60032
  • FNightWalker
    #51991
    Te jönnél? :D
  • Kryon
    #51990
    Névnek egy javaslat: Reload
    Ha még nem foglalt :)
  • TomStorm
    #51989
    Tombon egyébként van Repu klán?
  • Gudott
    #51988
    Nekem pl a The Harbinger-en vannak a karaktereim , ott sok embernek tudnék segíteni (akár itemekkel, akár credittel), de akik már EU-s serveren kezdték azoknak az nem járható út
  • FNightWalker
    #51987
    Jogos.
    Egyelőre várok az alapítással... ha összejön min. 10 játékos megalapítom.
  • Gudott
    #51986
    Nem akarom letörni a lelkesedést, de jó lenne tudni hány ember csatlakozna.
  • FNightWalker
    #51985
    megalapítom*
  • FNightWalker
    #51984
    Már csak egy nevet kellene találni és megalapítanám a guildet a Red Eclipse serveren.
  • #51983
    Hát pld ez a közösség jó dolog lenne. Nekem van 8 karakterem az eclipsen. Ebből 2 van 10-es szinte na többi csak az előfizu miatt el lett készítve. De várnak a sorukra. Aztán mint írtam én am is ilyen ha van időm és kedvem játékos vagyok, de többet lógok forumon. TS-t én se biztos hogy erőltetném, elvégre ha valami info sürgős be lehet írni a cset ablakba is. De tény hogy ha az ember felmegy jobb lenne ismerősökkel csapatni. Lehet hogy az lesz hogy elkezdem vinni a legszimpibb sztorit aztán azzal maxolok, a következővel nem jutok el csak 45-ös szintig, aztán szépen megyek lejjebb, ha valakinek a szintjéhez csatlakozni kell, FP-be, akkor legyen mindig karakter rá :)
  • Gudott
    #51982
    Meg vannak egy páran akik anno US serveren kezdtek.
    Ahogy nézegettem a magyar guildek nagy része inaktív lett, bár lehet Nephin jobban benne van/volt ebben. Én pl gyűjtőklánban vagyok, ops-ra nem járok, de Heroic, Flashpointra és warzone-ra mindig találok pár embert akár guildben akár azon kívül.
  • TomStorm
    #51981
    Egy gond van,hogy 3 szerveren oszlanak meg a Magyarok.
  • FNightWalker
    #51980
    Sőt semmi olyan szándékom nincs, hogy "mi legyünk a legnagyobbak, stb"
    mint ahogy jó páran hirdették ezt a fajta valamit az ESO fórumon (erről PiszkosFred tudna mesélni :D)
    Nem szeretnék sem ellenségeket... amit szeretnék az egy összetartó közösség. Mindenkit felvennék aki csak jelentkezik... nem kell elbeszélgetés, felvételi lap, stb... előbb-utóbb úgyis kiderül ki az aki alkalmas arra, hogy a közösség tagja legyen és ki az aki nem alkalmas rá.
  • FNightWalker
    #51979
    Én egy olyan közösséget szeretnék ahol tényleg minimálisak a "követelmények"
    - mindenki tartsa be az írott/íratlan szabályzatot,
    - közösséget segítő tevékenységek mindenki részéről
    (ha segítséget kérnek... segíts, stb)

    TS meg mindenkinek szíve joga. Tény, hogy TS-en jobban "összeforrnak" a játékosok, de nem erőltetném rá soha senkire.
    Ami pedig az RL-t illeti... az RL dolgok mindig fontosabbak mint a játék.
  • gunji
    #51978
    A Progenitoron ülnek a karaktereim, így csak onnan vannak ismereteim, bár azok se naprakészek, nagyjából egy fél évvel ezelőttiek. A köztársasági oldalon ismerem/hallottam a Fényhozók, Testvériség, Knights Of The Old Hungary klánokat/ról, bár nem tudom, hogy ezek mennyire 'gyűjtőklánok'.
    Az is igaz, hogy sokan játszanak külföldi klánokban.

    Ami a csatlakozást illeti, magam is keresek magyar klán(oka)t, de nekem igazából olyasmik lennének fontosak, mint pl hogy ne legyen kötelező a TS, ne legyen baj, ha op-ra nem tudok menni (RL okokból, vagy épp mással szeretnék foglalkozni), stb.
  • gunji
    #51977
    Ha van külön routered, esetleg azon is fel lehetne venni ezeket a portokat a port forwarding-hoz. Talán segít.
  • FNightWalker
    #51976
    De azért köszönöm a válaszod.
  • FNightWalker
    #51975
    Igazából fogalmam sincs miért neked írtam :D
  • xem
    #51974
    Na ma: tűzfal uninstal. pach- swtor könyvtár töröl-repair semmi, winfos portok beállítva semmi. fasza :(
  • Although
    #51973
    Mostanában nem nyomom, de alapvetően külföldiekkel játszok. Sorry. De ha leszek jelzem majd, tervbe van, csak más van napirenden most. Nem vagyok mmoban mostanában. Talán a TSW ami fut.
    Amúgy se vagyok nagy spíler, a történetek érdekelnek. Szóval főleg soloba nyomom, mióta az rp guild amibe voltam meghalt.
