60032
  • mulli1986
    #53737
    Én máig nem tartom magam jó játékosnak. Pedig már ide is rég járok.. A healer fejvadászommal se hiszem hogy minden csínyát, bínyát tudok, pedig belevertem már "pár órát". Ha fejvadásszal végzek, nem tudom melyik kari legyen a következő, mert van választék bőven, azt nem tudom, hogy fogom kitapasztalni ott is a dolgokat. Mondjuk majd megkérdezem itt :)
  • Gudott
    #53736
    Mindenféle spoiler nélkül de a KotE története vagy nagyon jó lesz vagy nagyon gagyi. Ejj de messze van október
  • Gudott
    #53735
    a 12x xp jó dolog, csak nem teljesen új játékosoknak, akik kvázi szinte végig túlszintezettek lesznek + elég olcsó lett a gearcsere is.
    Nyilván nem az ő hibájuk, de a játék mondjuk AC választáskor pl a tegnap említett assasin esetében kíirhatná piros betűkkel, hogy bezony innentől duplapengés fénykard kell neked, stb, illetve amit még sokat látok, hogy aim-es cuccokat aggatnak magukra az emberek, mondván akkor nagyobb eséllyel találja el ellent.
    Egyszerűen a játékban nincs normális tutorial, talán a consular a kivétel, mert ott az ember rákényszerül arra, hogy megtanulja a LOS/interrupt használatát, mert különben bedarálja az ellen ( Vivicar/Stark/Son), én is itt kényszerültem rá, hogy ezeket normálisan használjam. Vagy a GSf, van egy alap tutorial és szevasz, aki nem játszott régebbi szimulátorokkal, az nagyon szenved az elején, talán meg is utálja ezen részét a játéknak.
  • oz
    #53734
    Mivel a 12x xp kikapcsolható, így mindenki úgy játszik, ahogy szeretne. Mindeig tervezem, hogy végig kellene játszani újra a class sztorikat, 3 év hosszú idő, egybe végignézni jó móka lenne. Egyébként emlékszem amikor az első karaktert szinteztem, nagyon figyeltem arra, hogy ne rest zónába logoljak ki, meg nem csináltam vele extra dolgokat (fp, wz, space mission) egy idő után, de így is túlszintezett voltam, ha megcsináltam minden küldetést.
    Lehet, hogy sok a béna játékos, de az elitista senkiháziból is sok van. Tudja az alapokat, és máris istencsászárnak hiszi magát, osztja az észt, meg núbozza a kezdőt. Én is voltam olyan partiban, ahol a tanknak nem volt fogalma semmiről, a cc és az aggró ismeretlen fogalom volt számára, és attól félt, ha mindenki őt üti, meg fog halni :). De szépen el lehet magyarázni az alapokat, csak ahhoz türelem kell meg némi stílus (és végső esetben mehet az ignore listára, ha nem ért a szóból :)).
  • Bandras DaSilva #53733
    12x -es xp az nem olyan baj.Én most jöttem vissza és csináltam egy vadi új karit. lehet haladni és annyira a bolygókon lévő sztorik nem pérdekelnek. Megcsináltam már őket jópárszor anno. Most élvezem azt, hogy szépen csinálgatom a class questeket és haladok. Ma lettem 51es és most jön Corellia. Szóval legalább felszinteződöm hamar.

    Az elején kikapcsoltam a 12x-es xpt mert úgy gondoltam, hogy úgyis régen csinálgattam ezeket a questeket, de már az első bolygó után kiderült, hogy túl jól emlékszem rájuk...

    Persze abban igazad van, hogy ígí több lesz az olyan játékos aki bénázik vagy halvány fogalma sincs arról, hogy mi a szerepe egy tanknak, dpsnek, stb. Belefutottam azért FP-kben én is olyan dpsbe, aki folyamatosan behúzott mindent és csak szaladt előre mint az elmebeteg vagy olyan tankba, aki úgy gondolta, hogy elég neki egy sima mobot tankolnia, majd a bosst meg a többit mi leütjük... De ez van. Néha vicces, néha fájdalmas. Azért ezeknek az embereknek a nagy része a komolyabb nehézségi fokozatokra már be sem nevez,

