60032
  • Plata
    #51431
    Sajnos hamarabb nem lehet elhagyni a kezdőbolygót.Próbáltam ellógni kis karival Hutta-ról de nem engedte.
  • Shiwo
    #51430
    legfelül lesz egy rakat kicsi ikon, az egyik köztük social window névre hallgat, ha jól rémlik, elvileg ott tudsz hozzáadni barátot..

    nekem úgy rémlik, hogy engedte free-ként is

    onnan már be tudod hívni party-ba, és akkor láthatod a térképen

    ahogy Plata említette, vannak olyan kasztok, akik egy helyen indulnak
    én annyival egészíteném ki, hogy lehetőleg ne azonos legyen a kaszotok
    (pl 2 guardian, 2 trooper, stb), mert macerásabb egymást segíteni a főszálon (elvileg külön engedélyezni kell, hogy azonos kasztú bemehessen a kasztküldi helyére vagy ilyesmi..)
    guardian - consular vagy trooper - smuggler páros mehet gond nélkül...

    ha más bolygón kezdtek, akkor végig kell vinni a kezdőbolygó küldetéssorozatát, és utána el tudtok menni a flottához (addig kb 10. szintűek lesztek) és ott már tudtok találkozni..

    azt nem tudom, hogy korábban is felenged-e a flottához, de szerintem nem, csak mikor már megkapjátok a fleet pass-t
  • Plata
    #51429
    Két jedi ugyanott kezdi,smuggler trooper ugyanaz a bolygó,nem messze egymástól.Sith-ek szintén egy helyen,agent és bh ugyanott.
  • Plata
    #51428
    Ha tudod mi a neve felveszed barátnak,de valószínű ha egyszerre kezditek és mindketten ugyanazon a kezdőbolygón akkor egymás közelében lesztek.Tegyük fel mind a ketten jedi-k lesztek akkor ugyanarra a bolygóra és a helyre fogtok kerülni.F2P accountal lehet hogy nem tudod majd látni hogy hol van.
  • cylonflatus
    #51427
    ..., de full kezdő vagyok itt. A nyuszi tojhatna egy szerkesztés gombot...
  • cylonflatus
    #51426
    Egy barátommal most kezdenénk a játékot, valamikor a hétvégén, lehet már ma. Először ki szeretnénk próbálni, nem veszünk rögtön gamecardot /én legalábbis/. Az a kérdésem lenne, hogy hogyan /hol/ találhatom meg a haveromat a játékban?
    Tudom, hogy szánalmas kérdés, de full kezdő itt.
  • #51425
    HUN?
  • Witcher
    #51424
    13 Euroért vettem legutóbb. Az nagyon jó ár volt.
  • TomStorm
    #51423
    innen nem jó?
  • Agidius
    #51422
    A standard 15-16 euro áron találok én is mindenfele. (Igaz, így is a fele a hivatalos oldalon / origines Gamecard árának)
  • Witcher
    #51421
    Nem tud valaki jó áron gamecardot? Nem igazán találok most sehol.
  • Gudott
    #51420
    Vannak azért jó bolygós sztorik, nekem pl Voss bejött, ahogyan kiderült egy pár dolog a "két" fajról, de pl Belsavis , D. Kaas, Thython vagy éppen Nar Shadda is elég hangulatos lett.
    Most már pl egy új class fejezetet könnyebb lenne megcsinálni de annak önmagában nem lenne értelme csak ha egy nagyobb ívű történetet adna i, ahhoz meg egy act nem lenne elég
  • Although
    #51419
    Igen a bolygós részek egy kaptafára készültek a mellékquestekkel. De a 8 különálló eredetsztori önmagában egyedülálló. És a világok méretei sem kicsik. A 7év kijön rá, tervezéssel mindennel.
  • Gudott
    #51418
    Aki rendszeresen fizet, az naná hogy csalódott. Nagyon lassan jönnek ki a tartalmak, főleg a hutt cartel óta (most fog indulni a Thython/Korriban inváziós szál, elvileg csak Fp-ben, majd meglátjuk)
    A class storik jók, de nem igazán ösztökélnek újrajátszásra. A bolygók története elsőre jó, de már másodjára sem az igazi, pláne ha Tattooine módjára kb ugyanoda futnak ki ...
    Akinek megvan mind a 8 class, az joggal unja el magát, főleg ha se guild nincs, se pvp-zni nem szeret.
  • PiszkosFred
    #51417
    STO példát tudom felhozni részemről, főleg az Arena jellegű földi "küldetéseket". 20-25 hullámban 4 ellenfél + 1 "boss", folyamatosan. A random loot miatt pedig olyan tárgyak esnek, amelyeket vagy eladsz vendornak nagyon sok pénzért, vagy felszereled vele gyorsan a frissen boltolt legénységedet, esetleg hajódat.

