60032
  • Athletic  Bilbo
    #53053
    farmolgat a franc :)))))))
  • Gudott
    #53052
    Az csak a 3.0 életbelépésekor volt érvényben, hogy átváltáskor ne vesszen semmi se kárba. Ha úgy túllépted az 1000-et akkor el kell költeni, mert amíg nem csökken ezer alá a szám, nem kapsz újat ( nem tudom, hogy a rendszer figyelmeztet-e rá, több guildben t9bb társ is panaszkodott, hogy későn vette észre és kárba veszett pár comm)

    Normál esetben 1000 a limit, Bw gondolkodik, hogy megemelje-e 2000-re, de még semmi konkrétum nincs. Elvileg lehet transzferolni a commoak t karakterek között, black hole vagy oricon lockboxok segítségével ( beteszed a legacy bankba, másik karakter kiveszi és visszaváltja)

    Athletic Bilbo : az oké, de típusonként 50 lehet ( legacynként) valamit farmolni is kell...


    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2015.01.04. 19:23:09
  • gunji
    #53051
    S arról lehet tudni valamit, hogy a basic commendation 2000-es emelt korlátja meddig lesz érvényben? Próbáltam keresgélni, de sajna nem találtam rá infót :(
  • Athletic  Bilbo
    #53050
    én egyedül simán összegyűjtöttem mind a 4 fát kb 20 perc alatt.
  • Gudott
    #53049
    Szerintem abból nem eshet ha az npc dob meg téged.
  • gunji
    #53048
    Köszi :) Olvastam róla, de mondjuk nem is szoktam ilyesmikben szerencsés lenni. Valakitől kaptam pár holofát, ezúton is köszönöm neki , úgyhogy az elég.
    Ha a Life Day Leveler npc megdob engem, abból eshet valami (bármi, akár doboz is)?
  • Gudott
    #53047
    egyedül próbálkozva nem is fog esni, felül kell írni más játékosnak a te hógolyó-buffodat, minimum két embernek kell csinálni a "farmolást" ja és csak overheated droidtól jöhet a holofa, sima gift droidtól csak parcel, de mindél több sima droidot dobsz meg hógolyóval annál nagyobb az esély hogy oberheated gift droidként bukkan fel .

    Egyébként csapatban elég jól esik, nekem van lassan 300 parcelem és 160 holofám
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2015.01.03. 16:29:39
  • gunji
    #53046
    A droidoknál csak az a négyféle holofa esik? Mert akkor nem strapálom magam :(
    Kétszer bepróbálkoztam Coruscanton, de még doboz se nagyon esett náluk, nemhogy ilyen plusz holofa. Dehát valahogy csak kijön az a 30%

    A Life Day Bundléban levő cuccok közül pár érdekelne, dehát GTN-en nem lehet kapni semmit, Csak egy bundle pack volt 5 millióért, meg egy wampa pet kettőért Vicces
  • Gudott
    #53045
    Újévi kitekintő , KotOR androidra
  • gunji
    #53044
    Csatlakoznék én is a jókívánságokhoz: boldog, Star Wars MMO-ban tartalmasan eltöltött időben gazdag új évet kívánok!
    Köszönöm a tanácsokat, s a segítséget.

    Igen, ez a karakter egy jedi sentinel (jedi knight -> sentinel -> watchman) volt v3 előtt, most is az lett. Azért írtam csak watchmant, mert azt gondoltam, hogy ez eléggé meghatároz mindent a karakterrel kapcsolatban :).
    Az elmúlt nyolc-tíz hónapban nem nagyon játszottam, előtte komolyabban, bár nem voltam akkor se egy hard core játékos (ezzel a jedimmel is csak 47 napnál járok). A leírásokhoz a tippeket köszönöm, tudok ezek létezéséről, aktívabb koromban mindkettőt nézegettem. Emlékeim szerint akkoriban a class guide-okat még nem tette ki Dulfy az oldalára, de elnézést, ha tévednék. Így inkább a csak a fórumokat olvasgattam, meg igen, a noxxicc-ról próbáltam ellesni dolgokat (tudom, hogy sok a hiba ott, de legalább van). Az SWTOR fóruma nekem hol túl száraz, hol túl hosszú volt, sokszor azt se lehetett tudni, hogy melyik verzióra vonatkozik az adott információ. S sok dolgot ott sem találtam meg (pl. companion gearhez segítség).
    A hiányzó skillekhez: a v3 élesítése után nálam négy skill/ability került le a quick barról, az említett kettőn (riposte, crippling throw) kívül a dispatch és a cyclone slash is hiányzott. Hiába tanultam újra mindent, amit lehetett, ez a kettő nem szerepelt az abilities panelen, így nálam ezek is hiányoztak. Most már vannak, vissza is tettem őket, nem is értem a dolgot :( De a lényeg: így értettem a hiányzó 3-4 skillt. A ripostot valóban ritkán használtam, de a crippling throw-t és a dispatch-et gyakran (mindig :), így elég érzékenyen érintett a hiányuk. Szerencsére a dispatch előkerült :)
    Nincs még új kiegem, egy ideig biztos nem is lesz (nem azért, mert nem tetszene), így új skillek nekem nincsenek, azaz egyelőre nekem még negatív a mérleg a v3 indulása után. ;)

