60032
  • PiszkosFred
    #52834
    Najo, de magadbol indulsz ki. "Mivel neked mar van, igy masnak mar nem lehet ra szuksege" :D Azert ennyire nem fekete vagy feher a szituacio.

    Most direkt megneztem az act3-as elso class kuldetest az agenttel - neki kapora jon, ha mar epp ezt huzom - 141 000 XP-t ad csak az odautazas :) A teljes szinthez 40 korul kell 300-350 k XP, vagy nagyjabol ennyi. Nem vedeni akarom a rendszert, de ha ugy szamolom, hogy kabe egy bolygon 4-5 fazisbol all egy class kveszt, akkor az igy kapott extra xpvel annyira nem fog tulnoni a bolygon, maximum a jatek legelejen. Persze, iszonyat mennyisegu xpt jelent - foleg a CC-s XP boost 1 oras faszsaggal kombinalva -, viszont aki csak a sztorit csinalja, heroic nelkul, az jar ezzel a legjobban. Aki heroicokat is letudja, es minden kuldetest megcsinal egy boylgon, akkor az lehet, hogy a vegen tenyleg nagyon elore fog szaladni. A kovetkezo hetekben kiderul, ugyis akartam egy Powertechet a Vanguard melle, azzal kiderul majd mennyi az annyi.
  • Gudott
    #52833
    Nekem ez egy kicsit ellentmondásos indok, van pl 5db 55-ösöm karakterem, de az exp miatt még egyet gyorsan fel akarok húzni 55-re? (jó ez még mindig kevésbé lehúzós mint direktben pénzt kérni az instant 55-as karakterért)
    Revannal már régen vékony jégen vannak :ment a háborgás a Flashpointok miatt, meghalt-nem halt meg- hogy élte túl, stb két vele kapcsolatos quest lánc is csak birodalmi játékosoknak volt elérhető ( Kaas city- Revan cult, Nar Shadda- Infinite engine) és szerintem most sem egyértelmű a helyzet, több érdekes teória kering már, de én tutira veszem, hogy nem fog meghalni Revan, nem játsszák el megint azt amit a False Emperor-ral történt.
  • PiszkosFred
    #52832
    Eloszor is, nem kotelezo a boost :) Masodszor, nem is tart orokke, hiszen csak par hetig ervenyes. Harmadszor, aki a "kieg" es a vele erkezo 3.0-as uj talent rendszer maitt fel akar huzni egy uj altot, de nincs ideje napi sok orat jatszani, az miert ne hasznaljon boostot?

    Ezt az eltolas/halasztas vagymi dolgot nem igazan ertem, bar sosem kovettem a pontos idopontokat a megjelenesekkel kapcsolatban, mert ember tervez, isten vegez :) Viszont a Revan sztorival nagyon vekony jegre lepnek, ha elcseszik a KotOR orokeseget, akkor ott iszonyat nagy hiszti lesz, ide a rozsdas bokot...
  • Plata
    #52831
    Én pont a történet miatt játszom a játékkal,bár túl sokat nem értek angolul,de akkor is élvezem storyt.
  • gunji
    #52830
    Ahhoz nem is biztos, h kell ekkora boost. Egy sub a rested state-tel és egy sima xp-boosttal elvileg képes lehet arra, hogy csak a class storyn haladva ne nagyon maradjon le a szintekkel. Elvileg.
    Jó pár hónapja két karakterrel is próbáltam így végig vinni a 2. fejezetet, mert kellettek a buffok, s a végére az egyikkel 38-as szinten csináltam a záró küldetést, a másikkal talán 41-42-őn. Aztán lehet, hogy épp dupla xp-s hétvége is volt, erre már nem emlékszek.
  • Gudott
    #52829
    De mi a fenének kell ekkor boolster, ha legacy xp-ről lenne szó akkor azt mondom még okés is, mert legacy 40 felett kis karival ha éppen altozik az ember akkor chapter 3-ig alig gyúlik legacy xp, na mindegy.
    Viszont ez az eltolom pár héttel a bejelentést,d ek özben mégsem vagy egy "mediahack" volt vagy a dataminer nagyon betette nekik a kaput (elkezdték irtani az ilyen témájú fórumokat)

