60032
  • Thomasovics
    #48179
    Dec 6. ;)
  • Pares
    #48178
    Van még egy, Empire Strikes Back a neve, f2p-ket is felvesznek.
  • Tababo
    #48177
    unbroken. én még nem kerestem fel őket, de tervbe van véve.
  • Vaxi
    #48176
    akad :)
  • DieHard
    #48175
    empire :S
  • DoctorStryker
    #48174
    melyik oldalon?
    Nálunk van felvétel.
    Jelentkezni:
  • DieHard
    #48173
    Sziasztok! Szeretném megkérdezni hogy van TOFN szerveren van e még magyar aktiv klán? Pár haverral lehet visszajönnénk valamennyi időre. Jómagam 2 hónapot most befizettem a téli napokra. Casual rangon egyelőre ellaviroznánk, valószinü hogy kevesen vagyunk guildet alapitani. Meg azt sem tudjuk, mennyi időre köt le ismét.
    Jómagam szivesen megnézném az uj operationöket. 1.4-nél szálltam ki azt hisizem.
  • Nephin
    #48172
    Emeljük a tétet!
  • BlackSpider
    #48171
    En amikor azt irtam,hogy ne hasonlitsd ossze az ARM-ot az x86-al arra ertettem,hogy mig a mobiltelefonoknal korlatozva vagy a felvett teljesitmenyben magyaran a fogyasztasban es ha ujabb funkciokat akarsz megvalositani mert ugye minden platformon megy a fejlodes nincs mas megoldasod csak az hogy tobb mag majdnem ugyanolyan felvett teljesitmeny melett,addig az X86 -on sok esetben a programozok lustasagan vagy a programozasi szokasokhoz mereven ragaszkodason mulik sok dolog.
  • PiszkosFred
    #48170
    http://www.jedispecs.com/

  • DummyBoy
    #48169
    Nem az architektúrák összehasonlítása volt a célom ... 4 magos proci egy mobiltelefonba ... Nem az x86-ok ellen hoztam fel, hanem ez a legjobb példa arra, hogyan lehet az átlagfelhasználót egy tökéletesen felesleges, ámbátor drága fejlesztésre rávezetni.

    Kiváncsi lennék melyik mobil alkalmazás követel meg ekkora erőforrást ...
  • BlackSpider
    #48168
    "Egy kis offtopik de érdekelne pl: miért is kell 4 !!!! magos proci a komolyabb androidos mobilokba ... egy sz@ros mobiltelefon ..."
    Azert nem kellene a 4 magos ARM proceszorokat peldakent felhozni a 4 magos x86-os proceszorok ellen nem ugyanaz a kategoria.
  • DummyBoy
    #48167
    Nem, nem ír rá folyamatosan, csak néha, nagyobb mennyiséget, és azt olvassa.
    MSDN blog a témáról

    Jelenleg 120GB-os SSD van a gépemben, 60-90GB szabad területtel átlagban :)

    Proci és VGA: tudsz mást tenni mint beletörődni? Nem ... Ez van ... Kell a bika gép, ha játszani akarsz ... holott nem biztos hogy szükség lenne rá, de rá vagy "kényszerítve". (Nem kell játszani és kész :) ) Az már más kérdés, hogy a HW gyártók lobbija is biztos benne van :) (Egy kis offtopik de érdekelne pl: miért is kell 4 !!!! magos proci a komolyabb androidos mobilokba ... egy sz@ros mobiltelefon ...)