    De azért köszönöm még egyszer :)
  • Gepo
    #53043
    Klasszokhoz leírásokat találni fogsz a dulfy.net weboldalon, folyamatosan jönnek ki a leírások 3.0-ra frissítve (sentinel watchman dispciplinre még nem jött ki, de hamarosan lesz az is). Mondjuk aki tud angolul az szerintem leírások nélkül is tudni fog mindent a karijához csak végig kell olvasni az aktív, passzív, utility skilleket (aki nem tud angolol az a leírásokat sem fogja tudni elolvasni, mivel jó magyar leírásokról nem tudok).
    Szóval azzal kapcsolatban, hogy 2.X-hez nem volt normális/érthető leírás, fogalmazzunk úgy, hogy volt csak Te nem találtál :) (dulfy-n vannak/voltak 2.X-hez leírások minden klassz összes ágához).
    Pluszban lehet még találni segítséget az swtor.com hivatalos fórumán is, csak keresgélni kell egy kicsit.

    Boldog Új Évet Mindenkinek!
  • Gepo
    #53042
    Ha a karid watchman akkor az gondolom jedi sentinel akar lenni, amivel watchman ágon játszottál :). Nekem is senti a main karim annyi különbséggel, hogy én mindhárom ágon játszottam/játszom és mindhárom jobb lett. A watchmanhez bejött egy harmadik dot, ezzel megnehezítve a rotát (amivel szerintem nem annyira unalmas), mivel figyleni kell, hogy mindhárom dot a lehető legtöbbet fenn legyen a mobon/bosson. Plusz lvl 59-en kapsz egy passzív skillt, amivel a Merciless és Juyo form kétszer olyan gyorsan épül fel, ami tök jó.
    KETTŐ darab skill szünt meg a sentinél, az egyik az kb. csak pvp-re volt (Crippling Throw) a másik is csak amolyan filler volt ha sok a focusod (Riposte), de lvl 60on amúgy sem lehetett volna nagyon használni, mert a rotája miatt nincs felesleges focus (3 dot, mercilesh slash cd-re, master strike, stb). Mindezek alapján nem értem, mikor azt írod, hogy fontos 3-4 skillt elvettek...pedig csak kettőt vettek el és csak az egyik volt fontos, de az is csak pvpben (és csak combat ágon).
    A discipline rendszer szerintem jobb mint ami volt és aki a szabadság hiányára hivatkozik az nem játszott túl sokat. A fás rendszerben sem volt szabadság, meg volt adva mikre kell tenni pontot a különböző ágakon, hogy a maxot ki tudd hozni a karidból. Sőt az új rendszerben több a szabaság a felhasználható utility pontok miatt, mivel azokat sokszor kell cserélgetni, attól függően milyen bosst kell kínyirni.
    Szóval összefoglalva a kieg (nekem) megérte az árát, a két új bolygó és insták jók, ahogy a karik se lettek rosszabbak,sőt... (van minden advanced classom mielőtt valaki belekötne).
    Utoljára szerkesztette: Gepo, 2014.12.31. 12:51:45
  • Gudott
    #53041
    Boldog Új Évet!
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2014.12.31. 10:11:03
  • gunji
    #53040
    Köszi. Hát sajnálom, hogy csak ez van. De hát ez van :) illetve :(
    Tavalyról van még negyvenvalahány dobozom, azt beosztom majd.
    A jedim meg watchman, így eléggé megvan kötve a keze.

