60032
  • eXequtoR
    #50346
    Soha se értettem ezt a f2p / fizetős vitát. Tetszik nekem egy játék. Fizetek érte. Pont. Nincs másik játék ahol 8/10 fős raidek lennének + nem orkokat és elfeket bámulok nonstop. SW világát is imádom. Tény, hogy az EA miatt hamarabb kellett kidobni a játékot és csúnya hendikeppel indult, de szvsz elég szépen össze szedték magukat a jányok. Nekem személy szerint annyi hiányzik, hogy felejtsék el a nightmare modot és a jelenlegi hardot csinálják meg olyan nehézségre. Tudom.. tudom ezzel is időt nyernek stb. A lényeg: ha tetszik a játék, hajrá.. fizess elő, ha nem akkor keress mást, de nem kell vinnyogni.
  • MerlinW
    #50345
    1. Egyik autherisation-ra sincs szükséged lvl50-ig.
    2. Természetes ebben a világban, hogy több száz ember éveken át tartó munkáját, a szerverpark fenntartását és a játék folyamatos tartalommal való tömését ingyen adják. Ugye?
    3. Ahogy lent is írták, GW2 sem ingyenes hanem B2P (amit mondjuk nem értek, hogy éri meg a fejlesztőknek, de mindegy), ellenben az MMO-k többsége havidíjas (WoW, Lineage, Aion, stb).
    4. Nem kell előfizetned. Vegyél 10-20.000 Cartel Coint-t és oldj fel mindent.

    Fogd fel úgy, hogy kapsz egy cirka 800 órás (8 kaszt történeti szála) demót ingyen. Ha tetszik a termék vedd meg, és nehogy már neked álljon feljebb:) Gondolkodjunk már...
  • Esmodeus
    #50344
    A Guild Wars 2 - B2P modell.
    Egyébként meg szerintem az SWTOR F2P modelljével nincsen semmi gond. :) 50-ig elmehetsz, tudsz vele játszani, megismerheted a játéktörténetét. A többi az meg már tényleg olyan dolog hogy csak akkor számít ha ENDGAME-ba is játszani akarsz. Jó persze vannak olyan dolgok amelyek kényelmetlenek lehetnek akkor is ha csak a történet érdekel.
  • PiszkosFred
    #50343
    Ah ok, ertem, akkor nem az elvvel van a bajod, hanem hianyzik par dolog a kinalatbol. Jogos, lehetne varialni a kinalattal, az ketsegtelen.
  • MarkBlade
    #50342
    Eddigi legjobb f2p a STO..ott arányos az egész. Megéri a cégnek is és a játékosoknak is.
  • PiszkosFred
    #50341
    Azert a GW2-t ne nevezzuk mar F2P-nek, keziccsokolom :)
  • HyperMonkey
    #50340
    Sajnos az SWTOR jelenleg a lehető legrosszabb F2P modell-t követi. Iszonyat durva korlátozások vannak ahhoz képest hogy azért nem olyan lett a játék amilyennek a legtöbben elvárták volna.
    Elég megnézni egy Rift-et vagy GW2-t, amik szintén az F2P modell-t követik, és szinte nincs semmilyen korlátozás. De az EA a legrohadékabb cég, ez van sajnos.
  • Matusy
    #50339
    Nem elfogadom csak nincs másra lehetőségem... Egyébként sajnos nem mindig tudom előre h utaznom kell-e v sem, mert ha helyettesítés miatt kell mennem arról pár nappal előtte értesülök csak. De lényegtelen nem gondolom h magyarázkodnom kell miért is nem akarok előfizetni. Amivel játszom és lehet támogatni azt ált.ban támogatom is. Ja és én egy olyan F2P modellt próbálnék ki ahol minden megnyitható a F2P-nek is csak igen sok munkával és farmolással.
    Aki meg ezt nem akarja annak ott lenne a mikromanagement. De minden elérhető lenne... Teljesen logikátlannak látom h pl heti 5 PvP meccset lehet lenyomni meg 3 űrhajós küldit.
    Ha alapból ez lenne a korlátozás de vehetné hozzá mondjuk 25000ért +1 meccset az nekem már teljesen kielégítő lenne.
    Ezzel ráadásul több problémát is megoldanának a készítők. Az MMORPG 90%-ban a pénz egy idő után elértéktelendik. Itt elkerülhetnék ezt mivel amit a játékosok ilyenre költenek végleg kikerül a rendszerből etc...
  • MrStokes
    #50338
    2 havi elofizu 6100 Ft 2 honapos gamecard-dal (www.livekodok.hu), ha jol tudom a kieg elofizetoknek meg mindig fel aron van 2500-ert.
  • PiszkosFred
    #50337
    En nem akarom megmagyarazni, csak erdemes belegondolni abba, hogy tucatnyi mas hasonlo szintuacioban elfogadod ezt a megoldast, de ha az mmo kerul szoba, mindenki meg van utkozve es haborog.