    NWO-ban dettó, random loot miatt elég csak pár olyan modul, amely inkább hack-n-slash, mint sem sztori-vezérelt modul, és tuti, hogy a végén dugig a hátizsák.

    Egyik sem cheat, mert a játék tárgyai esnek, de a nagy számok törvénye miatt esik annyi minden, hogy valahol mégis csak jogosulatlan előny.

    Nem hiányzik !ilyen! az SWToR-ban. Legyen foundry - az mmok egyik legnagyobb találmánya (örülök, hogy átvették a korai szerepjátékokból) évek óta mondom -, de akkor azt nagyon ésszel kell csinálni.

    Az mondjuk a sors pikantériája, hogy az ember azt hinné, hogy pont egy BW játékban nem lenne erre szükség, hiszen ha valakik, akkor ők értenek a meséléshez...
  • Although
    #51416
    Egyébként ez egy ördögi dolog, ha belegondolunk az f2p játékos, már amelyik normális és tudja ingyenért semmit nem követelhet, az elégedett a játékkal, aki fizet mint picket és még sokan az meg dühös mert nem kap megfelelő tartalmakat. És végül belőle is f2p lesz vagy elmegy. Nem hiszem, hogy nobel díj kell ehhez. Bár van egy érzésem nem nagyon fog ebbe már pénzt ölni az EA.
  • gunji
    #51415
    Voss? Hát nem is tudom... Nekem nagy csalódást okoznának vele (annak ellenére, hogy tetszik a bolygó). Persze a legkönnyebb megoldani, így nulla munkával akarnak sokat kaszálni. Az egésznek olyan 'nesztek parasztok, itt van egy új faj, amit annyira akartatok, most aztán csönd legyen' hangulata lenne, miközben pl. togruta, nautolan, mon calamari, trandoshan, ródiai stb. fajokat többen kedvelnek, többen indítanának új karaktert valamelyikükből, összességeben több bevétele lehetne a cégnek. Igaz ahhoz programozni is kellene, pl. a clippinget megoldani.
  • Although
    #51414
    Történet kapcsán gondoltam megoldásnak. Amíg az EA nem dönti el mit akar kezdeni ezzel a játékkal.
  • Plata
    #51413
    Olyan 10 ezer zent én is be zsákoltam foundry bugból.Van aki több százszor ennyit.
  • Although
    #51412
    f2p vagyok és az egészen azt érzem amire már céloztam, az EA egy darab kardot is 5e forintért ad a játékaihoz. Nem gondolnám hosszú távon működni fog ez a modell. Pete hynes világosan elmondta a teso kapcsán azért van fizetős konstrukció mert komoly tartalmakat akarnak biztosítani hozzá rendszeresen. Azt csak így lehet. Máskülönben csak nagyon ritkán lesz értékelhető új tartalom.
    Elment 1 év és még nem is látható lesz e komoly kiegészítő mint a cartel volt. Kellene kezdeni valamit a melléküldik kapcsán is mert nagyon monoton egy kaptafás az egész. Csak duma van. személy szerint nekem mindegy mert időnként nekiállok egy egy eredetsztorinak és kész jól eleszek, ami inkább érdekel közel 100-120 bejelölt ismerős lépett le tavaly karácsony és az f2p bevezetése között.
    Nem folytatom mert picket ezt úgyis összefoglalta röviden és velősen lentebb.
  • Although
    #51411
    :)
  • Gudott
    #51410
    Az a gond hogy a játék túl korán jött ki, hogy meglegyen az ünnepi szezonra ( Kotor2), azóta csak kapaszkodni próbálnak, több kevesebb sikerrel. Én speciel most kezdtem nemrég a 4. karakteremet. Flashpiontokból kb a felét még nem is csináltam, PvE és PVP space missonoket sem igazán. Néha levezetésnek egy kis PvP, ilyen tempóban nekem még kb 1 -1,5 évig ki fog tartani (operationokről nem is álmodok, jó ha 60-70 percet tudok egyhuzamban játszani)
    Amúgy ez szerintem jó üzleti fogás volt a GS- hogy először az előfizető kapták meg, utána a preferedek és legvégül a f2p. És bárki bármit mond, jót tett a játénak hogy vannak f2p játékosok is (eg a szerverösszevonás sem ártott) Sokan felteszik a GTN a cartel marketből vett cuccot és jó crediért eladják. Ez így win-win mert ez előfizető könnyen jut credithez a f2p-pref meg hasznos/jól kinéző tárgyhoz.
  • Plata
    #51409
    Szerintem a legtöbb embernek azért hiányzik a Foundry mert néha néha bugos,és aki ismeri a bugot az megszedi magát vele.
  • Although
    #51408
    Ami szerintem a kommentekből a legjobb volt, és kicsit segítene rajtuk az a Neverwinternél bejött foundry rendszer mielőbb applikálása. Így igénybe tudnák venni a rajongói segítséget.
  • Although
    #51407
    producers-road-map-2014

