60033
  • Although
    #47097
    pl. egy +class-t amit mindenképp ki szeretnék próbálni vagy mint a conanba is láttam van dungeonokat is lehet. Szóval ennyi.
  • Although
    #47096
    Igazából nem is igazán néztem meg mi lesz az f2p-ben mert mindenek örülni fogok de azért remélem valami normális ingame shop lesz ahol kis mérlegeléssel, némi pénzmagért ki tudom váltani azt amit esetleg mindenképp szükségesnek ítélek még.
  • Although
    #47095
    Egyszerűen kell felfogni ingyen kenyér állagát ne nézze az ember, legfeljebb tud keresni olyat ingyen kenyeret ami jobban néz ki:) De lehet én fogom fel ezt egyszerűen.
  • Bandras DaSilva #47094
    Nem néztem már egy ideje de nem úgy van, hogy ha van előfizud a f2p indulásakor akkor vmi szrozóval kapsz ccket az eddig befizetett hónapokért? Volt régebben még valami kalkulátor is.
  • PiszkosFred
    #47093
    Vagy, az eddig befizetett honapok utan a F2P-re valtaskor kap a user X mennyisegu coint, koszonet keppen az x honapnyi elofizetesert, amit a kesobbiekben felhasznalhat, ha szunetelteti az elofizetest, vagy felhasznalhat most, megnezve, hogy mi valtozott. Sok megoldas lenne, de olyan, ami mindenkinek jo, olyan nincs. :)
  • Kryon
    #47092
    Szerintem az egész rendszer sikere innentől azon múlik, hogy mennyi lesz a CC ára. Ha ezt úgy lövik be, hogy az unlockolt funkciók ára arányos része legyen az előfizetésnek, akkor még lehet sikeres. Mert így akinek csak 1-2 extra kell a játékélményhez fillérekért megkapja. Az jelentené a rendszer halálát, ha olyan árakat szabnának, ami mellett értelmetlen lenne CC-re költeni előfizetés helyett. Várjuk ki a végét.

    Azt a véleményem viszont továbbra is tartom, hogy aki már sokat ráköltött egybe sorolni az f2p játékosokkal (mert ismerjétek el, nem lesz nagy különbség) arculcsapásnak érzem EA részéről. Ezen is tudnak finomítani, ha pl több CC-t adnak a régi előfizetőknek, és olcsó lesz az unlock (esetleg 1-2 dolog meg is marad, nem csak egy hétig).

    Nagy veszélynek látom viszont, hogy az f2p-el visszatérnek a haterek, hogy még egy utolsót rúgjanak a játékba, és minden chat tőlük lesz hangos hónapokig.
  • Although
    #47091
    Nos nem tudom én soloként akartam végigmenni de rá kellett állnom pár groupra mondjuk kíváncsi is voltam rá, de lv35 már lv36 37-es questket csináltam amik bizony már nehezek voltak főleg a 2 szintel erősebb champion bossok. :) Nos gratula nem számoltam össze esténkétn 3-4 órát nyomtam meg hétvégnként de talán 6 napra nem jön ki. Nos mint mondtam én mindent elolvastam sose nyomtam tovább egy párbeszédet sem és állandóan voltak felugró lore ablakok is azokat is el kellett olvasni :) Néha szotár is kellett mert az ilyen univerzumban nem annyira erős a szókincsem :)
  • Bandras DaSilva #47090
    Hát nemtom, nekem a questekkel nem volt bajom sosem. Sőt! Voltak olyat területek, ahol alig tudtam valamit is csinálni, szinte csak a class küldi ment és már ki is nőttem.

    Ok, ment mellette pvp is de nem olyan nagyon durván.

    40 után sem emlékszem sok ismételhető questre. Mondjuk a dailyket sosem szerettem. Így is lement az összes fp meg raid simán meg nehézben is. Az újakat már nem csináltam mert akkoriban léptem.

    Kicsit örültem is amúgy, hogy nem csináltam meg sok questet mert -gondoltam - majd a követklező karival nem lesz olyan nagyon uncsi. Hát tévedtem. Nekem azzal volt gondom, hogy a questek így is ugyanazok voltak. A class küldi rész meg nem annyira nagy cucc, hogy lett volna türelmem végigvinni. próbáltam Imp meg Rep oldalon is.

