60032
  • Although
    #47899
    Ebbe egyetértek megjelenés előtt mondtam a GW2 robbantani fog ebben a topicba jól le lettem szólva. Biztos nagyon jó de más szempontból. És neked nemekm más tetszik ez így van rendben én a kihívás jelentő dlgokra megyek mégha nem is vagyok szuper más meg amiért az mmo-t kitalálták a közösségi dolgokra és ebbe a GW2 nagyon jó ebben biztos vagyok Azért én azért fogok szurkolni hogy az SWTOr ilyen maradjon. Sajnos láttom milyen az amikor rálép egy játék az útra ami már nem ezt jelenti a két különböző igény között meg nincs átjárás. Ennyi. Bár az AOc az most pont félúton van. De nem hiszek az ilyenbe mert nekem unalmas lesz akkor amikor a közösségis elkezdi élvezni ez a baj.
  • PiszkosFred
    #47898
    GW2-t sose iteld meg az instanceolt (!) pve tartalom miatt, mert az csak amolyan szukseges rosszkent van a jatekban. Annal barmilyen mmo tobbet tud, mint ami instance pve van a gw2-ben. Viszont minden mas pve (fejlodes, openworld group pve kontent es dinamikus eventek) eleg jol sikerultek, es a kesobbiekben biztos, hogy a kovetkezo mmo-kban is hasonloan fognak gondolkodni.

    SWTOR interaktiv mozi szeru szintezese is unikum lesz meg jo ideig, akarmennyire is szidja valaki a jatekot, ebben szinte mindenki egyetert, hogy ha masert nem is, de ezert mar megeri vegignyomni a chaptereket a 8 karakterrel. Meg ha kozben, neha a falat kaparja, mert a WoW/GW2/Conan/DAoC/TERA/EVE/randommmonamehere utan/mellett/elott furcsa, es mas/jobb/rosszabb.
  • Pares
    #47897
    Miért is érdekelne engem egy GW2, ha a világa egyszerűen nem fog meg? Én SW fanatikus ként SW játékkal szeretnék játszani, és az igényeimet e téren a TOR teljes mértékben kielégíti.
  • Although
    #47896
    Látod ezt kell eldönteni az EA/Bioware párosnak, olyan népszerű akar lenni mint a GW2 vagy ki akarja szolgálni azt a réteget aki szereti a játékot az SWTOR-t. Mert ami közös az AOC és a z SWTOR-ba nekem itt sem hülye gyerekekkel megyek raidelni groupozni. És itt is sír a mobs hogy nehéz pedig ez kb feleolyan nehéz mint az AOC volt az unchained előtt. De ez nagyon komoly kérdés kinek akarok játékot csinálni a rajongónak vagy a mobsnak.
  • Pares
    #47895
    Csak máshogy értelmeztem, de hagyjuk.
  • Plata
    #47894
    Én nem bánnám ha kicsit optimalizálnák a játékot,mert fényévekkel jobb grafikájú játék is jobban fut a gépemen.
  • Vaxi
    #47893
    jaja, és egyébként ezt én nagyon jó ötletnek tartom
  • Although
    #47892
    ??? Jobb. Látod mi sose fogunk egyetérteni. Jó pár conanos ismerős visszajött és mondták színvonal alatti dungeon harcok vannak benne rém egyszerű fejlesztés és mégis jó. Nem nehéz kitalálni miért.
  • Plata
    #47891
    Tegnap vártam hogy group finder behívjon esseles-re,közben cruscant justicar területen az egyik medic robi körül öltem a jónépet,általában nem esett semmi jó cucc se,de xp az jött,mert 2-4 szintel nagyobbak nálam,közben elküldtem társam küldire,és egyedül nekiestem egy épp feltámadó csapatnak,és esett két állati jó item is,sajna egyiket sem vehetem fel mert f2p vagyok.Ha egyedül ölök jobb lenne a drop vagy csak véletlen?
  • PiszkosFred
    #47890
    Ezert talaltak ki a CCoin rendszert. Nem kell neked elofizetonek lenned, eleg ha csak az adott dolgot megveszed, amelyekre szukseged van. Lehet ugy is honapokat jatszani, hogy preferred vagy, es az elofizetoi automatikus cuccok felet "unlockoltad" magadnak.
  • maniac001
    #47889
    Nézd meg a GW2-t. Mérföldekkel szebb (és jobb) mint az SWTOR és jobban fut.
  • Although
    #47888
    Nre egyszerűsítsd le ennyire ez csak egy ok volt félkészen adtzáák ki az SWTOr nem félkész termék. Azzal tényleg lehet bukni mert kevesen adnak két esélyt valaminek.
  • maniac001
    #47887
    Akkor nálad baj van az értelmezéssel. Ha azt írom hogy a stori módon kívül nem jó, ez azt jelenti hogy a sztori mód jó.

