60032
  • #51951
    Hát mivel nincs rendes közösségem, ezért úgy vagyok vele, hogy megyek akihez tudok, aki normális azt felveszem aki meg ilyen ratyi azt meg törlöm a francba. Előbb utóbb csak lesz egy normális közösségem nekem is :)
    Addig meg átküldöm a többi karakternek levélbe. Ez azért is jó, mert mind a 8 karaktert kb 10-es szintenként viszem. Szal ha tudok valamit küldeni viszonylag gyorsan tudom is használni :)
  • #51950
  • Gudott
    #51949
    Amúgy az ilyenek miatt érdemesebb guildban és/vagy haverokkal játszani. Könnyebb cuccokat is szerezni mert sokan a nem neki való kék/narancs cuccokat odaadják kicsiknek ( GTN-ben csak foglalná a helyet vendor meg sokszor muhaha mennyiségű creditet adna érte, valaki meg legalább tudja használni)
  • Plata
    #51948
    Szerintem nincs,fénykardot el needelte előlem F2P Trooper legutóbb is.
  • PiszkosFred
    #51947
    Egyebkent f2p status vihet cuccot needre nyomva pref/sub elol? Nincs erre valami korlatozas? Vagy rosszul emlekszem?
  • Plata
    #51946
    Nem azt mondtam hogy jól tette,hanem azt hogy lehet annak.Ignore fölösleges,túl gyorsan megtelne a lista.
  • Pacho
    #51945
    Aki arra hivatkozva needel egy fp-ben, hogy a companionnak viszi, az instant kick, és azonnali felvétel az ignore list-re.
  • Pacho
    #51944
    A Sentinel/Marauder nagyon jó AC, de semmiképpen sem kezdő játékosoknak.
  • Plata
    #51943
    Jedi Knight és Sith Warrior nekem nem jött be,Jedi Consular mindkét ága tetszik,Sith Inquisitornak is tetszik mind a két ága.
  • V43 1105
    #51942
    Valakinek ha van kedve szívesen gamelnék rep oldalon, red eclipse szerón , délután :D
  • Plata
    #51941
    Szerintem companionnek vitte el.
    Jedi lovag nekem unalmas.
  • Nephin
    #51940
    Ilyen mit jelent lista van az oldal fórumán kiemelve elég régóta, csak sokan nem néznek arra. :)
  • Nephin
    #51939
    Khm. Örülök, hogy tanultál, de a játékszleng nem egyenlő a nemi szervek repkedésével, legközelebb mellőzd ezeket pls, köszi.
  • #51938
    Na ezek szerint már jó párszor voltam FP-n :)
    Viszont a múltkor felidegesítettek. Smugglerrel mentem egy FP-n. Még a legelsőn a 10-12-esen, ahol betámadják a sith-ek a köztársasági hajót.
    És 3 jedivel csaptam egy csoportban. Na az egyik f2p faszparaszt felvette egy Jacke-t et amit ugye nem is tud használni. Írtam neki hogy az neked mi a fasznak? Csak. Mondom verd bele a faszod. Már csak azért végig nyomtam a küldit hátha esik valami nekem is. Erre kaptam egy faja fénykardot. Mondtam neki, hogy akar-e cserélni, de F2P volt szal szoptam. Nem baj majd átküldöm egy Jedi karakteremnek :) Jó lesz az neki.
    Egyébként pont azért kérdeztem a Jedi karaktert, mert olyanom már volt 15-ös szintig
    De Én ilyen előnyökre IS gondoltam hogy dupla fénykard, mert az nagyon cool :D
    Ebből kifolyólag a Guardiannak ez csak hátránya lehet :)
  • #51937
    Oké és a Tank, DPS, meg a másik 2 tipus mit jelent? :D
    meg a bindel :D
    Am ezeket a FAQ kérdéslistához írtam csak hozzá, de ha már te is felraktad, könnyeb lesz ctrl+c, ctrl+v-ni :)
    Szal Köszi! :)
  • FNightWalker
    #51936
    1. BoE, 2. BoU, 3. BoP, 4. BoA, 5. BTA: 1. Bind on Equip, 2. Bind on Use, 3. Bind on Pickup, 4. Bind on Acquire, 5. Bound to Account

    1 - Bindel ha felveszed
    2 - Bindel ha használod/elhasználod
    3 - Bindel ha felszeded (mob-ból)
    4 - Ezt nem tudom lefordítani
    5- Accounthoz kötött

    Bot /Botting - A szabálytalan játék egy formája, ami annyit jelent, hogy a karaktered nem Te irányítod/vagy minimális Te irányítod
    magától farmol,stb

