60032
  • picket
    #51551
    Azért én szeretném látni az elégedett előfizetők tömegének arányát a néhány elégedetlen távozó ellenében. És nem arra gondolok, aki azért hagyta ott a játékot, mert nem tudott guild ablakból invelni
  • Kryon
    #51550
    Úgy látom az elemzéseid eléggé elfogultak szoktak lenni és végül mindig egyértelműen kihozod a "győztest", amit térítésként értelmeztem. Azt sem értem miért kell vele körbejárni egész SG-t, ahelyett hogy játszanál. El kell ismernem amúgy, hogy ritka profi, fekete öves troll vagy :)
  • Kryon
    #51549
    TESO topicban leírt tapasztalatokból válogattam, mert azért követem a játék sorsát. Azt nem tudom ezek közül miket javítottak már, annyira nem vagyok naprakész :) Ha majd jobban letisztul és esetleg modellt váltanak adok neki egy esélyt, mert a világa és a sztori érdekel, de részemről inkább csak érdekességként tekintek arra a játékra.
  • PiszkosFred
    #51548
    "Én se telepszem be TESO topicba leírni naponta 3x, hogy xy aktuális kedvencem 1000x jobb és halálra van ítélve a játék."

    El sem tudod képzelni, hogy ezért mennyire hálás is vagyok neked :) Még akkor is, ha a korábban felsorolt "gondok" nagy része vagy városi legenda, amelyet mari néni mesélt piroska néninek és így tovább, vagy oltári nagy marhaság, vagy azóta már javított bug (esetleg szándékos ideiglenes megoldás, lásd EU szerver).

    Szegény SWTOR-t is temették, sőt temetik a mai napig is, pedig köszöni szépen, jobban elvan mint azt bárki gondolná.
  • Although
    #51547
    Hát igen ilyen is van. De most itt mellélőttél. Ne is folytassuk mert még azt gondolom szövegértelmezési gondjaid is vannak. Az egész kis beszélgetés arról szólt mi kell ma ahhoz, hogy egy fizető játékos elégedett legyen. Erre írtam példákat. A teso, Pete hynes nyilatkozatai és már látható első kiegek tartalma, alapján nagyon rá fog menni az állandó tartalom biztosítására. Az sw a rétegjátékok között az egyik legjobb, ott van WB lotroja is melyik évi két nagy kieget kiad ha jól látom és még így is elégedetlen a játékosok egy jó része és sorolhatnánk. Egyedül a blizzard engedheti meg magának a wowal amit csinál, de ott is milliós játékos ment el, csak még így is sok a fizető játékos. Itt meg a nagy semmi van, csak a név és az hogy az alapjáték nagyon jó lett ami miatt még jelentős számú fizető és nem fizető játékos van. Ha nem ezen a néven lenne, negyed ennyien se lennének már a fizető játékosok.
  • Kryon
    #51546
    Nem is ez a probléma, hanem az hogy téríteni akarsz. Ha leírod a véleményed, rendben. Ha 10x leírod, az már térítés. Örülök hogy találtál olyan játékot ami tetszik, de miért kell ezt állandóan a tudtára adni az swtor és még mittomén mennyi játék közösségének? Én se telepszem be TESO topicba leírni naponta 3x, hogy xy aktuális kedvencem 1000x jobb és halálra van ítélve a játék.
  • Although
    #51545
    Ha rám célozgatsz, akkor butább vagy mint gondoltam. Véleményt írni lehet sokféleképpen. De ha példát akarok írni valamire ami mutatja mire gondolok akkor olyanra célzok amivel játszottam, GW2-t nem írhatom, mert büdös életbe nem fogom szennyezni vele a gépem. Szájbarágósan nem szeretek magyarázni.
  • Kryon
    #51544
    Lehet persze, hogy azért érzem így mert SW világa közelebb áll hozzám mint TES, (sose voltam nagy kedvelője a single játékoknak, mert hamar megunok mindent, ha nincs társaság). Ezért aztán annyira nem is ismerem a világát. Béta alapján annyit megérne nekem, hogy végigvigyem a sztorit, mert az jónak tűnik. Viszont van benne sok kis apró zavaró dolog, egy (számomra) idegesítő harcrendszer és UI, túl konzolos, a bugok érdekes mód többnyire elkerültek, mázli, másnak jutott/jut bőven ahogy olvastam. És egy szépen megszinált élő vilégban, ami tényleg be tudna szippantani, mindenki szinkronos csak a saját karim kuka, hát na... Ennyi amit tapasztaltam belőle. Ezeken túl hihetőnek tűnik: a zónák közti hosszú töltögetés, login gondok, bug és mégtöbb bug, túl sűrű leállások (az előbbiek miatt), botok tömege. Az AH megoldását és néhány hasonlót betudom a játék sajátosságának. Nem instance-olt aminek annak kéne lenni, ami kellemetlenségeket okoz. Továbbá az európai játékosokat nem voltak képesek megtisztelni egy helyi EU szerverrel. Összeszedve kb ennyi, ami szerintem nem trollkodás és eléggé elveheti a kedvét annak aki nem elég nagy fan ahhoz, hogy átlendüljön ezek fölött.
