60032
  • gergod
    #50990
    ne is mond, nekunk is eleg keson sikerult, bar most osszeallt egy jobb csapat. Eternal Warrior meg csak kb 16-an vagyunk repek... impektol is csak egy csapatnak sikerult meg...
  • eXequtoR
    #50989
    Megy is a rage, hogy nem adjak most ki NiMet. Mondjuk vicces, hogy a guildek 90%a még 78as gearbe se képes kipucolni NiM SVt.. Dragonslayerröl ne is beszeljünk :)
  • Nephin
    #50988
    Galactic Starfighter preferred access mától
  • gergod
    #50987
    Johetne mar uj endgame content ... Nim df/dp :) a tobbi csak maszatolas.
  • MerlinW
    #50986
    Secret World-ben is 10 fős raid van, igaz egyelőre még csak egy rövid:)
  • Pacho
    #50985
    Itt nem csak fejlesztésekről, meg kiegekről van szó szerintem, hanem hogy miképpen menedzselik az egész projektet. A WAR-nál látszott, hogy leginkább sehogy. Hogy miért? Nem tudjuk, aki meg tudja, az úgysem mondja el.
    Az SWTOR-t ellenben menedzselik, és ez látszik rajta. Minden negyedévre jut valami content/event/update/season, amivel mutathatják, hogy igenis a játékosoknak is érdemes pénzt/időt fektetni bele, mert folyamatosan megújul. Hogy milyen gyorsan, és milyen sikeresen arról lehet vitatkozni de attól még tény. Emellett tanultak a hibáikból (pl. war), és itt simán bezártak 5 hónap után a 200 szerverből 180-at hogy ne haljon meg a játék, és simán áttették fp2-re amikor 500k alá ment a játékosszám a kezdeti 2,5 millióról.
    Amíg menedzselik, a játék pörögni fog, ha abbahagyják lehet akármilyen fasza, akkor is elsorvad hamar.
  • eXequtoR
    #50984
    Whammer bezárt, mert pure pvp volt. Az ilyen fosok életképtelek. Az SWtor azért lett f2p, mert az EAnak nagyon kellett a pénz nyalókára, ezért egy félkész játékot dobattak ki. VIszont azóta a shopból rendesen megszedik magukat, ezért nem fenyeget az a veszély, hogy bezárnák a servereket. Amíg van high-end pve addig futni is fog. SEHOL máshol nincs jelenleg 8/10 fős raid, így ez is +pont. A közeljövőben se jön olyan játék, ahol 20nél kevesebb ember kéne raidekhez, szóval én nem aggódom.
  • PiszkosFred
    #50983
    Hát örökké talán nem fog menni az SWtOR sem, ahogy egyik mmo sem, de fejlődött annyit az elmúlt két évben, mind tartalmilag, mind gameplay esetében, mind performance terén, hogy a bizalom az töretlennek látszik a fejlesztők felé. Sem az EA sem a Disney nem az a cég, aki szórja a pénzt, simán leállít bármit, ami nem éri meg.

    Csak ugyebár van az a felfogás - nálunk magyaroknál meg aztán pláne -, hogy csak az arany ami elfogadható, minden más csalódás. Van, aki életét adná egy olimpia hatodik helyért, más pedig nem mer hazamenni a hazájába, mert fél, hogy mit kap a "csak" hatodik helyért :)

    Ami az adatokat illeti, nem nagyon ellenkezett senki sem, hogy hülyeségek lennének a számok (pedig elég sok médium lehozta, és most nem a magyar online sajtóra gondolok elsősorban), így jobb híján, ezzel kell beérnünk.
  • Jeffjohnson
    #50982
    Gondolom mindenki átvette onnan anélkül, hogy utánanézett volna bárminek.

    Nem célom a játékot lehúzni. Nem kell ahhoz több milliós játékostábor, hogy az aki játszik vele élvezze a játékot, bár az tény, hogy pár embernek ez a mérvadó de velük nem kell foglalkozni.

    Viszont azt azért többször is lehetett látni, hogy ha egy játék nem hozza a tőle elvárt eladási számot akkor azt idővel leállítják szépen lassan elsorvad mert nem fejlesztik tovább még annak ellenére sem, hogy egyébként bevételt termel. Ubisoft ugyanezt csinálta pl: a RUSE-al jó játék volt de egy marketinges baklövés miatt sikerült megversenyeztetni a SC2-vel és a Civ5-el ezért nem fogyott akkora számban mint, amit vártak tőle, ezért fejlesztését leállították de nem ez az egyetlen példa, lehetne még ilyen játékokat mondani az mmo piacról is(Warhammer).