  • FNightWalker
    #51972
    Ha esetleg van már ilyen aktív "gyűjtő" guild akkor legyetek szívesek megosztani velem a guild nevet...
    és vegyétek nem létezőnek az előző hozzászólásom.
  • FNightWalker
    #51971
    Lennének itt olyanok akik szívesen csatlakoznának egy Rep. MAGYAR "gyűjtő" guildhez? Elsődleges feladatként az új játékosok segítése lenne a cél... másodlagosként pedig a kitanult növendékkel való "endgame" foglalkozás/játék...


  • Although
    #51970
    Rossz konzekvenciákat vonsz le, ez azért nem jó mert normálisabb társaságba nem lesz következő invite. Elkeseredettség beszél belőled ezen a téren, de nem jó döntés ez. hidd el ha találsz egy jó bandát, azt nem érdemes kockáztatni semmiért főleg nem egy nyavalyás itemért ami lehet legközelebb a tied lesz.
  • OldRocky
    #51969
    Válasz Pachonak:
    Látom csak szélsőségekben tudsz gondolkodni, ezért félre érthettél. Én nem vagyok "lootbitch" vagy ahogy te fogalmaztál "alwaysneed" csupán, ha kell egy item need-elni fogok, ennyi. Amiről írtál illemszabály és már nagyon régen egy könyvet megtöltöttek ezekhez hasonlóval, tehát nem íratlan. :)
    Válasz MÜTTYnek:
    Köszönöm az általad levezetett okfejtést. Egyéb iránt a barátnő lenyúlás sem "íratlan szabály" lásd Biblia (segítek: 10 parancsolat).
  • Pacho
    #51968
    Átadod ha neked olyan kedved van? De jó fej vagy! Amúgy nem csak a guilded jelenti a közösséget, hanem a szervereden játszó többi ember is a közösség, csak egy tágabb kör, és igen bizony vannak olyan íratlan szabályok (ajánlások), hogy pl. az általad nem használható itemekre akkor sem needelsz, ha az a companionnak jó.

    Persze leszarhatod, csak aztán ne csodálkozz azon, ha egyre több ember ignore listájára kerülsz fel, és játszhatsz egymagadban amikor a guildben senki sincs online. Amúgy biztos jó reput generálsz a guildednek is szerver szinten, amikor azt terjed el, hogy ott "alwaysneed" majmok játszanak. Persze gondolom ezt is leszarod.

    Ez tudod olyan, mint a legtöbb otthonban az az íratlan szabály, hogy nem fingunk a vacsoraasztalnál, bármilyen vicces is. Nincs leírva a házirendben, mert a nagy többség magától értetődőnek veszi ezt. Persze vannak olyanok akiket ez nem érdekel, és majd eleresztenek egyet-kettőt, de aztán ne csodálkozzanak, ha nem hívják meg őket legközelebb.
  • Nephin
    #51967
    Ki tudom rakni a widgetbe, szólj, ha kész van.
  • #51966
    Egyébként csak szimplán logiakilag nem éri meg behúzni olyat, amit úgy se tudsz használni. Ha már mindenki needeli a cuccokat, akkor jóeséllyel nem azt kapod amit neked dobna a játék. Mivel mindenki fog kapni. ha te most egyből elhappolsz egy neked nem használható tárgyat, akkor ne csodálkozz, hogyha a következőnél megint mindenki rámegy olyan cuccra ami neked jó lenne, de nem is te fogod megkapni. Oké így jártál, de ha jól figyeltem meg az FP-nél tök igazságosan dob minden karakternek valamit a rendszer. Ergó, ha mindenki arra megy amire neki szüksége van, akkor nagyon is jól járna mindenki. Így meg véletlenszerűen beesik oda a tárgy ahova sorsolja a gép. Ez az F2P=prefered=Subscriber nagyon nem igazságos véleményem szerint se. De hát még ezzel megbarátkozok valahogy. Egyébként az íratlan szabályokat is csak a parasztok nem tartják be. pld az is íratlan szabály, hogy nem mész rá haver nőjére. A parasztok ezt nem tartják be.
    De valamilyen szinten meg tudlak téged is érteni, csak mondjuk hogy inkább nem veled értek egyet :)

    Am tök jó ez a PC dobálás, nem is vettem észre, hogy egyes vendoroknál csak ezzel lehet fizetni igen jó cuccokért. Plusz azt is észrevettem, hogy ha valakivel gruopba csinálom a sima küldiket, akkor lehet választani, hogy PC-t vagy valami gagyi itemet kapjak a küldi végén. Ráadásul több PC-t is dob. Sokkal jobban megéri, főleg hogy utána tényleg olyan cuccot veszek belőle amilyet akarok :)
  • OldRocky
    #51965
    Valóban nem, de tudomásul veszem, mert a fejlesztők így találták ki a játék szabályokat.
    Lehet hogy bicska nyitogató amit írok, de kérlek értsd/ek meg, az én nézőpontomat is. Régóta játszogatok online és nagyon elegem lett abból, hogy a játékosok külön szabályokat állítanak fel - a játékok alap szabályain felül - vagy is hogy utazzak a szamarammal, vigyem én, hogy üljek a hátán stb. ..sztem ismered/itek a történetet. Egy szó mint száz megfogadtam, hogy csak a játék szabályokat fogadom el és a un. kreált szabályokkal nem foglalkozom, csak közösségen(guilden) belül.

