úgy a játék részét képezi :D én nem rinyálok imádtam a játékot.... csak az idegesít,hogy hogy elvagytok ájulva, hogy júúúj ezek a feltételek nem is rosszak... ezért vagytok birkák már bocs:D ez csak a pénzre megy
    és ne mond már hogy a storyt nem korlátozzák??????????? 1 bar a skilleknek gratulálok craftingolni nem tudsz mert nem kapsz mélt amíg nem fizetsz ?::DDD hát ez is mi idóta döntések át se gondolták...
  • Bandras DaSilva #47043
    Nem, pont ezt mondom, hogy az ilyen korlátozások nagy hülyeségek mert pont a játékélményt teszik tönkre.

    A gear korlátozással egyetértek és a raid/wz korláttal is, bár a heti 3 wz egy vicc. Lehetne napi 3 vagy ilyesmi.

    Toolbar meg egyéb ui korlátozások ismét a hülyeség kategóriába esnek nálam.

    Mert oké az, hogy azt akarják, hogy fizessen az ember csak lehetne okosabban is rávenni.
  • Kazagor
    #47042
    Ott a pont, én is ezt vallom...
  • Nephin
    #47041
    Hehe, egyre gondoltunk. :D
  • Nephin
    #47040
    Azt mondták, a f2p megkapja a sztorit. Megkapja? Meg. Ahhoz nem kell se headslotelrejtést, se raidet, se instát, se wz-t vennie, KotOR 3, slusszpassz. Erre vágytak sokan, most megkapják.

    Jahogy mégsem elég? Szívás. :) Aki mégis MMO-t akar, fizessen érte...
  • Kazagor
    #47039
    Sírás és elégedetlenség mindig volt, van és lesz is.
    Mindig lesznek olyanok, akiknek semmi sem jó.

    Más F2P rendszerben a quest pack-okért is fizetned kell, hogy a bolygókon/zónákban egyáltalán questelhess és ne csak grindelj a mobok ölésével.

    Itt nem kell, itt azt igérték, hogy 50-ig végig tudod játszani a storyt. Ez igy is lett, viszont mást meg jobban lekorlátoztak.

    Ez van. Elő kell fizetni, és kész. A rendszeren meg majd finomitanak menet közben a bevételek alapján. Lesznek átmeneti leertékelések, akciók stb.
  • Ozzyehh
    #47038
    Nem erről van szó...azért írtam ezt le , mert nem látjátok mekkora átcseszés az egész, ha élvezni akarod a játékot muszáj fizetned még akkor is ha csak szintezel:)

    teljesen abszurd korlátozások... ennyi erővel bakter maradhatott volna a free 15 level mert az is többet ér... azt hiszik ezzel vissza csábítják a játékosokat? kétlem...
  • Kazagor
    #47037
    A te döntésed, akkor ne mennyé vissza.

    3k nem egy összeg havonta. Pár doboz cigi? Egy elmulatott hétvége? Egy adag fű? stb. Kérdés, ki miről hajlandó lemondani, hogy cserébe kötöttségek nélkül játszhasson.

    Valamit valamiért...
  • Ozzyehh
    #47036
    Szerinted ezek normális feltételek? lekorlátozzák a quick bart? az összes barom tele volt skillel itt meg van EGY..??? 3 wz per hét? aki kezdetek óta játszott az tudja, hogy ez nevetséges 100 év alatt se lesz gearje
    :D és mi az hogy a lila cuccokat nem tudod felvenni csak akkor ha fizetsz érte? ez már csak a lehúzásra megy...
  • Ozzyehh
    #47035
    A béta óta játszottam :D ezekkel a korlátozásokkal ne várják, hogy vissza mennyek, többen így gondolják körülöttem akik szintén béta óta játszottak
    és ezért az EA a felelőm ahová nyúlnak csak szar terem azt se tudják mit csinálnak, mint esetünkben .. 3 warzone per hét? ?????ezt mégis hogy gondolták? most akkor mi értelme az F2p nek? :D nekem senki ne mondja, hogy ezek ésszerű korlátozások, mert nincs igaza :)
  • Bandras DaSilva #47034
    Az a baj, hogy igen:)

    Én sem teljesen értem mert általában ennél sokkal többet elkölt az ember egyéb hülyeségekre, de valahogy úgy van, hogy sokan azt hiszik, hogy az a jó ami ingyen van. Mellé még azt is várnák, hogy kb ugyanazt kapják meg mint a fizetősök, de azért legyen fejlesztés, support meg minden csúcs szinten.