    A többi karaktert meg sem mertem még nézni :(
  • Negritis
    #53039
    én csak azt sajnálom hogy az infiltr assa elvesztette a single target előnyét a serenityvel szemben így már kicsit mintha lábon lőnéd magad csata előtt, ettől függetlenül mivel imádom maradok rajta :D raideken eddig nem volt panasz úgyhogy nem vészes
    csak a rotája brutál
  • Gudott
    #53038
    Pedig sokan dicsérik most hogy a slow releasing medpack már nem csak a healer ág sajátja lett, bár már Ruffian-nak hívják a dirty fighting ágat és a Black market equipment. így növel a SLM crit%-át is, ami nem rossz, pluszban elég könnyű DoT-okat pakolgatni a Blaster volley-val.
  • Negritis
    #53037
    dulfyn már vent van a guardian full guide és az 2 assa dps
    azok alapján lehet azért agyalgatni + sorci/sage dps guide-kt fent vannak
  • Plata
    #53036
    A Scoundrel is vacakabb lett szerintem,Dirty Fighting talentra volt neki rakva és nagyon jó móka volt,az egyik legélvezetesebb volt,most az elmegy és a vacak közt van a kari.
  • Gudott
    #53035
    Nar Shaddán a Promedaan környékén ( Nagy Hutt szobor) (ill kisebb mértékben Dromung Kaas-on/Kaas City rész/ és Coruscant /Senate Plaza/) vannak ezek a gift droidok, őket is lehet hógolyóval dobálni és van esély hogy un. Overheated gift droidként spawnonlnak újra, na ilyenkor nem támadni kell őket, hanem hógolyóval dobálni, lehetőleg minél többen és a dobozkén kivül van esély hogy decor-t is kapsz vagy akár egyszerre a kettőt, egy droid kb 4-7 percig "él" ezalatt akár 8-10 dekor és parcel is ishet vagy akár több a random függvényében, az a lényeg hogy társaságban érdemes csinálni, mert ilyenkor a debuff felülíródik és nagyobb eséllyel jársz sikerrel. 1 ill 100 doboz farmolása után jár egy egy legacy title is ( az elsőt nem tudom a 100 után azt hiszem The Special Snowflake a title) a decor 4 féle holotree amit te választhatsz darabonként 50-50 a max legacynként, vagyis összesen 200.
    Bár még van idő, mindenki vegye ki az ingyenes 3. évfordulós ajándékokat a fleet-en (tűzijáték, holotérkép egyéb decor)

    Ilum-on nincs Gree event jelenleg, 30.-ától lehet jön a Rakghoul event újra.
    Nem tudom konkrétan melyik jedi a 4 AC közül és milyen role, de az utility pontokkal tudsz variálni egy kicsit.

    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2014.12.27. 12:00:54
  • gunji
    #53034
    Üdv!

    Először is boldog karácsonyt mindenkinek!

    Jó ideje már abbahagytam a játékot, de úgy terveztem, hogy az ünnepek táján visszanézek az új kieg és a Life Day Event miatt. Ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni.
    Nézegettem a Life Day Eventet, s nem találtam mást, minthogy dobáljuk egymást és az npc-ket hógolyókkal és talán esik egy-egy doboz, amiből ha elég összegyűlik, akkor vehetünk pár szobadíszt. A dobálás önmagában jópofa, tavaly is volt, de akkor Ilumon volt más is, amivel el lehetett tölteni az időt. Most idén Ilum - ha jól nézem - nincs. Van még esetleg valami más is, amit nem találtam meg, vagy csak a dobálás, mert az egy kicsit soványka? :(
    Az új kieget egyelőre kihagynám, jelenleg nem feltétlenül költenék erre 5200 forintot, csak ha sikerül előfizetni megint és megbarátkozni ezzel az új disciplines rendszerrel. De ahhoz kéne valami guide. A jedimmel nézegettem, de egyelőre nagy csalódás. Normális/érthető leírások híján a v2 alatt is saját kútfő alapján harcoltam, de ebből most kiesik 3-4 megszüntetett skill, amik fontos építőkövei voltak a harcmodoromnak. Sajnos most ki kell találni valami újat, úgy érzek, mintha egy új játékot kezdtem volna, csak épp lvl55-ön. :( Lehet, h inkább megvárom a következő patchet a togrutákkal, s kezdek egy új karaktert.
    Azt viszont örömmel tapasztaltam, hogy sok helyen gyorsult a játék. Ezt mindenképpen pozitívumként értékelem.
  • Plata
    #53033
    Mi a szösz,Nar Shaddán olyan jó decor esik?
    Enyhén zavaró mikor 2-3 másodperc is eltelik mire a karim használja valamelyik képességét.Hozzávágom a csöppet sem jóindulatú ismeretlen egyénhez a gránátom,erre nem történik semmi.Az a jó hogy Treek a társam,így nagy gond nincs.
  • Negritis
    #53032
    tapasztalat szerint corelia-makeb ami leggázosabb
  • Gudott
    #53031
    Nar Shaddán mindenki hógolyózik és decor-t farmol, ne csodálkozz ha ott a legrosszabb a helyzet.
  • Gudott
    #53030
    November eleje óta kezdődött a lag gond, ahogy a 12x xp miatt kezdetek egyre többen visszajönni, a SoR csak dobott ezen még egy kicsit, bár annyira nem vészes, de még mindig zavaró, viszont hógolyózásban és napi küldetések teljesítésében nem zavar :D
  • Plata
    #53029
    Nektek vannak lagok játékban?
    Mentem tactikai FP-t nem volt semmi gond,a flottánál sem,de elmentem nar shaddára küldetéseket tolni,erre csúnya lagok.Közben szintet léptem,elmentem trainerhez és ingyen tanította meg az új dolgokat.
  • archetiz
    #53028
    Van ilyen e-mail cím, csak szeretik titokban tartani: [email protected]
    Csak akkor segítenek, ha előfizető vagy és néha elég sok időbe (rossz esetben akár 2-3 hétbe is) beletelik mire az emailre válaszolnak.
  • Gudott
    #53027
    Ha gmail akkor írd át googlemail.com-ra (tudom nevetségesnek tűnik, de sokaknak segített)
    Ha van rá lehetőséged, később állíts be egy security key-t (android/ios) azzal nem lesz gond és havi +100 cartel coin is üti a markod.
  • Zolkanoble
    #53026
    Sziasztok!