    ha van egy gyümölcskosár, van benne 1 alma, 1 körte, 1 banán és én azt írom hogy a banánon kívül semmi értékelhető nincs benne, akkor a banán bejön, a többi nem. Így érthetőbb? :)
  • Pares
    #47886
    Dettó így vagyok én is. Szeretném megvenni az alapjátékot és a vele járó 30 napos subscriber státuszt, de többet előre nem tervezek, mert nem tudom, mennyit leszek képes játszani vele, főleg nem két hónapra előre.
  • JethroHUN
    #47885
    Emlékszel az Age of Conanra? Csúcs grafika volt akkor... bevált mmoként? NEM, miért? mert senkinek nem futott.
  • Although
    #47884
    Jogos sajna ez amit nehéz letagadni. És az EA ebbe vastagon benne van én se remélek sokat már tőlük de az swtor jó lett.
  • Pares
    #47883
    Jó bocs, de nálam a "sztori módon kívül semmi értékelhető"-ből nem teljesen az jött le, hogy szerinted az jó.
  • Plata
    #47882
    Mass effect 1-2 doboza itt pihen,a hármat sose veszem meg négy sem érdekel már.Dragon age 2 és mass effect 3 után én sokat nem várok az új DA játéktól.
  • maniac001
    #47881
    Leírtam hogy a sztori az jó. Olvasni tud-e?
  • Vaxi
    #47880
    ennyi
    egyébként magát az alapjátékot valószínűleg én is megveszem, előfizetni nem fogok rá, mert változó, hogy mennyit tudok játszani vele, de szerintem jó játék ez nagyon. :)
  • Although
    #47879
    Ne vegyél mérget rá hogy megszűnik, az amit nem látsz nagyon sok fanatikus van a játékban akikkel számolni kell olyanok mint amilyen AOC fan én vagyok egy nagyon beteg külföldi guildba vagyok akik el se tudják képzelni az életüket enélkül a játék nélkül és hidd el nincsenek kevesen Az AOCnak sokkal kevesebb ilyen rajongója van mivel ne egy ennyire népszerű lorera épül rá. Tehát ez a játék nagyon nagyon sokáig nem fog meghalni a kérdés az EA/ Bioware páros őket próbálja kiszolgálni vagy belelép a Funcom által már kipróbáltan bukó út valamelyikére. Ez ki fog derülni majd. De onnan is lesz visszaút az mindig van :)
  • Pares
    #47878
    Egy nagy lóf*szt. Kaptunk egy teljes értékű Solo-RPG-t, mintha KotOR 3 lenne, csak kb. 8 történettel. És murva jól megcsinálták, ne mond nekem, hogy nem. A grafika nem egy Crysis, de szerintem bőőőven megfelel. De aki csak a rosszat akarja látni mindenben...
  • Pares
    #47877
    Azt vettem észre, hogy játékon belül a f2p játékosok közt kialakulhatnak egész jó társaságok. Tegnap például World Bosst nyírtunk ki 9-en összeállva, tök jó volt. Utána jött egy lvl 50-es játékos egy másik bolygón, aki sub volt, egyedül próbálta a másik WB-t legyőzni, de vhogy nem ment, így szépen megkért, hogy segítsünk neki, ha már úgyis ott vagyunk, így 10-en közösen egy-kettő lenyirbáltuk. Tök jó volt. Egyszerűen nem értem a nyavajgókat, lehet ezt élvezni pusztán f2p-ként is.
  • PiszkosFred
    #47876
    Nem volt jo eve a BWnek, a ME3 vege miatt is fellazadt a sok jo munkasember, az SWTOR-t pedig szinten divat volt szidni. (most nem akarok visszaolvasni es kommentszamot linkelni, de itt volt par napja a mondat, hogy valaki drukkolt az SWTOR bukasanak es szapulta a jatekot, ugy, hogy ki se probalta - de most, hogy f2p-vel megnezte, kellemesen csalodott... no comment :))