    Most, hogy elérem az alap raideket kíváncsi leszek, hogy milyen kaland lesz ha este összejön egy csapat, de majd kiderül:)
  • Gudott
    #53732
    - A 4.0 megjelenésekor nem lesz új OP/FP, azt karácsony környékére tervezik (és igen, ez is része annak,, hogy folyamatosan adagolják a tartalmat, kvázi előfizetőnek kell lenni, hogy megkapd amikor kijön...)-
    - A light/dark döntés nagyjából úgy alakul: pl lesz lehetőséged egy problémát rövidre zárni azzal, hogy megölöd X/Y személyt (dark side) itt vége az adott küldetésnek vagy a Light utat választva egy jóval hosszabb küldetésláncot kell megoldani. Viszon DS esetén az adott személy barátai/családja x időnként felbukkannak és keresztbe tesznek neked.
    - Ha jól vettem ki, nem tudjuk az össze lehetséges companiont magunkhoz toborozni, kb mint a KOTOR 2-ben (függeni fog hogy adott helyzetben mi a kiinduló kasztunk pl warrior, smuggler, akármi, függeni fog a nemtől is illetve az adott döntéstől (light/neutral/dark))
    -Lesz új gear tier
    -PvP: nekem úgy jött le, hogy a háttérben a GSF-et kalapálják (hogy most ez új pálya/játékmód vagy tényleges PvE azt nem tudni még)
    Ami viszont szemét húzás volt, hogy egyszerűen lenyelték a Rishi mapot, pedig kvázi már készen volt
  • Pacho
    #53731
    Tehát amit eddig tudunk a kiegről:

    "A light és dark döntéseid számítani fognak de nem lesz cross faction" - tehát nyugodtan lemészárolhatom a fél bolygót és megerőszakolhatom az összes kisgyereket, majd amikor visszatérek a jedi tanácshoz egy szokásos vállrándítással közlik, hogy "hát ha ezt kellett tenni...."
    "Nem lesz új pvp content" - ez nem tudom minek írom ide, sosincs új pvp content.
    "Nem lesznek új flashpointok és operationok, de minden 3 évvel ezelőtti tartalmat újra megcsinálhatsz" - pofám leszakad.
    "A tartalom egyharmadát átalakítjuk, hogy single player módban is játszható legyen" - fasza de amúgy ez egy MMO lenne, ahol a group contentet kellene inkább gyúrni, pl. nem nyúltatok a kibaszott Social systemhez 3 éve, ott nincs új tartalom 2011 óta!
    "A sztori nem egyszerre jön, hanem csepegtetjük kéthavonta, így biztosítva mindig előfizető legyél" - nincs elég előfizető? Talán rendes tartalmat kellene gyártani....vagy azt hiszitek, hogy nem casual játékosoknál van olyan, hogy "story world first"? Ugyanúgy 4 havonta fog 1 hónapra előfizetni a játékosok fele mint eddig.
    Lesz 5 új szint, de nem lesz új tier a geareknek - akkor minek menjen az ember OPS-ra, ha már megvannak az achivementjei?

    Szokásos módon a "tartalom" 75%-a megint a Cartel Marketen fog majd jelentkezni.....
  • weky
    #53730
    Gudott!

    Sok igazság van abban amit a FP/Heroic kapcsán írtál . Személy szerint nekem azzal van gondom, hogy a napokban publikált fejlesztői naplóban egy szó sem esik új FP-ről vagy ops-ról, csak a régiekről. Nincsen azzal gond, hogy a nehézségi szintet 65-re felhúzzák de nagyon remélem, hogy a rebootos sztori vonalon kívül lesz benne csapatos tartalom is tehát nem 1 FP és 1 ops.