    32 vs 64 bit: Ezzel arra akartam utalni, hogy régesrég itt lenne az ideje, hogy 64 bitre fejlesszenek már, de amíg ez nem lesz "elvárás" csak azon kevesektől, akik tudják miért lenne ez jobb, addig ne várjuk, hiszen egyszerűbb és jövedelmezőbb vetetni a paraszttal jobb HW-t, mint több munkával és befektetéssel jobban rendszerre optimalizált dolgokat fejleszteni. Ráadásul a 64 bites játékok fejlesztése majd akkor lesz kifizetődő, ha már nem lesznek 32 bites rendszerek, mert ha csak 64 bitre fejlesztesz, akkor buksz egy adag potenciális vásárlót ...
  • picket
    #48166
    Csak gondolj bele mit csinálsz, ha ssd-re rakod a swap file-t: egy olyan fájlt, amit a windows folyamatosan ír ráraksz egy olyan eszközre, aminek az élettartama fordítottan arányos a rajta végzett írások számával. Ezt azzal hessegetik el, hogy milyen jó algoritmusok vannak rá, amik elosztják... ha van hova. Szóval a helyedben nem tömném tele, mert minél kevesebb a hely, annál kevesebb helyre osztja el az állandó swap file írásokat.

    Ramdrive-ba a swapet azért mondtam, mert a windows akkor is swappel, ha vígan elfér minden a memóriában, sőt, ha kikapcsolod a swapet, akkor belassul a rendszer

    "A 4-8 magos processzorok és a soktízezres VGA-k is azért vannak jelenleg hogy jó pénzért elfedhetőek legyenek a programozási hibák és hiányosságok, valamint a drága és időigényes optimalizálás hiánya (Lásd konzolok.)" - Elég nagy baj, ha a fejlesztő így látja, de ha a fogyasztó is beletörődik... (ha moslékot raknak eléd, akkor megeszed, mert ez van? Vagy veszel bele drágán fűszereket, mert akkor jobb lesz az íze?)

    "32 vs 64 bit: Sajnos qrvára igazad van ... De amíg az emberek az XP támogatás hiánya miatt hisztiznek, addig ne várjunk 64 bites progikat." - Ez nem ettől függ (szerencsére).
  • DummyBoy
    #48165
    A SWAP file az SSD-n miért lassítaná? SSD-nél csak a mem a gyorsabb.

    Olvasgattam anno SSD témában, megoszlanak a vélemények, van aki nem teszi rá az SSD-re, van aki igen (Microsoft véleménye szerint az SSD lényeges plusz a SWAP műveletek - kevés nagyobb írás és sok olvasás - szempontjából) van aki meg kikapcsolja. Én W7 alatt kikapcsoltam anno próbaképp, és nem tűnt fel hogy valami rinyálna a hiánya miatt, vagy lassulna a rendszer, most W8-on be van kapcsolva és az SSD-n van.

    A winyó (A jelenlegiek mármint, ki tudja mit hoz a jövő, márcsak ha a Gangnam Style be nem előzi a majákat) eleve fizikailag nem tud gyorsabb lenni olvasás és elérés terén mint az SSD, ezért teljesen mindegy, hogy a SWAP file-t hová teszed, attól még a többi adat elérése lassú.

    Valamint a "töltőképernyő gyorsulás" csak a látványos része a gyorsabb hozzáférésnek ... Az SWTOR (Szvsz majd minden játék ...) folyamatosan töltöget a háttértárakról, és hiába van gyors proci + VGA, ha egyszerűen nem tud időben betölteni mindent, akkor bizony akadni fog és lassú lesz.

    Az SWTOR hivatalos fórumában van egy nagy topik, ami arról szól, melyik böszme adatfile-ből tölti folyamatosan az effekteket és ilyeneket a játék. Ha azt letörlöd, akkor irgatlmatlan gagyi lesz a grafika, de fényéveket gyorsul ... ha SSD-n van az meggyorsítja a játékot, de pl: ez az egyik olyan file, amit szoktak ajánlani, hogy legyen feltöltve Ramdrive-ba, mert látványos sebességtöbbletet lehet vele elérni.