    Ha pedig tudod, hogy egy honapbol 3 hetig nem leszel elerheto, akkor ne tessek arra a honapra elofizetni, ilyen egyszeru ez. Inkabb legyen elvonasi tuneteid egy hetig, mint kapj gyomorfekelyt a potyara befizetett 3 het miatt. Egyszeru :)

    Megkerdezhetem egyebkent, hogy ha nem kell perc alapu szamlazas (amennyit jatszol annyit fizetsz), de az altalanydijas havidij sem jo, akkor mi lenne a jo megoldas szerinted? Ki tudja, hatha olvassa valaki donteshozo es visszakoszon az otleted a kesobbiekben egy uj mmoban.
  • Matusy
    #50336
    Nos kábeltv-m sincs :D. Bérletet sem használok. A többi meg lássuk be h butaság mert szemétszállításról egy társasházban nem egymagad döntesz :). Az internet a munkámhoz nélkülözhetetlen.
    Nem kell nekem percalapú díjazás de nem kell megmagyarázni h miért is jobb a havidíj és miért nem pedig mennyire megéri etc...
    Nem ma kezdtem játszani és én támogatom a játékkészítőket ha tetszik egy játék és játszom vele és leköt.
    De itt mondjuk fizetek 2 hónapért+kieg ami már 13500ft és játszom vele 1 hónapot mert a másikban ki kell mennem mondjuk 3 hétre aztán hazajövök 2 hétre majd megint el... Azért szerintem ez már annyira nem adja...
  • PiszkosFred
    #50335
    A kabeltevedet sem nezed 24/7-ben. Ahogy az otthoni szelessavodat sem, illetve a szemetszallitasi dijad miatt sem viszel ki percenkent valamit a kukaba, sot a BKV berlettel sem koltozol be 24/7-ben vmelyik jarmube... :)

