60032
  • El Protector
    #50750
    köszi, hasznos, lassan eléri a gear-em az hm-fokozatot :))
    hátrány, ha az ember hét karival játszik :D
  • eXequtoR
    #50749
    Kyronn koma úgy tűnik unatkozott és csinált videót minden DF bossról.

    Nefra
    Draxus
    Grobthok
    Zero
    Brontes

    heffán.
  • csokicsiga #50748
    Megoldódott, benéztem csöppet, hiába, már rég játszottam vele :)
  • csokicsiga #50747
    Elkezdtem egy sith warriort. Jelenleg lvl 12 vagyok. De, van egy kis probléma, dugeonfinderestem egyet, és már ott a közepén , egyszerüen nem tudtam ütni, azt írta ki, hogy Insufficien rage, pedig a Vicious Slash szerettem volna beleütni, és ahhoz, ha jól tudom nem kell rage, újra indítottam a klienst, de így sincs változás, mi lehet a gond ? Segítséget, előre is köszönöm szépen !
  • Bhalage
    #50746
    nem tudom mit csinaltal, de nekem sikeresen telepedett. jppar honappal ezelott es azota is toretlen muxik...
  • Vincentcloud
    #50745
    Eltekintve hogy azt dobja válaszul hogy az országban nem elérhető
  • DarkBlade
    #50744
    Play -rol simán lehet telepitteni.
  • Vincentcloud
    #50743
    Elgondolkodtam hogy rakni kellene security key-t az accra, nézem dejó van androidra, erre nem lehet magyarországról telepíteni, nos ha most megszerzem az appot és utánna felrakom a telómra vajon működni fog? Valakinek van tapasztalata erről?
  • Kryon
    #50742
    Szerintem is. Lényegében csak azokat érinti, akik hónapok óta inaktívak, ők meg lehet amúgy sem térnének már vissza, így észre sem veszik.
  • Bhalage
    #50741
    bar a legtobb sub nemhinnem h mostanaban uj karit indit, de kari atnevezest lehet probalgatni esetleg
  • Bhalage
    #50740
    sztem ez szuper! viszonylag barati feltetelekkel hajtjak vegre.
  • Bhalage
    #50739
    kb
  • PiszkosFred
    #50738
    Koszonom az infot, erre voltam kivancsi a multkor :)
  • Nephin
    #50737
    Ezekre figyelj, ha meg szeretnéd tartani a karakterneveidet!
  • picket
    #50736
    És ez így is van rendjén. Minden másra ott a Cartel Coin
  • csokicsiga #50735
    Annyi fajjal játszhatok, vagyis, annyi van "kivillanva" mint, amikor, nem voltam előfizető, arra gondoltam.
  • Bhalage
    #50734
    milyen uj fajokat ?
    senki nem kapott ingyen semmilyen fajt, nem tudom te mirol beszelsz
  • csokicsiga #50733
    Nem értem, ma előfizettem 2 hónapra, és nem adja meg az új fajokat sem, azt írja, megvehetem a coin marketben...
    Lekel töltenem a klienst újból, vagy mit kell tennem, mert az accountomnál a honlapon, azt írja előfizető vagyok ? Előre is köszii !
  • Omlás
    #50732
    Igen megkapod.
  • Jeffjohnson
    #50731
    Nekem működött
  • Nephin
    #50730
    Elvileg meg, de még nem láttam visszajelzést olyasvalakitől, aki kipróbálta.
  • csokicsiga #50729
    Srácok, volt swtor accountom, van is rajta pár karim. Újból elakarom kezdeni, ha most feltöltöm az accountom, akkor ingyen megkapom a kiegészítőt is ? Előre is köszike !
  • Plata
    #50728
    Megoldottam,sikerült szereznem 2400 cartel coin kártyát.Találtam olyan helyet ahol még van postai utánvéttel.Sajna gamecard náluk sincs.
  • Bhalage
    #50727
    volt irasomban nemi tulzas nem vitatom :D
    nincs sw hangulat? nincs rpg? hogy ne lenne. es egy jo tarsasagban meg mindig igen kivalo a jatek..
  • Bandras DaSilva #50726
    Igazad van teljesen. Tudom én ezt csak néha kitör belőlem :D
  • Nephin
    #50725
    Persze, én is szívesebben játszanék jól megcsinált sandboxokkal, ahol tényleg rpg megy stbstb. De a többség - még egyszer mondom - nem ilyen. Az inga a játékost egyre jobban vezető, gyakorlatilag minimális agymunkát igénylő játékok felé lendül, aztán majd egyszer visszafelé is fog (szerintem lassan nő az a réteg, akinek elege van ezekből).

