60032
  • Nephin
    #50106
    Ugye, hogy 48 órás napok kellenének? :D
  • vader108
    #50105
    Nephin, sajnos a domain még 1 évig legalább élni fog azon nem tudok változtatni.

    Én már korábban is leírtam, nem swtor.hu-t akarom ezzel bomlasztani.

    Én saját erőmből, angol tudásommal swtoros videókat fordítok le, feliratozom kiteszem a honlapomra. Leírásokat próbálok csinálni/készíteni. Összegyűjteni egy szép csokorba és rendezni és átláthatóvá tenni. Sajnos egyetem mellett (úgy hogy mindezt egyedül hoztam össze) nem tudok 24órát vele foglalkozni. Pedig swtort szeretem, és meg is érdemli. Még egyszer mondom én csak azoknak szeretnék segíteni, akik kevésbé vagy egyáltalán nem tudnak jól angolul.

  • Tibbbor
    #50104
    Egy kis off ebben a kánikulában(előre is bocs!):

    Olyan lev.55-ös jedit keresek, aki pusztán az erő segítségével 4-5 órás időtartamra lebegve tudná tartani nappalink bútorait, amíg mi lerakjuk a laminált padlót...
    (Sajnos lakásfelújítás miatt a játékra most napokig esélyem sincs, de a fórumba rendszeresen bekukkantok.Apropó, fenti célra melyik képességet ajánljátok?Mondjuk Force stasis? )
  • Nephin
    #50103
    Azok a leírások még az ősidőkből vannak ott, technikai okokból nem tudom leszedni :)
  • Plata
    #50102
    Akkor talán regisztrálnom kéne az oldalra,mert így nem látok semmi leírást,csempésznél ami le van írva abból nem sok mindent lehet meg tudni.
    Katt
    De talán akkor a többi rész csak akkor látszik ha regisztrálok.Fórumot meg nem is néztem.
  • Nephin
    #50101
    Nálunk a fórumon van rész az osztályokról, plusz a régi cikkekben vannak kivesézve. A társakról nem tudom, mit látnál szívesen, ha új van, az ki van vesézve, a repuhoz is volt cikk, lépésről-lépésre guide pl. a HK megszerzéséhez nincs, az igaz, de nem vagyok híve a zsinóron rángatott játékmenetnek (és a dulfys guide linkelve van vagy cikkben, vagy kommentben). De ha nagy igény van rá, meglátom, mit tehetek :D
  • Plata
    #50100
    Engem nem zavar hogy hány magyar sw tor honlap van,vagy mi a nevük,de kellene olyan amin vannak is információk a játékról.Bár nem tudok angolul de kénytelen vagyok angol nyelvű oldalakról informálódni,mert magyaron érdemleges leírás nem található.Max a hírekről tudok olvasni,de sem az osztályokról sem társakról vagy egyébről nincs leírás.
  • eXequtoR
    #50099
    Olyan hatalmas a tor magyar játékos állománya, hogy 1 oldal nem bírja a rohamokat !
  • Nephin
    #50098
    Még mindig nem változtattál a néven... :(
  • vader108
    #50097
    Sziasztok!

    Játék leírásokat készítő és posztolókat keresünk csapatunkba!
    Bővebb infóért katt ide: SWTOR Hungary
  • Matusy
    #50096
    Ohh köszönöm megvan. Köszönöm szépen a segítséget már megy rendesen :)
  • Eliike
    #50095
    Az nem probléma, ha másik meghajtón van. Rejtett mappák megjelenítése be van kapcsolva?
  • Matusy
    #50094
    Nekem egész konkrétan nincsen ilyen mappám. Appdata-ban nincs benne. Lehet probléma h C a rendszermeghajtó de másik merevlemezre tettem fel?
  • Matusy
    #50093
    Igen ez már jónak tűnik. Csak nem találom azt amit mondasz :D. Win7-ben is itt kéne lennie?
  • Zabimaru
    #50092
    Bemész a -rendszermeghajtó-\Users\-saját neved-\AppData\Local\SWTOR\swtor\settings mappába, ott megnyitod a client_settings fájlt szövegszerkesztővel és átírod a Width, Height, NativeWidth, illetve NativeHeight értékeit a monitorodnak megfelelő felbontásra. Nekem ez volt a gond, szerintem neked is ez lesz a megoldás. :P
  • Nephin
    #50091
    Vírusirtó?
  • Matusy
    #50090
    Megpróbáltam tüzfalat kinyomtam de semmi :(.
  • Kreeder44
    #50089
    Ugyan ilyen Radeonom van és én nem tapasztaltam ilyet... esetleg a tűzfalad nem blokkolja?
  • Matusy
    #50088
    Sziasztok!

