60032
  • Although
    #47858
    Pedig igaza van nem arról szól a történet hogy pénzért szart kapsz!!!! Vagy nem olyat amit elvársz!!! Jó lenne felébredni. Nekem elég az f2p így játszok vele időnként nem rinyálok rajta hogy nehéz. tudomásul veszem hogy az ea ezt a lehetőséget adta nekem hogy ingyen élvezzem. És nem rinyálok mint egy Dedós hogy anyúú milyen szar hogy ilyen az ingyenes rész. Ez egy kőkemény, még a Dragon Age originshez képest is, több munkát tartalmazó játék annyira nagy hogy nem is érdemes beszélni róla. Tudjuk a Bioware miben jó és mit várhatunk tőle okoz csalódást és már nem olyan jó mint régen volt, és ezért joggal reklamálhatók ha fizetek érte de ingyen???. HA ez nem elég valakinek INGYEN az keressen mást, ott van sok szuper jó ingyenes játék amiből választhat.
  • BlackSpider
    #47857
    "A kevésbé értelmes telenyávogja a fórumot"
    1.Topik hazigazda letedre illene ne minositgetni a forumtarsakt,ez azert alapszabaly.
    2.Egy het f2p utan megrendeltem a 60 napos timecardot,hogy megszabaduljak a sok hulye korlatozastol.
    3.Szabad vilagban elunk es talan meglehet a velemenyem EA/BW uzletpolitikajarol.
    4.STO-t nem jatszom-mar mondtam ez eletem elso MMO-ja -csak peldakent hoztam fel mint olyan jatekot ahol fejlesztok meggondoltak hogyan lehet visszahozni egy MMO-t a szakadek szelerol mig masok arra torekednek hogy egy geyngelkedo-t hogyan taszitsanak meg melyebbre a szakadekba.
    5.En ertem az elfogultsagot de ennyire..............
  • Nephin
    #47856
    Épp az a gond, hogy ingyen akarnak mindent néhányan. A f2p választásával (mert ők választják, nincsenek kényszerítve, mint mondtam, akinek más a prioritás annál a párezer forintnál, az nem is fog játékra gondolni, mert sokkal nagyobb gondjai vannak) elfogadják a korlátozásokat.

    Az értelmesebb tudja, hogy ha befizet, mindent megkap, illetve ha speciális részdolgok érdeklik, kevesebbért ahhoz is hozzájuthat pár klikkel. A kevésbé értelmes telenyávogja a fórumot, hogy deszar, meg hülye EA, meg így nem lehet jászani, satöbbi.
  • Pares
    #47855
    2 quickbarral bőven jól megvagyok. Engem egyedül az kezd kicsit zavarni, hogy nem tudok minden quest rewardot vagy felszerelést használni.
  • DRFlame
    #47854
    A legtöbb esetben valószínű igazad van (azért biztos van kivétel), hogy össze tudja kaparni, csak nem akarja. De ezzel mi a gond? Erre írtam hogy priorizál, szerinte annak a pénznek máshol jobb helye van. Senki nem ítélhet el senkit ezért, főleg úgy nem, hogy nem látja át a másik pénzügyeit.

    Félreértés ne legyen, én nem támogatom azokat, akik ingyen akarnak mindent. Én úgy vagyok vele, hogy ha nincs rá pénze, akkor ne nyavajogjon, hanem mondjon le róla és kész. Csak ne akarjuk megmondani a másiknak, hogy mire költsön és mire ne.
  • DoctorStryker
    #47853
    Nagyobbat nem is tévedhetsz rólam kapcsolatban.
    A középsulis/egyetem éveiben kellett nagyon sok mindenről lemondanom az ami nektek most alap. Nekem akkor az luxusnak számított.
    Megdolgoztam azért, hogy ne kelljen az árcédulákat néznem.
    S ezt nem a szüleimnek köszönhetem hanem magamnak és a hátamon a szőr feláll amikor ilyeneket látok. Megtanulhattad volna, hogy
    semmit sem adnak ingyen. Miért várod el?
  • Nephin
    #47852
    A 2 skillbar mindenre elég. Bekapcsolható skillt nem kell kirakni, potit nem kell kirakni, használatlan skillt nem kell kirakni (elgondolkodtam, lvl 50 alatt mégis mivel pakolod tele, hogy kevés, hmm?). Az XP csökkentés nem befolyásolja a játékmenetet, legfeljebb többet játszol szintenként, attól még a sztori ugyanolyan jó marad.