    És itt ragadnám meg az alkalmat egy rövid közvélemény-kutatásra.
    Lenne-e igény egy átfogó Revan posztra?
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2014.10.06. 22:14:37
  • PiszkosFred
    #52828
    65-70k xp egy lvl12-es sztori kvesztert :) Lenyegeben eleg a bolygokon csak a class sztorit csinalni a bolygo kuldijevel egyutt, es kesz is, sima ugy. Mondjuk az magara vessen, aki ezzel igy kihagyja a tobbi sztorit. Boostnak viszont tenyleg boost.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2014.10.06. 22:01:09
  • Plata
    #52827
    Valahogy majd csak megoldom.
    Az agentem hajójára láthatatlanul mentem fel,erre az összes companionom a hajón láthatatlan lett.
  • Gudott
    #52826
    Expansion: Hivatalos bejelntés - Shadow of Revan rövid összefoglaló az swtor.hu-n

    Amint lesz egy kis plusz időm részletesebben is átrágom magam az új infókon, Disciplines rendszer, stb
    A lényeg 2 új bolygó jön a részleteket olvassátok el az oldalon
  • gunji
    #52825
    Mehehe. 12-szeres xp-boost, de csak a class storyra, csak lvl 55 alatt és csak december elsejéig Egy óra játék után az ember átlépi a 7 szintnyi különbséget, így a boostert a hajára is kenheti .
    Én valami hasonlót vártam volna, mint a Huttnál volt, pl. az előfizetők fél/háromnegyed áron vehetik meg. Az meg, hogy ezt se lehet CC-ért megvenni (akár drágábban is, mint rl pénzért) jól mutatja, hogy mekkora balf*szok ülnek EA/BW-éknél. A CC forrását akár meg is lehet kötni, hogy ne az előfizetésért járó CC-t költse el az ember erre.
    Egyelőre kihagyom, addig biztosan, amíg a 'bünti' le nem telik.
  • PiszkosFred
    #52824
    Koszi az infot. Holnap lesz mit olvasni melo kozben.

    #52823
    Ideje keresni valami ismerost a kozelben, aki segit neked, mert 20 dodoert most megkapod hozza a Hutt kieget is, nem csak az ujat.
  • Plata
    #52823
    Rohadjanak meg,tuti nem adják ki csak digitálisan,akkor meg erről is lemaradok,pedig ha kiadnák megvenném.
  • archetiz
    #52822
    Ja, én abban a hitben voltam, hogy nemsokára kezded/már elkezdted. :)
    Bár most, hogy megtudtuk, hogy a 3.0-ban lecserélik a skill tree-t, azt hiszem a vitánk értelmét veszti.
  • archetiz
    #52821
    Itt vannak a várva várt hivatalos infók a kieg.-ről, bár szvsz a pre-orderes ajándékok nem túl meggyőzőek:
    http://www.swtor.com/shadow-of-revan
  • Plata
    #52820
    Hát velem nehezen kommunikálhatnak így,sosem állok le senkivel sem veszekedni.
    Jut eszembe,mikor csináltam smugglerem,random név generátort használtam,mint mindig.Elég érdekes neveket adott ki néha,olyanokat amiknek magyarul is van értelme,de nem nagyon használnám.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2014.10.06. 16:39:33
  • PiszkosFred
    #52819
    Minek? Nem hasznal ellenuk semmi sem. A "Barrens chat" olyan mint a Rock, orok es elpusztithatatlan :) Le se kell szarni oket, amig nem veled kommunikalnak igy. No meg az ignore egy nagyon hasznos funkcio.
  • Plata
    #52818
    Tudom,de a dirty fighting talentfán mintha kevesebb verekedős és több lövöldözős skill lenne.
    Más,Ord Mantrel-en nagyban megy a száj karate,de elég durván nyomják general cseten,már azzal is fenyegetőznek hogy megölik egymás anyját testvérét meg az iskola társait.Az ilyesmire nem figyelnek oda?Nagyon durván beszélnek.
  • oz
    #52817
    A scoundrel közelharcos DPS, így nem meglepő, hogy sok a közelharci skillje :)
  • Plata
    #52816
    DPS scoundrelnél melyik ágat érdemes szerintetek választani?Dirty fighting vagy scrapper?Ránézésre nekem dirty tűnik jobbnak,mert a másikban túl sok a közelharci skill,de még nem próbáltam,szóval ti mit tanácsolnátok?
  • gunji
    #52815
    Dehogy rágódok, csak kérdezted, hogy mivel tenném vonzóbbá a játékot. :)
    Az egy dolog, hogy az engine-t utólag már nem fogják lecserélni, a többit viszont elég sokan és elég sokszor felhozzák, mint hiányosságot. Engem nem zavar, hogy nincs endgame content, de sok ezer más játékost nagyon is.

