60032
  • Omlás
    #51471
    Pontosan ha akarnák bevezethetnék de minek agyaljanak rajta ott ahol nem kötelező jön az egyszerű módszer pénz behúz havonta csókolom. Ez ilyen visszatérő téma amúgy már évek óta több külföldi fórumon is de nem igen látni ez irányba elmozdulást pont azért amit írtál is. Miért tennék ha nem kötelező? Kínában nincs más lehetőségük ott államilag van ez szabályozva így ott nincs más alternatíva :D. Mindenhol máshol meg kb leszarják. Nem a havidíj értéke zavar hanem hogy 80%-ban a befizetett játékidő kidobott pénz mert le sem játssza az ember. Engem specieal ez zavar kicsit de nem hiszem hogy ebben a közeljövőben változás lesz az mmo piacon. Marad a jelenleg bevált havidíjas rendszer vagy f2p + mikro vagy a még több lóvét hozó havidíj + mikro sőt szerintem inkább ebbe az irányba fognak elmozdulni.

    #51466
    Ezek amiket írtál példának azért vágod, hogy hatalmas baromságok? :) Havidíjas rendszernél sem rinyálsz (legalábbis az értelmes játékosok)a supportnak, hogy kérem vissza a pénzt mert nem nyerem wz-t vagy nem esett drop vagy akármi ...
  • gergod
    #51470
    Ez a fillerbaszo modszer azonnal megolne a jatekot, ugyhogy kosz de nem.
  • Kryon
    #51469
    Az ígyjárás, de míg most beletörődéssel fogadod, ha 3 órát vársz a semmire, mert belefér a 30 napba, addig idő alapú rendszerben már nem tehetnék ezt meg a játékosokkal. A vesztes csatáktól persze nem véd meg, de arról gondoskodna, hogy aki bemegy az megtegyen mindent a győzelemért :)
    A percdíjat a statisztikák alapján be tudnák úgy állítani, hogy bejöjjön annyi bevétel mint havidíj mellett.
  • Kryon
    #51468
    Nincs is szükség sávos rendszerre, pont attól lenne igazságos, hogy mindenki az általa fogyasztott tartalom arányában fizetne. Aki sokat játszik, több tartalmat fogyaszt, többet fizet, aki nem az kevesebbet. Így mindenki arányosan járul hozzá a játék üzemeltetéséhez. Emellett felpörgetné a játékokat, mert az idejét igyekezne mindenki jól kihasználni. A fejlesztésre is jó hatással lenne, mert folyamatosan ösztönözni kell a játékosokat, hogy minél több időt töltsenek a játékban.
    Olyan világot kell kialakítani, ami jobban magával ragadja a játékosokat, és olyan tartalmat, amire érdemes áldozni a játékidőből. Szerintem "élőbb" játékok születhetnének ilyen rendszerben.
  • PiszkosFred
    #51467
    "majd azt mondanák, hogy este hattól éjfélig főidő van, és akkor rendesen ketyeg az óra, máskor meg fele annyit. Hétvége külön kezelhető."

    Akkor lényegében ugyanúgy sávosan, mint a régi betárcsázós "ingyenes" internet, a freestart és társaik, amikor az ember éjfél és reggel 7 között netezett - ha tudott -, mert akkor csak fél forint volt percenként, míg napközben 6 Ft/perc és kora estétől éjfélig is ketyegett a 3 Ft/perc :)
  • Pacho
    #51466
    Arról nem is beszélve, hogy milyen sírásözön lenne a fórumokon, hogy pl. "tegnap is online voltam 2 órát 700 Ft-ért, és nem poppolt egy flashpoint sem, pedig én vagyok a legjobb dps a szerveren, köcsög kiadó ilyenért pénzt kérni, azonnal utaljátok vissza"
    "befizettem tegnap 3 órát, és ebből 30 percig a töltőképernyőt bámultam, pedig az 512 megányi memória amit minimum követelményként írtatok simán megvan, kérem vissza a pénzem."
    "előfizettem 3 óra 12 perc játékra és mentem 10 warzone-t, ebből kilencet elvesztettem, ez így kibaszás kérem vissza a pénzem"