    Szerintem ez ami tény. Érdemes elolvasni a reakciókat is.
    Valamit realizált az EA is. Nincs nagy hírverés és nagy csinnadratta sem.
    Ami pozitív az a DA3-nál úgy tűnik mintha kezdenék tudomásul venni kik a vásárlói a Biowarenak. De már mindennel úgy vagyunk, hiszük ha látjuk. Most az van le kell tenni valamit az asztalra. SWTOR kapcsán is nagyon nagy az elkeseredettség. Ez látható minden forumon. És sajnos jogos. Azt mondom a funcom nagyon jól döntött mikor elutasította az EA vételi ajánlatát.
  • Gudott
    #51406
    ehet csemegézni:

    http://dulfy.net/2014/03/23/swtor-boulder-colorado-cantina-tour-flashdrive-files/

    A szokásos ígéreteken túl : (pazaak, open space pvp, stb) lesznek új bolygók (valahol 6 db-ot olvastam, de ha fele ennyi lesz már jó) level cap emelés, Voss mint játszható faj?
  • Although
    #51405
    Az eso minden csak nem versenytársa az swtornak. És a vásárlói sem egyeznek meg vele nagyrészt van átfedés, de a teso sok hardcore swtor rajongónak nem fog tetszeni. Abban a formában baromi nehéz jó történetet csinálni pont a tes, sandbox jelleg miatt. Kapásból egy cégről tudok eddig akinek sikerült és az nem a Beth volt.
  • Plata
    #51404
    Én nem bánnám ha végre egy kicsit jobban futna a játék,mert grafikája az elég latymatag,de mégsem fut úgy a gépemen mint egy modernebb sokkal jobban kinéző mmo.Más fut 80-130 fps-el tökre maxolva ez meg alig megy medium low beállításokon.Optimalizálatlan szar,de azért szeretem.
  • Kryon
    #51403
    Remélhetőleg jót tesz majd a fejlesztésnek, hogy végre lesz egy kis verseny. ESO is hasonló érdeklődésű játékosokat céloz, ezért talán begyorsít BW. A housing bevezetése szerintem már ennek első jele, találtak egy gyenge pontot a konkurenciánál és ott támadnak.
  • Although
    #51402
    Szerintem is jó lett. Csak nagyon másképp kellene kezelni ezt az mmot mint az EA csinálja. Persze nyilván egy nagy cég nem rugalmas és nagyon lassan esik le nekik ez nem egy sims játék. ÉS az is igaz munkás az ilyen játékhoz tartalmat csinálni mert történetet kell írni, megvalósítani, szép is legyen. De sokan közülük hálásak is érte egész egyedi eventeket tudnak csinálni az ilyen játékhoz, amit máshol nem találni legfeljebb ma már csak a lotronál. Szóval igen picket jól mondta nem hajóskák, meg matrojska babákat, hanem tartalmat kérnek. Reménykedhet az EA benne, majd neki is jut a zenimax vásárlói közösségéből, akik kevéssel is beérik. De ez látnivalón nem így van ez más játék lett, ezt kellene tudomásul vennie az EA-nak.
  • AlucardHuN
    #51401