    Azt hiszem, hogy elég sok játékos el van tévedve és érdemes volna szétnézniük kicsit a nagyvilágban.

    Én speciel nem f2pzek sehol, mert nem szeretem a kötöttségeket, bár az is igaz, hogy annak aki csak ki akarja próbálni a dolgot mert nem tudja mit kap, annak jó lehet.

    A nehézséget itt az okozza a cégek számára, hogy úgy kell belőni az arányokat, hogy a f2p játékos is élvezze a dolgot és akarjon költeni, ugyanakkor a fizetős se járjon rosszul.

    Swtorban ahogy olvasom túlzottan sok lesz a megkötés és elég sok dologért kell majd fizetni. Ez meg pont eltántorítja azokat akik esetleg egy próba után mégis megvennék/előfizetnének rá.

    Ráadásul lehet várni elég sok szarozó hozzászólást majd itt-ott plusz rengeteg agyhalottat a játékban.
  • picket
    #47033
    A jelenlegi f2p feltételek pontosan annyit jelentenek, hogy aki abbahagyta (és nem ketten voltak), azt ne is érdekelje a visszatérés. Gondolom talán ez lett volna az egyik célja a f2p-nek, mert ha olyan játékos jön vissza, aki régebben hajlandó volt fizetni, akkor ha valami jót talál most, akkor valószínűleg most is fog fizetni. De nem baj, ők nem kellenek.
  • Jeffjohnson
    #47032
    Szerintem nem azon van a hangsúly, hogy 3k sok-e hanem az ahogyan ezt az egészet meg akarják valósítani. Az első hírek még nem egy ennyire rossz F2p rendszerről szóltak ha tele van korlátozással sokan nem fognak még játszani se vele nem ezzel kellett volna fizetésre kényszeríteni a játékosokat lehetett volna ezt sokkal normálisabban is csinálni. Ha már most ilyenek vannak akkor később azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy jön majd a pénzért vehető nagy előny jelentő cuccok aztán akkor vakarhatják a fejüket az előfizetők.

    Őszintén szólva a játékba semmi olyan tartalom nem került bele az utóbbi időben amire az ember felkapná a fejét. Foltozgattak belepakoltak 1-2 dolgot ami indulásnál benne lehetett volna és kb. ennyi. Semmi extra nem fog a "F2p"-en kívül történni a játékkal ebben az évben.

    Tippem szerint jövőre kb. hasonló utat fog bejárni mint a mit anno a WHO-al csináltak jön 1 kieg 1 új classal és 1 pvp sziget/bolygó és ennyi. Nem értem az űr rész felé miért nem fejlesztenek javítsatok ki ha tévedek de mostanában nem olvastam, hogy ezen a röghöz kötött játékmeneten valamit is nyitni akarnak és szabad űrrészt csinálnának vagy esetleg coop űrrészt.
  • Jockey
    #47031
    nem nagyon sikerült hajnalban teljesen értelmeznem a dologt, de ha visszamegyek mint volt előfizető akkor egy köztes statust kapok, de ennek vannak korlátozásai pl a pvp lila settemre nézve? (azért kérdem mert eq2-be pofátlanul nem tudtad használni hiába anno kifarmoltad, itt hogy megy?
  • Kazagor
    #47030
    Olvasgatva a hozzászólásokat, megdöbbenve csodálkozom azon, hogy most tényleg 3150Ft havidijon megy a vita? Ez tényleg ilyen hatalmas összeg havonta a hobbid élvezetéért?

    Na ne vicceljünk már...
  • Nephin
    #47029
    Remek, akkor sírásra mindent be fognak rakni? :D A végén nem lesz értelme előfizetni... :D
  • Jeffjohnson
    #47028
    lol nem is értem miért az a tervük, hogy F2p játékosoknak játszhatatlan legyen a játék és így kényszerítsék őket arra, hogy előfizessenek... ezek szerint a játék készítői sem bíznak abban, hogy a játék magában elég jó ahhoz, hogy előfizessenek rá az új játékosok némi F2p idő után és ilyen eszközökkel akarják rákényszeríteni őket tipikus EA mentalitás.
  • Jockey
    #47027
    na lol
    most olvasom, hogy a visszajelzesek alapjan megiscsak lesz 2ik quick bar slot a f2p-nek:)
    szanalmas..:P
  • Although
    #47026
    Valahol megértem őket 7 évig dolgoztak rajta ha jól tudom és consequence tekintetében nem ismerek már mmo-rpg-t ami itt tartana. Ha solo lenne azt mondanám nem jobb mint a DA2 de ez nem solo és így ez baromi nagy teljesítmény szerintem. Szóval magam részéről nem várom el hogy ingyenes legyen örülni fogok ha ingyen is játszhatók pár classal lv50-ig.
  • Nephin
    #47025
    Én is ezt mondtam. :)