    Két napja nem tudok se a játékba, se az accountba belépni, mert one time passwordot akar. Eddig ezzel nem volt semmi baj, de most nem küldi az emilt. Többször több módon leellenőriztem az emil fiókomat és nem nálam van a hiba. Mi a rákot lehet csinálni? Sehol nincs semmilyen e-mail cím megadva csak néhány telefonszám, ahol pár ezer forintért munkaidőben talán beszélni is lehet valakivel, amit azért kicsit durvának tartok úgy, hogy rendszeresen fizetek a játékért...

    Help!

    Előre is köszönöm!

  • Negritis
    #53025
    dulfy decep assa

    én infiltr shadowval nem érzek ilyet, de Tank Shadow ismerőseim panaszkodnak
    guardiannel nem éreztem ilyet amúgy, de az tény hogy az 50-55s mobok nagyobbat csapnak
  • AlucardHuN
    #53024
    Helló! Valaki már találkozott azzal a jelenséggel hogy patch óta jobban sebződik. Én speciel deception assassin vagyok, de a Juggernautos haverom is így érzi.

    A másik: Akinek van tapasztalata assassin-al, mire érdemesebb gyúrni modificationben powerre vagy critre?
  • Gudott
    #53023
    Boldog Karácsonyt!
  • PiszkosFred
    #53022
    Egy ido mulva elkepzelheto, hogy megkapod ingyen, ha az adott idoszakban sub vagy (lasd a Hutt kieget). De, jelenleg meg kell venned, tul friss meg ahhoz az egesz.
  • Zolkanoble
    #53021
    Sziasztok!

    Ha sub vagyok, az kevés a lvl 60-hoz? Meg kell külön vennem a Revan kieget? Én azt hittem, hogy egy idő múlva mindenkinek elérhető lesz a lvl 60... pláne, ha rendszeresen fizetek a játékért.
  • Negritis
    #53020
    revan kieg asszem 4k azt meg kell venni a 60hoz
    előfizu sztem csak a "pénz" miatt számít preferred elviselhető
  • N1ggA
    #53019
    Hali!
    2 és fél éve (tehát kb. fél évvel a megjelenés után) óta nem játszottam, akkor azért hagytam abba, mert kb. mindenki lelépett és ez elvette a kedvem.
    Kb. mennyi idő lehet visszarázódni, mennyi minden változott (elolvashatnám 2 év cikkét, de hátha van valami rövidebb)
    Mennyire érdemes előfizetni f2p helyett?
    Kb. mennyit kéne rákölteni? (kiegészítők stb.)
    Játszanak sokan még, vagy már megint? Karaktereim a tomb of freedon nadd-on voltak asszem.
    Köszi a válaszokat
  • Negritis
    #53018
    tegyük hozzá hogy azzal hogy f2p lett nem nehéz kihúzni eddig
    DE én is imádom és sikeresebbnek tartom mint mások
  • Gudott
    #53017
    És szerinted hozzájuk eljut ez az információ? :D

    patch notes

    A Life Day 2015. január 6-án délután egykor fog véget érni, addi látogassuk meg The Master of Ceremonies vendort a lfeet-en és ha már arra jérunk ne hagyjuk ki Anniversary Personnel-t sem.
  • Ozzyehh
    #53016
    Mindenkinek üzenem aki annó azt mondta, hogy 1 évet se fog kihúzni a játék, hogy haha :D
    Utoljára szerkesztette: Ozzyehh, 2014.12.16. 15:05:28
  • Gudott
    #53015
    3rd Anniversary ajándékok, Life Day event és maintenance
  • Zolkanoble
    #53014
    Sziasztok!

    Makeben az 54-es karakterem az egyik küldetés után, ahol 15.000 kreditet és 71.000 xp-t kellett volna kapnom, ott 15.000 xp-t és 0 kreditet kaptam. Viszont, amikor elértem az 55-ös szintet, akkor egyszerre megkaptam az összes rested xp-t (kb. 300.000 xp-t). Ez szokásos, vagy csak jól jártam?