    Update: most nézem, már programot is írtak rá :)
    SWTOR Unleashed

    Ezt érdemes kipróbálni :)

    Végszó: Az adatelérési sebesség NEM csak a töltőképernyőt befolyásolja. Memória > SSD > winyó ... ez a sebességbeli sorrend. Ha valaki nem akar SSD-t venni, vagy nem tud, de van minimum 8GB memóriája a gépben, akkor érdemes mindenképp a RAMDRIVE-os megoldásokat kipróbálni. De ezt SSD-vel is meg lehet tenni akkor még gyorsabb lesz (Hisz a maradék adat elérési gyorsabb :))

    A 4-8 magos processzorok és a soktízezres VGA-k is azért vannak jelenleg hogy jó pénzért elfedhetőek legyenek a programozási hibák és hiányosságok, valamint a drága és időigényes optimalizálás hiánya (Lásd konzolok.)

    Az SSD viszont mindent felgyorsít, és ez még alacsonyabb kategóriás gépeken is látványos különbséget hoz. (Windows indulás, programok indulása és működése.)

    Ramdrive vs SSD: A memória jó dolog, de 8GB-nál több jelenleg felesleges (Otthoni felhasználásra persze, meg játékra ...), 16 GB jobb mem árán lehet venni 60-as SSD-t, és bár a memória gyorsabb, a Windowst nem tudod Ramdrive-ba tenni, és ettől kezdve az SSD sokrétűbb.

    Valamint SWTOR esetén jó a helyzet, de én most pl: főképp GW2-zök, és ott nem pár nagyobb méretű adatfile van, hanem egy 18GB-os. 32GB mem az drága ... Ennek az árából inkább 120-as SSD ... :)

    Prohardveren igen jó leírások és tesztek vannak az SSD-kről, akit ez érdekel, de egy biztos: Én nem mondom azt hogy SSD nélkül egy gép szar, mert ez nem igaz ... de egy komolyabb játékgépben manapság már tényleg vehető alapnak az SSD megléte, hiszen az ára már nem olyan veszélyes, sebességre pedig mérföldeket ver a normál winchesterekre.

    32 vs 64 bit: Sajnos qrvára igazad van ... De amíg az emberek az XP támogatás hiánya miatt hisztiznek, addig ne várjunk 64 bites progikat.
  • picket
    #48164
    Azért szögezzünk le valamit. Alapvetően az ssd-nek a "töltőképernyő" sebességét kéne befolyásolnia, mert az adatok gyorsabban kerülnek a ram-ba. (Az adatok mentését nem mondom, az elég nagy gáz ha megakaszt egy mai szoftvert, mert ui szálon nekiáll vinyót kerregetni)
    Az alapvető probléma tehát az, hogy egy olyan világban, ahol könnyedén elérhető 4, 8, 16 giga ram a szoftver meg 32 bites, amivel max 2 gigát címez meg. Az ssd-t tehát arra használod, hogy onnan töltse az adatokat, mik egyébként "nem férnek el" a memóriában. Remélhetőleg nem raktad rá a swap file-t. Ez viszont lassítja. Megérne egy próbát, hogy nem gyorsabb-e a vinyó + ramdrive-os swap file combo, mint az ssd, már ha valakinek van mindkettő (úgy értem ssd meg mondjuk 16g ram).
    Valószínűleg a dx9 miatt nem tudnak kiadni egy 64 bites verziót, de az biztos, hogy ilyen memóriaigényes játéknál ez iszonyat lassítja a dolgokat. Szóval nem a te megoldásodat akarom leszólni, mert működik, de igazából egy szoftver-architekturális hibát fedsz el a saját pénzeden.
  • nyirog
    #48163
    hát most ránéztem h újraindítsam és 2 nap után előszőr látom h 2 megával tölt... pedig próbáltam ki-be kapcsolgatni, igaz egyszer, úgy voltam vele h biztos átmenetei dolog és majd begyorsul, csak a mai nap lett már gyanús és gondoltam megkérdezem a nálam okosabbakat; de nem értem még így se h miért stagnált eddig, most meg rendesen tölt, fura
  • novvan
    #48162
    Van még fizetős része, de nem azért. Próbáltad már megállítani újrainditani?
  • nyirog
    #48161
    szisztok, az miért van h amikor tölteném lefele a játékot a launcher picsa lassan szedi le a hozzá valókat jó esetben 200 kb\s -vel holott ennél ezerszer jobb netem van. Ez talán azért lenne mert free to play-be nyomnám (mondjuk tudtommal fizetős már nincs, csak f2p) ?
  • Shiwo
    #48160
    megerősítem a dolgot, visszakaptam a CC-ket
  • V43 1105
    #48159
    Egy jó Jedi Sage talent treet tudna valaki adni ? :P
  • Although
    #48158
    Gz :)
  • Vaxi
    #48157
    köszi, amúgy is meg akartam venni :D
    történelmi pillanat, a diablo 2 után újra megvettem egy játékot :)
  • DummyBoy
    #48156
    Az SSD az adatok gyors elérését szolgálja, míg a HDD a tárolásukra való, ennyi.