    Igen, fontos a történeti bővítés is de ha csak ezt tartják szem előtt, akkor már inkább beszélhetünk egy új KOTOR-ról multis funkciókkal bővítve. :)
  • Plata
    #53729
    A 12x xp szerintem hülyeség,még sokadik karinál sem használnám,mert szeretek elpepecselni a kari húzással.
    Kb revan kieg óta észrevettem hogy a küldizés sokkal könnyebb,azok a helyek ahol régen megizzasztottak most könnyűek.
    Sith sorcival 25-ös szinten befejezni tatuint régen nem lehetett volna szerintem,vagy csak az első sorcim volt béna.Bár azt nem hiszem,mindenhol érződik hogy könnyebb a küldizés.Az első karimmal utáltam Voss-t és Belsavis-t.De most lazán megy kisebb szintű karival.
    Fejvadászomnak szerintem már 48-as szintnél elfogy a sztori,ha nem hamarabb.
  • Gudott
    #53728
    Én viszont látom az árnyoldalát is.
    Tömegével fognak érkezni "képzetlen" játékosok. Ne értsen félre senki, mindenki volt kezdő én is balfaszkodtam eleget, de amikor ma volt szerencsém olyan assasinhoz aki egypengés lightsabert használt(papíron ő volt a tank....), fogalma nem volt arról hogyan kell interruptolni, a másik dpsnek első dolga volt az egyperces CC megtörése, akkor kicsit kiakadtam. De sebaj, visszaraktam a PT-re a tankcuccot és a totál profi healer segítségével minimális agysejtpusztulás mellett sikerült megcsinálni a küldetést.
    A 12x xp és a PvE tartalom szénnénerfelése valamint a Tactical FP-k erőltetése előbb utóbb vissza fog ütni. (illetve már most visszaüt pl az eventek Heroic4-es küldetése során lehetett párszor csodát látni)
    Az emberek nincsenek rákényszerítve, hogy legalább az alapokat megtanulják ( interrupt, LOS, tankoknál guard/taunt, stb).
    Manapság gyakorlatilag "fillérekből" lehet up-to-date geart összerakni, de még az undergearelt játékos sincs nagy hátrányban, mert az un. "gyilkos" questek kikoptak/nerfelve lettek, a flashpointok totálisan megkerülhetőek, már nem kellenek a fejődéshez, heroic 2/4 szintén zenész kategória. És ha komolyabb tartalommal találkoznak az emberek akkor meg megy az anyázás hogy csak HardCore játékosoknak készül endgame tartalom...
    És még egyszer, ez nem az un. casual játékosok ellen irányul (én is az vagyok) és nem is a most nagyobb tömegben érkező 12-20év közöttiek ellen, mert bunkóval szerencsére ritkán találkozok (és ha az ember mond egy két tanácsot, ne adj isten átad egy két régen porosodó itemet, azt megköszönik, stb), hanem a Bioware minimális ellenállás felé elmozduló stratégiája ellen.



    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2015.07.09. 22:54:19
  • Plata
    #53727
    Isteni lenne,nem tudom miért de szeretek FP-re járni,de ugye max 50-es szint,és ma is vagy egy órát vártam kis sith assasin tankkal hogy behívjon.
  • Gudott
    #53726
    Be is tenné a kaput egy ilyen hiba, amikor nyíltan új előfizetőkre akarnak ráhajtani és a mai nappal kiderült, hogy a flashpointok és operationok a jövőben egy dinamikus boolster segítségével kb mindenki számára elérhetőek lesznek, szintől függetlenül
    Sőt a story szempontjából fontos FP solo módot is kapnak, ami a szintünkhöz skálázódik (szóval aki dekót akar faramolni az siessen, mert nagy eséllyel ez meg fog szűnni)
  • Plata
    #53725
    Szerintem korábban rossz kedve volt a szervernek,vagy szopatni akart.Most minden gond nélkül fel engedett kulcsal,és elmentem a flottára,hozzáférek a vendorhoz is.Igaz a mobilomon kitisztítottam az app cache-t,hogy ezért-e vagy sem nem tom.De most működik.
  • Plata
    #53724
    Csak a szokásos,peches vagyok.
  • Gudott
    #53723
    Többeknek sikerült feltenni új sec keyt, nem tudom nálad mi lehet a gond