    Amúgy gondolom stabilan tervezhető havi bevételekkel szeretnének kalkulálni - mert így lehet a legkönnyebben eldönteni, hogy fejlesszenek-e vagy sem, nem pedig ad hoc átutalásokat szeretnének látni (aminek gondolom a költsége is magasabb)
  • picket
    #51465
    Azért ha gondolkodnának egy kicsit, akkor ezt meg lehetne oldani. Vennék az átlag havonta játékban eltöltött időt játékosonként (állítólag tele vannak statisztikával, az elején még villogtak vele, hogy egy átlag játékos napi 25 órát játszik, aztán erről gyorsan elkezdtek hallgatni), majd azt mondanák, hogy este hattól éjfélig főidő van, és akkor rendesen ketyeg az óra, máskor meg fele annyit. Hétvége külön kezelhető. Így mindenki jól jár. Persze nem ez a cél, hanem hogy boldog-boldogtalan a játékban lebzseljen, és költse a cc-t a legújabb petre vagy speederre. Ez persze a többiekre is igaz. Fontosabb ebben a pillanatban sokat kaszálni, mint hosszú távon működő modellt összerakni.

    Keleten is legjobb tudásom szerint csak Kína miatt van az idő alapú számlázás, mert nem engednek mást.
  • Omlás
    #51464
    Csak épp amikor több játékkal is játszanál mikor mihez van kedved és havonta kiperkálsz 12K-t havidíjra ami így is úgy is leketyeg az gáz :) ha játékban eltöltött idő alapú lenne a havidíj akkor gond nélkül játszhatna az ember akár több játékkal is igaz hogy nem lenne olcsóbb de nem ketyegne a havidíjad x játékban ha épp y játékkal játszol mert ahhoz van kedved. Így meg effektíve rá van "kényszerítve" az ember, hogy belogoljon mert kárba megy a havidíj... :/ Szimplán anyagi okok miatt nincs ez bevezetve. Ha egy átlag emberkét nézünk aki meló és család mellet jó ha napi 3-4 órát játszik az 30 nap alatt effektíve 5 napnyi játékidőt játszik le ha ezt átszámoljuk akkor ez az átlag emberke játékidő alapú havidíj esetén a 30 napot 6 hónap alatt játszaná le durván. Bár én még mindig az mellet vagyok, hogy ha megemelnék a havidíjat akkor is jobban megérné az átlag playereknek. Aki viszont aktívan tolja azoknak jobb a jelenlegi rendszer :)
  • #51463
    Az a baj, hogy mikor elkezdtem még hétköznap is beletoltam pár órát, aztán azóta volt olyan mikor hetekig nem is tudtam elindítani. Na mivel ilyen kiszámíthatatlan a szabadidőm, ezért az előfizu nálam nem kifizetődő...
  • Although
    #51462
    Van ilyen is én is jó formának tartom A funcom a secret worldnél használja és működik is.