    Ezzel én az etikai eszme futtatásomat be is fejezném, nem borzolva az érzékenyebb lelkű játékosok kedélyeit.

    Végül válaszolva feltevésedre igen, ha kérik megnézem a karaktert és ha indokoltnak tartom átszoktam adni az itemet.
  • OldRocky
    #51964
    Látom te egy vicces alak vagy :D Ok szerintem is tisztázva. ;)
  • OldRocky
    #51963
    Köszönöm.
  • PiszkosFred
    #51962
    Nana, sose lehessen az tudni kerem, hogy kinek mi keruli el a figyelmet. Nem hianyzik az, hogy valaki ragyujtsa nagydarab de szelid katonamra a hangart Nar Shadaan (ott parkol jelenleg, varva a hazavatot), csak mert ismeros a neve valahonnan valamiert. Az SG-s nepek veszelyes emberek, jobb tisztazni a dolgokat mar az elejen.
  • Pacho
    #51961
    Már rég rajta vagy no para.
  • #51960
    60 napos game cardEnnél olcsóbban tud valaki gamecardot? Innen úgy néz ki érdemes rendelni, mert lehet paypal-al fizetni is Eu-s gamecardot ad. 5700HUF környéke.
  • OldRocky
    #51959
    Tisztelt barátom, ha jól megnézed a margó alatt a kari nevem vírít tehát tuti biztos hogy már veled nem fognak össze téveszteni. :P
  • PiszkosFred
    #51958
    Mivel a trooperemet a Red Eclipseon "Rocky"-nak hivjak, most jelzem, hogy nem en pofazok ilyen bicskanyitogato marhasagokat alneven :)
  • Kryon
    #51957
    Illik előbb megkérdezni a többieket, kell-e valakinek. Te sem örülnél, ha valamit behúznának előled companionnek.
  • OldRocky
    #51956
    Légyszi vegyél fel engem is ignore listádra, mert ha én síma keresővel fogok flashpoint-ozni biztos hogy need-elni fogok a companion-om részére is. Nincs sehol olyan szabály hogy csak saját karakterem részére vihetek loot-ot. Az hogy milyen szabályok vannak egy guild-be az csak oda tartozik. Holnap után csak a piros vonalon lehet közlekedni mert valaki ezt így tartja jónak/menőnek/etikusnak stb.
  • Kryon
    #51955
    Jó lett
  • PiszkosFred
    #51954
    Ah ok, akkor csak jol derengett valami, hogy van valami megkotes/korlat az egyes tipusok kozott. Thx.
  • Kryon
    #51953
    Erre nincs, csak arra, hogy hányszor vihet lootot.
  • Gudott
    #51952
    akkor itt az alfa verziós F. A. Q.
    Előre is bocsi a helyesírási, fogalmazási, stb hibákért, idővel majd alakul az is :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    SWTOR
    F2P, Pref Sub. Mik ezek?
    F2P. Free-to-Play: Ebben az esetben nem fizettél a játékért semmilyen formában.
    Pref: Prefered player: Ha már elköltöttél 5 dollárnak megfelelő összeget (akár Cartel Coin vásárlással, akár előfizetéssel) és nem vagy aktív előfizetője a játéknak ebbe a kategóriába tartozol
    Sub. Subscriber, aktív előfizetéssel rendelkező játékos.
    Előfizetni hogyan lehet?
    Bankkártyával havi szinten vonják le a díjat (de van lehetőség 3,6 és 12 hónap befizetésére egyszerre pár %-nyi kedvezménnyel) vagy vehetsz 60 napos játékidőt garantáló un gamecardot. Néha van lehetőség olcsón (kb 5 Euró 1600-1800ft) beszerezni egy kezdő 30napos előfizetést az ismertebb online játékos boltokon, de ezt elvileg csak egyszer lehet beaktiválni.
    Lehet még Cartel Coinokat is venni, amiket a Cartel marketben tudunk elkölteni.
    Fizikai gamecard és cartel coin pack egy ideje már nem kapható (esetleg egy két helyen elvétve) így internetről lehet beszerezni.
    Vannak-e kiegészítők a játékhoz?
    Igen egyrészt folyamatosan érkeznek kisebb nagyobb kiegészítések a játékhoz. Újabb Flashpointokat, eventeket, operationoket, stb adva a játékhoz.
    Tavaly érkezett meg a Rise of the Hutt Cartell ( RotHC) ami egy új bolygót (Makeb) ahhoz tartozó sztori szálat/napi területet adott a játékhoz és +5 szintet adott. F2p játékosoknak nem elérhető a kiegészítő, ők maradnak 50-es szinten. Régebben külön meg kellett venni, de egy ideje az előfizetőknek (kb tavaly ősz óta) jár, nem kell külön megvenni és ha prefered státuszú leszel, akkor is megmarad a kiegészítő. Az azóta megjelent tartalmi bővítések eléréséhez kell a Hutt kiegészítő (pl Legújabban a Forged Alliance-hoz)
    A játékban van 1 un digitális kiegészítő ami már mindenkinek jár (f2p/pref/sub) ez a Galactic starfighter benne a PvP űrharccal és a Kuat drive nevű Flashpointtal. És hamarosan érkezik a Galactic Stronghold nevű kiegészítő benne a Housinggal és Guild Hajókkal, szóval akinek van affinitása ezekhez, elszöszölhet. Fontos hogy többlépcsős aktiválás van, vagyis először az előfizetők kapják meg, majd a Prefered játékosok majd a F2P-k.