    Egyelőre viszont a többség, ahonnan a sok pénz jön, akikből profitot lát az adott cég, nem gondolkodós, "időrablós", sandboxos, szöszölős cuccokat preferálja, hanem a - sajnos egyre lebutítottabb, de gyors sikerélményt adó - theme parkokat. Lehet, hogy ez neked, nekem, másnak, sokaknak nem tetszik, de amíg a többség a másik oldalon van, addig a mainstream helyzet nem fog változni. Vagy megszokod, vagy feleslegesen agyalsz rajta.
  • picket
    #50724
    Persze az sem igaz, hogy nincs benne rpg, csak nem játékosokat ösztönöz arra, hogy egymás között szórakozzanak, szocializálódjanak, hanem pve rpg szituációkat teremt dögivel amíg szintezel.
  • picket
    #50723
    Pontosan ezt mondta, hogy hiányoznak az rpg elemek, és marad a hack and slash. Aki mmorpg-t vesz, vagy fizet rá elő, az joggal várja el, hogy ne törje kezét-lábát a fejlesztőgárda, hogy kiöljön belőle minden rpg-t.
  • Bandras DaSilva #50722
    Nem árt azt néha játékban sem. Amúgy nem kötelező, akinek van kedve részt vesz benne, akinek meg nincs az meg nem:)

    Eléggé jó közösségépítő hatása van az ilyen dolgoknak.
  • Bandras DaSilva #50721
    Ez egy kicsit összetettebb dolog azért. A fő problémát én ott látom, hogy nem nagyon mernek kockáztatni semmit a nagy cégek, viszont az összes ilyen komolyabb jogot ilyenek nyerik el.

    A Star Wars pl. elég jó kis név meg világ, de ugye egyszerre csak egy MMot engednek a fejesek. A Bioware hozta a saját receptjét, mert ehhez ért. nem is csinálja rosszul single playerben, de mmoban nem elég a régi rutin.

    Itt is a tutira mentek és csináltak egy olyan játékrendszert ami már 10 éve sem volt új. Csőpályák, tök lineáris fejlődés, napi questek, fpk, instanceok stb. Ezt azonban még mindig a WoW tudja a legjobban. Azt nem sikerül megérteni ezeknek a cégeknek, hogy ha wowozni akarok, akkor wowozok.

    ha meg egy kis stúdió csinál egy sandbox játékot, akkor vagy pénze nincs eléggé reklámozni vagy pedig kapacitása nincs normálisan fejleszteni. Pedig csak azt kéne észrevenni, hogy ha a játékosok kezébe adnak pár dolgot (ház, egyinévi válás lehetősége, nem erőltetett játékmenet és még lehetne sorolni) akkor gyakorlatilag a játékosközösség fejleszti magától a játékot és szépen el is lesz nem fog 2 hetente új contentért hisztizni.

    A másik amit Nephin is említett, hogy lassan teljesen hülyéknek csinálnak játékot. Csak annyi a dolgunk, hogy amikor szólnak, akkor klikkeljünk egyet. de az sem baj ha nem sikerül, mert akkor mielőtt letelne az időd a gép bepipálja a helyes választ és kapod a nagy jutalmat, aminek lehet örülni.

    Lehet egyedül vagyok ezzel, de nekem hiányzik az, hogy gondolkodnom is kelljen. Amikor pl. ki kellett találni, hogy mihez-mi kell, azt merre találod, stb stb. Anno swg craft. Nem az, hogy mindenki ugyanazt tudja pont ugyanabban a minőségben. Ez hülyeség.

    Szerintem igenis a sandbox a nyerő dolog, de azt is meg kell profin csinálni. Mostanában ha vmire azt írják ki, hogy sandbox akkor az nagy eséllyel azt jelenti, hogy kurvára nincs kész benne semmi, de ötletünk sincs, hogy mit kellene beletenni, de menjetek kóricálni, azt majd lesz valahogy.







  • MerlinW
    #50720
    Köszönöm az értékes hozzászólásodat. Örülök, hogy levetted a lényeget.
    Egyébként mintha tudnál bármit is a családi állapotomról :) Epic fail:)
  • Bhalage
    #50719
    beszelgetni, jopofizni, rohogcselni, semmitteni, meg hazasodni az eletben kell, a jatekban pedig mehet a MEGAHENT

    baratom...
  • MerlinW
    #50718
    Leszögezem, hogy szubjektív leszek:

    Ez így van, rétegjátékok a sandbox MMO-k, de valljuk be őszintén, azok az igazi RPG-k. SWTOR-ban speciel tök felesleges az RP szerver, mert szinte 0 lehetőség van szerepjátszani. Én nem azt mondom, hogy nem jó a mai MMO irányzat, csupán azt, hogy relatíve hamar megunható a korlátozott lehetőségek miatt. SWTOR egy szimpla casual kalandjáték MMO, mintsem szerepjáték. Ezzel nincs is semmi gond (maximum annyi, hogy ~5 hónap után annyira meguntam, hogy azóta elindítani sincs kedvem).
    Személy szerint én csak sajnálom, hogy szinte teljesen eltávolodtak a szerepjáték vonaltól, amin eredetileg elindult a stílus anno.

    A másik, hogy a fejlesztőknek is sokkal kevesebb dolguk (term. utólag) van egy sandbox MMO-val, hiszen a játékosok mindig eltudják benne foglalni magukat, nem megy a rinya hónapról hónapra, hogy mikor jön új tartalom.