    Ezzel szemben TOR esetén lényegében azért ment a sírás mert nem wow :) Azóta be is raktak mindent amit hiányoltak, így végre csend van. Itt aminek alapja van máig, az a fos grafikai motor aminek 8 ember egy helyen már tömeg.
  • Kryon
    #51543
    ESO esetében valahogy úgy érzem közelebb állhatnak az ellenérvek a realitáshoz, mint TOR esetében volt. TOR-nál a legtöbb nyilvánvaló trollkodás volt ami leginkább a wow-hoz hasonlítgatásból eredt (így rögtön látszott az is, honnan jöttek a trollok), ESO-nál nem ennyire egyértelmű, elejtett infókból úgy tűnik sok dolognak lehet alapja. Nem mondom, hogy rossz lenne, csak azt, hogy TES fannak kell ahhoz lenni, hogy jelenleg megérjen valakinek annyit, amennyibe kerül, mert a világon kívül akkora hű de nagy csoda azért nincs benne. Részemről olyan mmo-t várok végre, amitől lehidalok, úgy tűnik lesz is ilyen, de nem kürtölöm vele tele egész SG-t mint barátunk az aktuális kedvenceivel :)
  • Nephin
    #51542
    Az ESO-t is temetik a béták óta, teljesen ugyanaz a helyzet, mint a TOR-nál. Megmondóemberkék kijelentik, hogy szar és ha valaki érvel, miért nem az, akkor az csak fanboi lehet. :) Tehát mindkét játékot temetik és köszönik szépen, jól vannak. :)

    (Egyébként ha a TOR-nál egyetértesz azzal, hogy a doomhullám hamis, akkor miért hiszed el az ESO-nál csont és főleg saját próba nélkül azt, amit összehordanak? :) )
  • Kryon
    #51541
    Az a szép az swtor modelljében (amin azért még lehetne csiszolni), hogy ha nincs új tartalom és ezért kevesebbet játszol nem fizetsz, ha van meg igen. Most egy ilyen pangó időszak van, amikor kevesebben és kevesebbet játszanak, nincs ebben semmi meglepő, máshol is így megy. Ha komolyabb baj van, azt majd akkor látjuk meg, amikor behoznak valami nagyobb új tartalmat és a nép mégse jön vissza, de ez majd csak akkor derül ki. Eddig még mindig felpörgött a játék ilyen esetekben.
  • Although
    #51540
    Elbeszélünk egymás mellett. Konkrétan 3db nagy light rp guild szövetséggel játszottam külön külön is 100 felett voltak, nem a progenitoron. Mára 2 megszűnt a harmadikba van vagy 15-20 ember ha még van, nem sw, nem teso mert nem érdekli őket de már az swtor se mert így nem akarnak fizetni érte.
  • Kryon
    #51539
    Na csak eljutottunk a TESO-ig meg SW-ig :)
    SW-ről az a véleményem mint Plata-nak, teljesen érdektelen számomra. Egy totál rétegjáték. TESO-ról meg a start óta sztorin kívül jót nem olvastam sehol. TES fanok jól elvannak vele biztos, de engem így ebben a formában nem győzött meg.
    Full akció rendszer... Kössz nem, azt nem nekem találták ki. Engem pl. nem szórakoztat, hanem idegesít. SWTOR-t mér start óta temetik és köszöni szépen jól van, szerintem TESO-t is túléli valahogy :)
  • Although
    #51538
    Ízlések pofonok, nem a játék a lényeg a rendszer. Mi kell ahhoz, hogy ma egy fizető játékos elégedett legyen. Mit érdemes alkalmazni. Baromo nagy a verseny az f2p piacán is ma már van kínálat dögivel. Az is biztos ezt a fajta réteget a legnehezebb kielégíteni aki egy Bioware játékkal játszik, az is biztos nem ez az út a jövő. ahogy a solo játékoknál eljutottunk ad&d-ből a full akció rendszerig, ez végbe fog menni az mmo rpgknél is. Eleve nagyon nehéz lesz ezt a játékot topon tartani. De tényleg lényegtelen ezen mi semmit nem fogunk tudni változtatni. Csak nem értem miért a lényegtelen részt ragadod meg. Összegezve az ea/bioware csapatnak sokkal több munkát kellene bele tegyen ha versenybe akar maradni.