    Én nem gondolom azt, hogy az SW:TOR-nál ilyen gondok lennének de ezt majd az idő megmondja, végülis a Warhammerhez is elkészült egy kieg. Minden a számoktól függ.
  • PiszkosFred
    #50981
    Tőle kellene megkérdezni, én csak linkeltem, miután mindenhol megjelent ez, majd körbejárta később a gamer sajtót és egyéb it portálokat.

    #50980
    Örülök, hogy ennyire jól megy egyes embereknek, hogy havi 7-8 millió dollár bevételt bukásnak ítél meg. Mert, még mindig kérdezem, azóta is folyamatosan, hogy mi számít bukásnak egy mmo esetében, amit folyamatosan emlegetnek egyes emberek? Ha 10 ezer nézőt várunk egy egy koncertre a maximális bevétel miatt, de csak 6 ezer jön el, ami kisebb bevételt eredményez ugyan, de a teljes rezsi + zenész gázsi + technika kijön egyébként 2 ezer fizető néző esetében?

    Tudom, szélmalomharc, de ez van... :)
  • Shiwo
    #50980
    Gondolom ők 20-30 milliót szerettek volna kicsavarni belőle havonta
  • Jeffjohnson
    #50979
    Én például az mmodata.net-et szoktam olvasni ha ilyesmire vagyok kiváncsi mert ott meg van jelölve a forrás is és többnyire hivatalos adatok vannak kirakva de ez az oldal is be fog zárni az ok nagyon egyszerű:

    "The biggest reason is that it is getting increasingly difficult to get any useful numbers. Also many of the subscription based MMORPG's went free to play, and their companies tend to not give out useful active accounts numbers."

    Ezért is gondolom, hogy igen komoly fenntartásokkal kell olvasni az ilyen és hasonló listákat.
  • Jeffjohnson
    #50978
    "It’s even harder to estimate how much revenue is being generated from microtransactions..."
    Én elolvastam a cikket de nem derült ki számomra, hogy honnan veszi ezeket az adatokat pláne, hogy el is ismeri azt, hogy megbecsülni is nehéz, akkor mégis mire alapozta ezeket a szép kerek számokat?


  • PiszkosFred
    #50977
    El kellene olvasni a cikket :) (direkt írja is a szerző, hogy a teljes cikk a fenti linken található)

    "Here are my estimates for the top* MMORPGs in the Western MMO market:"
  • súter
    #50976
    Valóban érdekes, mert pl WoWnál is a legutolsó negyedéves üzleti beszámolóban kb 7 milla előfizetőről beszéltek.
  • Jeffjohnson
    #50975
    Azért az érdekelne, hogy mi alapján vannak ezek a számok beírva mert pl: EvE online-nál nem minden előfizetö fizet a játékért ugyanis ki lehet a havidíjat farmolni játék közben ha a többi adat is legalább ennyire hiteles akkor mehet az egész a kukába.
  • Nephin
    #50974
    Rengeteg újdonság várható
  • gunji
    #50973
    Igen-igen, köszi. F2P státuszúra értettem, aki még semmit nem vett. :)
  • gunji
    #50972
    Igen, van ahol van reputation vendor (Belsavis - Section X-en pl van, Corellián - Black Hole-n nincs): ruhát, fegyót, modokat, receptet, stb. lehet venni az adott boltostól függően vagy pénzért, vagy commendationért.