    Szeretném elkezdeni a játékot,de vmi miatt nem indul el. A launcher végigment, utána rányomok a play-re nagy feketeség majd kilép. A videokártyám egy Radeon 6670HD.
    Nem tudom mi lehet a gond. Nem nagyon találtam sehol információt mi lehet a gond, ezért írok ide hátha vki tapasztalt hasonlót és esetleg sikerült megoldania.
    Segítségeteket előre is köszönöm.
  • Bandras DaSilva #50087
    Hát igen, az biztos, hogy célszerű ismerni a harcokat mert úgy kevesebb meglepi érhet:)Bár néha így is gondoskodik vki arról, hogy izzadj egy kicsit:)

    Frednek igaza van abban, hogy nem szabad pánikba esni meg kapkodni. Az sok jóra nem vezet.

    Én a tankokat csodálom egyébként, mert ebben a játékban sztem nekik van a legtöbb dolguk. Egy nagy rohangálás az egész, meg swapok, meg ide állj mert oda köp, akkor vissza az elejére, közben ezt lecsapom, azt oda hozom, stb stb. Nem is olyan nagy csoda, hogy ilyen kevés jó tank van.
  • PiszkosFred
    #50086
    Es a legfontosabb kimaradt :) Sose ess panikba, mert abban a percben, hogy lefagysz vagy ellenkezoleg, elkezdesz kapkodni, vege a dalnak. Ha becsuszik egy hiba, villam gyorsan at kell latnod, hogy megeri e korrigalni es helyrehozni azt, vagy nem. Mert neha a korrekcio kozben - hiaba akarsz jot - doglik meg a tank/vagy te, mert pont az a kis extra figyelem es heal hianyzik, amelyet masra szantal. Ha megvan a hidegver, es panik neklul tudsz elveszteni egy-eyg dpst, akkor nem lesz gond.

    A tobbi, bill kiosztas, rotacio, boss taktika pedig jon majd rutinbol, felkeszulesbol es ahogy picket irta, gyakorlasbol :)
  • gergod
    #50085
    a healer-nek szerintem az a legnehezebb, hogy tudja, hogy milyen boss mechanika fog kovetkezni es hogy az mekkorat, illetve kit/kiket fog sebezni. Van olyan nim SV-ben, hogy DPS-t par masodperc alatt megut olyan 30K koruli sebzessel, es bizony mindket healer-nek tudnia kell, hogy ez mikor tortenik, es fel kell lenniuk keszulve, hogy egyutt healeljenek. (ezt foleg a wealthy buyerek szeretik az Olok the shadow bossfighton meg az elso fazisban)

    a keybindokra pedig szerintem nagyon jo a Logitech G13 kiegeszitoje, amin van 22 gomb ami nagyjabol eleg a fontosabb skilleknek es a kis joystick-jevel lehet mozogni is. Es az is hasznal, ha az egeren van par gomb.

    En nem vagyok jo keyboard ninja, nekem ez jott be... de lehet siman a billentyuzetet is bindelni, mert ott a shift, ctrl, alt gombokkal lehet meg a picket altal leirt alap gomboknak mas skillt adni.
  • Tibbbor
    #50084
    Köszi, de már 55-ös a guardianom és szerencsére ez nagy átlagban úgy működik, hogy nyomom, ami világít!Ismétlem: nagy átlagban.Nyilván bossfigth-nál más a helyzet, ott helyezkedni és figyelni kell, mert ugye a healer nem feltétlenül ránk pazarolja majd a képességeit, ha hülyeséget csinálunk.
  • pxxl
    #50083
    mire eléred az 55-öt, és csak fp-re jársz, ami healként könnyű (könnyebb mint dps-ként bekerülni) addigra simán menni fog. fokozatosan kapod úgyis a skilleket, van időd belejönni, és rájönni, hogy mit hova érdemes rakni. ;)
  • Bandras DaSilva #50082
    Ezt nem én mondom, hanem hallottam másoktól. én élvezem a healelést és jól is csinálom, szal nekem pont megfelelő. A korábbi mmoimban is healer voltam szal vhogy ez a szerep az ami közel áll hozzám.

