60032
  • EricLenherr
    #52634
    Sziasztok! Letöltöttem a játékot, arra már rájöttem, hogy mi a különbség az PvE és az RP-PvE között, de az lenne a kérdésem, hogy melyik szerveren játszotok ti, hol van a legtöbb magyar guild?
  • Gudott
    #52633
    Galactic Strongholds Prefered játékosoknak holnaptól. Rakghoul event Corellián? Egyéb érdekességek. (link)
  • Plata
    #52632
    Na annak örülök.Köszi a válaszokat.
  • PiszkosFred
    #52631
    Kapod ingyen a 15-os kuldetessel, karakterenkent, igy aztan minden sarokba tehetsz egyet, ha jol esik :) (nalam Nar Shadaan van egy a garazsban + egy a bejaratnal a spawnpoint mellett, es egy-egy a ket fovarosi kegliben). Mivel instant lehet utazni barmikor, barhonnan a hazikoba, erdemes elobb oda lerakni a cuccokat, majd onnan menni a bankba.
  • Plata
    #52630
    Hát az biztos jó lesz,ha megtudom venni házikómba a legacy bankot.
  • PiszkosFred
    #52629
    Nem kellett volna levenni rola a nyakorvet :) Mindjart nem jar annyit a szaja.

    Legacy Strongholdnal erdemes arra felkeszulni, hogy az ott tarolt nyersanyagokat mindenki tudja hasznalni (crew skill menuben), vagyis erdemes #szerintem +1 tabot venni bele, es oda goralni az osszebugazott vagy korabbrol megmaradt matikat, megsporolva rakas ingame levelezest altok/oldalak kozott.
  • Plata
    #52628
    Na a 15-ös szint elérve,küldi felvéve,egy gyors black talon megoldotta a gondot,viszont nem értem Vette miért hisztizik a ha black talon-t light side oldalon viszem végig.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2014.09.15. 15:00:32
  • Plata
    #52627
    Lehet hogy dps-nek kellett volna csinálni,de tank az isten barma,megmondom miért lett az,mert dps karival sosem jutok random FP-re,rohadtul szeretem a jedi consularom de mint dps órákat kell egy átkozott fp-re várni,sith sorcival szintén,a sniperemet meg szintén piszkosul szeretem,de asse tudom mikor látott utoljára FP-t.Én meg imádom ezeket a marha FP-ket,csak tudnám mért.
    Na és ne felejtsem el az első fejvadászomat,aki szintén dps,kb 34-es szinten vesztegel vagy egy éve,az a fejvadász amit nem rég kezdtem már 40-es,de tank,és sokat jár fp-re.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2014.09.15. 14:06:43
  • PiszkosFred
    #52626
    Minimum 15-oson kapod meg a fovarosokban. Sith warrt meg folytasd csak, megeri. Sot, dps nyuggerkent meg a jatek is elvezetes, nem csak a sztori.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2014.09.15. 14:00:00
  • Plata
    #52625
    Hányas szint kell a stronghold küldetéshez?Holnap ugye preferednek is elérhetővé válik így gondoltam minden karival felveszem stronghold küldit,de sith warrim,akit igencsak meguntam 14-es szinten,imperial fleeten nem engedi felvenni a küldit,többi karival engedte.
  • PiszkosFred
    #52624
    Itt nezz szet! Ha valami nem egyertelmu, johet a kerdes.
  • Mozes
    #52623
    Sziasztok!

    TUdom, hogy nagyon alap kérdés, de a FAQ-ban sem találtam rá konkrét választ. Mennyire free-to-play a játék. Nem vagyok nagy MMO-s ezért havi díjat nem fizetnék érte, ezért nyomom csak a GuildWars-t is. Viszonyt szívesen kipróbálnám, mennyire vannak korlátozva a tartalmak free-to-play esetén? Mennyire élvezhető úgy?!