    Milyen nyelven érhető el a háték és milyen serverek vannak?
    Angol , német és francia nyelven/szinkronnal érhető el a játék (magyarítás nincs és nem is lesz) Ezek maguk a kliens szoftverek nyelve, ettől még mehetsz pl angol nyelvű klienssel német serverre.
    Európában angol, német és francia serverek vannak a német és francia kimondottan az adott nyelvet beszélők számára. Szóval ha pl jobbam megy a német és a Jedi Ritter elnevezés szimpatikusabb , akkor nyugodtan mehetsz német serverre.
    Amerika szerverek Keleti és Nyugati parti idő szerint vannak megkülönböztetve.
    Servertípusok
    :
    PvE vagyis Player versus Enviroment . Itt nem kell félned attól hogy más játékosok galádul legyilkolnának amikor nem szeretnéd. Warzone itt is van illetve akadnak PvP terültek is ahol un PvP flagget kapsz és szabad préda lehetsz, de így már támadhatod is az ellenséges játékosokat (pl Outlaw’s Den) Fontos ha az ellenfél bázisához mész, 10 másodperc után PvP flaggelve leszel! (de erre a képernyőn megjelenő piros üzenet is figyelmeztet , így ha eltévedtél inkább fordulj vissza). Ha elég bátornak érzed magad bármikor beflaggelheted magad PvP-re és mehet az adok kapok. A flag semleges vagy saját bázison pár perc után elmúlik.
    PvP vagy Player versus Player. Adja magát, olyan minta mindig flagged lenne PvP-re de ez azzal is járhat hogy „ganking” áldozata lehetsz (magas szintű karakter kicsikre vadászik, valaki szerint ez is a játék része PvP szerveren, én inkább nem minősítenám) Ha így jártál akkor vagy hívsz magas szintű guildtársakat aki jól helyben hagyják az illetőt vagy kikerülöd.
    Rp: Roleplaying vagyis szerepjátékos server. Itt bizonyos szabályokat be kell tartanod karakter névadásánál és vannak ilyen-olyan Rp események is
    Ezek kombinálhatok is vagyis lehetnek Pve, PvP Rp-Pve és Rp-PvP serverek is.
    Mik a korlátozások ?
    A játékot minden további nélkül végig tudod játszani minden classal, de vannak bizonyos korlátozások
    F2P:
    max 200e credit lehet nálad, a többi az escrowba megy. Serverenként 2 karaktered lehet alapból. Kevesebb GTN, és inventory slotod , crew skill slotod és quickbarod lehet . Nem használhatsz artifice (lila) itemeket és nem férsz hozzá a section x-hez. Nem férsz hozzá a /who listához és a general chatet is korlátozottan használhatod. A skillek tanulása és az itemek modolása is valamivel többe kerül. Nem küldhetsz levelet és nem használhatod a secure trade opciót. Nem indíthatsz tetszőleges fajú karaktert. Hetente korlátozott számú Warzone, operation-t sima és PVP űrharc áll rendelkezésedre és a flashpointokból is csak kevesebb jutalom érhető el. A quest rewardok közül sem kaphatsz meg mindent
    Pref:
    max 350e credit lehet nálad, serverenként 6 karaktered lehet. Több slotod lehet mindenből mint a f2p játékosoknak, de kevesebb mint az előfizetőknek. Nem használhatsz artifice (lila) itemeket és nem férsz hozzá a section x-hez. Levelet tudsz küldeni, de max 1 itemet levelenként, de pénzt nem tudsz így küldeni. Hetente korlátozott számú Warzone, operation-t sime és PVP űrharc áll rendelkezésedre és a flashpointokból is csak kevesebb jutalom érhető el. A quest rewardok közül sem kaphatsz meg mindent
    És hogyan tudom feloldani/kikerülni ezeket a korlátozásokat?
    A legtöbb kikerülhető vagyis megvehető hozzá az unlock vagy a GTN-ből creditért vagy Cartel marketből Cartel Coinért. De vannak bizonyos korlátok amik nem kerülhetők ki: F2P-ként nem tudsz levelet küldeni és secure tradet használni semmiképpen és a 200e credit limit megmarad (Bár a trade korlátozás a GTN ügyes alkalmazásával kikerülhető, bár körülményes és a GTN eladott holmik után kapott creditet is 30 napig tudod „pihentetni” és akkor kivenni amikor kell pl eladtál 10 itemet darabonként 20000 creditért, de már így is van 200e credited, de nincs semmi gond, azok a creditek 30 napig lehívhatók a sikeres tranzakció után, és így tudsz tervezni) Pref játékosoknál a 350e limit és a korlátozott levélküldés szintén nem feloldható.
    Akkor mégis mik azok, amiket ki lehet unlockolni?
    A fentieken kívül minden.