    Az meg igen furi ebben a játékban (van több furcsaság is), hogy pl a 16m módok sokkal jobban jutalmaznak mint a 8m ek, mikor épp a 8as megoldás a nehezebb. 16osban nagyon sokat lehet bakizni és nem nagyon büntet. Commokat gyűjteni meg gyorsan weeklyt megcsinálni én is abban szoktam, aztán a komolyabb dolgokat guild csapattal oldjuk meg 8mben/per pillanat, de itt is jönnek hamarosan a 16os hmek guild szinten.
  • Tibbbor
    #50081
    Neked is kösz a részletes választ.Amit a bill.kiosztásról írtál, nagyon hasznos volt, kár, hogy én már úgy érzem, képtelen lennék megtalálni a gyorsbillentyűket.Ha meg félrenyomok, elég kellemetlen következményei lehetnek...Mindezzel csak növelted a jó healerek iránti tiszteletemet.
    Igazán betehetnének a játékba néhány "korosabb" játékosnak készített FP-ot illetve Op-ot(ezek lennének a Nyugger Operation-ök..., ahol lehetne gyakorolni...)Na jó, álmodik a nyomor, meg kell tanulni a karit, nincs mese!
  • eXequtoR
    #50080
    "A healer feladat nem olyan nagyon bonyolult, sokan unják is és ezért inkább váltanak vmi más kasztra vagy csak simán respecelnek másik ágra."

    Ez abban az esetben igaz, ha max. geares emberekkel storyba mászol le. A healereknek a legnehezebb a feladata és hiába van 7 ügyes / pro játékos mellette, nem fogtok tudni egy-egy nehezebb bosson átmászni.

    Sokan azt hiszik a tor progress még mindig a EV szinten mozog.. és így faceroll az egész. Illetve 16osba bohockodnak ahol sokkal egyszerűbb az összes boss és csak verik hátul a brét, majd lootolnak. Nem hiába van olyan kevés NiM TFB ( bár ez már csúnyán nerfelve lett ) és még inkább S&V kill.
  • Tibbbor
    #50079
    Nagyon köszönöm, tökéletes válasz volt.Jómagam a "hadd haljon" kategóriát képviselem(), vagyis DPS-re talentelt jedi guardian vagyok és szégyen, nem szégyen, a klikkelgetős fajtából.Mondjuk könnyítésképpen a skilleket az ajánlott rotáció szerint raktam sorba, azzal se menjen az idő, hogy keresgélek.Nyilván vannak helyzetek, mikor ez nem használható.
    Maximálisan egyetértek Veled abban, hogy az embernek illik ismernie a saját skilljeit és az alapokat(milliószor emlegetett példa, mikor valaki egy CC-zett ellenfél közelében ellő egy AOE támadást)valamint igenis illik utánaolvasni, vagy legalább néhány videót megnézni a kiszemelt FP-ről, illetve OP-ról(igaz, ilyenben még nem jártam).
    Összegezve: még egyszer respect a healereknek!
  • picket
    #50078
    Három (+1) dolog kell hozzá, ebben a sorrendben:
    1. gyakorlás
    2. gyakorlás
    3. (meglepetésre) gyakorlás
    +1. Egyébként jpe (józan paraszti ész) alapján kirakod a gyorsbillentyűket, esetleg úgy rendezed a képességeket a képernyőn, hogy lásd a cooldownokat, kiválasztod a neked megfelelő cooldown megjelenítést (amivel a legjobban látod), és már mehet is. Sok függ a megfelelő UI-tól (amit ugye teljesen beállíthatsz), de ez nem befolyásolja az első 3 pontot :p