    Köszi előre is.
  • Plata
    #52622
    Állítólag CC-t is lehet farmolni bottal.10-es szint eléréséért kapsz 20 cc-t meg az epizódok végén is kapsz.Kis karik felhúzkodásával is elég jól lehet keresni.Tizes szintre gyorsan fel lehet rántani karit és 20 cc,törlik és másik karit kezdenek.Bár hogy ezt hányszor lehet megcsinálni nem tudom,nem is igazán érdekel,még mindig kisebb macera venni egy Cc kártyát.
  • PiszkosFred
    #52621
    Lehet volt nemi koze a credit/posta limitalasnak a goldseller es goldspam kinaiakhoz. Meg igy is sokat olvasni a general cseten, de ha nem lenne ilyen limit, akkor mi folyna ott? :) Bar az ketsegtelen, hogy kijatsza a rendszert mindenki, igy tenyleg sok ertelme nincs.
  • Kryon
    #52620
    A legtöbb korlátozással semmi bajom, ami kell unlockolja az ember (akár AH-ból) és meg van oldva. Van azonban egy jó adag teljesen értelmetlen korlátozás is, amit igazán kigyomlálhatnának végre. Pl. a credit limit, posta, sisak eltüntetés stb. Egy halom értelmetlen, idegesítő és ráadásul 1-2 esetében megkerülhetetlen korlátozás.
  • El Protector
    #52619
    Jogos, aljas és szemét, viszont f2p előtt még belépni sem lehetett a játékba, nemhogy végigtolni a sztorit :)
    A játékos szempontjából rettentő idegesítő lehet ez a sok megkötés, üzletileg viszont nagyon megéri, mert rengetegen költenek Cartel Coin-ra.
  • oz
    #52618
    Szerintem a legtöbb f2p korlátozás aljas és szemét, pont ez a lényege, ha komolyan akarsz játszani, fizess.
    Ugyanakkor magát a sztorit kényelmesen végig lehet játszani, és gyakoralilag mindent ki lehet lokkolni. Ha igazából játszani akarsz end kontentet, akkor úgyis kell egy guild, ott meg a pénz korlátok nem jelentenek gondot.
  • oz
    #52617
    Kingpin küldetések szólózásánál, vagy egyéb nehezebb küldetéseknél nem szabad elfelejtkezni a Heroic Momentről. Én kezdetben sosem használtam, nem igazán volt rá szükség (healer karakter tank comppal), kinn sem volt a skillbáron. El is felejtkeztem róla. Aztán DPS JK-val a kingpin küldetésből könnyű harcot csinált, nélküle iszonyat szenvedős.
  • Plata
    #52616
    Hát az biztos.Aljas és szemét húzása volt,így szinte semmit nem tudsz megvenni GTN-ről ami tényleg értékes vagy értelmes.
  • gunji
    #52615
    Jó, oké, nyilván nem úgy értettem, hogy nem érdemes gyűjteni, vagy nem lehet a pénzt semmire elkölteni. :) Persze, hogy lehet, s nyilván mindenki szeretne nagyon-nagyon sok dolgot beszerezni a GTN-ről, magam is. Csak úgy értettem, hogy elvileg végigjátszható a történet anélkül, hogy milliókat grindelünk össze. De nyilván a játékélményhez az is hozzá tartozik.
    Ettől függetlenül továbbra is tartom, hogy ez a fajta korlátozás a legszemetebb, amit ki tudtak találni.
  • Plata
    #52614
    A modolható gear 1-es szintől elérhető,csak modot nem kapsz bele,azt ha jól emlékszem 9-es szintől lehet kapni,de javítsatok ki ha tévedek.
    Pénz sok mindenre jó még attól,el lehet költeni végtelen sok pénzt így is hogy max 350k lehet.Ha pénzt akarsz könnyen szerezni menj űr pvp-re.Űr pvp-n 10-15 ezer tuti megvan.

    Ezt most csináltam,egy átlagos csatában.Egy jobb menetben több lóvé jön.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2014.09.14. 17:40:53
  • Plata
    #52613
    Már megint ugyanezt mondta.Úgy látszik elfogyott a szövege.
  • Plata
    #52612
    Miraluka karival még viccesebbek a fejesek,van amelyiktől a kötése helyett valami fém vacak lesz a szemein.Ezért mindegyik miraluka karimnál ki van kapcsolva a sapi.
  • gunji
    #52611
    Két napja nem tudom meghosszabbítani 'An error has occurred while trying to process your request. Please, try again later. {0} hiba miatt.
    De addig is prefként fel tudom húzni a karaktereket. Nem izgat, hogy ha kihagyok napokat közben, nem ketyeg az óra. Igaz, kreditért nem tudok vásárolgatni, de biztosan találok megfelelő itemet classic commendationért lvl50-en. December közepén meg egy reflinkkel a pénzhez is hozzá tudok majd férni (és a céget ki is tudom osztani :D ;)
    Érdekes egyébként, hogy subként a JK karakter kivételével örültem annak, hogy el lehet rejteni a sisakokat/fejfedőket, némelyik kifejezetten idiótán néz ki. Az (emberi) jedivel sokat szívtam, mert mindig felhúzott kapucnival járt, s szerettem volna, ha nincs felhúzva, de ezt nem lehet beállítani. Most prefként végre ez is működik :D