    Jó STOzást.
  • Nephin
    #47851
    Egyetértek, de azért azt is vedd figyelembe, hogy ha valaki már olyan sok mindenről lemondott, akkor általában

    1. eszébe sem igen jut játszani, mert túl sok a gondja és ideje sem lesz rá

    2. net és gépgondjai is lehetnek, ami nélkül ugye nem igazán működik a dolog

    Ha valakiben már felmerül az ötlet (ergo van szabadideje, amit hobbira és "semmittevésre" fordíthat) és konkrétan képes is játszani (gép, net, áram stb.), annak csaknem biztosan van honnan összekaparnia ennyi pénzt, legfeljebb nem akarja.
  • BlackSpider
    #47850
    "Nem egy pozitív dologért fizetsz, hanem egy negatívum megszüntetéséért."
    Igen mint peldaul a User interface megnyirbalasa,lasd quickslot,az xp pomtok megharmadolasa,vagyis olyan dolgok korlatozasa amik a jatek jatszhatosagat befolyasoljak.Mert megrtem en hogy korlatozzak a luxus dolgokat,amiert a jatekosok meg hajlandok penzt kolteni es azt sajat joszantukbol teszik,de amikor kardal vassal azon vagy,hogy kipreseld a jatekosbol a penzt hat akkor sokan azt mondjak ,na menjenek a jo francba ezzel sem jatszom visszamegyek Star Trek online-ozni vaggy barmilyen MMO-zni ahol igen kell fizessek de csak a luxusnak szamito dolgokert.
    Ja es megvalami EA/BW amikor elinditotta a f2p cirkuszt teljes jatekelmenyt igert azoknak akiket csak a storyvonal erdekel,holall swtor f2p a teljes jatekelnytol hohooo.
  • Nephin
    #47849
    7k a gamecard, de az két hónapot ad. Az egyhavi 3-3500. Ha befizetsz, semmilyen korlátozásod nincs, ha lejárt, preferred leszel, ami kicsit több, mint a f2p, de még mindig vannak korlátok.

    A vitát pls tartsátok civilizált mederben, ha egy mód van rá, köszi.
  • Asperot
    #47848
    Nekem kártyáról 3990 Ft-t vesz le havonta /30 nap/. Ezért nincs korlátozás és némi cartel coin is esik amit extrákra el lehet tapsolni. 60 napos game card van 7k körül.
  • DRFlame
    #47847
    De nem érted, hogy valaki azon már rég túlvan, hogy csipsz meg kóla, mert más, fontosabb dolgok miatt ezekről már évekkel ezelőtt lemondott?
    Én körülnézek, le tudok mondani néhány extráról és a kommented alapján valószínűleg te is. De hidd el, hogy valaki már annyi dolgoról lemondott, hogy már csak a fontosabb dolgok maradtak, amikről pedig egy játék miatt nem fog lemondani.

    A F2P írásoddal nagyjából egyetértek annyi eltéréssel, hogy engem (még) nem zavarnak a korlátozások.
  • Shiwo
    #47846
    lehet én értelmeztem rosszul, de ha előfizetsz, akkor az adott hónapokban nincs korlátozás, subscriber a státuszod... ha lejár, akkor preferred státuszba kerülsz, ami ugyan az, mintha legalább egyszer vettél volna cartel coint-ot (akár a legolcsóbb "csomagot"), aki soha nem fizetett egy petákot sem a játékért (nem volt előfizető, nem vett Cartel Coint), az számít f2p-nek
  • Mr_no_NaMe
    #47845
    én úgy tudom, hogy 7k havonta az előfizetés, vagy mennyi. Ha tényleg egyszeriben 3 ezret kicsengetek, és megszűnnek a korlátozások, rohadjak meg, megveszem!
  • picket
    #47844
    Egy kis olaj a flémre, "picket véleménye" alcímmel.

    Akinek 3500 probléma, annak honnan van számítógépe, internete, mit eszik, stb? Mert aki ezeket megengedheti magának, az egy kicsit körülnéz, egy-két csipsszel, kólával kevesebbet tol magába havonta, meg egy-két pizzáról lemond este és zsíros kenyeret eszik helyette, 25 helyett csak 21 fokra fűt télen, és megvan a pénz. Aki meg nem keres, az oldja meg, egy fizetős játéknak fizetőképes előfizetők képezik a célközönségét, ha nem tartozik ebbe a körbe, akkor tegyen érte, hogy bele kerüljön, ha akar. Ez az egyik.