    Sokan tartanak még az SSD-től, de egy biztos, aki kipróbálta az nem fog visszaváltani, max kényszerből.

    SWTOR fórumokon is írják, a legynagyobb sebbességnövekedést SSD + Ramdrive kombóval lehet kicsiszolni a játékból.

    Nálam most SSD az rendszer + kedvenc játékok, HDD1: adattárolás, HDD2 letöltésekre. Ennyi.
  • Nightlord
    #48155
    Többet adnak meg élettartamban mint 5-10 év.

    Én most 6 év alatt minimum 2× cseréltem hdd-t.Tönkrementek pedig márkás,drága hdd-k voltak.
    Ennyit biztos ki fog bírni az SSD,én arra tippelek és elég lesz nagyon sokáig mindenféle meghibásodás nélkül
  • Nightlord
    #48154
    Nekem az ár nem magas sőt az se érdekel ha 10+ezerszer újraírható és az se ha 5 évenként le kell cserélnem(25 ezer ft,nc).Ha valaki egyszer kipróbálja az nem fog visszatérni a tetü lassú szektorhibás fos hdd-hez szvsz.
    25 ezres ssd-k(120/128 GB) meg már 500/500 olvasás,írás.Ki kell próbálni Swtor-hoz is mit számít egy ssd,mennyit dob a teljesítményen.
    Gamer PC-hez kell ott úgy sincs annyi újraírás se töredezettség mentesítés sem kell,semmi.
  • DummyBoy
    #48153
    Igen, viszonylagosan "rövidebbek" mint a winyóké, olyan 5-10 évre saccolják őket normál használat mellett xD

    De ez természetesen csak tipp, az a hivatalos, hogy hányszor írható a memóriachip, de ez meg sokmindentől függ ...

    Ami a legszebb, hogy sebességben már a legolcsóbb árkategóriájú SSD is gyorsabb mint egy szupergyors winyó ...

    És ha már összehasonlítás: egy 256GB-os SSD olcsóbb mint egy 300GB-os Seegate Cheetah (Ami most állítólag az egyik leggyorsabb winyó) és gyorsabb ...

    Ha sebességről beszélünk akkor ezekkel kell összehasonlítani ... Aki gyors gépet akar annak az SSD az must have ... Aki sebességmegszállot, az nem egy IFA-hoz hasonlítja a sportkocsik árait ... Tény hogy az IFÁ-ba többet lehet pakolni, de a Ferrárik jobban mennek ...
  • Master91
    #48152
    Előnyök a merevlemezzel szemben [szerkesztés]