    Hogy van-e értelme a daily-zésnek? A kapott commendationökért a rucidat tudod fejleszteni (classicért 61-es lila modot vehetsz, a basicért 66-ost). De a pénz sem egy utolsó dolog. :D
  • sata75
    #50971
    üdv
    olyan kérdésem lenne, hogy van-e értelme a daily q-kat csinálni a Belsavison, Corellian? vana valami extra "nyeremény" a commendationokon kívül, ha mondjuk repu szintet ugrok?
  • eXequtoR
    #50970
    Űrharcolni lvl 1-től lehet, tehát 1-55 felhúzhatod a karit csak repkedve.
  • picket
    #50969
    Ide az van írva...
  • Nephin
    #50968
    Eddig még mindenki megkapta. :)
  • Ozzyehh
    #50967
    Elnézést nem olvastam vissza, de jó lenne tudni biztosra, mert akkor vagy megveszem a huttot vagy előfizetek :DDD
  • Ozzyehh
    #50966
    Annyi kérdésem lenne még, hogy akkor biztos megkapom a Huttot ha előfizetek egy hónapra?
  • Plata
    #50965
    Kár hogyha vesz valaki sok cc-t azért nem kapja meg.
  • Plata
    #50964
    Pref január 14,hutt cartelt csak előfizető kapta meg.
  • Nephin
    #50963
    Akkor, ha előfizetnek egy hónapra, tudomásom szerint ez nem változott, de javítsatok ki, ha tévedek.
  • Nephin
    #50962
    Ez már novembertől van.
  • gunji
    #50961
    Én is hallottam ilyesmit: (talán) februártól a ROTHC-t az f2p-sek is ingyen megkapják. Ez akkor nem igaz?
  • picket
    #50960
    Ha megfogadsz egy jó tanácsot (és nem csak neked szól, hanem bárkinek, aki most kezdi, vagy újrakezdi, és vannak elérhető barátok, kollégák, testvérek akik kipróbálnák a játékot) - azon kívül, hogy indítasz egy karaktert, amivel egyedül eljátszogatsz - beszéld meg a többiekkel, hogy legyen mindenkinek egy (később majd akár több) karaktere coop játékra. Megegyeztek melyik oldalon játszanátok (külön érdekes, ha az "egyéni" karaktered a másik oldalon van), és csak akkor veszitek elő azokat a karaktereket, ha mind ráértek közösen játszani (így sem unalom nincs, hogy be kell várni a többieket szintben, sem irigység, hogy a másik elhúzott). Két ember már jó, három az ideális (könnyű összeszervezni, jobb játékélmény), négy már lehet kicsit sok (nehezebben ér rá mindenki egyszerre), cserébe flashpointokat egyszerű lesz végigtolni. Ha még a szerepekben is meg tudtok egyezni (tank, healer, dd prioritási sorrendben), akkor 1-től 55-ig kényelmesen, sokkal jobban szórakozva, egyszerre akár az egyik oldalon lévő mind a négy kaszt sztoriját végigkövetve tudtok játszani. Hidd el, minden másra ott a mastercard!

    Ha jó arcok, és közben ts-en, skype-on, vagy bármi egyéb voice chattet használva még egyéb témákban is beszélgettek közben, akkor a "hozz 10 rakgúlbelet" küldetések is jobban fognak csúszni, és hosszú ideig élvezni fogjátok a játékot.

    Egy kis adalék: mindenkinek egyenlő státuszban kell lennie, tehát nem járható út az, hogy valaki nindzsaelőfizet, a többi meg marad ftp, mert az előfizető ott fog ásítozni, meg körbefut/körbespeederez másokat, és azt lásd szintkülönbség címszó alatt.
  • Nephin
    #50959
    Akkor szuper.
  • Ozzyehh
    #50958
    Most olvasom, hogy low level karival is lehet menni és xp-t is kapsz:)
  • Nephin
    #50957
    Akkor kapja meg, ha előfizet egy hónapra.

    Preferredként január 14-től érhető el az űrcsata, előfizetők már december óta elérik.

    Azt nem tudom, van-e szintkövetelmény a Starfighterhez, elvileg 55-től érhető el szerintem.

  • Bandras DaSilva #50956
    Ha jól tudom (lehet, hogy tévedek, az aktívak majd kijavítanak, ha igen), hogy a hutt cartelt már megkapja/megkapta mindenki. Szóval azzal nem lesz gond.

    A starfighter meg asszem csak februárban indul a preferredeknek. Ha előfizetsz, akkor más, mert akkor elvileg megy a dolog január elejétől.
  • Ozzyehh
    #50955
    Sziasztok, nagyon érdekel engem ez az új galactic kieg... és úgy döntöttem vissza jövök, viszont lenne pár kérdésem :) ha nekem nicns meg a hutt cartel attól még tudok 55 re fejlődni? és fogok tudni űrcsatázni az 50-es karimmal vagy esetleg low lvl karikkal? előre is köszi a választ :)
  • Plata
    #50954
    Ha veszel CC-ért valamilyen fajt,akkor megkötés nélkül lehetsz bármi,nekem például nagyon bejön most a Miraluka Sith warri,bár én meg szeretek jó fiú lenni.
  • NEXUS6
    #50953
    Sziasztok.

