60032
  • Bhalage
    #49222
    sztem a TERAnak aldozott le, mert egy vodor fos
  • Kryon
    #49221
    Nagyon érdekes lenne 2 gombot felváltva nyomogatni, mostanában amikor már 1 hónap után SWTOR-ban és GW2-ben is azért sírtak tömegek, hogy elfogyott a tartalom és megunták, akkor nagyban fokozná az élményt. Pistike lehet, hogy örülne, mert csak ráfekszik az 1-es gombra, netán az egérre és hú mekkora pro, de most komolyan... :)
    Amíg az irányítás gombnyomogatásra van korlátozva, addig nem sok értelme van az aktív harcrendszernek, mert csak 2 kezed van és véges figyelmed és reflexeid. Ezért ha valahol bonyolítanak máshol egyszerűsíteni kell. Majd ha megjelenik mmo-kban a hangvezérlés, szemmozgás követése és egyéb (már több más helyen alkalmazott) megoldások, akkor lesz ebből valóban élvezhető dolog, addig csak egy értelmetlen "divat".
  • Kryon
    #49220
    Úgy bizony. Pve-re semmi értelme, mert amikor már a 2342345346. mobot kell becéloznod, akkor az agyfasz fog kerülgetni. Ehhez hozzájön mmo-ban a tömeg. Próbálj csak "tiszta célpontot" tartani, miközben 20an ugrabugrálnak előtted, meg persze a célpont is mozog. Valami sci-fi mmofps-ben lenne értelme, de egy fantasyhoz nem sokat tenne hozzá, inkább elvenne. SWTOR az SW környezet ellenére a classok működésében inkább fantasy (nagyjából a WOTLK időszaki wow van lemásolva), ezért itt se sok értelme lenne a rendszernek.
  • roblee
    #49219
    Így már értem.
    Ez olyan, mint anno a Jade Empire vagy a frissebb Witcher 1.
    Viszont stat és perk akkor is kell vagy nincs értelme a fejlődésnek.
    A célkeresztes megoldás meg szvsz fps-ben használható. Egy rpg-nél, ahol channeled skill van, akkor folyamatosan a targeten kell tartanod a célkeresztet, hogy hatása legyen. Ez így túl nehézkes.
    Ettől függetlenül érdekes lehet. Majd kipróbálom az általad leírt játékokban.
  • Although
    #49218
    *A non-target célkeresztet jelent és nincs autotartget általában. Pontosan mint Kyron írta a pvpsek számára igazán kiváló ez a rendszer. De egyre több pve rajongója is van.
  • Although
    #49217
    Pont ezért érdekel mert ha ezt bevezetik, akkor a class feat rendszert egyszerűsíteni Kellene másképp fellép a bumeráng effektus. Ezt pl a conanba ahol 3 különböző fa is van egy classra, nem lenne egyszerű, de az swtorral sajnos nem tartom elképzelhetetlennek kivitelezni. Ezér zavar hogy párhelyen már olvastam róla.
  • Although
    #49216
    Mint a TERA. Én adtam neki ezt a nevet, lehet máshol is így hívják. Pl ténylegesen kell blokkolnod, meg egyebek. Nem passzív a statokból meg a perkekből épít. Legjellegzetesebb képviselője a TES. Kyron jól összefoglalta a lényeget. Legfeljebb azért érdekes téma mert épp most jött ki a régi idők egyik nagy D&D játéka mmoba és már az is aktív rendszeres. Úgy néz ki leáldozott az ilyen régi fajta rendszernek mint az swtor, conan esetleg rift.
  • roblee
    #49215
    Azt lehet tudni, hogy pontosan mit takar az "active harcrendszer és non-target rendszer"?
    Nálam a swtor-nak pont aktív harcrendszere van. Vagy rosszul látom?
    Köszi!
  • Kryon
    #49214
    Preferreddel csinálod a sztorit, amikor pedig komolyabb pvp/pve-re támad kedved előfizetsz, így a leggazdaságosabb.
  • Kryon
    #49213
    Máshol olvashattál ilyesmit, de itt nem tudok róla hogy hasonló miatt újra akarnák tervezni a játékot. Mellesleg nem örülnék neki, ha olyan lenne. Az igaz, hogy most ez kezd lenni a divat bizonyos körökben, hogy hú de jó is lenne, de meggyőződésem hogy a jelenlegi harcrendszerhez különböző mmokban sok év alatt hozzászokott átlag casual sikítva menekülne egy általad említett harcrendszerű mmo-ból. Mert a legtöbb helyzetben nem volna az olyan mókás mint sokan gondolják, inkább nehézkessé tenné a legtöbb dolgot a játékban, vagy nagyon le kéne miatta butítani az egész rendszert. Főleg pvp-sek erőltetnék egyébként, ott még talán értelme is lenne ha jól megcsinálják, ám legkevésbé rájuk jellemző az mmo hűség, 1-2 hónap extra bevétel után 90%-os visszaesést nem hiszem, hogy sokan kockáztatnának vele, legfeljebb akkor, ha nem is terveznek hosszú távra a játékkal.
  • TomStorm
    #49212
    Soha többet nem veszek használt acc.-ot.Tuti lesz valami ilyesmi amit írtál,gondoltam:(
    Másik játéknál is ugyanez van.Én voltam a hülye,hogy megvettem.
    Azért köszi!