    Igazad van persze, de a rendszer nem ujkeletu, sot... percalapu jatekra a gatyad ramenne.
  • Matusy
    #50334
    Először is én nem iszom főleg nem 4000ftot hétvégente. Másik h simán előfordulhat h ki kell mennem pl külföldre tanítani ergo nem játszom 1 percet sem. Tudom hihetetlen h van ilyen is aki nem tud 1 hónapon keresztül annyit játszani amennyit akar... A többieknek köszönöm a választ :).
  • Pacho
    #50333
  • Esmodeus
    #50332
    Sosem értettem mi a francnak szenvedni az F2P korlátozásaival! Fizess elő az a 4.000Ft nem sok. Más elkölti a többszörösét hétvégente ivászatra... te meg egy hónapig játszhatsz és azt csinálsz amit akarsz.. mindenféle korlátozás nélkül.
  • MrStokes
    #50331
    De igen, elo kell fizetni! ;D
  • Pacho
    #50330
    A kreditkorlátozást nem lehet feloldani sehogy sem.
  • calis
    #50329
    Sajna 250kból nem sok mindent lehet venni. Tomb of Freedon Nadd szerveren az artifact unlock 400-450k körül van, GTN és inventory slotbővítést lehet esetleg 120-150k-ért, ami jó lehet az elején.
  • picket
    #50328
    Galactic Trade Marketen lehet venni unlockokat ropogós creditért, szűrni is lehet rá, hogy könnyebben megtaláld.
  • Matusy
    #50327
    Vki leírná hogy kell unlockolni dolgokat? Csak cartel coinnal lehet? Vagy van más mód is? Pl hogy több pénzt tarthassak magamnál. Mert ez a 250k kezd lassan betelni és még csak 23as vagyok
  • MerlinW
    #50326
    Ezért nem mennek az EA oldalai:) (1$-ért 6 játék)
  • Matusy
    #50325
    Igen ez tényleg nagyon fontos információ kérlek írd még le 10-15ször h nem működik és mennyire idegesítő... Esetleg az már eszedbe jutott h NEM DIREKT csinálják és h nem lesz jobb ha még 50szer kiírod a forumra?
  • Esmodeus
    #50324
    Az egész SWTOR.com oldal normálisan működik addig amíg rá nem kattintok a Storera onnan behal az egész... vicc!!!
  • Esmodeus
    #50323
    Annyira elegem lett ezekből a b*z*k-ból.
    Vásárolni akarok hogy tömjek őket pénzzel, erre lehetetlenné teszik mert sz*r az egész rendszer... eddig hibaüzenetek dobált most meg be se jön a Store oldal.
    Vicc az egész... csessze meg az EA.
  • Esmodeus
    #50322
    :) Köszi a választ/válaszokat.
    Én biztos nem fogom hívogatni őket, ne hogy már nekem kelljen rohangálni utánuk amikor támogatni akarom őket.
  • eXequtoR
    #50321
    Em... tegnap vettem egy adaggal és minden simán ment. Passz. Hívd őket.
  • eXequtoR
    #50320
    Komám mivel f2p model ezért egyértelmű, hogy sok 10 éves emók van generálon. Találj egy értelmes guildet és édes mind1 mi merre hány méter. Élvezd a játékot. Pont. Túl sokat agyalsz az a baj.
  • Esmodeus
    #50319
    Ennyire szar ez az EA?!
  • Esmodeus
    #50318
    Annyira örülök hogy nem tudok venni Cartel Coin-t...
    egyfolytában ez a hibaüzenet:
    An error has occurred while trying to process your request. Please, try again later.
  • Nephin
    #50317
    Ne foglalkozz velük.
  • Matusy
    #50316
    Ja nem a cartel coinos részre gondolok.
  • Matusy
    #50315
    Sziasztok!

    Irtátok annó h ki lehet nyitogatni f2p-es accal is dolgokat. Ezt hol tudom megtenni/megvenni?
  • Esmodeus
    #50314
    Nem tudom miért van ez de ha megtetszik egy játék és játszom vele... mindig jön egy ilyen nyomorék vagy több nyomorék és elkezdik híresztelni hogy haldoklik a játék, egyre kevesebben játszanak vele. Lehet hogy nyomorékok, stb. de akkor is kicsit "zaklat" ez az egész engem. Mi van ha igazuk van? Őszintén megmondom ez az egyetlen MMO ami tetszik. A többivel csak azért játszottam mert kellett valami amivel lekötöm magam az unalmas órákban. Más MMO-kban mindig csak azzal voltam elfoglalva hogy mikor lesz meg a maximum szint, legyen meg minél hamarabb, stb. Itt pedig egyáltalán nem érdekel az hogy éppen hányas vagyok... persze hazudnék, HA azt mondanám hogy egyszer-kétszer nem nézek rá a szintemre. :)
    Az egész játék fantasztikus HA lehet rá ezt a szót használni. Élvezet vele játszani, stb. Aztán jön pár ilyen beszólás és az ember kedve elmegy az egésztől és fél attól hogy csak elpazarolt idő az amit "beleöl" a karakterébe.
    Most is előfizettem, amit azért teszek mert szeretném támogatni a játékot. Azért mert tetszik és szeretek vele játszani. Tényleg... remélem hogy az amit "pletykáltak" Generalon nem igaz. Szeretném ha a játék akár még 4-5 év múlva is "menne".
  • Nephin
    #50313
    Bounty Contract Week
  • MerlinW
    #50312
    Ja, hogy mérni. Benéztem:)
  • eXequtoR
    #50311
    Még mindig túl sok a retardált generalon szóval fogyhatnának még. 8 ember megvan raidekre többi senkitse ! :)
  • Esmodeus
    #50310
    Generalon zajlik az "élet".
    Olyanokat írogattak hogy kevés játékos marad SWTOR-on meg ilyenek... :( tudtok erről valamit?
  • eXequtoR
    #50309
    Dummy hol méri neked.
  • calis
    #50308
    Köszi, konkrétan ez hiányzott nekem :)
  • MerlinW
    #50307
    Vagy a training dummy-kon (corusant-on van pár, meg itt-ott, valamint a hajódra is vehetsz majd olcsón)