    Hétfő óta engem is beszippantott egy messzi-messzi galaxis!
    Szabin vagyok, kb ma borotválkoztam először, gondjaim vannak azzal, ha meg kell mondanom, hogy hányóra, milyen nap, esetleg év van.

    Öcsém itt volt a múlthéten és végigvettük, hogy ki mivel tolja mostanában. Anno én mondtam neki az STO-t, (amit pár hétig nyomtam, de egyszerűen érdektelenség miatt abbamaradt, amúgy az is gond lehet, hogy nem vagyok egy treki sem igazán). Ő is kipróbálta, de mondja, hogy újabban beregelt a SWTOR-ra.
    Kérdezem, milyen? Hümmög, hogy nem rossz, megnézzük milyen fajok vannak, és kb ennyiben maradtunk.

    Mikor elment, gondoltam még van egy hét szabim, akkor teszek egy próbát, bár nem sok elvárásom volt. Az új trilógiával gyak bármilyen tanú-vallomásra rábírhatnának, ha biztosítják, hogy nem kell még egyszer megnéznem (beleértve a Kennedy-klán több tagja, Monroe, Lenon, Lincoln és mások meggyilkolását is). De szerintem, amúgy is gyak. akkor hagyták abba, amikor kezdett volna érdekes lenni az egész szitu. Szal herótom van az egésztől (mondom ezt én ősfan aki 81-ben évtizedekkel a történelem előszelén hajózva, a hazai cosplay élet rügyfakasztójaként Boba Fat-nek öltöztem farsangkor, következő évben, meg Greedonak a rohamosztagos haverral. Másodikak lettünk, de az ofő odajött hozzánk gratulálni, hogy a legjobbak voltunk, de értsük meg, hogy politikai okokból, a néptánc csoportnak kellett nyernie. Ekkor éreztem először, hogy az országban nem stimmel valami!:D)

    A regelés után filóztam, hogy melyik oldal legyen, milyen karakter, meg ilyenek, de aztán engedtem a setét oldal csábításának. Indítottam egy dzsedi harcost is, de unalmas mindig jófijúnak lenni, meg átkísérni a néniket a zebrán, meg ilyen küldik. Bár gondolom később az is beindul.

    De amit a Bioware művelt az kegyetlen!
    A WoW-ot is némileg félszívvel, csak azért vettem fel, mert mondhatni kötelező volt a melóhelyen a baráti körben. Minekután a szülinapi zsúromat is átwowozták a haverok gondoltam, hogy előfizetek. De jó volt előtanulmánynak, mert a játékmenet itt is nagyon hasonló. 40-es szintig húztam fel kínszenvedve egy karaktert, de feladtam. Ők már rég 70-es karaktereket tápoltak, szal nekem csak a petem maradt társnak, miközben ők már guild talikat szerveztek éjjel nappal, meg ilyenek. De meguntam azt is a játékban, hogy amikor odamegyek valami NPC-hez küldit kérni, akkor a progi felbax egy Pravda vezércikket a képernyőre az orkok ősnemzésének és a globális klímakatasztrófának a kapcsolatáról, amitől kifolyik a szemem mire végig olvasom, de a küldi lényege amúgy is az, hogy menjek át a szomszédos fához, valami másik hegyesfülű lényhez, mondjak meg neki valamit, oszt jöjjek vissza. Ja!?

    Jó, OK, nagy különbségek nincsenek a küldikben, de azért más dolog ha mindezt a feladatot egy interaktív beszélgetés keretében lehet megkapni és némelyik karakterrel esetleg jelképesen Bioware-osan szobára is lehet menni.

    A sithes vonal azért is volt eddig bejövős, mert a ME-hez hasonló erkölcsi kérdéseket feszeget. Én meg nem autómatikusan nyomom a vörös csillagot, mert én akarok lenni a galaktikus főgeci az 50-es szintre, hanem filózok kicsit a döntéseknél.
    A látvány kicsit tweakelve döbbenet, a dizájn a legkúlabb, tökre ME+SW keverék. Már az oridzsi trilógiát idéző HC Sci-Fi, nem pedig az a Hasbro műanyagjátékúrhajós vonal, mint az előzmény részekben (bocs ha valakinek a lelkébe tapostam). Zenék is vannak újak. Szal kész vagyok.

    Mi a faxért nem próbáltam én ezt előbb!?
  • Plata
    #50952
    Nem nyert,épp sehol sem voltam.Csak ide írtam.
  • Agamemnon
    #50951
    Persze, mert itt lopod a napot, a helyett, hogy online tartanád a Suli hajót :D