    BBY - A Yavin-i csata előtt
    BF /BG - Battlefield/Battleground - PVP játékos vs játékos terület
    Avatar -A játékos által irányított karaktert nevezik általában AVATARNAK.
    DC - Ledob a szerver ez lehett - server crash/interneted megszakad, stb
    Exploit - Egy "hiba" a játékban amit kihasználsz... azt nevezik exploitnak.
    GG/GJ - Good Game/Good Job ez egy pozitív jelentésű rövidítés.
    NP - "No problem" - nincs gond, stb :)
    OMG - Oh my God - Úristen
    OMW - On my way - Úton vagyok
    OOR - Out of Range - amikor a karaktered nem képes ütni, lőni mert kint vagy a hatótávolságból



  • FNightWalker
    #51935
    Mob - Általában egy "szörny" vagy valamennyi ellenséges NPC
    Adds - Mobok amik akkor támadnak amikor harcban vagy
    Patrol - egy csapat őrjáratozó ellenség
    Pull - Amikor egy party/group tag általában egy távolsági képességgel behúz egy/vagy több mobot
    Agro - Tulajdonképpen annyit jelent, hogy magadra hívod az ellenséget/vagy ellenséges csapatok figyelmét.
    CC - Ha jól értelmeztem, akkor megbénítja az ellenfelet bizonyos mérgekkel,stb (?)
    Root/Snare - Ezt nem szabad összekeverni a CC-vel... ezek a kifejezések azt jelentik, hogy egy/vagy több mobot/ellenséges játékost "odaragasztasz" X másodpercre a földhöz. :D
    Crit - Ha nagyobb sebzést viszel be az átlagnál. Pl: 500 helyett 2500
    Buff - Karaktered bizonyos statjait növeli/vagy az összes statot növeli X ideig
    ALT(ok) - egy játékos "alteregója"... azaz kisebb karakter/karakterek.
    Farm - Amikor ugyanazokat a mobokat/vagy ugyanazokat a tárgyakat szeded fel hosszú-hosszú órákon keresztül
    WTT - Ezt a kifejezést akkor használod ha üzletelni szeretnél
    WTS - ezt akkor ha eladni szeretnél valamit
    WTB - ezt akkor ha venni szeretnél valamit
    LFG - ezt akkor használod HA partyt/groupot keresel
    LFM - ezt akkor használod ha partyba/groupba több játékost keresel (pl kell még 2... LFM 2)
    DPS - sebzés per másodperc
    Healer - gyógyító karakter példa kedvéért sage vagy operative
    Tank - Aki tartja magára hívja a mobok figyelmét, elnyeli a sebzést a party/group tagjaitól, stb
    Nerf - Egy változás negatív irányba (pl csökkentik egy kaszt buffját vagy bármiét X értékkel.)
    PuG - ismeretlen játékosokból álló party/group
    OOM - kifogytál az erőből/lőszerből
    Flashpoint - SWTOR-ban nevezik így más játékokban dungeonok
    Heroic - nehezebb fokozata az FP-nek
    Operation - SWTOR-ban nevezik így más MMO-kban RAID
    8 vagy 16 fős
    AC - Advanced Class mint például Guardian, Sentinel, Sith Juggernaut, Marauder

    Egyelőre ennyi... hogy legyen valami "képed" pár fontosabb kifejezésről. Néhol előfordulhatnak hibák (pontatlan fordítás, hülye megfogalmazás) nem tudok szó szerint angolról - magyarra fordítani-

  • FNightWalker
    #51934
    Jedi Guardian Tank/DPS, Sentinel DPS
    Előnyök, hátrányok...
    Guardian ha úgy gondolod vagy úgy adódik... átválthatsz tankról DPS-re/vagy DPS-ről tankra.
    Hátrány (?) nem igazán ismerek ilyet. :D Sentinellel csak DPS-elni lehet .