    2 féle unlock létezik
    A, sima, ami csak az adott karakternél fog működni
    B, ami az összes serveren lévő összes (vagyis már meglévő és jövőbeni) karakterre megadja az adott unlockot.
    Van még egy harmadik fajta unlock, ezek a legacy unlockok. Ezek nagy része játékon belül unlockolható különböző dolgok teljesítésével vagy játékbeli creditért vagy GTN-ből is, de ez csak az adott Legcy-ban (=serveren) lévő karaktereknél lesz meg
    A teljesség igénye nélkül:
    Artifact equipment unlock (ezzel tudsz artifact (lila) minőségű itemeket használni
    Section X unlock. Hozzáférést enged Section x –hez
    GTN bővítő: +10 itemet helyezhetsz el vele a GTN-en ( max 50)
    Crew skill unlock: a társak által tanulható/használható „szakmák” mennyiségét növeli (max 3 ra)
    Inventory bővítő: +1 sort unlockolhatsz a z inventorydban így később tellik be
    Cargo bay: A hajód lévő tárolót unlockololhatod (ebből max 5 lehet) de ehhez nem csak a hajon férhetsz hozzá, szinte minden saját bázison van hozzáférési pont ehhez.
    Guild bank unlock: ezzel használhatod a guilded bankját (ha van olyan)
    Van még különbőz kinézetet befolyásoló extrák pl:
    Hide head slot ezzel pl sisakot tudod eltűntetni hogy csak a karaktered arcát lásd ( a jedi /sith köpönyegek csuklyái ezzel nem tűnnek el! ) Dye-ok (festékek) használata is unlockolható ha nagyon szeretnénk csinosítani karakterünket)
    Különböző fajokat is unlockolhatunk, pl így akár kezdhetünk tisztavérű sith jedit is ha kedvünk tartja. A human fajt érdemes amúgy is unlockolni, mivel +100 presence-t ad a legacynkban lévő karaktereknek, ami kezdésnél hasznos lehet. Egyes fajokhoz vehetünk extra cicomákat is pl bőr/szem/hajszín hajstílus extra tetoválások, stb)
    Heti passok:
    Ezekkel tudjuk feloldani a warzone-ok (csoportos PvP arénák/küldetések), flashpointok (max 4 emberes, elég hossz és nehéz küldetések nagy jutalmakkal) Operationok ( 8/16 fős többféle nehézségű küldetések, más játékokban Raid néven is ismert, nagyon komoly jutalmakkal) Space missionok ( arcade PvE jellegű űrhajós móka, jó kikapcsolódás lehet) és PvP űrharcok korlátozását. Ezekből alapesetben f2p és pref játékosoknak heti 5 engedélyezet (flashpointból csinálhatsz többet is, de 5 után nem kapsz jutalmat a teljesítésért) Előfizetők heti passok nélkül, korlátlan mennyiségben csinálhatják ezeket!
    Escrow-ok:
    Ha elértük a credit limitet ( F2p: 200e, pref 350e) akkor a továbbiakban megszerzett credit egy külön számlára megy (nevezzük ezt el mondjuk trezornak), itt akár milliós tétel is felhalmozódhat és un credit escrowokkal tudunk hozzájuk férni. 3 féle van belőlük 50e, 150e és 600e. vagyis ennyi creditet tudunk a trezorból áthozni magunknak hogy elköltsük .
    Ezeket GTN-ból vehetünk creditért vagy Cartel marketből cartel coinért
    Vegyünk egy példát. Venni szeretnénk valamit ami 400e creditbe kerül. F2p vagyunk megvan a 200e credit limit de van a trezorban 700. és van egy 50e és egy 150e escrowunk. Ezeket felhasználjuk így 200e+50e+150e vagyis összesen 400e creditet költhetünk el és megvehetjük a hőn áhított itemet. Készpénzállományunk 0 lesz, de a trezorban a 700e ből a 50e és 150e transzfer után még marad 500e credit. Ha tovább akarunk vásárolni drágább itemeket nincs más dolgunk mint crediteket és plusz escrowokat szerezni, ezzel nagyjából, igaz kissé trükkösen ki tudjuk kerüli a creditlimetet.
    Milyen karaktereket indíthatok?
    Alapesetben oldalanként 4 kezdőosztály van, majd a kezdőbolygó után tudsz tovább specializálódni advanced classá (AC) . Minden egyes AC 3 skillfája van ( 1 osztott és 2egyedi) amire tudsz pontokat pakolni 10 szinttől.
