60032
  • MerlinW
    #51070
    Egy újonccal beszéljetek már értelmesen és ne úgy mintha tök természetes lenne a fogalmak jelentése. A szerepek még csak-csak annak aki játszott már szerepjátékkal, de pl. a Flashpoint (FP) fogalom konkrétan egyedül csak ebben a játékban van.

    Mikor anno én is kérdeztem tőletek ezt-azt, ugyanígy válaszoltatok. Miután megkértelek titeket, hogy magyarul beszéljetek, annyit mondtatok, majd megértem ha sokat játszom. Ezután kerestem egy normális fórumot ahol szépen elmagyaráztak mindent. Ennyi. SG, mert így szeretjük.

    Hannibal: Flashpoint-ok (más mmo-ban dungeon) 4 személyes co-op terület. Kis történetvezetés, öldöklés, boss-ok és értékesebb cuccokkal. Operation (más mmo-ban Raid), 8 személyes co-op terület logikusan több, erősebb ellenféllel, még értékesebb cuccokkal.

    A szerepek: tank aki magára tereli az ellenfelek figyelmét (aggro), DPS (nincs ilyen role, nem tudom melyik idióta találta ki ezt anno, a hivatalod név DD azaz damage dealer) aki pusztít és a healer aki első sorban a tankot gyógyítja, másodsorban a DD-t (vagy DPS-t), ha azok bénák.

    Ha kezdő MMO-s vagy, akkor bátran kezdj egy DPS-t, sokkal könnyebb vele fejlődni. A tank meló nem könnyű (főleg amilyen elcseszett közössége van a játéknak) a healer szerep pedig szerintem piszok unalmas ebben a játékban. Első karakternek én egy Sith Marauder-t ajánlanék (neki van dupla kardja egyébként), ami a Sith Warrior-ból nevelhető ki.

    Ha majd otthonosan mozogsz a játékban, nekieshetsz egy Assassin tank-nak.
  • hannibal01
    #51069
    rendben világos :) köszönöm.
    Még annyi kérdésem lenne hogy akkor ugye bár DPS-t ne válasszak mert sokat kell FP-re várni. Pontosan miis azaz FP? Köszi.
  • eXequtoR
    #51068
    sorc: healer vagy caster dps, assassin: melee dps vagy tank. Sorc villámokkal operál, assa pedig tolvaj módjára oson a foson és suttyomban megöl ! Ennél részletesebben nem lehet leírni. :)
  • hannibal01
    #51067
    ez dps mit takar? melyik kasztot éri meg jobban melyik használ több úgymond mágiát a sorci healer,vagy dps? vagy az assassin? a tank gondolom főleg a dupla kardra specializálódik
  • Kryon
    #51066
    Full voice acting + scifi (SW) világ, ennyiben más mint a legtöbb (99% fantasy) mmo.
    Nincs legerősebb karakter, mindennel lehet érvényesülni, azt indítasz ami tetszik. Ha megtetszik a játék az első 10-15 szinten, akkor érdemes valamit venned, hogy átkerülj preferredre úgy már játszhatóbb és a sok korlátozás kevésbé veszi el a kedved. Ha megér neked annyit, akkor pedig előfizetéssel jársz legjobban.
  • Plata
    #51065
    Tizes szintig vagy Sith inkvizitor,akkor kell választani hogy a Assasin ág avagy Sorci ág.Mindkét ágon 3-3 féle talent ág van.
    Inkvizitor.
    Nekem ember inkvizitor leányzóm van,már bánom hogy nem Sith pureblood karit kezdtem.Mikor inkvizítort kezdtem még előfizető voltam,és bármilyen faj elérhető volt.
  • Plata
    #51064
    Sith inkvizítor nekem is van,még hozzá sorcerer villámlós ágon,én szeretem is,csak FP-re annyit kell várni mint a fene.Sith Inkvizitor Sorci lehet healer vagy dps,Sith Inkvizitor Assasin lehet tank vagy dps.
  • kicsitopi
    #51063
    Szia! A Yahoo-s emailcím bevált..
  • hannibal01
    #51062
    Sith inkvizítort néztem ki, akkor ő rossz választás?
  • Plata
    #51061
    Kezdj híler vagy tank karit,dps-ként órákig várhatsz FP-re,előfizetéssel ajánlott kezdeni,mert F2P piszkosul rossz.
  • hannibal01
    #51060
    sziasztok. elszeretnék kezdeni SW-zni. szerintetek megéri? mutat mást mint a többi mmo? Milyen kari lenne a legideálisabb? és van e valami tanács egy kezdőnek?.

    Köszönöm előre is.