    De jon a kovetkezo Dragon Age resz, jon a kovetkezo Mass Effect, ami miatt a kovetkezo 2-3 evben megint ok lesznek az istenek, a mostani fanyalgok vigan es dalolva fogjak otthagyni a penzuket a penztarnal. Addig pedig elul a vihar, elfelejti mindenki az eredeti endinget a ME3-ban, az SWTOR fele egyelore nem tul fenyes szarnyprobalgatasukat az mmo piacon.
  • maniac001
    #47875
    Az hogy a játék grafikai motorja ilyen botrányos, és hogy a story módon kívül nincs az egész játékban semmi értékelhető, az nem az EA hibája. Egy pénzéhes zsidó banda ez tény, de a játék bukásáért inkább a minőségért felelős BW a felelős.
  • Pares
    #47874
    Én f2p-van vagyok még mindig, és nem nyafogok, nekem nagyon tetszik a játék, és hálás vagyok, hogy ingyen játszhatok vele, de így is valószínűleg be fogok rá fizetni, mert ez a játék és a BW megérdemli igazán a támogatást.

    "Nem lesz feltoltve (foleg nem masfel ev alatt, ez vajon honnan jott?) a regi terulet a konnyebb szintezes miatt, hiszen aki esszel csinalja, az mint kes a vajon tud haladni. Aki persze siet, es nem akar kvesztelni, hanem csak haladni elore a max szint fele, az bizony tenyleg elobb utobb belefut egy bossba, aki raadja a jatekosra a szopoalarcot."

    Ehhez nem is tudok mit hozzátenni, a számból vetted ki a szót.

    "F2p eseteben ez ennyiban modosul, hogy a csokkentett xp (kill es reward(?)) miatt minden kuldetes soran erdemes a jatekosnak raszanni meg par percet, es irtani a mobokat a kornyeken, hogy a f2p statusszal jaro negativ xp modositast kompenzalja. De ez sem vilagvege, max lassabban halad, es igen, nemi grinddel jarhat esetenkent."

    Vagy úgy csinál mint én, hogy keres egy hasonló helyzetben lévő játékost, és összeáll vele. Még extra pontok is járnak, ha nem egyedül csinálod a questeket, akkor miről is beszélünk?!
  • Plata
    #47873
    Én tervbe vettem hogy megveszem a játékot,hiába van ott a BW hogy minőséget csináljon ha ott van az EA is akinek a stratégiája hogy a szart eladja a sok hülyének drágán,lásd sims.Ea nem tud értelmes és jó játékot csinálni,mert olyanok mint a ruszkik,a mennyiség a fontos nem a minőség.
  • PiszkosFred
    #47872
    Lucasarts csak eladta az SW lincenszeket, es a licensz vedelmezo "producerkent" vannak jelen. Ok azok, akik az SW vilaghoz kapcsolodo lore (mint kedvenc szavad) es egyeb SW unverzumhoz kapcsolod kerdesben a dolgokat az SW vilag keretein belul tartjak. Illetve, publisherkent kapjak a megfelelo mennyisegu penzmagot minden egyes cent utan, a meghatarazott X szazalekban.