    A DPS/Tank/Healer hármas ezen játékban is megvan vagyis
    DPS vagy DD: fő feladata : minél több sebzést bevinni (esetleg harc előtt használni a hosszú idejű bénításokat) és megszakítani (interrupt) az ellenfél veszélyes támadásait
    Tank: Ők azok akik nem csak adják hanem állják is az ütéseket. Sokkal több sebzést képesek elviselni és shield generátoruknak és skilljeiknek köszönhetően sokkal tovább maradnak életben mint dps vagy helaer társaik. Fő feladatuk, hogy az ellenfeleket magukon tartsák míg a többiek elintézik őket és különböző skilljeik segítségével csökkentsék a társakat ért káros hatásokat (guard, taunt, interruptok, rövid idejű bénítások megfelelő időpontokban, stb)
    Healer: nevéből adódóan gyógyítani tudja a társait,esetleg egyéb védelmi skilleket használni (pl pajzsot tenni társakra)
    A kezdőosztályok:
    Jedi Knight/ Sith Warrior alapesetben medium armort használ és vibro vagy fénykardot
    Specializációk
    Jedi Guardian /Sith Juggernauth : már képesek Heavy armort használni, a fénykard mellé focust vagy shield genearatort használnak, így nem nehéz kitalálni hogy DPS mellet ők Tankok is lehetnek
    Jedi Sentinel / Sith Marauder: Maradnak a medium armornál de ők 2 fénykardot (vagy vibrokardot) képesek használni, egy feladatuk van, hogy minél hamarabb minél picibb darabokra szaggassák az ellent vagyis DPS-ek
    Jedi Consular/ Sith Inkvízitor Light armorral kezdenek és ez nem is fog változni, alapesetben fény vagy vibro kardot és focust használnak.
    Specializációk
    Jedi Sage/ Sith Sorcerer marad a felszerlésük vagyis light armor kard és Focus. Igen potens érő használok lesznek ezzel a specializációval: Skilljeik távolsága megnő, egész jó dps-re képesek és ők már képesek gyógyítani is társaikat.
    Jedi Shadow/Sith Assasin. A Light armor marad, de ők már duplapengés fénykardot (alá Darth Maul a SW1-ben) használnak a focus mellé használhatnak shield generatort is, vagyis a light armor ellenére a dps szerep mellett akár lehetnek tankok is. És a meglepetés: Képesek álcázni magukat (stealth) ha ügyesek elkerülhetik az egyszerűbb ellenfeleket és a fő célpontokra összpontosíthatnak vagy hirtelen előbújva káoszt okozhatnak az ellenfél soraiban, akár gépi akár emberi ellenfelekkel szemben.
    A következő két class már nem 100% tükör a két oldalt, de az eltérés csak a fegyverek mibenlétében rejlik (pl a végeredmény szempontjából ebben a játékban mindegy hogy két pisztollyal vagy 1 nagy ágyúval + generátorral sorozzuk az ellen a végeredményt nem befolyásolja)
    Smugler/Agent: Medium armoros, fedezékkeresős karakterek, ha tetszik a stílus elég szórakoztató velük játszani.
    Specializációk:
    Scoundler/Operative: Medium armor és fedezékkeresés marad, de bejön a Stealth képesség, sőt egy bizonyos szinten már játékostársaikat is képesek álcázni egy rövid ideig. Dps mellett healerek is lehetnek.
    Gunslinger/Sniper: Medium armor marad de már képesek saját maguknak letenni egyfajta fedezéket így nem kell ide oda ugrálniuk. Csak DPs-ek lehetnek, de annak hatékonyak.
    Trooper/Bounty Hunter: alapból Heavy armorral kezdenek, így eléggé ütésállók
    Specializációk:
    Vanguard/Powertech: Dps szerep mellett Tankok is lehetnek. Inkább közelharcban fél távolsági szerepben jeleskednek
    Commando/Merc DPs mellett Healerek lehetnek még. Klasszikus lövegtorony karakterek.
    Eddig okés, de ha ép például a knight-tal akarok tankolni akkor mit kell tennem?
    Ha tankolni szeretnél akkor az AC választásnál guardian-t kell választanod.
    Tank szerephez shield generátor kell és nem focus. Valamint a Tank skill fán kell pontokat elosztani és tank „módban” kell lenned.
    És ha meggondolom magam, mit tehetek?
    Ad Advanced Class választás végeleges is visszavonhatatlan, de erre figyelmeztett is játék.
    Szóval Guardianból nem tudsz Sentinelre váltani és vica versa, de a skillpontokat újra tudod osztani.
    Hogyan tudom az elköltött skillpontokat másik skill fára tenni?
    Vannak olyan helyek a flottán és a fővárosban ahol tudod resetelni a skillpontjaidat és újra oszthatod őket, illetve van egy field respec nevű tulajdonság amit legacyn belül szerezhetsz 200e creditért (vagyis F2P is megszerezheti mindenféle ügyeskedés nélkül) Az első reset ingeynes majd egyre többe kerül, de hetente a számláló nullázódik.
    Jedi/Sith vagyok, mikor kapom meg a fénykardomat?
    A kezdőbolygó (jedi: Thytoon /Sith: Korriban)végén kb 8-13-es szinten.
    Mikor kapom meg a hajómat.
    Miután végeztél a fővárosban lévő küldetésekkel ( Köztársaság: Coruscant. Birodalom Dromund Kaas) kb 15-18-as szinten.
    Van-e valamilyen piac/aukciós hóz a játékban?
    Igen itt ezt Galactic Trade Networknak hivják és GTN-ként vagy GTN terminal/kiosk-ként szoktak rá hivatkozni
    Fleeten 2 helye van van egy külön GTN negyed és a Crtel Bazaarban is van egy terminál.