    Üdv
  • PiszkosFred
    #51059
    Anno én gmail-ről én yahoo-ra átraktam, és jött azonnal, majd vissza. A következő ilyennél pár hónap múlva megint. Más megoldást nem találtam én sem.
  • gunji
    #51058
    Hát a support akkor se ér semmit, ha előfizus vagy :/

    A játék fórumán lehetett olvasni, hogy ilyen esetben esetben segített pár embernek, ha megváltoztatta az email-címét, akkor megkapta a validáló mailt. Utána meg volt olyan, aki vissza is állította a korábbira.
  • Kryon
    #51057
    Cifra bugokat tud produkálni a játék (volt már részem párban). Vagy vársz míg magától helyrejön, vagy kezdesz újat. Supporttal nem sokra mész, ha f2p vagy preferred vagy.
  • kicsitopi
    #51056
    Szia. Egy accountom van, több karakterrel. A többivel tudok játszani, mert még nem érték el a 20-ast. Aztán bármit próbálok, kampó. Lehet, újat kellene készíteni és újrakezdeni az egészet?
  • El Protector
    #51055
    ha shadow (republic), vagy assassin (empire) karid van, akkor kb 10-es szinttől, ha nem ezek vannak, akkor nem lesz ilyened :)
  • gyeprefos007
    #51054

    Srácok új vagyok a játékban. Azt a kérdésem lenne hogy hogyan és hányas szinttől lehet olyan Fénykardom mint Dart Maul-nak?
    ilyenre gondoltam:
  • Shiwo
    #51053
    lehet hülyének tűnik a kérdés, de nem lehet, hogy több accountod van és mással lépsz be a játékba, mint a website-ra ? annó én ezen szívtam egy sort.. volt egy bétás accom, ami valamiért vacakolt, így készítettem egy újat, mikor F2P lett.. és mikor szüttyögött a validáció miatt, akkor nem az account névvel léptem be a website-ra, mint ahogy a játékba, hanem az e-mail címmel, csak épp a bétás e-mail volt az, és eltartott egy darabig, míg leesett a dolog, hogy rossz accountot próbálok validálni... persze az is segítette a kavarodást, hogy a bétás és az újabb account nevem majdnem ugyan az volt..
  • kicsitopi
    #51052
    Sziasztok!. Még mindig nem működik az email validáció. Nem tudok játszani.20-as szint és vége a dalnak...
  • MerlinW
    #51051
    Ha megcsinálod a küldetést akkor nem kell fizetned semmit.
  • gunji
    #51050
    Én ősszel próbáltam az adott darabot megszerezni, de mindig sikerült összeakadni egy-egy csoport véresszájú sithtel. Cserébe még korábban - amikor az ottani gsi küldetést csinálgattam, nem jött senki.
    Ez így nevezhető fifty-fiftynek, nem? :D
  • Gepo
    #51049
    Most már persze, hogy nincs ott senki. Próbáltad volna megcsinálni azon a napon, amikor kijött a patch a HK-val. Olyan tömegmészárlás ment ott, mint állat. Na ott kicsit én is ideges lettem :).
    Plata: ha végigcsinálod a HK-es questet, akkor nem hinném, hogy fizetni kell. Nem csak egy karakterre szól a quest. Csak akkor kell fizetni, ha nem akarod összegyűjtögetni az alkatrészeket.
  • Plata
    #51048
    Ha már HK-51-ről beszéltek kérdeznék valamit,ha 50-es karival felveszem a küldetést és megcsinálom kapok egy HK-51 társat vagy még ki kell fizetnem érte 1 millát?Ami lehetetlen mert csak prefered vagyok.Igazából nekem Treek jobban tetszik,de szemét lehúzásnak tartom hogy minden karinak külön meg kéne venni.
  • MerlinW
    #51047
    5 karakterrel hoztam el onnan azt az alkatrészt, soha nem láttam ott rajtam kívül senkit:)
  • Plata
    #51046
    Én nem kaptam PvP flag-et,megcsináltam két küldetést Alderanon a csatornában és elegem is lett az egész hülyeségből.Tele van gunslingerem aoe skillekkel mégsem volt gond,ott harcolt mellettem két sith de nem tudtak bántani.
  • Gepo
    #51045
    Emlékezetem szerint eddig ebben a témában egy gáz dolgot csináltak a fejlesztők: a HK darabjainak a gyűjtésénél az egyik alkatrészt PVP területen lévő vendornál lehetett kivenni. Na ezt tényleg nem gondolták át eléggé, de én máshol nem vettem észre pve-pvp problémát.
  • Gepo
    #51044
    PVE szerveren vagyok és a legutóbbi gree eventen szanaszét aoéztam a hc4 pylonjait (pve területen), ahol ott rohangáltak a pvp flages impek, és mégsem kaptam meg a flaget. Sőt én még sosem lettem pvp flages (pedig indulás óta aktívan játszom), csak ha én nyomtam be vagy valaki a groupomon belül flages volt és belémhealelt.
    De biztos nálam van a hiba, vagy bénán játszom vagy valami....
  • PiszkosFred
    #51043
    "Nekem nem érv, hogy vigyázzak az aoe-val, mert azért indítottam PVE szerveren karaktert, hogy ne kelljen vigyázni."