    #52609
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mi ez, valami szóvicc: metal-freeze bed? :D Nagyon tetszenek az ilyen beszólások a játékban, pláne akkor, ha azt hangban magyarul adja elő valamelyik npc :D

    Utoljára szerkesztette: gunji, 2014.09.14. 11:26:18
  • stern
    #52610
    Tomb szerveren keresek magyar guildet, akinek szüksége van tankra vagy dps-re (guardian vagy juggernaut) hard és nim operationokhoz.
  • Plata
    #52609
    Ma ezt mondta.
  • Gepo
    #52608
    Fizess elő és akkor ez a sok "idegesítő" dolog eltűnik.
  • gunji
    #52607
    A sok 'előfizetve minden jobb' reklámot nem lehet eltüntetni valahogy? Játék közben nagyon idegesítő. Ahogyan az is, amikor 255k-nál kiírja, hogy 'most már tényleg nagyon közel kerültél a 350k-s limithez'.
  • Plata
    #52606
    Mert az infó papírból max 1 lehet nálad,olvasd el és úgy gyűjtsd a következőt.
  • gunji
    #52605
    Köszi.

    OMG. OMG. [hova lett a broáf smiley?]

    Akkor már sejtem, miért nem kell sokaknak a loot. Semmi értelme nincsen a kreditnek. Aki nem előfizus, az jórészt nem profitál semmit belőle, legfeljebb 15-20 szint alatt, mielőtt a barna modolható gear elérhetővé válik. Utána legfeljebb stimre lehet költeni, másra használhatatlan (az általános költségeket leszámítva: utazás, mod-csere).
    Pont néztem kora este a Progenitoron is, csak 150k-s escrow volt pár darab, egyenként 160k-ért :D
    Nem is értem, ki találhatta ki ezt a rendszert, s a többiek miért nem ütötték agyon azonnal?
  • gunji
    #52604
    Nekem akkor szokott ilyen hibaüzenetet adni, ha benn hagyom az inventoryban az itemet és úgy próbálok bevenni lootból egy másikat. Nagyon sokszor el szoktam felejteni, hogy inventoryban ez nem tartható, 'el kell fogyasztani' :)
  • mulli1986
    #52603
    hm. Érdekes. Ugye most gyűjteném be a 4 infót, ami kell az informátor megtalálásához. És már a 2.-nál ezt csinálta. Szal csak 1 volt nálam a 4ből...
  • archetiz
    #52602
    Ott valami más gond lesz, ezt akkor szokta kiírni, ha olyan mission itemet próbálsz felszedni, ami már megvan.
  • mulli1986
    #52601
    Mi az isten az a uniq item limit reached? Még ahhoz is előfizu kell, hogy tetves bounty contractot összeszedhessem? Most csináltam volna a 4.-et és már betelt. Mekkora egy f*** ez...
  • Plata
    #52600
    Nem,escrow-ról csak akkor tudsz venni pénzt ha veszel escrow vackot,vagy cc-ért vagy pénzért,de az rábaszás.GTN-en nagyon drága az escrow,mostanában nem néztem mennyi,de legutóbb majdnem dupla annyi volt mint amennyit kapsz érte.
  • gunji
    #52599
    Szeretnék kérdezni a credit cap/escrow-s dologgal kapcsolatban, mert valamit nem értek. Tehát van mondjuk 350k a normál pénztárcában és tökmindegy mennyi escrown. Ha veszek valamit, pl egy 70k-s itemet, akkor lesz 280k-m (+ escrow). A kérdésem az lenne, hogy a 'normál pénztárca' rész nem töltődik újra az escrow-ról ilyenkor? Vagy ez így két teljesen különálló dolog, ami között nincs ilyen kapcsolat?
  • gunji
    #52598
    Tényleg nem kéne nagyon változtatni a játékon, nekem is voltak olyan küldetéseim, ahol npc-k viselkedtek petként. De a lényeg ott van, amit Gudott említett: a készítők multiplayeres küldetéseknek szánták. Csak szvsz ez egy nagy butaság: játékélményt rombol így. Ő dolguk. :(
    Ahogy az is, hogy - úgy tűnik - utálják a pénzt. Ez legyen az ő bajuk. A preferred első pillantásra nem tűnik rossznak, a pénz helyett persze valami mást ki kell még találni. A különbségeket meg meg lehet szokni, vagy végső esetben veszek majd rá CC-ért unlockot.
  • Gudott
    #52597
    Elvileg van un. előtöltés, pár gigát felrak és a kezdőbolygókon már játszhatsz is, és a háttérben tölti a többit (de javítsatok ki ha tévedek)
    Amit Fred mond azt csak megerősíteni tudom a companion rendszer nagyon nagy áldás sokat dob mind a történeten mind a játékmechanikán.
    A történet is jó, de attól függ mit szeretsz, pl a smuggler és a jedi knight történet eléggé eltérő egymástól (gondolom nem meglepő) minden classnak van nő és férfi voiceoverje is, szóval ha az egyik nem jön be, nyugodtan válthatsz másikra (nekem így van most női hunterem és inkvizítorom, a többiben a férfi hang a jobb, kivéve trooper, de ez csak saját vélemény :)
    Ami egyezik az a frakciók bolygóinak a története így pl negyedszer végigmenni pl Nar Shaddán az osztott küldetésen lehet már unalmas.
    - a fő storyk mellet van lehetőség több mindent csinálni pl Pve vagy Pvp űrharc, Warzone-ok, stb stb, vannak evenetk, most pl a Bounty Contract week (min 15-ös szint kell hozzá) javaslom olvasd el a Gyakran Ismételd Kérdések -et, bannerban van a link hozzá)