    Minden mas fejlesztes, technikai, jatekmechanikai, stb az EA/BW feladata volt, es ok talaltak ki, hogy is nezzen ki a jatek, mit kelljen benne csinalni, mit kap meg a jatekos, mit nem, stb. A Lucasarts csak azt biztosította, hogy ne szerepjen a jatekban Lali az Uvegtigrisbol, mint kocsmaros Coruscanton, vagy az SWTOR csillagrombo osztalyu hajoi ne ugy nezzenek ki, mint egy ezerkettes lada gyujtogyertyaja alufoliaba csomagolva.
  • maniac001
    #47871
    Én úgy látom, hogy az EA/BW mégse érte el a célját ezzel az F2P-vel. Elvileg az volt a cél hogy visszacsalogassák a játékosokat. Ehhez képest mindenhol csak felháborodást olvasni. Sok korlátozás jogos, de valahogy ez is rosszul sült el, mint a legtöbb dolog a játékban. Kicsit sajnálom a BW-t mert eddig tényleg egyet jelentett a neve a minőséggel, de ezzel az SWTOR-al iszonyat nagyot buktak sajnos. Tényleg szerencsétlenek hogy akármit csinálnak, semmi nem sikerül nekik. NEM trollkodás eskü, de én nem jósolok sok időt az SWTOR-nak.
  • Although
    #47870
    Legyen igazad amennyire tudom a játékban is, a lucasart része a miki egéré lett.
  • Although
    #47869
    Igen az olvasott hírek alapján ez valószínűsíthető. Mivel az is elég kevés még. Kicsit sajnálom a készítőket. Mert talán elsőként csináltak egy játékot amibe tényleg be van építve egy komplett egyjátékos mód. ÉS közben persze a group tartalom kevés és a questek sem olyan rengeteg jelzővel illethető de hát ez is 7 év volt. Most kellene az a 1,5 év amikor kiforrna, de sajna ez már sose fog eljönni. Legalábbis így látom. És így meg az mmosok zöménél, akiket ismerek, nem kevés pot azért bukik mert kevés a group tartalom. Tehát nem igazán a multi játékosréteg kedvence lesz. De ezek mind megoldható dolgok lennének de ez van.
  • PiszkosFred
    #47868
    Nem hiaba vannak a flashpointok a jatekban, most mar szajbaragos-ket-kattintasosan mukodo LFG rendszerrel. Jon ott xp boseggel, a megszerezheto phatlootrol nem is beszelve, amelyekkel lenyegesen konnyebb a haladas.

    De persze a vicc az, hogy rengeteg felmeres es kimutatas eredmenyekent az jott ki, hogy az mmo jatekosok nagyon nagy resze szeret szolozni, es egyedul kvesztelgetni, es csak akkor partyzik, ha azt nagyon muszaj. Es akkor is csak az adott feladat idoszakara, utana azonnal part/leave es csokolom. Ezert is kap minden mmoban tovabbra is nagy hangsulyt a szolo kontent fejlesztese, ami - legyunk oszintek - egy vicc.

    Nem lesz feltoltve (foleg nem masfel ev alatt, ez vajon honnan jott?) a regi terulet a konnyebb szintezes miatt, hiszen aki esszel csinalja, az mint kes a vajon tud haladni. Aki persze siet, es nem akar kvesztelni, hanem csak haladni elore a max szint fele, az bizony tenyleg elobb utobb belefut egy bossba, aki raadja a jatekosra a szopoalarcot.

    F2p eseteben ez ennyiban modosul, hogy a csokkentett xp (kill es reward(?)) miatt minden kuldetes soran erdemes a jatekosnak raszanni meg par percet, es irtani a mobokat a kornyeken, hogy a f2p statusszal jaro negativ xp modositast kompenzalja. De ez sem vilagvege, max lassabban halad, es igen, nemi grinddel jarhat esetenkent.