    Hogy a hét napos trial rá tudná-e venni az embereket az előfizetésre? Ez szerintem emberfüggő. Akik elvből nem tudnak vagy nem akarnak fizetni, azokat nem valószínű. De a bizonytalanokat akár igen: gyorsabban fejlődsz, jobb a loot, nem tökölsz az escrow-kkal, összességében nagyobb játékélményt kapsz. Sokakat elriaszt, hogy egy hónapnál rövidebb időszakra nem lehet előfizetni, pl egy CC-ért vehető hétvégi 72 órás sub lehetőség szvsz az EA-nak is megérné.
  • Plata
    #52814
    Gunslingernek is mást mond mint scoundrelnek,vagy talán mindenkinek mást mond.
  • Plata
    #52813
    Már 3 karinál vettem ki,hihetetlenül aranyos kis társ.És úgy látom a szövege is más,attól függően hogy mivel veszed ki,sith sorcinak is mást mondott ,fejvadásznak és smuglernek is.Nem bántam meg az a 2800 cc-t amibe került,igazán jól megcsinálták.
  • PiszkosFred
    #52812
    Most meg ugyanaz :) De kesobb, az egyik gear lesz a healer, masik a tank gear, es igy nem kell oda-vissza ki-be pakolnod a modokat, eleg csak frissitened azokat a megfelelo szettben.
  • Plata
    #52811
    Megvan Treek,de miért kaptam hozzá 2 ruha szettet?
    Már úgy értve kettőt,hogy kaptam egyet Treek-el meg egyet a táskámba,de ugyanazt ami rajta van.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2014.10.06. 11:01:11
  • PiszkosFred
    #52810
    Hogy mi hianyzik a jatekbol, azt most hagyjuk, felesleges es ertelmetlen 3 evvel a premier utan ezen ragodni. Ez mar ilyen lett, ilyen is marad :)

    Ami a pref-sub-f2p opciokat illeti, a 7 napos sub trial jol hangzik, de vajon ra tudja venni az embert arra, hogy maradjon is sub? Mert kvazi mindent elerhet ugyanugy, mint prefkent a het nap alatt, csak unlock es limit nelkul. Ujat nem fog latni, csak korlatok omlanak le. Ennyi eleg lenne ahhoz, hogy maradjon is elofizeto az illeto?
  • Gudott
    #52809
    Ó, az még sokára lesz míg én egy marauder-t (vagy sentinelt )indítok consularom most kezdett belsavison, az inquisitor pedig tarison kezdet el tombolni, nem akarok még egy harmadik karaktert elkezdeni, előbb ezeket szeretném végigvinni.
  • archetiz
    #52808
    "a slash a + crittel többet profitál"
    Ezt azért így nem jelenteném ki, a RNG-től függ, viszont a végeredményben tényleg nem lehet olyan nagy eltérés a két megközelítés között.