    A másik oldala ez az egész f2p mizéria. Szerintem ritka rossz modellt rakott össze az ea, és meg is magyarázom, hogy miért, mielőtt kapnám a "de végig tolhatod 50-ig ingyen" baromságokat. Mert ez egy baromság. Két oldalról is. Egyrészt a hangsúlyt (és a pénzt) a bw a történetbe és a voice actingbe fektette, és ez meg is látszik a végeredményen. A játék kimagaslóan legélvezhetőbb része a történet, azon belül is a kaszt történetek. Tehát jelenleg a pék ingyen osztja a kenyerét, és ha kérsz rá mondjuk szezámmagot, akkor kell fizetned. Ez eléggé elbaltázott elképzelés. De nézzük a másik oldalt! A játékosok nekiesnek, és kotor 3-aznak, mert azt megkapják ingyen. Nézem a listát, hogy miben korlátozzák őket: annoyance, annoyance, annoyance... hadd ne folytassam. Tehát az egész csak azért van, hogy basztasson, vagy irigykedj másokra, és ezért fizess. Nem egy pozitív dologért fizetsz, hanem egy negatívum megszüntetéséért. Bennem ez a két dolog teljesen ellentétes érzéseket szül. Ezért nem játszom (még ingyen sem), mert nekem ez nem kell. Majd ha (jó, élvezhető) tartalmat raknak bele, akkor megint előfizetek 1-2 hónapra, amíg azt végigtolom, de jelenleg a. ingyen minek idegesítsen korlátozásokkal az, amit már láttam korlátozások nélkül, b. nincs benne olyan dolog, amit érdemesnek találnék arra, hogy időt öljek bele (és esetleg ismételgessem). És ez nem nekem rossz, hanem annak, aki az én pénzemért nyújtana nekem szolgáltatást.

    Szerintem. Nekem. Én így érzem. Lehet jönni érzések ellen észérvekkel, hadd nevessek egy jót.
  • BlackSpider
    #47843
    Na most jott el az apont amikor kiutest kapok.Mibol a jo francbol gondolod,hogy mindenki bulizik,cigizik,iszik es azert nincs penze megvenni egy gamet?Te lehet mint egyedulallo fiatalember aki szulok szarnyai altt kenyelmesen elvagy megtudod engedni ezeket a luxusokat magadnak de hidd el vannak olyanok is akik nem.Honnan a banatbol szerezz minden honapra 15$-t es ez a minimum talan,amikor van egy csaladod mondjuk 2 gyermeket suliba jaratsz,fizeted a rezsit ,kajat kell vasarolj.
    Ugy hogy hagyjuk talan ezt a lejart lemezt es hadd dontse el mindenki mik a prioritasai.
    Amugy azt hogy az EA egy penzehes mocskos banda azt mar mindenki tudja es ez meglatszik a jatek f2p implementaciojan is nezz szet a netem mindenki morog ezert,meg akkor is ha itt a magyar forumokon ez egyeseknek nem tetszik.
  • DRFlame
    #47842
    Csak lehet, hogy valaki mondjuk ezt a nem megyek el ide-oda dolgot azért csinálja hogy a lakbért és a kaját ki tudja fizetni.
    Priorizálni kell, hogy mi a fontosabb. Biztos meg tudná oldani mindenki, hogy kifizesse a havi 3e-t egy játékra, csak nem mindegy hogy miről kell érte lemondani. Mindenki tudja magának, hogy neki mi mennyire fontos és mire van pénze és aszerint priorizál.
    Én mondjuk szerencsésebb helyzetben vagyok, de van jópár ismerősöm akiken látom, hogy ha mondjuk plusz 3e-t ki kéne fizetni egy hónapban, akkor nem eszik gyümölcsöt, vagy valami hasonló.
  • Betonfal83
    #47841
    Én se vagyok eleresztve de havonta kimaradok 1 pókerböl 1bulibol és lám megvan a havi 3000 rongy ami kell a játékra...
  • DoctorStryker
    #47840
    Mennyit költesz el egy buli alatt?
  • sanya200
    #47839
    hát igazad van végülis de én örülök annak hogy ingyenes lett, nem igazán tehetem meg hogy fizessek érte sajnos :( Megvenni megveszem eredetibe de nincs 2 havonta 6-7000-em ilyenre, ha lenne én is megtenném :)
  • Betonfal83
    #47838
    Amúgy újra játszom (de inkább befizettem 2 hónapra)mert a megkötésekkel játszhatatlan sztem!(de tény hiányzott a lézerkardozás) Én amúgy 10000 cartel coinnal számoltam hogy megvegyem ami nekem kell a normális fejlődéshez játékhoz és akkor már inkább a 2 hónap és meg cartel coint is kapok..(na meg megkötések nélkül mehetek ezekre :Operations Warzones Flashpoints Space Missions)Szóval én úgy látom ha normálisan akarsz játszani és nem csak a történetet végigvinni (ilyen megkötésekkel az is szerintem kín)akkor csak előfizetés marad.De nincs is ezzel semmi baj aki nem fizet szenvedjen.. Kár hogy még megjelenéskor nem tudtam játszani na nem baj majd most.
  • Betonfal83
    #47837
    Ja és reklám nélkül..
  • Betonfal83
    #47836
    Én úgy emlékszem 150-200misi volt anno! Legalábbis a megjelenéskor ennyi emlegettek..
  • Vaxi
    #47835
    ezt sajnos addig nem fogja megérteni a nagyérdemű, amíg maximum a meleg levestől izzadt meg életében...
    (hozzátenném, hogy egyelőre én is csak prefered státuszban vagyok, de nem is sír a szám a korlátozások miatt...)
  • darkling
    #47834
    +2 quickbar a preferred státuszú játékosoknak:
    Link
  • alienenemy
    #47833
    Valószínűel sok gyerek még nem érti, hogy ingyenből nem lesz ilyen játék. Csak hozzávetőlegesen: kb egy ilyen játék fejlesztési költsége 30-50 millió USD (700-1200 millió forint). Több száz ember dolgozik rajta évekig. A működő játékot kiszolgáló szerverpark több száz számítógép, és ember, havonta több tízmillió forint költséggel.
    Nos. Ha senki nem fizet a játékért, akkor becsukják a boltot. Te nem leszel többet jedi. Ők csődbe mennek és nem csinálnak több játékot és ezért te már soha többé nem leszel jedi.
    Meg még az érdekelne, hogy te mennyit dolgoztál életedben ingyen?
  • Vaxi
    #47832
    illetve a szarkazmust pedig az sz-nél :D
  • Vaxi
    #47831
    az iróniát pedig az i betűnél találod
  • Skyline
    #47830
    " Csak az a szomorú, hogy minden csilivili dologért, és konfort cuccért "vedd meg a játékot" meg "vegyél coint, hogy aztán elkölthesd szarokra" ... undorító."