    Itt az angol nyelvű leírás
    http://www.swtor.com/support/helpcenter/2201

    Az első pár lépés helyes lehetett, mert pl kaptál one time passwordot....
  • Plata
    #53722
    Frászt,sajáthoz.
  • Gudott
    #53721
    Azért mondjuk az érdekelne, hogy hogyan sikerült ezt elérni? ?más accountjához akartál sec. keyt csatolni?
  • Plata
    #53720
    Fel kerestem de semmi,megpróbáltam honlapon is belépni security key-el,de ott már be sem enged vele.Mert nem az én accountomhoz tartozik a kulcs,plusz már a jelszavamat sem fogadja el.
  • Gudott
    #53719
    Keress fel egy security key vendort (fleet vagy llum űrállomás) ha enged, akkor fent van a security key.
    Elvileg első használat előtt küldeni fog One Time passwordot, de annyira nem 100%, nekem elég régóta fent van az app, nem emlékszek pontosan.
  • Plata
    #53718
    Kipróbáltam az androidos authenticatort.De szerintem az még nem működik csak fizetősöknek,a security key amit adott bejelentkezésnél jó volt,mert nem mondta hogy nem jó,de ugyanúgy kérte az One Time Passwordot mint eddig.
  • Gudott
    #53717
    Nyárközepi hírek
  • Plata
    #53716
    Ezt már sokszor láttam LoL vagy WoT topicban.
  • Pacho
    #53715
  • El Protector
    #53714
    Úgy van ez, hogy amikor repes karival vagy, akkor az impek erősek, ha imppel, akkor a rep legyőzhetetlen :D
  • Plata
    #53713
    Nekem sikerült nyerni WZ-n,Red Eclipsen,igaz birodalmi karival,de birodalmiak ellen is harcoltam.
  • TomStorm
    #53712
    Nagyon szép azért,hogy a pár nap alatt (most mindegy hol) egy WZ-t NEM sikerült nyerni.Eszméletlen komolyan:D
    Most a Birodalmiak ennyire élvezik a PvP-t és rohadt jól csinálják vagy egyszerüen erősek azok a Class-ok..
  • Big Boss Hu
    #53711
    Ugyanolyan mint a többi szerver, csak nincs értelmes pvp és pve.
    Utoljára szerkesztette: Big Boss Hu, 2015.07.06. 19:19:02
  • Plata
    #53710
    Szerepjátékot játszanak,minden baromságot eljátszanak,minden egyes lépésüket elmesélik.
  • mulli1986
    #53709
    Most olvasgattam, hogy RP szerver kicsit más mint a többi. Konkrét példát lehet tudni hogy miért? Ott az emberek nem csak a játék miatt vannak, hanem mert azt hiszik az az életük vagy mi?
  • TomStorm
    #53708
    Ez bizony jól hangzik.Köszi!
  • Pacho
    #53707
    Igen, a TOFN-n még light populációnál is pörögnek (mindhárom bracket, ill. a ranked is) a wz-k, ez a pvp szerverek előnye. Akár délelőtt akár késő este akarsz wz-ket tolni, akkor is lesz parti.
  • Although
    #53706
    Menj nyomd a Witcher 3 -at az semmi se éri utol.
    A Progenitor jó szerver ahogy te is láttad.
    Persze nem pvp, de jó.
  • Plata
    #53705
    Ott meg nem tudsz fejlődni majd nyugodtan.
    Szerintem azért nincs sok warzone mert kevés játékos megy oda,gondolom eventel vannak elfoglalva,vagy nyaralnak.
  • TomStorm
    #53704
    Félreérthető voltam.Azt tudom,hogy van pvp csak milyen rendszerességgel ezen a szerveren?Warzone.Open world pvp azt tudom,hogy nincs de már kacsingatok TOFN-ra át:)
    Azt mondják ott megy WZ egyfolytában.Bár ezt se hiszem el de hátha tényleg többször be lehet jutni.
    Azért itt ma 2x voltam bennt akkor is délután.Ez nagyon kevés lévén,hogy vasárnap van
  • Plata
    #53703
    PVE szerveren is van pvp.Warzone be szokott hívni.
  • Although
    #53702
    Duellek vannak nem egyet elveszítettem és nyertem néhányat elég jó fickók voltak. Bárkit ki tudsz hívni :) De mint pve szerver kevesen fogadják el :)
    Most nem emlékszem van e hasonló pvp zóna mint az aocba van pve szerveren vagy minigames. Mert abba nem voltam.
  • TomStorm
    #53701
    Akkor itt RP szerveren nincs is PVP?Csak mert eddig egy Warzone-ra se jutottam be
  • TomStorm
    #53700
    Jajj a Conan,hmm de szeretem mint MMO:)
    Ha nem lenne Amerikánó a szerver még most is játszanék!

    De most SWTOR meg GW2 egész jó párosítás.PS4-en meg tolom TES online-t:P
  • Although
    #53699
    Ott voltam én is Tommy. Érdekese szerver, a conan után főleg. Úgy tippeltem ez a szerver fog a legtovább élni a roleplayerek számára.
    Edit: valószínűleg várják valaki megszólítsa őket. Ez általános volt a hyrkaniain is az aocban 2011-ig. De már csak a Progenitor létezik.
    És néhány más szerver más játékokban úgy tudom a LOTR is tartja magát.

    Utoljára szerkesztette: Although, 2015.07.03. 18:11:56
  • Plata
    #53698
    Új karidnál majd használhatod,vagy elmész a flottán egy konzolhoz aminél a külsődet változtathatod meg,de ott cc-be kerül a változtatás.