    Nemtom mennyi volt amúgy, de playedben nekem valami 6 nap 8 óra volt az 50 és nem nagyon siettem. Szal egy hónap alatt simán végigvihető.
  • Bhalage
    #47089
    geez
    :d
  • PiszkosFred
    #47088
    Fogd fel ugy, MINTHA ez egy KotOR III. lenne. Senki sem mondja, hogy ez az, baromsag es butasag lenne ilyet allitani. Viszont, mivel a Kotor szeria vegetert, es Lucas/EA mas stilusra fokuszal most SW univerzumban, ennyi az osszes, amit kaphatsz. Nem kotor3, de akar annak is felfoghato, hiszen a sztori kapcsolodik. DE NEM AZ!!

    Igy mar okes?
  • darth devil
    #47087
    Az összefüggésektől, és utalásoktól még nem lesz kotor3. Akármennyire is ezt szeretnék elhinni páran.
  • Although
    #47086
    Lejárt az előfizum benne előzetesen mindenki azt mondta milyen rövid és gyorsan kijátszható ehhez képest egy classot sem tudtam végigvinni egy hónap alatt anno annyi mindent el kellett olvasni benne, meg sajna sokáig tartottak a bonus dolgok ráadásul lv40-nél már sok repeatable quest is kellett volna úgyhogy nem jutottam a végére :(
  • Although
    #47085
    A pproblémát inkább abban látom hihetetlen hosszú lett a solo dolog mai nem baj de nincs elég quest benne és a úgynevezett bonus dolog nagyon kellenek azok meg monotonná tudnak válni ha időben a Bioware ki tudja tölteni úgy tartalommal hogy észre se veszi az ember és lv50 akkor szuper lesz. De mint f2p csendben leszek mert ingyen bármit kapok belőle ez ajándék :)
  • Nephin
    #47084
    Ha az új kontent alatt a kiegészítőt érted, azt biztosan meg kell venni az előfizetőknek is. Nagypatcheket viszont továbbra sem, az inkább a f2p-eknek lesz majd "érdekes" szerintem.
  • Nephin
    #47083
    Ha nem látod az összefüggést és a folytatólagosságot a TOR és a Kotorok között, akkor sajnos nem tudok segíteni, annyira egyértelmű. :)
  • Although
    #47082
    Szerintem is érzékelhető kapcsolat a Kotor 1 és az SWTOR között bár csak egy classal voltam de nekem így tűnt saját vélemény. Van npc és van szervezet ami ravenre épül questekkel szerintem jó kis story. Lehet az a gond sokan solo színvonalat vártak el, ez sajna ma még lehetelten egy mmoban szerintem :)
  • Bandras DaSilva #47081
    Ha jönnek kiegek, azt tutkó meg kell venni. Nincs is ezzel gond.