  • Plata
    #51537
    Szerintem elég sokan,nem tudom milyen a sw rendszere,a játék hangyányit sem érdekel.Videókból és ismertetőkből az jött le hogy totál agyhalott baromság.A funcom többi játéka sem tetszik,nem az én világom egyik sem,bár ez a lego minifigures online nem tudom mennyire fizetős,gyerekeknek lehet tetszene.
  • Although
    #51536
    Igen, pozitív grat. :) Szerinted mennyien vásárolnak? Mennyire tervezhető ez a rendszer?
    Az igazi gond szerintem az amit picket is leírt rengetegen befejezték már ami van tartalom többször kijátszották. Ez a játék ebben volt nagyon jó, nem a teso rajongókat fogja meg elsősorban, hanem azt aki kifejezetten ilyen karakteres, történetre vágyik.Az előfizetők jelentős részét ez adta. Ma meg már elvárás ha befejezte valaki, legyen új anyag. Ezt a zenimax rendszere vagy a secret worldé biztosítja. Most az swbe vagyok és most látom év végéig el leszek és nemrég adtak ki adventure addon, legalább 7 nagyobb kieg jött ki hozzá eddig és mindig jönni fog. Itt ennek nyoma sincs. Lehet rossz következtetést vonok le abból amit látok, de akkor még rosszabb a helyzet, mert akkor van elég előfizető és van pénz és akkor ezt részletezni se kell mit jelent.
  • Plata
    #51535
    Jelenleg én is F2P vagyok,hisz nincs előfizetésem,de még is lát belőlem pénzt a cég,mert vásárolgatom a 2400 cc kártyákat.Ami 4990 forint + házhoz szállítás.
  • Although
    #51534
    A wow nem f2p.
  • Although
    #51533
    Nem játékos számról beszéltem mert azt tudom kb1 millió f2p player van ha a szervereket összegzem, de már tavaly 500k alatt volt az aki fizetett is érte. Amikor január környékén voltam abból a 100-150 előfizetőből már csak 14-en voltak, akiket én ismertem. Persze lehet mondani nem mérvadó. De az biztos, hogy ha így folytatja az EA az előfizetők száma csökkenni fog nem is kicsit. Az hogy mennyien vannak az f2p játékosok az nem sokat ér. Az Aocnak is volt 800k f2p játékosa 2011-ben. Abból nincs pénz szerintem.
  • Kryon
    #51532
    Amíg csilliószor annyian játszanak vele mint a Conan-al, és EA betegre keresi magát vele, addig nem aggódnék. Pont ellenkezőleg látom, az lehet a helyzet mint a Blizzard esetében a wow-al, annyi bevételt termel a játék, hogy elkényelmesedtek.
  • Pacho
    #51531
    Hát akkor téged nagyon átvertek.
  • El Protector
    #51530
    Mindenképpen fizess elő inkább.
  • Plata
    #51529
    Ha lehetne még venni előfizetést utánvéttel ma is előfizető lennék,mert előfizetőként a játék élmény sokkal jobb.De mivel nincs így 2400 cc-s kártyákat veszek és ami kell így veszem meg.Már jó pár 2400 cc-s kártyát elhasználtam,de még mindig vannak dolgok amik hiányoznak.
  • Plata
    #51528
    Mellesleg amíg előfizetésed lesz mindenhez hozzá férsz,2400 cc korántsem elég hogy ezeknek a negyedét kiváltsd cc-ből.
  • Plata
    #51527
    Megveszed a játékot 30 nap előfizetés és utána prefered leszel,de az előfizetés miatt valszeg megkapod a Hutt cartel kieget is.2400 cc-t veszel prefered leszel kieg nincs.
  • silverchain
    #51526
    Üdv!

    Most keztem a játékot, szerintetek mit érdemes venni: CC 2400 -as csomagot, vagy az alapjátékot 30 napos sub-bal? Mert egy webshopban a második olcsóbb.
  • Although
    #51525
    Ha rendesen elolvastad volna amit írok akkor látnád azt se tartom jónak. Önmagában az f2p, a növekvő igényeknek nem felel meg. De az Aoc-t már nem fogják fejleszteni igazán így ott még elmegy. Egy swtornál nem, funcom is "nagyszerű" csomagba teszi a mára semmit mondó fejlesztéseit, de sehol sincs ahhoz amit az EA művel, ez a bajom. Ennek a játéknak nem lenne szabad ugyanoda jutnia. Az egy iszonyat nyomasztó világ relatív kis de végtelenül kitartó és kicsit mindig növekvő táborral. Ez meg ugye a világ első számú franchise-a.