    Sokkal szomorúbb hogy szaros 3500Ft-ot sajnál rá mindenki miközben többszáz órákat beleölnek, és csak a nyavalygás megy hogy miért van korlátozva az F2P....
  • BlackSpider
    #47829
    Na ez igy jo lesz rendelem is meg a timecardot aztan ha lejar egy ideig elleszek mint prefered aztan ha ujra gyulik penz ujra veszek katyat es igy tovabb.Koszi szepen a vallaszokat.
  • PiszkosFred
    #47828
    Ha jol tudom, akkor 60 nap utan preferred statusz leszel, hiszen aki barmikor is aldozott penzt a jatekra/havidijra, az nem esik tobbet vissza f2p statuszra, hanem egyel "magasabb" statuszt kap. Annyiszor adsz hozza Timecardot, amennyiszer jonak latod (illetve, amig futnak a serverek), nincs megkotes.
  • BlackSpider
    #47827
    Kosz a valaszt meg azt szeretnem tudni,hogy a 60 nap letelte utan visszaterhetek f2p-re es majd amikor akarok ujraregelhetek uj time cardot vagy van egy limit hogy hanyszor valthatok oda es vissza?
  • BlackSpider
    #47826
    Ulj le kisfiam ,egyes.Ha halgattal volna bolcs maradtal volna,legalabbis sokan azt gondoltak volna rolad hogy az vagy
  • PiszkosFred
    #47825
    Ket honapig mindenkeppen, illetve feltehetoen kapsz X mennyisegu (525?) CCoint is.
  • Pares
    #47824
    Ez nekem se működik.
  • Pares
    #47823
    Ez nekem se működik.
  • Pares
    #47822
    Én úgy tudom hogy igen.
  • Tibbbor
    #47821
    Rövid kérdés:
    Nálam nem működik az Inspect player funkció, vagyis az, hogy megnézzem egy másik player cuccait.Kijelölök valakit targetnek, jobb klokk a portréján, a funkciók között ott van ugyan az Inspect player, de ha arra klikkelek, a saját karakteremet mutatja.Valamit rosszul csinálok?
  • BB0735
    #47820
    Hát ez tényleg undorító. Nem is értem hogy gondolják, hogy nem adnak mindent ingyen, elvégre egy jótékonysági egylet a kiadó.
  • BlackSpider
    #47819
    Na most jott el az ido,hogy tele lett a hocipom a f2p korlatozasokkal ezert ugy hataroztam veszek egy 60 napos time cardot.
    A kerdesem az lenne hogy miutan megvettem a cardot mas dolgom ugye nincs csak beregisztralom a cardon levo serialt es azzal subscriber leszek es elvezem az elofizeto elonyoket?