    Nem ér neked annyit jelenleg, hogy fizess érte, akkor viszont vállald a részleges korlátozásokat, amik ezzel járnak. Persze, nyilván jobb lenne, ha mindent elérnél, amit eddig elértél, de a cég szempontjánból ez katasztrófa lenne, hiszen akkor gyakorlatilag úgy játszanál, mint egy előfizető, fizetés nélkül.

    Valahol meghúzták a preferred határát, nyilván olyan helyen, ami elég fájó ahhoz, hogy az érintett megfontolja a havidíjat, vagy hajlandó legyen fizetni coinokért. Egyéntől függ, ez a saját limiten belül van-e vagy sem, nálad kevés.
  • Kryon
    #47024
    Pay to win-től talán kicsit védettebbé teszi a játékot, a klasszikus koreai f2p csodákhoz képest, hogy itt a pvp nem olyan hangsúlyos.
    Pvp-ben idegesítő csak igazán, ha valaki azért üt le instant, mert megvette az extra buffokat. Pve-ben kit zavar, ha a másik guild 2 héttel hamarabb ér a raid végére, hamarabb megunják...

    Nem arról van szó, hogy nem érdekel a játék, csak annyiért amennyit mostanában játszom vele kicsit sok a havidíj, és kevésnek érzem a preferred kedvezményeket, csak ennyiről van szó.
  • Nephin
    #47023
    Megmaradnak a karaktereid (legfeljebb párat nem használsz ideiglenesen, ha nagyon sok van), megmarad a bankod, a cuccaidat se veszik el, ezek azért elég nagy különbséget adnak egy f2p-hez képest. A raidek és insták gondolom nem érdekelnek, hiszen abbahagytad. :P Az új raideket és instákat olcsóbban el tudod érni, ha érdekel, mint az előfizetési díj. Új karaktert miért gyártanál? Nem érdekel, abbahagytad, nem? :)

    Nem védeni akarom a rendszert, komoly fenntartásaim vannak és a pay to win irányba csúszástól tartok, de azért gondolkodjatok kicsit. Nyilván pénzt akarnak, ha nem tetszik a dolog, még mindig ott a havidíj, 15 dollár és semmi gondod nem lesz. Ha ezt nem akarod kifizetni, akkor gondolom nem érdekel annyira, hogy fizess érte, akkor viszont miért zavar, hogy nem érheted el?
  • Kryon
    #47022
    Nyilván nem egy szintet várok, de Preferred olyan kevés előnyt ad a f2p-hez képest, hogy az kb. a nesze semmi kategória.
    Valami olyat várnék mint Aion-ban volt. Ahol a veteránoknak járt az összes karakter slot/készítési lehetőség. Illetve az átállást megelőző dolgokhoz szinte teljes hozzáférés, az újdonságokból és néhány extrából voltak kizárva.
  • Panzeradler #47021
    Szerintem senki se várja el innen, hogy egy szinten legyünk azokkal akik fixen fizetnek, hanem, hogy a freektől azért különbözünk, belehetne állítani szépen, a kettő közé(fizető-f2p) persze a f2p felé billenve egy kicsit.
  • Nephin
    #47020
    Hát, valamit valamiért, mint tudjuk. Olvasd el az a faqot, benne van minden.. na jó, majdnem.

    Ha megfordítod: te, aki abbahagytad, miért lennél egy szinten azzal, aki folyamatosan fizet?
  • Kryon
    #47019
    Olvastam, de nem estem hanyatt a hatalmas kedvezményektől.
  • Nephin
    #47018
    Igen, ott egyszer kellett megvenni a raidet stb., de elég drága volt (erre ment el az összegyűjtött tp-im nagy része), itt hetente kell megvenni, viszont olcsóbb.