    Ha klikkelve akarsz healelni, akkor kényelmes méretű party/ops frame-et rakj össze, amit látsz is, meg rá is tudsz klikkelni, de azért nem szűkül le a teljes játék csak arra. Rakd hozzá közel azt az action bart, amin a gyógyító (pajzsoló, cleanse-elő) képességek vannak, és klikk, klikk.
    Ha gyorsbillentyűket akarsz használni, akkor marad a kényelmes méretű ops frame (mert sajnos a játékban csak erről lehet értelmesen kiválasztani a játékosokat), plusz a focus targetet bindeljed be (ide megy a tank akit healelned kell). A gyógyítások action barja mehet oda, ahol jól esik, vagy mint a klikkentős esetben, csak lehet mondjuk kisebb, mert elég ha azt látod, hogy cooldownon van-e (érdemes tudni, hogy egy kicsit előbb nyomhatod, mint ahogy lejár a cooldown, akkor beállítja sorba). Ezek után be kell bindelni kényelmes helyekre. Mozgásnak javaslom a wasd-t, vagy az esdf-t, és vadul bindelgess köré a legfontosabbakat (qerf01234 vagy qwrtag12345, de szerintem wasd esetén is van elég, 5 gombos egér sem árt, arra is lehet kötni, a kevésbé fontosabbakat meg shift+akármivel). Érdemes wasd esetén úgy kirakni, hogy kis (gyors) heal q, nagyheal e, pajzs (ha van) egér 4. gomb, a többi meg valahol 1234 körül. Aztán első három pont. A lényeg a cold turkey módszer, vagyis ha elkezdesz gyorsbillentyűzni, akkor nem szabad többé klikkelned, csak ha teljesen profi vagy benne, és csak azért klikkelsz, mert pihizel, vagy mert megteheted. Arra is vigyáznod kell, hogy van, aki nehezen szokik át más kiosztásokra. Én például elég béna vagyok, egy respec meg hotkey kavarás rendesen lelassít jelentős időre, plusz nem tudok zongorázni az egész billentyűzeten, csak ahova leraktam a kezem, úgyhogy próbálok abból megélni (ez kb 15 gomb, plusz ugyanezek shifttel).

    Amúgy meg csatlakoznék az előttem szólóhoz, az alap, hogy tudod mit kell csinálnod, kit kell életben tartanod, és jó a geared (ez sajnos egy ilyen játék, a legprofibb játékos sem ér semmit ha strandpapucsban meg ágyékkötőben rohangál a karaktere).
  • Bandras DaSilva #50077
    A healer feladat nem olyan nagyon bonyolult, sokan unják is és ezért inkább váltanak vmi más kasztra vagy csak simán respecelnek másik ágra.

    Van pár alapelv amit érdemes követni. Ha csapatban vagy, akkor általában a legfontosabb az, hogy a tankot és magadat életben tartsd. A dpsért nem kár :p (persze igen, de ha választani kell, akkor inkább a tank maradjon). Általában egy swtor csapat úgy néz ki, hogy 1 tank, 1 healer, 2 dps.

    Ha ops van akkor ugye eleve több healer van, ott érdemes leosztani a szerepeket, hogy kire melyik healer figyel. Ezzel együtt ha gond van és neked épp van szabad kapacitásod átdobálhatsz healeket máshova is. Nagyjából ebből is látszik, hogy a legtöbb idődet azzal töltöd, hogy nézegeted a hp csíkokat meg a %okat, meg a debuffokat és éppen dotot szedsz le, vagy aoe healt nyomsz vagy pedig csak sima single targetet.

    Boss fightoknál érdemes ismerni a taktikákat, mert az megkönnyíti az életed. Általában sok extra nincs. A nagy általános igazságok vonatkoznak ránk is. ne állj a piros körökbe a földön, ha vmi lila targetel, menj el a többiektől, ha olyan van, hogy vmi mögé be kell állni vagy a boss mögé kell menni, akkor érdemes azt is ismerni és csinálni amikor itt az ideje.

    Ez először nehéznek tűnhet, de hamar megtanulható.