    Egyébként meg ott a pont, itt vitázgathatunk róla elméletben, de huzamosabb ideig ki is kéne próbálni és még akkor is egyén-függő, hogy kinek melyik jön be jobban. Mindenesetre hajrá, akármelyiket is választod!
  • Gudott
    #52807
    Igen, ezeket én is olvastam, de ha már inkább a Burning focus-ra teszem a két pontot a Jedi enforcer helyett akkor abból a slash a + crittel többet profitál ( bár már csak 7.5% amiket olvastam ottr még 15% bonus volt a swift slash-re)

    Végül is a gyakorlatban fog eldőlni a dolog
  • archetiz
    #52806
    A probléma az, hogy a Slash ~2k-t sebez, míg a Merciless Slash ~5k-t. Kicsit utánanézve, a Slash-es elmélet azt mondja, hogy a MS-t ki lehet váltani, 2 db Slash-el. Utóbbival az a gond, hogy a két Slash között van egy GCD is, azaz az összehasonlítás inkább Slash vs. MS + még egy képesség, ami legtöbbször sima Strike szokott lenni, így a 2 Slash-el, ahogy te is említetted több centering-ed lesz, a 2. esetben pedig valamivel nagyobb dps-ed és plusz 2 focusod. Az meg, hogy neked melyik a fontosabb már egyéni ízlés kérdése, de én inkább az utóbbira szavaznék, egyrészt mert a centering szerintem amúgyis elég gyorsan épül, másrészt mert úgy rémlik, hogy a Watchman-nél előfordult, hogy néha-néha kevés volt a focus és egy kis plusz sebzés is jól jön.
    A Rebuke az tény, hogy segít a túlélésben, viszont mivel csak 1,5 másodpercenként veri vissza a sebzést, így az a +4 másodperc alatt legszerencsésebb esetben is max. 2 bejövő sebzés 20%-át nyeli el. Itt megint egyéni döntés, hogy megéri-e ez neked, de mint írtam én az alatta lévő sorból 3 pontot áttennék az offhand dmg boostolására, mert az elég sokat tud számítani, emiatt ez a +4 mp. Rebuke sajnos már nem elérhető.
    Persze lehet valaki tud jobb megoldást is, mint amit én írtam. :)
  • Kryon
    #52805
    Ne aggódj ezen. Őket ismerve a szokásos elven oldják meg, ha ekkor és ekkor előfizető leszel, akkor kapsz valamit, pl. a kieget "ingyen". Ezzel nem jár rosszabbul a f2p/pref sem, mert nem múltbeli előfizetéshez szokták kötni, tehát a lehetőség mindenkinek adott.
  • gunji
    #52804
    Ott arra gondoltam, hogy a f2p/pref játékosoknak (kik nem voltak még soha sub) is kellene egy rövid trial lehetőséget adni, hogy kipróbálják a játékot úgy, mintha előfizusok lennének. Így lenne egy összehasonlítási alapjuk arról, hogy mit vesztenek előfizu nélkül. Ez lehet akár egy referral code által biztosított hét napos lehetőség, ha tényleg olyanok is használhatnák, akik még nem voltak előfizusok (ez nekem nem egyértelmű a leírásból), vagy akár egy a két évvel ezelőtti trialhoz hasonló dolog, vagy acconként az első megkezdett bolygó mehetne ingyen.
    Ettől függetlenül szerintem ebből a játékból sok minden hiányzik, néhány a teljesség igénye nélkül:
    - egy normális engine egy elvárható normális futásteljesítményhez (ne mondja senki, hogy az akadás és ugrálás a lassú gépem/videokártyám, esetleg a hdd fragmentálódása miatt van, hiszen nem mindig csinálja),
    - rendszeres endgame frissítés, figyelembe véve a játékostársadalom igényeit (lásd pl új játszható fajok),
    - normális, mindenki számára elérhető support, a szükséges sebességű bugfix-szel együtt,
    - játékosbarátibb előfizetési rendszer (pl. cartel marketban CC-ért vásárolható egy/két/pár napos sub lehetőség).