    A Fővárosokban ( Coruscant, Dromund Kaas) , Nar Shadda-n Tatooine-on is van az OutLaw’s Den-nél (de EZ PVP zóna, szóval fokozott óvatosság ajánlott) illetve a Czerka Corp. Kuta állomásán is van. Ezenkívül van egy Legacy unlock amivel a Hajódra is szerezhetsz GTN terminál. Potom 5 millió credit (illetve CC-ből is vehető) nagyon soknak hangzik (az is) de ez akár már egy kis karakternek is nagy könnyebbség)
    Miből érdemes pénz csinálnia?
    Amiből nincs sok van és/vagy drágán lehet eladni.
    Én általában a társaknak szánt ajándékokat (Companion gift) és Reliceket szoktam feltenni. Ezek Treasure hunting crew skillekből jönnek és kis karakterrel is lehet csinálni.
    Crew skill? Az mi?
    Ezek olyan skillek amiket a társaink tudnak használni és fejleszteni (illetve ha gyűjtögető skillről van szó, akkor akár mi is) F2P 1 skillt használta, Pref 2: Előfizető 3 (ez a maximum)
    F2P és Pref kilokolhatja max 3 –ig a crew skillek számát.

    Crew skill leírás:
    Gyűjtögető skillek: Ezen skillek használatával a terepen elszórt dolgokból is tudsz hasznos dolgokat kinyerni, nem csak un. crew skill missionokkal

    Archaeology: Kristály formációkat és régészeti leleteket tanulmányoz. Ezekből szerezhetünk kristály darabokat és un- artifact. fragmenteket. Ezek szolgálnak alapanyagul fénykardok modok és erőérzékeny kasztok ruháinak elkészítéséhez.
    Bioanalysis Leölt értékesebb élőlényekből, növényekből, stb tudsz értékes alapanyagot kinyerni, amikből Stimpackot/adrenalt/medpackot és implantokat tudsz készteni.
    Scavenging: Elpusztított droidokból, járművekből, stb tudsz értékes alapanyagokat (fémek, flux és compound) nyerni amiket armortech , armstech és cybertech skillek által gyártható itemekhez szükséges
    Slicing a pályán fellehető széfek/számítőgépek stb feltörésével credithez juthatunk vele illetve augmentek gyártásához szükséges dolgokat szerezhetünk vele.

    Mission skillek:
    Ezekkel „csak” a társunk tud élni
    Diplomacy: Ez egy érdekes skill, mivel companion gifteket és orvosi alapanyagokat szerezhetünk vele, de adott küldetéstől függően Light vagy Dark Side pontokat is kapunk mellé (szóval ideális Light 5 és Dark 5 kimaxolására is )
    Investigation: Researched compound nevű crafting alapanyagot szerezhetünk vele valamint companion gifteket (van valamennyi esély tervrajzok találására is )
    Underworld Trading: Luxury Cloth, Underworld Metal –t szerezhetünk vele, ami főleg fejletebb itemek legyártásához kell + természetesen companion gifteket.
    Treasure hunting: személyes kevencem. Különböző lockboxokat tudunk vele szerezni, amikből értékes dolgokat relicek/ruhák/fegyverek/stb szerezhetünk, amit vagy tudunk használni vagy eladjuk/elajándékozzuk őket. Lehet még gemstone-okot is szerezni vele, ami különbőző fénykard modokhoz kell. + természetesen companion gifteket, de itt már kaphatunk gift fragmenteket, amikből tetszőleges companion gifted tudunk szereznia fleeten található Curator-nál
    Gyártó Skillek:
    Armortech: Medium és Heavy armorokat tud gyártani nem erőérzékeny karaktereknek ( Smuggler, agent, Trooper, Bounty hunter) illetve a következő augmenteket: Aim, Cunning, Shield, Absorb
    Armtech: fegyvereket tud készíteni nem erőérzékeny kasztoknak:
    Assault Cannon, Blaster pistol, blaster rifle, sniper rifle, techblade, electrostaff, vibroblade, techstaff és aim ill cunning-os bareleket
    Augmentek: Endurance, Surge, Critical, Accuracy, Power
    Artifice: ezeket tudja készíteni:
    Color Crystals, Enhancements, Lightsaber Hilts
    Sima és duplapengéjű fénykardok
    Focus, Generátorok és pajzsgenerátorok
    Relic-ek
    Biochem: Healt packokat Adrenalokat , stimulánskoat és implantokat tud készíteni.
    Cybertech: füleseket,gránátokat, droid felszereléseket, hajó alkatrészeket, különböző modokat
    Synthweaving: erőérzékenyek számára képes armorokat készíteni
    augmentek: Strength, willpower, defense, alacrity, presence

    Milyen crew skill-t érdemes használni:
    Ha F2P vagy és csak 1 slotod van akkor slicing: ezzel a terepen fellelhető széfeket/terminálokat hackkelheted meg és pénzhez ill egyéb dolgokhoz juthatsz.
    De akár próbálkozhatsz más gyűjtögető skillel is, hogy esetleg a kapott dolgokat (alapanyag, gift, stb) eladod később a GTN-en. 2 vagy 3 slottal már több lehetőség van.
    Matrix shard, Matrix cube, Relic. Ezek micsodák?