    Én csak attól tartok, hogy a fizetőknek is meg kell majd pár új contentet venni. Amivel megint nincs gond ha eleget ad. ha csak plusz egy bolygót, akkor viszont nem annyira jó:)
  • PiszkosFred
    #47080
    Marmint, siman osszekapcsolhato ezzel a ket sztori, minimalisan bar, de ezzel kap nemi folytonossagot a dolog. Persze, ez nem KotOR III, ez az SWtoR, de felfoghato elobbinek is, hatha a draga jatekos igy jobban megerti, mit kap a F2P-jel.
  • darth devil
    #47079
    Értem, de ettől még ez messze nem kotor3.
  • PiszkosFred
    #47078
    Mar hogy ne lenne, Revan baratunk neve, es tettei/arulasa tobbszor tunik fel a sztoriban, mint barki mas ismert alake, meg akkor is, ha sok ezer evvel vagyunk a triologia elott.
  • Nephin
    #47077
    Azért, mert ha emlékszel, ment a nyüffögés, hogy búúú, csak a sztori jó, miért nem adták ki Kotor3-nak, ha ingyenes lenne, játszanék a sztori miatt. Most megkapják a sztorit, vagyis a Kotor3-mat ingyen, erre azon nyikognak, hogy jááájj, hát nem lehet majd wz-zni, csak heti hármat, nanemááár... Remélem érzed, mennyire nevetséges a helyzet. :D
  • Nephin
    #47076
    A trialos accok automatikusan f2p accok lesznek, ha több karaktered van, mint ott megengedett, választanod kell majd, melyik aktív, de folytathatod. Lvl 15-nél nem hiszem, hogy lesz puprle cuccod, de ha mégis, nem veszik el, legfeljebb nem tudod használni, de ez sem biztos.
  • darth devil
    #47075
    Köze nincs ennek a kotor3hoz, nem értem azt miért keveritek ide.
  • Shiwo
    #47074
    ha jól sejtem, akkor most a triallal elvitt több karit is lvl 15-ig, az mehet a kukába, mert f2p-vel nem tudja őket folytatni... vagy ha igen, akkor a lila cuccok lekerülnek róla, 3 skillből 2 kipottyan, miegymás ?
  • Nephin
    #47073
    A sztori továbbmegy a kiegészítőkben és lefogadom, hogy meg kell majd venni a f2peknek is cooinért, vagy ha nem, akkor a szintemelést, hiszen a lvl 50-ig tartó sztorit ígérték.

    Egyébként pont annyi elemet tartalmaz az MMO-részből a f2p, ami meghozhatja pár ember kedvét, vagy ráveheti, hogy fizesse a passokat pl. a wz-khez, instákhoz. Kipróbálja az a hármat, amit kap hetente, megtetszik neki, vesz egy hétre hozzáférést, aztán egy hónap múlva megint, tiszta nyereség az EA-nek. Közben látja, hogy más ilyenolyan cuccban rohangál, akkor kiváltja a puprle hozzáférést is, aztán vesz bankslotot a cuccainak, vagy csak egy extra mountot, rácuppan a petekre vagy a pakkokra... sok lehetőség van. :)
  • Nephin
    #47072
    Tudom, hogy a f2p nem trial, de ez a f2p olyan, mint egy kiterjesztett trial.

    Mik azok a korlátozások, amik rontják egy single player játék játékélményét? Mit korlátoznak le, amit alapból elérsz egy single player játékban?
  • Bandras DaSilva #47071
    Szerintem itt az a baj, hogy amennyiben úgy áll hozzá az EA/BW a dologhoz ahogy ti mondjátok, hogy no, gyerekek kaptok egy free kotor 3-at, akkor az nem nagyon fogja kihúzni a szarból a dolgot.

    Mert jön az emberke, végigtol pár sztorit (jó esetben) tök inygen, majd azt mondja, hogy okés, ezt is láttuk, tovább nem érdekel. Pénzt így nem nagyon fog beleölni. Tehát nem műkszik a modell.

    Az is szerintem borítékolható, hogy főleg nem pvp guruk jönnek majd f2pbe. A raidekért meg az fpkért meg megint nem biztos, hogy fizetni akar majd egy olyan játékos, aki a single playert keresi ebben a játékban.

    itt visszajutunk az eredeti problémához amit még az induláskor kiveséztünk. Nem jó koncepció mentén fejlesztették a játékot. ebbe most nem mennék bele megint.

    Szóval, a kérdés az igazából az, hogy amennyiben az új emberek nagy része majd csak a sztori miatt jön és nem érdekli az mmo rész, akkor ez hogyan fog segíteni az swtoron?

  • Bhalage
    #47070
    barmikor megvehetsz barmit ami segiti a kenyelmed ES TE VALASZTOD KI MIT TALALSZ ANNAK ES AZT VESZED MEG (olcsobbert mint egy teljes aru subscription)


    amugy mint subscriber én biztos fogok pár cartel pontokat venni plusszban, szeretek lottozni, biztos van más is igy vele : )
  • PiszkosFred
    #47069
    F2P-vel megkapod a kotor 2 utan X evvel zajlo, full voice acting + limpsync interaktiv es csavarokkal teli sztorit, mindezt 8 kulonbozo aspektusbol/foszereplovel, mind a ket oldal esemenyeibe bekapcsolodva, szeretheto/utalhato tarsakkal (companions), azok sztorijaival, nyugjeivel es bajaival. Ehhez nem kell neked egyetlen egy masik jatekos sem, ez egy sima singleplayer game, akar offline is megoldhato lenne (lett volna), net es server nelkul. Es mindezert egy arva petakot nem kell fizetned, megkapod ingyen.