    Egyébként meg 4e forint egy hónapra ha csak hétvégenként játszom akkor se sok. Hiszen akkor ha csak 6 napot veszek akkor is 700 ft körülre jön ki egy nap ezért lassan egy üveg bort sem kapsz. Nem az összeg rossz, ki kell számolni ha amúgy se tudsz játszani nem fizetsz elő arra a hónapra.
    Csak akkor van elvárás is. Aki tudja teljesíteni az elvárásokat az bevállalhatja. Minden forma tud jól működni. De olyan játéknál ahol a közösség plusz tartalmakat szeretne az f2p semmilyen szinten nem jó. Főleg nem ahogy az EA csinálja. Mert erről márt látszik egyszerűen amíg van kit lehúzni addig van premium rész és utána meg teljesen f2p csinál. Addig se nagyon öl bele pénzt és látod? ez sokkal nagyobb disznóság mint ami fullosan előfizetős. Minden attól függ honnan nézed.
  • #51461
    És miért nem úgy csinálják, mint a single, vagy egyszerű Multival ellátott játékok, hogy egyszer kifizeted a szaros játékot, utána jönnek plusz tartalmak dlc formában, amit olcsóbban szintén leölthetsz. Így időnként visszatér a játékos hogy kipróbálja az új tartalmakat, meg is veszi, nincs szopás az előfizetésből... Aki kitalálta MMO-nál az előfizut, azt kéne agyonverni egy strandpapuccsal. Szerintem.
  • Kryon
    #51460
    Hozzáteszem, a havidíj mostanában nem azért bukik, mert drága, ez nyugatabbra nem tényező. Hanem mert a casual többség egyszerűen értelmetlennek tartja, hogy egy teljes hónapra előfizessen, miközben lehet, hogy csak 2 hétvégét játszik alatta. A havidíj valamilyen szinten tervezést igényel, ha fogalma sincs valakinek, hogy a következő 30 napban, mivel, mennyit és milyen ütemben lesz ideje/kedve játszani, akkor nem fizet be bizonytalanra, mert talán be se logol.
  • Kryon
    #51459
    A hc-k már nyugaton is szinte eltűntek, ezért nem szokott működni a havidíj, mert az nekik jó, casualnak meg pont nem. Csak valamiért a két keleti casualbarát modellből nyugaton a f2p-t vették át, nem a perc alapút. Egy próbát szerintem megérne bevezetni, szerintem sikeres lehetne, ha így elkerülhetők a f2p hátrányai, és eközben mégis szabadabban oszthatnák be az idejüket a játékosok. Havidíjról váltáskor beiktathatná egyszer valaki köztes lépcsőnek f2p előtt. Nem kell hozzá kialakítani a f2p rendszert, olcsón kipróbálható lenne, és ha bejön, már át se kell állni f2p-re.
  • PiszkosFred
    #51458
    Keleten elég sok játék használja ezt a perc alapú számlázást. Valami oka csak van, hogy az évek alatt nem vezették be a "nyugati" mmo piacokon. Egy-egy hc játékosnál duplája vagy akár többszöröse lenne a havidíj, de a casual réteg jól járna ilyen "lejátszható" időmennyiséggel, az biztos.
  • Kryon
    #51457
    Ha átállnak, akkor valószínűleg olyanra mint swtor, úgyhogy nem kell aggódnod :)
    Onnan gondolom, hogy mostanában ez terjed, swtor-nak is bejött, a két játék tábora között pedig nagy az átfedés, amennyire fórumok alapján látom, ezért ami itt működött ott is sikeres lehet.
  • Kryon
    #51456
    Én is kifizetném akár 1-2 hét játékidőért is egy havidíj összegét, ha percenként ketyegne. Aztán rám lenne bízva, hogy mennyi idő alatt játszom le, és így még shopos cuccokkal sem szemetelnék tele a játékot.
  • PiszkosFred
    #51455
    Teljesen mindegy számomra legalábbis, hogy melyik mmo milyen rendszert használ, ameddig van lehetőség havonta egy összeget befizetve kinyitni/megszüntetni az összes korlátozást. Szedje meg az ESO magát (látva az eladásokat, jön szépen a pénz) pár hónap alatt, és az sem érdekel, ha már a foci vb alatt változtat a rendszeren. Csak hagyják meg nekem a havi 4000 Ft-os díjat - mint lehetőség -, amit befizetve nem kell számolnom, gondolkodnom, nyilvántartanom, hogy mi elérhető meg mi nem, mit unlockoltam és mit nem. :)