    Ja ezt viszont lehet megveszem megint mert megéri.Most GW-t nem veszem meg újra az nem számít DE egy SW azért nem mind1:)
  • picket
    #49211
    Csak akkor számíthat, ha lesz lehetőség arra, hogy karakterek mellett felhasználókat is felvegyél a barátaid közé.
  • TomStorm
    #49210
    Látom itt is jönnek ezzel a display név hülyeséggel.Számít ez bármit is Ingame?Vagy ez a név csak a log-in részhez kell?
  • Hecker007
    #49209
    Vagy megveszed a játékot 3500Ft-ért abban van 1 hónap sub és 625 Cartel Coin, ha lejár a sub prefered státuszba kerülsz automatikusan.
  • MerlinW
    #49208
    Letöltöd a F2P-t, veszel 1300Ft értékben Cartel Coin-t, és máris prefered leszel. Ez végleges státusz, a F2P és a Sub között van.
  • Qlimax
    #49207
    Üdv!

    Mostanában erőteljesen gondolkodok azon, hogy belekezdek a játékba. De a F2P nem érdekel. Előfizetni meg nem akarok.... olyan sűrűn. Ha megveszem simán a játékot, akkor milyen státuszt kapok? Egyáltalán érdemes megvenni?
  • csuzlee
    #49206
    Először is azt hiszem tartozom egy bocsánat kéréssel :D Másodszor pedig, meg van a hiba :D Amúgy én (is, úgy érzem te is) szoftverfejlesztő vagyok, rá szoktam jönni az ilyen dolgokra, de ez most meglepett. Egész egyszerűen valamiért úgy néz ki, hogy a regelős form levágta az utolsó karakteremet, és ugyan így működik a launcher is (ott vettem észre, hogy utolsó karaktert nem írta...de ki a franc figyeli, mikor 1000-el írom be :D) Viszont a weboldalon a belépés formon engedi beírni. Hosszát nem néztem, valóban 17 karakter. Szóval ez volt a hiba, -1 karakterrel már enged belépni :D Persze sikerült mind a két regelt accountnál ezt eljátszanom, amivel próbáltam :D
  • Nephin
    #49205
    Klánkörkép
  • Although
    #49204
    Olvastam pár forumon hogy vannak akik active harcrendszert akarnak meg non-target rendszert. Erről tud valaki mondani valamit?
  • picket
    #49203
    Hagyjuk ezt a "biztos nagyon okos vagy" dolgot. Kipróbáltam, regisztráltam egy random névvel, és minden böngészőből minden működik (dispaly name-el). Csak azért írtam, hátha nem próbáltad a "Basic Information" menüpontot (nekem sem volt elsőre egyértelmű, hogy ott keressem az email címet).
    Egy hibalehetőség van még, ami az extra karakterről jutott eszembe: ha a böngésződ és a játék más billentyűzetkiosztásban van (szerintem ez a windows feature a világ legidegesítőbb "segítsége"), akkor ugye a "_" nem ugyanott van, és ezáltal elgépelheted. Mást nem tudok kitalálni, remélem nem annyira balfékek, hogy rosszul escape-elnek (a "_" extra karakter sql-ben, de csak nem tárolják le a nyers jelszót...)