    Tavaly egyébként a Conan a második helyen végzet a játékosok között több tízezres szavazáson a GW2 mögött az f2p kategóriában, ez egy 6 éves játéktól nem rossz. Jó lenne ha az swtor nem abba a kategóriába kerülne. Ha ez a játék f2p lesz az EA egy büdös vasat nem fog a fejlesztésére fordítani!
  • #51524
    Escrow? A GTN-es váltó itt fabatkát sem ér....
  • Plata
    #51523
    Csak kb annyiba kerül az escrow vétele mint amennyi pénzt szeretnék.
  • Pacho
    #51522
    Létezik egy olyan "item" a játékban, hogy credit escrow, amivel a 350k-s limiten túl összegyűlt kreditjeidet le lehet hívni. Ez hasznos, ha mondjuk egy 2 milliós itemet akarsz megvenni.

    (és elérhető a gtn-ről is nem csak a cm-ről)

  • gergod
    #51521
    vegyel isotope-5 -t... es tartsd abban a penzt. Szerintem van olyan aki ugy tradelne veled, hogy te iso-5-el fizetsz.
  • MarkBlade
    #51520
    Amíg nem próbáltad ne mondj véleményt. Rengeteg jó ötlet, nagyszerű hangulat, sok bug és elcseszett marketig jellemzi a játékot.
  • Plata
    #51519
    Conanról összes tudásom annyi hogy egyszer valamelyik újság honlapján volt róla egy cikk hogy lehet benne félpucéran rohangászni.Asszem Gamestarban volt hír.Ott szoktak ilyen szuper fontos híreket kirakni.
  • MarkBlade
    #51518
    Azért a Conan jó..nagyon szép és jól összerakott. Csak ő is a megváltó mmok hibályába esett.
  • Plata
    #51517
    Én azt sem tudtam eddig mi az a funcom,most utánanéztem,és csupa vacak mmo-juk van.
    Kíváncsi leszek majd a saját házra,és arra hogy vajon mennyibe fog kerülni.Preferedként úgy látom szeptember közepétől kapom meg.Kíváncsi vagyok mennyibe kerül majd egy ház,és egyáltalán prefered vagy F2P meg tudja-e majd venni,hisz nekik brutálisan limitálva van a pénz.Prefered karival szinte semmit sem tudok megvenni GTN-ről ami tetszene.Mert hiába gyűjtöm én a pénzt,úgyis csak 350k pézem lehet.
  • Omlás
    #51516
    No offense de számodra létezik bármi más mint a Funcom által alkalmazott "zseniális" alkotások és rendszerek ? Picit azért el vagy varázsolva ami nem gond csak szinte minden topicban szinte minden kommentedben erről írsz. Fizetett alkalmazott vagy ?
  • Although
    #51515
    Ahogy megnéztem a terveiket én is így látom, és jövőre se látok nagy terveket. Szerintem akár teljesen ingyenesé is tehetnék lassan. Vagy valami kompenzálás kellene a veterán előfizetőknek. A mai világban amikor már egy fizetős játéktól elvárás a félévenkénti, évenkénti komoly tartalmak vagy át kellene alakítsa valami hasonlóra a fizetős rendszert mit amit a funcom is használ a conannal. Az se szép de ehhez képest még az is elfogadható. Ott már tényleg csak az fizet aki fanatikus annak meg mindegy.
  • gunji
    #51514
    Úgy tűnik, a házikók indulását későbbre: nyár végére, illetve őszre tolták. Nem jó hír. :(
    Idén így már nem hiszem, hogy jönne még egy kiegészítő.
  • Plata
    #51513
    Red eclipsen játszom,sajnos az unlockok csak egy szerveren érvényesek,így csak ott játszom.Preferedként max 350 ezer pízem lehet.
  • gunji
    #51512
    Elvileg minden szerveren külön-külön GTN üzemel különböző árakkal. Nálunk is valami hasonló áron lehetett beszerezni, már amikor volt.
    De figyelni kell, hogy milyen statot ad a kristály. A poweres szokott a legkelendőbb lenni (a jedik miatt :)), white, ill. white-black hawkeye-t nézegettem korábban, késő nyáron még 5 millió körül mozgott darabja, ha volt egyáltalán. Azóta letettem róla (legalábbis egyelőre). :D