    - Doktor ur, ha itt megnyomom, akkor nagyon faj.
    - Hat akkor ne nyomogassa!
  • Kryon
    #51042
    Pedig igaza van. Aki a world pvp izgalmaira vágyik menjen pvp szerverre, aki pve szerveren játszik azt hadd ne gankeljék már, pvp-n is idegesítő, pve-n meg egyenesen gyalázat, nem véletlen játszik valaki ott ahol.
  • eXequtoR
    #51041
    Kívánom, hogy az életbe is ilyen brutális problémáid legyenek...
  • oz
    #51040
    A legutóbbi gree eventnél "visszahozták" azt a fícsört, hogy az saját aoe beflaggel.
    World PVP-ről meg nem beszéljünk PVE szerver, PVE terület esetében. Nekem nem érv, hogy vigyázzak az aoe-val, mert azért indítottam PVE szerveren karaktert, hogy ne kelljen vigyázni. Ez egyszerűen egy hibás tervezés következménye.
    Nehogymár érv legyen, hogy kevesebb gankelést kapok PVE szerveren, merthogy a ennek az esélyének pontosan nullának kellene lennie, ha én nem akarom. Az, hogy PVE szerveren van PVP terület, az elfogadható, ÉN eldöntöm, be akarom-e tenni oda a lábamat, és ha ezt megteszem, vállalom a következményeit. Ugyanez, ha EXPLICIT bekapcsolom a PVP flaget.
  • gergod
    #51039
    Companion aoe-t alapbol ki kell kapcsolni, mert kiuti a CCzett mobokat. A te aoe-d pedig mar nem tud beflaggelni egy ideje. Eleg nehez veletlenul "bekapcsolni" a pvp flaget mostanaban.
  • eXequtoR
    #51038
    Ofc kihasználják pve serveren a mókát a pvpre vágyók. Vigyázni kell aoe-val. Teljesen kivenni a world pvp lehetőségét még pve serveren is? Nem lenne sok értelme. Még így is kevesebb gankelést kaptok mint Pvpn, ahol az 55ösök ölik a 20asokat tatooinon, mert az vicces.
  • El Protector
    #51037
    azannyát, köszi :)
    Nem csoda, hogy nem fertőztem meg senkit, már az első event óta van egy raklap ellenszerem, amit azonnal benyomtam a keddi reset után :D
  • oz
    #51036
    Nem felvehető napi, automatikusan kapod, ha megfertőzöl embereket.
  • El Protector
    #51035
    fertőzés csak achievmentet ad, én még nem tudtam felvenni olyan napit, hogy meg kell fertőzni x eNbert :))
  • gunji
    #51034
    Nem mondod, hogy az a daily, hogy X embert fertőzz meg? omg lol Mindig is tudtam, hogy a BW-nél elég perverz ...izé... ötletek vannak (pl. Dark Design, vagy némelyik datacron), ahol túlzásba vitték a Super Mario-ságot.
    Akkor már értem, miért rohangált pár fertőzött kedden délután a flotta GTN pultjai között. A saját kezdőbolygók helyett inkább az ellenfrakció játékosainak fertőzését javaslom, az poénosabbnak tűnik (pl Nar Shadaa kocsmája). Bár továbbra sem tetszik, de ez az én bajom

    A lvl25 alatti immunitással egyetértek, remélhetőleg a következő alkalommal már implementálva is lesz.
  • oz
    #51033
    Szerintem az eventben nem résztvevő szintek esetében (lv25 alatt) immunisnak kellene lenni a fertőzésre, mégha az event csak 1 hétig is tart.

    Másrészt a PVE szerveren ténylegesen meg kellen oldani, hogy csak akkor kerüljek PVP státuszba, ha én azt akarom. Rettentően idegesítő, hogy miközben ölöm a mobokat, a kompánion aoe-ja be tud flegelni. Azokat a játékosokat, akik PVE szerveren PVP cuccban, PVP flaggel követnek arra várva, hogy egy rosszul sikerült aoe berántson, és így leölhessenek hamar, alapvetően szívlapáttal verném pofán.

  • gergod
    #51032
    en pedig remelem, hogy 1 percet sem vesztegetnek azzal a fejlesztok, hogy lvl 7-8 ingyenelonek a kedvet lessek, amikor ez az event amugy is csak 2 hetig tart (megha neha ismetlodni is fog)

    viszont adtal egy jo otletet, a fertozos napira... tython/ord mantellre kell menni :D
  • Plata
    #51031
    Tizes szinten lehet advanced classt választani.