  • csuzlee
    #49202
    Nu akkor még egy kis info :D Nem tudom hogy sikerült de az account jelszava, amivel nem tudok belépni, tartalmaz egy "_" jelet...Ne kérdezd, hogy csináltam, és játékba be tudok vele lépni. Megpróbáltam most is regelni egy user-t, és most szólt hogy a jelszóban nem lehet "_" jel...
  • csuzlee
    #49201
    Többnyire semmivel :D L2 meg van, SWTOR-ba meg benéztem...de hát de :D
  • csuzlee
    #49200
    én hiszek neked, nekem 2 accounttal sem sikerült, IE, firefox és chromeból próbáltam. Amúgy az első leírásod nagyon szép és jó, csak amikor én chromeból rányomtam az account nevemre (a jobb felső sarokban) regelés után, majd kiválasztottam a Basic Informationt, rögtön kidobott, és újra be kellett volna lépnem. Hidd el nem írnám le ha nem így lenne...szerintem a második módszer biztosabb...ha csak azt vesszük figyelembe, hogy egy-két újonnan regisztráló játékos a második módszerrel regel, és még csak véletlenül sem szívja meg, én úgy érzem már megérte leírni...de te biztosan nagyon okos vagy, így semmilyen körülmények között nem szeretnék veled vitába szállni :D
  • semo1
    #49199
    Mivel játszol mostanába?
  • picket
    #49198
    Kiegészítés a 2. ponthoz, mert most néztem, hogy állítólag nem lehet display name-el belépni a honlapon... hát de! (egyes módszer alapján regisztráltam, nincs megadva e-mail cím - mert nem igazoltam vissza - és simán be tudok lépni)
  • picket
    #49197
    Nem hittem el, hogy az ea-nek nem kell csuzlee pénze. Nem csalódtam
  • eXequtoR
    #49196
    Ju nó hárd mód is hárd ! :)
  • Bhalage
    #49195
    csodalom a turelmed :D
  • picket
    #49194
    1. Regisztrálsz bárhol az swtor.com-on
    2. Belépsz (vagy regisztráció után egyből be vagy jelentkezve)
    3. Jobb felső sarokban felhasználónévre böksz, előjön egy menü, ott a "My Account"-ot választod.
    4. Basic Information
    5. Kitöltöd az e-mail mezőt, megkapod a levelet, megerősíted
    6. ...
    7. Profit
  • csuzlee
    #49193
    F2P regisztráció összefoglaló:

    Szóval kétféle regisztrációs oldal létezik az www.swtor.com oldalon, és sajnos van különbség!

    1.: Az egyik, amit például az oldal jobb felső sarkában található "SIGN UP" gomb megnyomásával érünk el, nem tartalmaz e-mail címre vonatkozó mezőt, csak telefonszámra. Ebben az esetben accountunk létrejön, a játékba be is tudunk lépni azonnal a megadott Display névvel, azonban a weboldalra már nem, vagyis nem tudunk előfizetni a játékra!!! Próbáltam IE, Firefox, Chrome böngészőkből, több accounttal!