    Minden tobbi resze mar az MMO-hoz tartozik, ha az erdekel, fizetsz. Ennyi.
  • maniac001
    #47068
    Igen ez az MMO.
    Amit kaptok novemberben az meg az F2P ami meg NEM MMO. hanem single gamma, de nem írom le többet mert tök egyértelmű. Játsz végig egy teljes árú single játékot és nézd meg mi van benne, ami az swtor F2P-ben nincs.
  • Ozzyehh
    #47067
    Végig tudod vinni, de olyan korlátozásokkal ami nagyban rontja a játékélményt, egy szóval sem mondtam hogy nem lehet végig vinni:D
  • Ozzyehh
    #47066
    nagyon sok szereplős online szerepjáték a számítógépes játékok azon műfaja, ahol nagyszámú játékos képes egymással kapcsolatot teremteni egy virtuális világban

    ne beszélj hülyeségeket..
  • maniac001
    #47065
    Végig tudod vinni a sztorit úgy hogy érted miről van szó? Ha igen akkor meg nincs miről beszélni :)

    No offense de ez egyértelmű :)
  • maniac001
    #47064
    pedig szerintem mindenki tudja hogy hater vagyok, de ezek olyan egyértelmű dolgok hogy nem is értem mi ebben a felfoghatatlan.

    Nem trial ez, csak egy totál más játék kategória, egy teljes árú single game mint bármilyen másik jáék ebben a kategóriában. A Witcher-ben snincs MMO elem mert nem MMO. Az swtor F2P sem MMO. Az az swtor (F2P nélkül). Az MMO. De abban benne is van minden ami MMO-hoz kell. Mondom ezt úgy hogy nem érdekel a game, de sokan félre kategorizálják és ez érthetetlen.
  • Ozzyehh
    #47063
    Csak az a baj, hogy egy csomó dolog korlátozva van ami kihat a storyra ezt nem értitek meg, a játékélményre :D
  • PiszkosFred
    #47062
    Utobbi idok legjobb kommentje toled :) Pont errol van szo.
  • Ozzyehh
    #47061
    Csak, hogy tisztázzuk a F2p és a trial nem ugyan az :) csak mellesleg jegyzem meg :D
  • maniac001
    #47060
    BTW az újonan swtor-ozóknak ezt is írhatták volna:

    Hölgyek/Urak, november x-edikén megjelenik a KOTOR3. kipróbálják, van akinek tetszik. Mit mondhat? Húú bazzeg ez fasza, de jó lenne ebből egy MMO. Ja hát az is van. Akkor meg befizetek mert tetszik amit látok és szeretném MMO-ként játszani mert van ilyen LEHETŐSÉG is.

    Tényleg olyan nehéz ezt átlátni? Eddig az sw fanoknak volt egy lehetősége. Fizess vagy leave. Most már van ne fizess ha csak single-t akarsz vagy fizess ha többet akarsz.

    Az swtor F2P-ben (továbbiakban KOTOR 3) nincs emil meg trade...
    Az istenkirály KOTOR 1-2-ben volt ilyen? Nem volt. A KOTOR 3-ban van? Nincs. Sinlge game, minek ilyen, ez MMO elem!
  • Nephin
    #47059
    +1. Nekem egyáltalán nem kell f2p, a Lotrot már elcseszte, bőven nem hiányzik ide is.
  • Nephin
    #47058
    Ja és tévedés ne essék, lásd maniac, pedig ő ki is volt tiltva máig, mégis felfogta: nem ígért mást az EA sem, csak a sztorit és ezt meg is adja. Nem adják el ingyenes játéknak, mindenhol f2p opcióról vagy lehetőségről van szó. Olvass és értelmezz, ne a fejedben költs hozzá a tényekhez, mást nem tudok mondani. Bár ezt már az elejétől kellett volna...