    Még annyit, hogy szerintem nem igaz, hogy az az f2p/pref, aki eddig nem fizetett elő, az nem is akar, lásd a fórumban a rengeteg panaszt a bugos előfizetői rendszerről, ami így is eljut hozzájuk, pedig csak az előfizusok tudnak hozzászólni. Így a fórumban megjelenő mennyiség a jéghegy csúcsa lehet.
  • Gudott
    #52803
    Ja hogy ja, értem.
    Akkor viszont talán érdemes lenne egy dps társsal menni és gyorsan leölni a mobokat. Nekem Scoundler healerem volt és szerettem, egyrészt a stealth miatt ki tudtam hagyni a felesleges trash mobokat másrészt a 2 hosszú cc-je miatt, igaz akkor még nem volt sem az emegency medpack sem az XS flyby szénné nerfelve.
  • Plata
    #52802
    De van scoundrelem is,az 33-as,a gunslinger 50.
  • Gudott
    #52801
    a Black hole lvl 50-en is max 20 perc (persze a heroic4 nélkül, de az area4-et beszámítva)
    Mivel kapni fogsz classic commokat szép lassan ki tudod venni majd alvl50-es set bonusos felszerelést a fleeten a vendortól.
    Amúgy neked nem scoundler healered van?
    Vagy mehetsz csapatban, úgy tényleg elég hamar megvan.
    Ha pénz kell akkor GTN-en kereskedni ( pl companion giftek néha jól mennek) és/vagy slicing és vadászni a pályán elszort széfekre/terminálokra lvl 50-en már 1,5-4k credit is kijöhet egy egy ilyenből.

    archetiz:
    még nincs sentinelem, egy guardian tank-om van/volt, sentinel/marauderem nem volt viszont sokan feleslegesnek érzik a Merciless Slash-t
    mivel csak a 75% Cautreize reset az értelme, de azt adja a slash is igaz 45% viszont 2x annyi centeinget generál. a Jedi enfocer -> burning focus csere jogosnak tűnik ( a rebuke kiterjesztett időtartalma fogott meg igazán, ha véletlenül leketyeg az kicsit gond, mivel fontos a sentinel túléséhez, vagy rosszul tudom?.
  • Plata
    #52800
    Ma elmentem 50-es gunslingerrel Black hole-ra,de napi küldivel nem sok pénzt lehet szerezni,7k körüli creditet kapok egy küldivel,vagy hogyan kell ott pénzt keresni?Még sosem csináltam ilyesmit,szóval ha valaki felvilágosítana meg köszönném.Azt hiszem megvárom míg a fejvadászom 50 lesz,mert gunslingerrel nagyon nehéz,talán ha holnap megveszem treek-et jobb lesz.
  • archetiz
    #52799
    Úgy tudom Watchman-nél a sebzésed nagy részét a Merciless Slash adja a burn effektek mellett és lehet csak én néztem el valamit, de nem igazán értem, hogy azt miért hagytad ki.
    Néhány apróbb módosítás:
    A Jedi Enforcer-re szerintem felesleges pontot rakni, mert a Rebuke nem képvisel annyira nagy dmg-t, az inkább menjen a Burning Focusra és a Swift Slash 1 pontját tenném a Merciless Slash-re, mert alig szükséges ennél a buildnél használni a Slash-t (gyakorlatilag csak akkor jön jól, ha minden egyéb cd-n van).
    A Recompense-nek sincs igazán értelme, a Riposte-ot inkább a Guardian tank használja, helyette inkább legyen egy Weakening Wounds.
    Viszonylag jelentős sebzés növekedést érhetsz el a Dual Wield Mastery-vel, a Swelling Winds 2 pontját, és még 1-et az Insight-ról inkább átpakolnék arra.
    Összességében valami ilyesmi: http://www.torhead.com/skill-calc#501bIbRrRrfsMzZhGZM.3
    Esetleg még a Force Fade 2 pontjával játszadozhatsz, hogy hova rakod, az már nem jelent sokat (mindenképp az 1. ágra kell, hogy a végén kijöjjön a Merciless Slash).
    Hangsúlyoznám, hogy ez csak az én véleményem és egy ideje nem játszom aktívan Sentinel-lel, ha meg igen, akkor is már több, mint fél éve Combat-et használok, úgyhogy az esetleges hibákért elnézést kérek!
  • PiszkosFred
    #52798
    "Persze megint a suboknak, s nyilván csak a régi suboknak, ahelyett, hogy az f2p/pref játékosokat próbálnák átcsábítani a sub oldalra."