    A Disney fele SW felvasarlast pedig butasag emlegetni, sok koze nincs a jatekhoz. A BW/EA megvette az SW licensz jogait, amelyekert ku...tyasok penzt fizettek, es amelyert cserebe a fejlesztesekkel kapcsolatos vegso szot az EA fogja kimondani, nem a Disney. Amikor majd lejar a szerzodes X ev mulva (gondolom nem 2 evre szolt), akkor majd a megujitasnal mar diktalhat a Disney, es - ha igazak a pletykak, hogy a Disney is akar egy uj SW mmo-t - akkor fog is diktalni, ami valoszinnuleg az SWTOR-ra nem lesz jo hatassal. De addig a vilagon semmi koze a Disneynek az EA/BW fele SWTOR-hoz.
  • DoctorStryker
    #47867
    Ezt a játékot nem F2P-re tervezték, az XP-t a fizetős játékosokra állították be.
    Emiatt van nagy csúszás s szerintem, nem is fognak berakni + questeket.
    Most került be a Section X és inkább az end game tartalmakra fognak fókuszálni nem az 50 alattiakra.
  • Although
    #47866
    Inkább az a probléma a játékkal hogy a bónusz questek iszonyat grind dolgok és anélkül fizetősen sem haladtam anno lv35 környékén. Ha idővel meg tudják oldani mint a Conanba is van, hogy grind nélkül is tudjak haladni akkor nagyon szuper lesz :) Persze ez nyilván idő kell 1,5 év míg úgy feltöltik questekkel hogy gond nélkül lehet haladni a sztorival. Persze nem biztos hogy így fog történni miután Miki egér betette a lábát a szentélybe. De majd kiderül.
  • Nephin
    #47865
    Nehéz kérdés, de az eper-meggy vegyes verhetetlen. :D
  • V43 1105
    #47864
    Most már csak az a kérdés, eper vagy barack ?
  • BlackSpider
    #47863
    Jo voltal,tetszik a hasonlat :-)
  • Nephin
    #47862
    Mivel a f2p megkapja a játék magját adó sztorikat, inkább úgy fogalmaznék, hogy az a lekvár atomfinom, de az üveg felénél le van zárva valamivel néhány rétegenként és csak akkor kapsz többet belőle, ha fizetsz a kulcsért, minden egyes réteghatáron, vagy megveszed az egész üveget és ezzel eltűnnek a lezárások és megeheted az összeset. :)
  • Nephin
    #47861
    Én nem rólad beszéltem, ha nem a f2p játékosok két csoportjáról. Ha rólad beszélnék, akkor vagy neked írnék, vagy a nevedet is említeném. Egy.

    Kettő: ha magadra ismersz az egyik csoportban, arról miért én tehetek?
  • PiszkosFred
    #47860
    "mig masok arra torekednek hogy egy geyngelkedo-t hogyan taszitsanak meg melyebbre a szakadekba."

    Most fizettel elo 2 honapra, es tettek meg ezt joparan szinten. Vagyis, barmennyire is furcsa/visszas/verlazito is a megoldas, egyelore mukodik, es hoz nemi penzt a konyhara.

    A f2p-t tekintsd annak, amikor kapsz egy uveg lekvart, de nem tudod kinyitni sehogy sem. A nyalad kozben csorog, es kinodban mar kivulrol nyalogatod az uveget. Ha meguntad, es kivancsi vagy az izere, akkor fizetsz elobb egy bontoert es kiskanalert, igy preferredkent mar megkostolhatod, majd kesobb, ha izlik es elofizetsz, akkor kapsz hozza teritett asztalt, valami piskota/palancsita/random tesztat, egyeb finom felteteket, halk zenet, asztaltarsasagot, stb. - amellyekkel egyutt joizuen el is fogyaszthatod az egesz uveget.