    Ezért is piros pont a SWtOR-nak, hogy meghagyták ezt a rendszert, és ha játszani akarok vele 1-2 hetet, akkor simán csak előfizetek egy újabb hónapra, és szarom le a cartel coinos unlockokat meg weekly passokat.
  • Omlás
    #51454
    Egyetértek, igencsak ráférne a havidíjas rendszerre egy kis reform. Persze így nem hozna akkora bevétel mondhatják pedig szerintem sokkal többen fizetnének elő ha játékidő lenne és amennyit online vagy annyit ketyegne. Ennek fényében én pl még a havidíj dupláját is megfizetném ha csak akkor fogyna ha játszom.
  • Kryon
    #51453
    Az előfizetéses modell az elmúlt években senkinek se jött be. Mert amikor lecseng a hype, akkor sokan "elfelejtenek" előfizetni, új játékosok becsalogatását pedig kifejezetten gátolja. Biztos vagyok benne, hogy ESO se lesz kivétel, év végéig szerintem át is állnak, nem azért mert rossz lenne, hanem mert már ilyen a világ, a játékosok, nekik meg alkalmazkodniuk kell vagy lassan elhal a játék. Szerintem is a b2p lenne az arany középút, de valamiért mégsem terjedt el, helyette most ezt a vegyes rendszert erőltetik, mint swtor, ami valamivel jobb mint az előfizetéses, de megvannak a hátrányai is.
    Az előfizetéses modell "reformját" tartanám a legjobbnak. Ha az előfizetést perc alapúvá tennék, ahol játékidőt tölthetnénk fel, és csak akkor pörögne a számláló, amikor játszunk. A feltöltést mindenki olyan ütemben játszaná le ahogy neki megfelel, és így pont annyit fizetne amennyit ténylegesen játszik. Szerintem ez lenne az ideális megoldás.
  • #51452
    Melózok, majd este odateszem főni, úgy is lesz vagy 2-3 óra mire leszedi :D
  • gergod
    #51451
    frakcionkent 2-2 uj flashpoint lesz az.

    masnak sem megy a launcher? beirom a kodomat es nem kezdi el tolteni a patchet, csak kiirja, hogy launcher service unavailable.
  • oz
    #51450
    2 új fp (bár frakciónként 1-1), új wz, új PVP gear tier, új GSF pálya, új GSF hajók.
    De az általam legjobban várt új dolog a NiM DF, már nagyon untam a hard módokat.
  • #51449
    Na holnap megint egy fél napos frissítés várható, új flashpointokkal (közös küldi?)? :)
  • Although
    #51448
    korrekt vélemény. De ezzel picketet meg azokat akik már kiléptek és elmentek, akárcsak a guildból ahol vagyok, nem győznéd meg. A Bethet annyira már ismerem, ha sok szempontból nem is vagyok elájulva tőlük mennyiségileg be fogják tartani amit ígértek, nincs más választásuk, miután nem fogják feladni az előfizetési rendszert. És ezt csak egyféleképpen tudják megvédeni :)
  • PiszkosFred
    #51447
    Főleg úgy baromság az 5 milla, hogy csak én magam regeltem vagy 10 emaillel :)
  • TomStorm
    #51446
  • oz
    #51445
    A TESO 5 millió regisztrált felhasználója még nem sok mindent jelent, mivel ez nem azt jelenti, hogy ennyi játékossal indult, hanem ennyien próbálták ki a bétát. Persze ez nagy szám, de a jövőről még nehéz következtetést levonni.
    Az 1-2 havonta új tartalom meg a hiszem ha látom kategória. Azért nincs tapasztalatuk MMO-k terén, a fejlesztés egy részét el fogja vinni a hiányosságok pótlása. Az SWTOR-ban is jött sok olyan bővítés, amit nem neveznék tartalom bővítésnek, mégis kellettek és vitték a fejlesztési erőforrásokat, mint a group finder, achievement rendszer, nem beszélve magának az f2p rendszer kialakításának.
    Mindenképpen kellenek a sikeres konkurensek, hátha lökést adnak az SWTOR tartalom bővüléseknek is.
  • oz
    #51444
    Futni csak 14-től lehetett. Mókás volt 10-es szintű melee karakterrel PVP-n utolérni valakit :)
  • Although
    #51443
    leeset köszi!
  • TomStorm
    #51442
    Elmondják majd,hogy milyen ha ott lesznek
  • Although
    #51441
    Mit értesz azon, hogy magyar honfitársaink eljutnak arra a szintre és hogy kapcsolódik az endgamehoz? :)