    Pedig azért vannak itt is poénok még ha nem is garmadával. Pl inquisitornál még az elején ki kell szedned egy csávóból egy gyilkosság kapcsán ki volt a tettes. Mivel túlzottan ellenkezett kapott egy kis áramot mire mondtam hogy akkor "énekelj". Erre megkérdezte hogy de mit. Mondom valami boldogat, mire elkezdett valami gyerekmondókát szavallni:D
  • gunji
    #51400
    Akkor érdemes figyelni, hogy mit mondanak az npc-k. Néha egész figyelemreméltó gondolataik vannak :)
  • Plata
    #51399
    Most futottam össze egy TAR-HUN nevű játékossal zűr pvp-n,birodalmi rohamöngyilkos.Azon gondókoztam vajon ez egy kopasz magyar volt-e,vagy csak véletlen ez a neve.
  • Shiwo
    #51398
    és az egyik legjobb szövege sztem Shale-nek van (magyarul Pala)
  • Although
    #51397
    Igen a BG óta, a Bioware egyik utolsó nagy alkotása volt, hasonlóan az swtorhoz nagyon sokáig készült, remek történetek élő karakterek egyike a közelmúlt, bár lassan távoli lesz, legjobb rpgeinek.
  • #51396
    Majd kipróbálom egyszer, köszi a tippet! :)
  • Plata
    #51395
    Ha tetszett ME akkor javaslom próbáld ki a Dragon Age Origins-t.Javaslom az Ultimate változatot,abban benne van az összes dlc és karakter,na abban aztán olyan dumák vannak hogy be tojsz.És ott tényleg rengeteget pofáznak,poén ahogy civakodnak vagy élcelődnek egymással.Abban még a kutyádnak is vannak jelenetei.
  • #51394
    A karakterek számára idegen vagyok, de ez érthető mert még újonc vagyok. A dialógusokból meg lejön, hogy azt se érdekli senkit ha élek ha halok. Hiányolom a vicces dialógusokat, amin lehetne nevetgélni, a beszólásokat. Kicsit gépies az egész, olyan mesterkélt. Ezért nem tudom magam annyira beleélni. Nem tudom hogy így jobban átjön-e.
    Pld a KOTOR-ban volt egy robot, aki a társaid közé tartozott, de egyébként gonosz volt. Na annak fasza beszólásai voltak :)
    Vagy ME-ben közelebbi viszont tudtál kialakítani szinte bárkivel. Volt sírás, röhögés, cinkelgetés, szeretet, aggódás és ez mind tök jól át is jött. Emiatt sokkal jobban bele tudtam élni magam a helyzetbe. Beleéltem miatta magamat a történetbe teljes egészében :) Így már értitek mit akarok mondani? :)
  • Plata
    #51393
    Talán rossz sztoriba fogtál,bár gőzöm sincs miről pofáznak a küldetés közben,na jó halványan van,nekem az ügynök fejvadász és csempész sztori tetszik a legjobban.Jedi lovag meg sage sem rossz,sage küldiben még valamennyire fogtam hogy mi van de a lovagnál halvány gőzöm sincs,a sith sorci meg warri az megint rendesen ködös,trooper sztori sem rossz.Van 2 trooperem,2 csempész,2 jedi sage,2 birodalmi ügynök,2 fejvadász,1 sith sorci,1 sith warri,1 jedi lovag.
  • TomStorm
    #51392
    Üdv.
    Azt szeretném kérdezni,hogy a SweetFx működik Swtor-al?