    Te hogyan csinalnad, hogyan venned ra a f2p/pref jatekosokat, hogy havonta fizessenek 3500 penzt, ha a mostani megannyi korlatozas ellenere sem fizetnek, hanem grindelnek es unlockolnak a havidij tobbszoroseert? Ne felejtsd el, hogy ha valami akcioval atcsabitod a prefet a sub "oldalra", ahogy javaslod, akkor onnantol az atcsabult jatekos b*szhatja, hiszen vege a kedvezmenyeknek, mert onnantol o mar sub, es ugyebar szerinted nem a suboknak kell adni a kedvezmenyt, extrat hanem a prefeknek... :) Komolyan, mit adnal az egyszeri prefnek, hogy onnantol sokaig sub legyen? Mert gondolom ez a cel, ezert kell oket "atcsabitani".


  • Gudott
    #52797
    Nézd, szerintem most nagyon tartani akarják a karácsony körüli megjelenést, érthető okokból , mert a strongholdnál kvázi "mindegy" volt június vagy augusztus , de itt komoly bevételkiesés is lehet, ha elcsúsznak akár csak január elejéig. Nem gondolták ezt a marketingesek sem végig, 3 hónapig, elnyújtva, minimális infókat adva ahogy tervezték elég érdekesen lehet hype-ot fenntartani. Szerintem a megjelenési dátumot, ami év vége, tartani fogják, de pár balf*szkodás még tuti lesz, de akkora mint a KotOR 2 esetén tuti nem (tudom az nem bioware hanem obsidian fejlesztés volt és lucasarts sara volt különben is, csak példaként hoztam)

    szerk: kicsit szórakoztam a skill calculatorral, erről a kiosztásról mi a vélemény?
    link
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2014.10.04. 20:26:56
  • gunji
    #52796
    Oké, félreérhető volt, 'fejlesztést' kellett volna írnom 'programozás' helyett :) Mentségemre szóljon, hogy ha akármelyik fázissal lennének elmaradva, így is úgy is késés lenne a vége (bár nem ismerem a Hero fejlesztői környezetét).
    S azért tegyük hozzá, hogy a strongoldon is halasztottak legalább egyszer, így nem lennék meglepve, ha most is ez lenne a háttérben.
    A gonoszkodást félretéve: a halasztás szvsz nem volt jó ötlet, ha közben valami tényleg történt, akkor legalább egy-két screenshootot azért ki lehetett volna adni, s akkor az embernek nem lenne olyan érzése, hogy valami baj van a projekttel.
  • archetiz
    #52795
    "Az egész halasztás mögött szvsz a kieg leprogramozásának késlekedése állhat."
    Nem kötekedésként, de általában nem a programozás szokott sokáig tartani, hanem inkább a "művészi" munkálatok (környezet/textúrák, stb. elkészítése). Másrészt ELVILEG (bár őket ismerve ki tudja) a kieg. maga nem késik, csak az infókat hozzák nyilvánosságra később.