    Secret world nem annyira pvp játék és időt álló mivel mindig raknak hozzá új tartalmat :) viszont ahogy beszéltem a conanos emberekkel, szinte csak a pvp-t fejleszti a funcom már csak. Nyilván ez a könnyebb, olcsóbb út.
  • TomStorm
    #51440
    Mindegyik jól indít ha egy kicsit is érdekes az a világ.Lényegében rosszul indulni nem is lehet manapság:)
    Kezdő map-ot minden játékban úgy megcsinálják,hogy az tetszetős legyen aztán béta és közben persze az igéretek meg a hype.
    De engem már nem ér el a hype train:D
    Teso-t is szépen megvárom mikorra is Magyar honfitársak eljutnak arra a szintre,hogy endgame és HA lesz olyan jó mint GW2 wvw valamint úgy lesz minden ahogy azt mondták és menni fog szépen mindenkinek a gépén akkor jöhet a Teso de addig ki van zárva.

    Secret World-nél meglépték a B2p-re váltást minden további nélkül és biztos jól jártak vele csak szegényes a Pvp része így nem igazán időt álló a game.
  • Although
    #51439
    Rengetegen vannak, akik elhiszik lehet ingyen is csinálni valamit, bár szerintem ők sem csinálnak semmit ingyen, vagy a shopól van elég pénz. Vannak olyan mmok akiknek nincs is más útjuk.
    Secret world-ot zseniálisan üzemelteti a funcom és ha jól tudom a 7. nagyobb kiegészítőnél jár. Habár nagyon underground játék, kis közösséggel. Akik nagyon jól indítanak az egyértelműen a TESO. Ha jól láttam, elérték az 5 milliomodik regisztrált tagjukat is. Ez ma elképesztően nagy szám. És biztos tartani fogják a 1-2 havonta új tartalom ígéretüket is. Az EA meg nos elkövette azt a hibát amit a Funcom is a conannal. Alapvetően már egy kifutó típusú játék, már nem lesz annyi rajongója mint a TESO-nak. Mondjuk ez kifejezetten ciki a 10 milliós induló táborból, vagy legalábbis ami simán adódna egy star wars névre ,ilyen szinten elszarni mint az EA na ez tényleg művészet.
  • TomStorm
    #51438
    Nem tudom miért nem tér át mindenki a B2p modellre aztán elég ha évenként kiadnak 1 tartalmas kiegészítőt vagy 2 kisebbet persze pénzért.
    Megy ez a keveredés-baromság,hogy lehet fizetni is havonta,f2p+item shop vagy veterán+i.shop és még ki tudja milyen módok vannak.

    Jól kell startolni a játékkal,eladni töménytelen mennyiségben aztán pár hónapra bejelenteni a köv.kiegészítőt és így tovább.
    Egy ilyen játék nincs a piacon viszont volt egy és az a GW1.Rendszeresített időközönként jöttek hozzá a jobbnál-jobb kiegészítők sok éven keresztül.Mocskos nagy bevételük lehetett.
    Ez a f2p baromság is már kezdi idejét múlni ahogy írtad
  • Although
    #51437
    Minden mmo-val ez történik szinte. Pláne amelyik f2p lesz. Ezzel kezdődik. Utána egy ponton már nem fejlesztenek semmit. De újak mindig lesznek, mivel mindig van aki épp elér egy adott kort. De az f2p mmoknak nincs jövője.
  • #51436
    Mondom, hogy nem fejeztem be a főküldit és már megvolt a fleet passom. :) Szerintem a 10-es szintlépéskor kaptam! De nem mondom biztosra :)Am meg Gergő megmondja! Level 7 :D
  • cylonflatus
    #51435
    Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
  • gergod
    #51434
    Level 7-tol mar fel lehet menni a fleetre, nem kell hozza se fleet pass, se befejezett fokuldi. Manapsag mar mindenki olyan kenyelmes, hogy csak a fleetpass meg ilyenek. Bezzeg amikor en kezdtem, futni is csak lvl10 tol lehetett.
  • Plata
    #51433
    De hisz a fő küldi adja a fleet passt,és akkor már nem kell vissza menned.
  • #51432
    Ha még nem kapod meg a fleet teleportot, addig biztos nem tudsz felmenni. Ha már megvan, nem muszáj befejezni a főküldit a kezdő bolygón. Csak tudjál visszatalálni, mert Én is rábasztam és több óra után találtam vissza csak a kezdőbolygóra :D