    rövid indulási idő, nincs felpörgés, Power On - Ready átmenet 1 s
    mozgó alkatrészek teljes hiánya
    olvasási várakozási idő 12.5 μs (mikroszekundum) (merevlemezeknél 5,5~12 milliszekundum)
    írási várakozási idő 33 μs (merevlemezeknél 5,5~12 milliszekundum)
    olvasási sebesség 520 MB/s (felsőbb árkategória)
    írási sebesség 320 MB/s (felsőbb árkategória)
    alacsony áramfelvétel
    zaj teljes hiánya (nincsenek mozgó alkatrészek, például motor vagy fej)
    mechanikai megbízhatóság — képes elviselni szélsőséges ütést, vibrációt, nyomást, hőmérsékletet
    széles hőmérsékleti tartományban képes működni — tipikus merevlemez 5-55 °C között, míg a flash SSD -40-85 °C között is működőképes
    viszonylagosan állandó olvasási és írási teljesítmény
    kis fizikai méret és tömeg

    Az SSD hátrányai [szerkesztés]

    magas ár: 1 GB 1 USD-tól
    az újraírások száma korlátozott: átlagos flash-memória 3 000...10 000 -szer írható, drágább memóriáknál ez akár az 5 milliót is elérheti.
  • Nightlord
    #48151
    Jah olyan 200 év:))
    PC SSD nélkül sz@rt sem ér
  • Pares
    #48150
    Kiszállítják külföldre is?
  • Although
    #48149
    Élettartamra azt mondják elég rövid életűek...
  • sanya200
    #48148
    The old republic dobozos most 2 napig csak 1990 akit érdekel :D
    Advent Gamestar
  • Bandras DaSilva #48147
    Elvileg rögtön ha megkapod a számlát.
  • levente256
    #48146
    Mennyi idő alatt vonódik le a kártyáról az előfizetés mert most igényeltem 90 nap -ot. Köszi a választ
  • MrStokes
    #48145
    Na ez egy nem vart fordulat!
  • PiszkosFred
    #48144
    Igen, remelhetoleg meg is erositi majd valaki.
  • Shiwo
    #48143
    köcce, ezek szerint visszakapom a CC-t
  • PiszkosFred
    #48142
    Starting today, Preferred Status Players will see an increase to their default Quickbars from two (2) to four (4). If you’ve already purchased additional Quickbars, don’t worry: we will be refunding your Cartel Coins for any Quickbar-related purchase.
  • Shiwo
    #48141
    faca.. és ha a quick bar-t unlockoltam, akkor visszakapom a CC-t ?

    (munkahelyemről több oldalt sem érek el, az általad linkeltet sem, nem tudom megnézni, hogy pontosan mit írtak)
  • DummyBoy
    #48140
    Az SSD-re nem szabad winchesterként tekinteni! Ha "csak" winyó lenne, senki nem venné meg ...

    Az elmúlt pár évben a számítógépekben a leginkább "lassító" tényező a winchesterek sebessége ... Egyszerűen hiába gyors minden alkatrész, hiába tudna a gép lényegesen több adatot feldolgozni, ha egyszer nem jut hozzá.

    Az SSD egy teljesítménynövelő eszköz a gépben. Én mikor legutóbb gép upgrade-ben gondolkodtam inkább vettem SSD-t mint új alaplapot és procit, és bizony látványos volt a különbség.

    Azt nem mondom, hogy "fúúú, a gép szar SSD nélkül" de hiába a sok mag meg a böszme VGA, ha egyszerűen nem jutnak adathoz.

    16-20k körül már bőven lehet SSD-t kapni ... Arra elfér a rendszer + egy-két game ... Arról nem is beszélve, hogy az újabb intel chipsetek tudják az SSD-t "gyorsítótárnak" használni, a leggyakrabban használt fileokat tárolva rajta dinamikusan "gyorsítani" a rendszert. (Lehet az AMD-sek is, azt nem tudom ...)

    Arról nem is beszélve, hogy maga a rendszer milyen látványosat gyorsul tőle. (AMD Phenom II-es rendszer olyan látványosan felgyorsult, hogy haverom, akinek I7-ese van eldobta az állát ...)

    Szóval érdemes SSD-re költeni, és is sokat hezitáltam rajta, de egy pillanatra sem bántam meg.