    A másik amit hiányolok - többek között SWTOR-ból is - az a hangulat (nem a Star Wars - mondjuk számomra az is kimerül a fénykardokban és a zenében, hanem társadalmi atmoszféra). Régen, SWG-be a játékosok többsége tulajdonképpen a közösség miatt jelentkezett be, a harcok, questek, raid-ek utáni táncesték, órákon át zajló dumapartik a kantinban - a buborékos/képregényes párbeszédrendszer zseniális volt ebből a szempontból -, esküvők, házavatók. Mindenkinek megvolt a saját dolga, buffokat vásárolni kellett az arra szakosodott kasztoktól, volt kismillió szakma, stb. Nem arról szólt, hogy bejelentkezem a játékba, dumálok a guild-emmel, lefutok pár operationt, napi questet és csókolom. Szóval nekem hiányoznak a szociális lehetőségek, amelyekre igenis szükség van egy olyan játékban aminek a célja az, hogy minél több időt elb***ál benne:)
  • Nephin
    #50717
    Nézőpont kérdése, mutass nekem egy népszerű, működő sandbox MMO-t (az EVE rétegjáték, a népszerű alatt nem ezt értem). A többség utálja, ha nem fogják a kezét, annyira, hogy ez pl. a Neverwinternek nevezett izében addig fajul, hogy konkrétan zsinóron vezetnek.
  • MerlinW
    #50716
    Azaz magyarra lefordítva rossz döntés:)
  • Nephin
    #50715
    Mivel az sandbox, ez meg theme park...
  • MerlinW
    #50714
    Igen, nekem is hiányzott a jó öreg SWG érzés. A nagy összecsapások, a semmittevés és kikapcsolódás Mos Eisley-ban, a városépítés, esküvők, társasjátékok, és millió egyéb lehetőség. Az SW:TOR egy csőjáték a 10 éves SWG-hez képest.
  • Bandras DaSilva #50713
    Nem az a vágyam, hogy 7/7ben raideljek, de nagyon nincs más amit csinálni lehetne. Lemennek a napik ( a legtöbbet kb pár nap alatt megunja az ember, mehetnek a flashpointok (egy idő után azért ezek sem túl érdekesek), van egy kis űr, ami vagy bejön vagy nem és még van pár pvp map.

    Erre mondtam, hogy érdemesebb sztem a szintezésre koncentrálni mert ott még vannak érdekesebb sztorik.

    Nekem az swtorból is meg egy jó nagy adag másik mmoból is a szabadság hiányzik, meg az, hogy csak úgy legyél. Közösségépítésre pl. az swtor pont nem jó mert kb 1 fpre vagy 1 raidre futsz össze idegenekkel, aztán mindenki megy a maga útján.

    Lehet már én öregedtem bele ezekbe:D

    Azzal együtt én továbbra is ajánlom mindenkinek az swtort mert egy 5-6 hónapra legalább rá lehet kattanni. Ha valaki lassabban halad, akkor tovább is. Az új contentek érdekesebbek bár talán jó volna vmi igazán sw-os konfliktust is behozni. Mert az oké, hogy mindenféle kurva régi fajokkal meg lényekkel kell harcolgatni, de hát vmi köztársaság-birodalom konflikt lenne az igazi.
  • eXequtoR
    #50712
    Amennyiben az a vágya valakinek, hogy 7/7 raideljen annak ott van a WoW. Sajnos más alternatíva nincs. ( rift talán, de ott csak 20as main raidek vannak ) Itt viszont van elég kihívás amit a NiM nyújt és mégse kell 0/24 nyomatni.

    Amennyiben végignézed a felhozatalt látni fogod, hogy azok a játékok "élik túl" ahol fejlesztik a pve tartalmat. A pure pvp gamek mindenhol megbuknak.

    Egy casual játékos pedig bárhol megtalálhatja ami éppen kell neki abba az 1-2 órába amikor a gép elé ül.

  • Bandras DaSilva #50711
    Nem, bár pár boss megvolt tfb-bn, scum and villainyt nem próbáltam nimen.

    Azzal együtt, amit mondtam sztem igaz, hmben simán megy az összes operation kis gyakorlással. Sztem amúgy kellemesek (legalábbis én szeretem őket), de időről-időre rám jön az az érzés, hogy kurvára unom az egészet, ilyenkor abbahagyom egy időre.

    A mostani guildem amúgy már rég óta csinál nim raideket is, szóval ha nagyon akarnám mehetnék velük, gearben jól áll az összes karim....bár az utóbbi content patch óta nem voltam online, szal oricon és az új operationök hiányoznak még. Okok, lásd mint fent.

    Az, hogy hetente 1x csinálhatod meg őket a lockoutok miatt, sztem még mindig gáz. Amikor még aktív voltam kipucoltok tfbt meg svt egy este a guilddel hmben, aztán kb annyi volt. Mentünk még TCbe, meg én ha kedvem volt csináltam a régi opsokat, de azért x hónap után ezek uncsivá válnak.

    Azt azért szeretném rögtön hozzátenni, hogy sztem a contentek jó arányban/ritmusban érkeznek, szóval hamarosan lesz elég ahhoz, hogy kevés legyen a hét minden kipucolásához.