    más:
    level55 Kingpin Bounty, hát jó gearban esetleg szolózható, de jobb ha min ketten csináljátok + companionok

    gunji: amit mondasz a több companionnal, ilyen volt a Bounty Hunter sztorijában valahol, egyszerre volt ott talán 4 v 5 társ is. talán chapter 3 kezdő küldetésén, szóval van ilyen, de a flashpointok sajnos csoportos tartalomnak vannak szánva. Írd be a chatbe hogy elsőnek csinálod nem akarod elnyomni a párbeszédeket, biztosan fog jelentkezni valaki. De normál módban jó felszereléssel, companionnal is meg lehet szinte mindet csinálni.
  • PiszkosFred
    #52596
    Ezt az otletet mar nagyon regota szajkozom en is szinte minden fronton, ahol lehet. Bar annyi kulonbseggel, hogy nem FP-re gondoltam en elsosorban, hanem azokra a heroic kuldetesekre (foleg a 4-esekre), amelyekre nehez partyt talalni guild es/vagy ismeretseg nelkul, mert ritkan csinaljak az emberek, es akkor is csak a gond van a pug partyval :)

    Ugyanezt felvetettem mar az ESO-val kapcsolatban is, igaz ott nincs ilyen gond, viszont a veteran teruleteken kezdetben szopott sok jatekos. Ott is van egy rakas tarsunk, akiket lehet hasznalni AI vezerles mellett. Meg akkor is segitseg lenne, ha nem tul sok "esz" szoorulnak belejuk, csak egy sima "petkent" mennenek es utnenek/gyogyitananak. SWTOR-ban meg ugyebar eleve van companion rendszer, meg konnyebb lenne, csak epp nem 1, hanem 3 aktiv tarsat lehetne idezni. Mint laikus, nem hiszem, hogy egetrengeto valtoztatasokra lenne szukseg, de az is lehet, hogy tevedek.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2014.09.12. 21:41:32
  • gunji
    #52595
    A flashpointok történetét nem ismerem, nem próbáltam még egyiket sem. Két dologra gondoltam. Az egyik az, hogy ezzel a Huttos bővítéssel nem rendelkezőket megint kihagyják. A másik az - amit már írtam korábban -, hogy a flashpointokat miért csak élő játékosokból álló csapatban lehet végrehajtani, ott van öt (vagy hat) companion, azokat miért nem lehet bevenni, akár loot, pénz meg xp nélkül? Így azok sem maradnának ki, akiket érdekel maga a történet is, nem csak a hosszútávfutást gyakoroltatják a karakterükkel.
    Sokszor tényleg azon gondolkozom, hogy miért csak az ennyire balfék cégeknek adatik meg a lehetőség, hogy egy ilyen játékot csináljanak. :/