  • Plata
    #51933
    FP-n sok xp-t és jó cuuccokat kapsz,na meg Planetary Commendationt kapsz.Fleeten a supplies részen találsz Fp küldetéseket,amik xp-t és commendationt adnak.És a supplies részen vehetsz is felszerelést commendation-ért cserébe.
  • Plata
    #51932
    Minimapon ott van a group Finder,azzal kereshetsz csapatot FP-re.Ha talál behív.Tank vagy híler karival ez általában gyorsan megvan,dps-el fél óra óra is lehet.Vagy több.
  • #51931
    Mondjuk a skill tree-re én már rákerestem, hogy melyik karakternél mit érdemes választani. Bár egy link nem rossz ilyen esetben. Viszont amit sehol nem találtam, hogy melyik kaszott melyik specializációra érdemes vinni. Pld Jedinél melyik a jobb. A Sentinel vagy a Guardian. Vagy hogy melyiknek mi az előnye, hátránya. ilyesmi :)
  • #51930
    A gyakrabban használt játékbeli kifejezések és rövidítések magyarázata valóban jó lenne. Máig sokszor sötéten ülök és csak nézek, hogy mi a picsát írogattok ide. Még csak dekódolni se tudom. Pld ez az FP mint Flashpoint fingom sincs mit takar. Gondolom valami küldetés lehet.
  • gunji
    #51929
    A win7 tűzfalán kell ezeket a portokat beengedni. Az egyszerűség kedvéért segítség magyarul és angolul. Remélem működni fog.
  • gunji
    #51928
    Ha kezdő lennék, akkor szívesen olvasnék egy olyan részt, ahol a gyakrabban használt kifejezések jelentését találhatom meg röviden összefoglalva.
    Szerintem nem lenne rossz ötlet, ha szerepelne az éppen folyó vagy várható eventről valami, hacsak egy szimpla említés is. Szerintem nem mindenki olvas facebookot/twittert. (Itt van például a mostani nar shadaa-i kaszinó-event ;))
    Haladóként örülnék egy olyan leírásnak, ami abban segít, hogy a kasztok egyes skillfái esetén milyen statokra kell figyelni, esetleg egy-egy példával fűszerezve, beleértve a companionokat is.
  • xem
    #51927
    Hali, még 1szer rá probálok, feltéve hogy valaki tud benne segíteni találtam olyat is hogy a : "The port numbers that are required are 8995, 12000-12999 and 20000-30000 (TCP)." ezt win7 alatt ilyen vackot ol tudok állítani?
  • Gudott
    #51926
    Ok, no problem, átérzem a helyzetet :D, addig is kalapálom még ez a F.A.Q.-ot, remélem hamarosan a vezetékes netem is "meggyógyul"
    Én azt mondom, hogy banner, fejléc ,stb sokadlagos szempont, először legyen valami tartalomféleség, a külcsín ráér később is
  • #51925
    Viszont Nephin megpróbálhatná beágyazni Bannerba, am szintén nincs :P :D, hogy FAQ vagy valami :)
  • #51924
    Nagyon sajnálom, tudom hogy azt igértem, hétvégén átpörgetem, de egész nap államvizsgára tanultam és tanulok most is, aztán este már egy kis játékkal múlattam az időt. Most hétvégén megpróbálom átnyálazni, mert elég szép kis termés lett :)
  • Gudott
    #51923
    Másnál is előfordul (link)
    Mondjuk én már 5 napja mobilnetről vagyok, szóval not world problem no. 1.
  • gunji
    #51922
    Akkor nem csak nekem. Ez azt jelenti, hogy ma estére más játék után kell néznem ;) A weekly meg marad jövő hétre :(

    UI: Most tovább kúszott, bár még mindig iszonyú lassú.
  • silverchain
    #51921
    Login után töltőképernyőnél áll a game már 10 perce. Ezt mi okozhatja? 10 perce még jó volt.
  • FNightWalker
    #51920
    Maradj.
  • Gudott
    #51919
    Constantine s01e01 letudva. Írtam Disordernek, remélem még nézi azt az e-mail címet.
    Mintha régebben itt is lett volna plusz fejléc serverlistákkal, stb , nem?
    Nephin szerintem is maradjon.

    Holnap reggel 9:00-től délután 16:00-ig karbantartás lesz, jön Game Update 2.8.1
    Július 1-7 között pedig dupla xp-s "hétvége" szóval mindenért dupla xp jár, 55-ös karaktereknek pedig dupla legacy xp.
  • Kryon
    #51918
    Nincs veled semmi gondom, örülök ha maradsz. Csak azért írtam, mert olvastam swtor.hu-n, hogy már nem érdekel annyira swtor és inkább ESO-ra koncentrálsz, nem tudtam a topicot van-e még kedved vinni, de akkor ezek szerint azzal nincs gond :)
  • Plata
    #51917
    Naszóval.
    Én nekem semmi gondom a jelenlegi házigazdával.
  • Plata
    #51916
    Kell a companion authorization,vagy mi a jó frász karika.Az is egy unlock,cc-ért veheted,vagy ec GTN-en.
  • Nephin
    #51915
    Naszóval.

    Szívesen maradok topikgazda, de ha úgy érzitek, hogy más jobb lenne, nem állok az útjába.

    Ahogy Gudottnak mondtam, én nem tudok szerkesztői "rangot" adni, cikkírásra, trollbannolásra és maximum a meglévő widgetek szerkesztésére van jogom (ha megvan az a TS cím, kirakom, ha megadjátok). Tehát menükbe, fejlécbe, leírásokba nem tudok belenyúlni. Egy megoldás lehet, hogy a fórumra kerülnek a hasonló dolgok (mint pl. ez a kezdőhelp) és megpróbálom bevarázsolni a widgetbe, aztán meglátjuk, megy-e.
  • astrid09
    #51914
    Valaki megtudná mondani hogy amit lehet adni társakna skinet ahhoz mi kell hogy feltudjad nekik adni ?
  • FNightWalker
    #51913
    „Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát.” :D

    Gyertek minél többen a Rep. oldalra.
  • Plata
    #51912
    Szerintem is a Red Eclipse jó,pve szeró,nem fognak 55-ös szintűek le öldökölni percenként.És elég sokan is vannak rajta,plusz európai szerver,sok a lökött magyar meg cseh lengyel.