    2.: A másik form, amit például az oldal jobb felső sarkában található "LOG IN" gomb megnyomása után az alul található "Dont have an account? Play Now!" linkre kattintva erünk el, és itt már nem telefonszámot kell megadni, hanem e-mail címet. Meg is kapjuk rögtön az élesítéshez szükséges e-mailt, majd folytathatjuk a regisztrálást security questionok, payment method (nem kötelező) megadásával. Ebben az esetben mind a Display Name-el, mind a megadott E-mail címmel be tudunk lépni mind a játékba, mind a weboldalra. IE, Firefox, Chromal is megy!

    Szóval, aki szeretné kipróbálni a játékot, annak mindenféle képen a második módszert ajánlom, mert így később tuti elő is tudja fizetni azt az accountot!!!

    Bocs, ha kicsit hosszú voltam, és senkit nem érdekel :D

    ui.: kíváncsi leszek 2013.04.02. után fog-e ez változni, mivel attól a dátumtól, csak Display Name-el lehet belépni a weboldalon is!
  • Tibbbor
    #49192
    Én már a F2P-t is Display névvel játszottam, most meg már 3 hónapja előfizető vagyok, de még egyszer sem volt gondom a belépéssel.
  • Bandras DaSilva #49191
    Hát, nem tudom, nekem ment simán, minden gond nélkül.
  • csuzlee
    #49190
    LOL, kezdek rájönni a turpisságra :D Ha valaki a SIGN UP gombra kattint a weboldal jobb felső sarkában, akkor egy olyan regelő form jön fel, ahol telszámot kell megadni, nem e-mail címet :D (én ezt töltöttem ki, kvázi nincs e-mail cím rendelve az accounthoz...) Viszont ha a LOG IN gombra kattintasz, aztán ott alul a "Play now" feliratra, akkor egy olyan reg. form jön fel ahol e-mail cím kell!!! :D Nah most mit csináljak? :D Amúgy sem IE, sem Firefox, sem Chromal, nem tudok Display névvel belépni a weboldalra (lehet tényleg csak 04.02 után?)
  • Shiwo
    #49189
    nekem úgy rémlik, hogy eddig is belehetett lépni a website-ra a display name-mel..

    pont ezen is szívtam annó, mikor állandóan kiírta, hogy nem verify az emílem... mert a játékba a névvel léptem be, weboldalra e-míl címmel.. és mikor a display névvel próbáltam a website-ot, akkor jöttem rá, hogy mekkora láma vagyok, ugyanis más e-mail cím tartozott a display name-hez... az e-mail, amivel előtte beléptem, az még a bétatesztes címem volt, (de azt valamiért nem engedte 15. szintes triallal, ezért annó új accot kellett létrehoznom) így hiába kértem újra és újra verify levelet, bacott jó lenni... utána persze a megfelelő accról kértem, egyből megjött és megszűnt a gondom...
  • pxxl
    #49188
    nekem a confirm email-t nem küldték el, beírtam egy másik címet, arra azonnal megjött. (és mind a kettő gmail)
  • csuzlee
    #49187
    Nálam valami más lesz a baj, mert password recovery e-mailt sem kapok...De ha szeretnék regelni újra azzal az e-maillel, akkor már beszól, hogy ilyen már van..LOL...Ezt annyira szeretem. Az ember szeretne valamiért fizetni, de nem tud :D Ez lehet valami új üzleti modell :D
  • a.carkey
    #49186
    Már most is be lehet. Szerintem ezért is a bug.
  • eXequtoR
    #49185
    Pont az a jó, ha magasabb szintű vagy mint az adott bolygó küldijei, mert így simázod a mobokat és nem szenvedsz a 2 szinttel magasabb fosokkal. Addig érdemes így menni amíg zöld questeket csinálsz.
  • gergod
    #49184
    az akkor jo, ha nem csak egy karaktered van... marha unalmas lenne, hogyha minden karakterrel ugyanazokat a bolygo kuldiket kellene csinalni. Ha van ket karaktered, akkor az egyikkel mondjuk minden paros bolygo osszes questet csinalod meg, a masikkal pedig a paratlanokat...
  • gergod
    #49183
    de most nem azert, de nekem az email azt irta, hogy Aprilis 2.-atol lehet a display name-el belepni.