    Van két slot a karakterednek amikbe un Reliceket tehetsz. Ezek azok a kis űkocka, háromszög, stb alaku kis itemek amik passzív bonusz mellett, aktiválható képességgel is rendelkeznek (pl +adnak valamely tulajdonságodhoz x ideig) vagy bizonyos tevékenységhez kötötten adnak bonus ( pl x eséllyel adnak a támadás mellé bonus sebzést, vagy gyógyítás mellé + healt, stb)
    Matrix shardok: ezek a kis színes kis shardokat egyes datacron-ok adják 4 féle létezik belőlük (kék,piros,sárga,zöld) darabonkénr 3 vagyis összesen 12 darab. Ezekből tudsz összekombinálni un. Matrix Cube-okat, amik karakterosztály specifikus relicek a kasztnak megfelelő main stattal endurance-cel és egy másodlagos stattal. Egyszerre csak 1 ilyen lehet nálunk. Coruscanton a Jedi templonban, Dromun Kaas-on pedig a Dark Temple-ben van egy speciális kis szoba ahol ezeket össze tudod állítani. Szétszedéshez kell egy item, amit Tatooineon egy Jawa kereskedőtől kell megvenned.
    Kiemelném még a T.H.O.R.N.E. reliceket amikhez megfelelő reputation esetén Nar Shaddan juthatunk hozzá, kiváló szintezéshez, nem igényel light sem dark beállítódottságot
    Datacron?
    Speciális kis kocka alakú információ tárolására alkalmas eszközök. A Rakata Infinte Empire „ajándékai”/mementói az utókornak, a Jedi/Sith Holocron-ok elődei. Ezek megtalálásukkor kis bonust adhatnak a főbb statoknak ( endurance/presence/strenght/willpoer/aim/cunning) vagy matrix shardot adhatnak. Van amibe könnyen belebotolhatunk de van amiért keményen meg kell szenvedi és erősen mario/tomb raider stílusu ugrabugrával érhető el. Van amihez két ember kell. A fleet datacron ami minden statunkhoz +10-et ad min 6-8 embert igényel.
    Augmentek?
    Minden egyes általad és a társad által használt itembe lehet egy aurment slotot rakni amibe augmentet tehetsz. Augmenten mindenféle elsődeleges tulajdonság lehet, de csak egy másodlagosan vagy +power vagy +endurance lehet rajta. Augmenttel akkor érdemes foglalkozni, mikor elérted az aktuális max szinzedet (ez 50 vagy 55) mert egy augment slothoz kell egy augment kit amit a fleeten kemény creditekért tesznek csak bele az itembe és kell maga az augment is.
    Vannak-e mountok vagy egyéb utazáskönnyítő dolgok?
    Igen vannak mountok. Járművek és élőlények is.
    3 féle sebesség bonuszt adnak 90/100/110% és megfelelő skill kell hozzájuk.
    Legacy unlockkal már 10-es szinten elérhető a vezetéshez szükséges skill. Mountok vannak kereskedőknél, de a GTN-en is érdemes szétnézni.
    Quicktravel: gyors utazás korábban már meglátogatott és beaktivált quick travel pontokhoz. Ezek általában saját bázisok és /vagy cantinák. F2p és Preferedként 45 percenként előfizetőként 25 percenként használhatjuk, de lehetőség van legacy unlockkal mindenkinek 5-10-15 perccel csökkenteni ezt az értéket. Szóval F2P/pref 30 perc előfizetők: 10 perc
    Fleet pass: ezzel a saját flottánkhoz juthatunk el szinte bárhonnan. F2p és pref 12 óránként előfizetők 9 óránként használhatják, Legacy unlockokkal 3-6-9 órát tudunk ezekből faragni.
    Ship quick travel. Ezzel a hajónkhoz juthatunk mindenkinek 24 órás a limit, viszont legacy unlockkal ez lemehett 1 órára, de igen magas a legavy szint követelmény mind a képességhez mind az időt csökkentő perkekhez (az utolsó max legacy szintet kíván /50/)
    Vannak egy gyorsított utazási lehetőségek pl adott frakció fővárosába, Tatoine outlaw’s denjéhez egyes napi területekhez ( Black Hole, Czerka lab, stb) de ezeket naponta ált 1x használhatjuk,
    Miután elértük az 50-es szintet használhatjuk az un elsőbségi terminálokat ezekkel gyorsan tudunk közlekedni hajónk és különböző napi küldetések területei között (Ilum, Black Hole, Section X, Makeb, Orickon, Czerka Lab) ilyen terminálok a flottán a hajonk hangára előtt van ill az említett területeken + Corellia és Belsavis.
    Vannak eventek a játékban?
    Igen, vannak heti és ritkán napi eventek.
    Havonta egy hétig van un. Bounty contract week, ez idő alatt kisebb nagyobb kaliberű rosszfickókra vadászhatsz
    Ennél rendszertelenebb alkalmakkal van Gree és Rakghoul eventek. Amikor a gree-knek kell segítenünk Ilumon. A Rakghoul eventnél a Rakghoul fertőzést kell megállítanunk (legutóbb Alderaanon) Ezek az eventek ismétlődhetnek, de ritkák. Más eventek nagy valószínűséggel csak egyszeriek voltak.
    Van még az un dupla xp-s hétvége, amikor dupla mennyiségű xp-t kapsz, ideális gyors fejlődésre.



    Skill kalkulátor (link)