    A másik alap dolog amivel tisztában kell lenni az a skillek. Ismerni kell, hogy milyen healjeid vannak, melyik aoe, melyik hot, stb stb. érdemes ismerni ezek költségeit is. Kis rutinnal rájön az ember, hogy milyen sorrendben érdemes ezeket elkattintgatni, de ha nagyon nem megy lehet leírásokat is találni. Én operative healer vagyok, szal fosom a probeokat mindenkire, hogy adják TA-ket amikkel ingyen healelek. Más kaszttal máshogy megy.

    Fontos a ruci is. Mert nem mindegy milyen statokra gyúrsz. itt is többféle elképzelés van. van aki a lassabban castolódó, de nagyobbat gyógyító healek híve más meg éppen ennek az ellentéte, és akkor érzi magát jobban, ha kisebbeket ugyan, de kurva gyorsan tud healelni. Én az utóbbi vagyok...

    A billentyűkiosztás sztem mindenkinek más. érdemes olyan helyekre pakolgatni őket ahol könnyen eléred őket és nincs más fontos dolog.

    Én nagyjából így csinálom és eddig mindenki csak dicsért fpkben, operationökben is. Nyomtunk lvl55 story és hm opsokat is, a nightmare csak a classic opsokból ment le eddig, hamarosan nekimegyünk majd az 55ös nimeknek is, de még gearelődik a guild.

    Remélem ez így elég volt. Ha van még kérdés, szívesen válaszolok, ha tudok.
  • Tibbbor
    #50076
    Olvasgattam a 27-i vitát a hotkey-s és a klikker healerekről.Én nem ebbe akarok beszállni, inkább szeretném megismerni a profi gyorsbillentyűs healelés kulisszatitkait.Sose healeltem, nincs is szándékomban, alapjában véve a nyugisabb klikkelősök táborához tartozom, de mindig is őszintén csodáltam a bossfigt videókon a healerek profizmusát.
    Vagyis: hogy konfigurálják ők a hotkey-ket, honnan tudják, melyik képességet mikor lehet újra ellőni és hogy tudnak a gyógyítandók életcsíkjára plusz a bossok trükkjeire egyszerre figyelni?
    Nem valami fellengzős, kioktató választ szeretnék kapni(volt már benne részem többször is néhány itt kommentelőtől), hanem tényleg érdekelne, hogy megy ez.Szerintem többek között erre is találták ki ezt a topikot.
  • Nephin
    #50075
    Itt tudod megvenni: kieg
  • Nephin
    #50074
    Szia, nézz körül a fenti linkeken.
  • MerlinW
    #50073
    Kiegészítő nélkül teljesen felesleges előfizetni, ha lvl50-es a karaktered. Semmi értelme, de tényleg.
  • Plata
    #50072
    Én játszanék vele és elő is fizetnék,de nyár van és alig van rá időm,ha van is időm tuti nem tudok nyugodtan játszani mert valaki megzavar.De ősszel újra előfizetek,csak azt sajnálom hogy nem lehet meg venni a kieget.Mert az alapjáték megvan.
  • Kiriyama
    #50071
    és tényleg,még hozzászólni sem tudok témához:D Tényleg kapják be:D
  • Kiriyama
    #50070
    Szerintem egyáltalán nem szar a játék,sőt nagyon is jó. Én szívesen játszanék vele,de mivel nincs lehetőségem hogy befizessek,enélkül pedig nem tudok senkivel kommunikálni a problémámról,így nem játszom. Viszont furcsának tartom hogy nincs egy email elérhetőség ezekre az esetekre. Talán még valamelyik fórumon lehetne írni,bár lehet oda sem tudok,csak ha be vagyok fizetve:D
  • DarkBlade
    #50069
    LV50 -es fejvadász keres a The Red Eclipse szerveren magyar guildet.
  • PiszkosFred
    #50068
    Ha ennyire biztos vagy a dologban, miszerint direkt csinaljak es csak a penzedet akarjak lenyulni, akkor nosza jelentsd fel oket! De komolyan! Ennel tutibb megoldas nincs is, ott a bizonyitek a kezedben, a vedelmet elsoprod a picsaba, instant win es profit.
  • eXequtoR
    #50067
    wtb editke gomb. *leszarnám