60017
  • PiszkosFred
    #59457
    Valahol ez a trend manapsag, hogy az elerheto kontent egyedul is teljesitheto legyen.

    Az ESO kontent kb. 85%-a szolo/single, es bar mmorol van szo, tudatos a fejlesztok dontese, a jatekosok nagyon nagy resze egyedul fogyasztja a tartalmat. Ahogy irod, szinte keptelenseg partyban sztorizni ott, es tenyleg, a dontesek miatti phasing, illetve a 7-8 lepcsos quest chainek miatt kinszenvedes csapatban questelgetni. A maradek 15% kontent a pvp es az endgame dungeon/trial pve cucc.

    De, ez nem mindig volt igy, a 2013-14-es betak alatt, es a megjelenes kovetoen theme park mmo volt az ESO, amelyben Craglorn akkor meg Adventure Zone cellal funkcionalt, vagyis egy csak es kizarolag partyban tolhato kontentet tartalmazo end game zona volt. Volt is nagy hiszti miatta (+a theme park jelleg miatt), hiszen az ESO jatekosok nagy resze a korabbi egyjatekos TES cimbol erkezett, ahol nem nagyon volt rautalva mas segitsegere a karaktere (Lydiat es a tobbi tarsat hagyjuk), itt meg kvazi ott allt a zonaban es az elso kosza skorpio agyonverte. Na gyorsan kukaztak az addigi leadet (ment Borderlands 3-hoz Sage) es lett egy hamisitatlan TES open world gameplay teljes szabadsagot adva, kvazi egy online single jatek TES jatekot csinalva az mmobol, ahol a partyzas csak opcionalis, hiszen veteran dungeont es Trialt leszamitva minden szolozhato (bossok es dungeonok is, igaz nem az swtor fele story mode megoldassal, hanem megfelelo ugyesseggel es helyismerettel, felszerelessel stb. - kvazi felkeszulve a kihivasra).

    De, ha megnezed, a WoW is kb ugyanez ma mar. Az endgameig szinte egyedul jatszol es masik jatekossal maximum az AH kornyeken talalkozol vagy random dungeonban. Az endgamere felkeszules is szolo kontent, eleg shardokat farmolni vagy egy-egy teruleten a bossokat olni es mindjart ott allsz normal raid ready gearben.

    SWtOR detto ugyanez, csak itt egy interaktiv filmet jatszol vegig a sztori alatt, de szinten egyedul, majd egyedul szeded ki a conquest kezdo geart 80-ason, hogy aztan op ready gearben esetleg belekezdj az end gamebe.
  • Plata
    #59456
    ESO-ban sokat toltam random instát,már ha ez volt a neve,de igazából ott nagyon fura az egész party,WoW-ban is letoltam már pár ezer instát,ott azért inkább van csapatjáték.Bár őszintén szólva a mostani kiegben a raid szerintem szar.
    Az új loot rendszer az nekem kicsit olyan b+.
  • Plata
    #59455
    SW ToR-ban a sztori sokmindentől függ,a szöveg néhol attól is megváltozott hogy milyen fajba tartozott a karid.Plusz a kari jó vót-e vagy csúnya rossz.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.06.07. 11:56:11
  • MarkBlade
    #59454
    Igen de a WOW az nem annyira story orientált. Illetve mindig va negy főstory amit meg lehet csinálni de mindenkinek nagyjából ugyanaz és a partyra van kiélezve. A TOR meg külön class storykat csinált hogy egyedül is jól érezd magad de partyban is lehet.. az ESO meg mint mondtam szinte a singlepayer csak..
  • PiszkosFred
    #59453
    Valoszinuleg az uj mmoban is open world es skalazodos kontent lesz, hiszen az ESO-ban is bejott a barhol, barmikor, barhova, barkivel szinttol fuggetlenul, illetve a meg elo regi mmok is atalltak erre (lasd a WoW-t, aki a theme park stilus tankonyvi peldaja volt, de azota mar a skalazodos/szintezos 0-tol aktualis chapter elejeig tarto szabad fejlodesi utvonalat koveti). SWtOR forditva csinalja, nem fel, hanem le szintez, de valahol ennek is az a celja, mint a tobbinel, hogy a jatekos szabadkezet kapjon.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.06.07. 11:45:02
  • MarkBlade
    #59452
    ESO-ban nekem az nem tetszik hogy nem tudsz klaszikus értelemben partyban játszani és együtt fejlődni a barátokkal. A TOR közelebb van a WOW-hoz.. Annak mintájára is adták ki annó..
  • zolesz76
    #59451
    Hát pont emiatt nem haragszom. :D

    Az újjal kapcsolatban még annyit: szvsz. szinte 100%, hogy ezt már konzolokra is fejlesztik és ebben az esetben a skillrendszere is ennek megfelelő lesz.
  • Plata
    #59450
    Ne haragudj meg,de nekem az SW galaxies annak idején sem jött be. XD
  • Plata
    #59449
    Én szeretem az ESO-t tényleg klassz játék,de nem szeretném ha az SW ToR hasonlítana rá,ESO-hoz annyi DLC van meg annyira eszetlenül rossz a skillrendszere hogy én ezért hagytam abba,pár DLC meg kieg nekem is meg van.És imádtam is a magamfajta lökött játékát,lopkodni rabolni és betörni,de az hogy a skillek olyan ezseveszett kuszák kicsit sok volt,főleg hogy bizonyos skillekhez pvp-zni is kellene.Meg összeszedni kismilliárd bizbaszt hogy új skillt tanuljak,na és itt jön az a dolog is hogy a shardok a DLC területeken is el vannak szórva,vagyis kellene hozzá az összes DLC.
    Sw ToR nekem szimpatikusabb,ugyanúgy tele van vásárolható cuccokkal mint ESO,de ha van előfizetésed végleg meg kapsz minden kiegészítőt és egyéb szart.ESO-ban azért elég drágák a DLC-k és új kiegek.Kicsit olyan sims-es,ha a teljes játék kell fizethetsz vagy ezer dolcsit. XD
    Plusz nem tudom hogy meg lehet-e szerezni ezeket csupán játékkal.
    Bár lehet csak kereskedni kellene,na attól meg kiráz a frász,gyűjtögetni dolgokat imádok,de eladni az már nem az én világom.
    Star Trek online-ban például F2P accom volt eredetileg,ami idővel elite státuszú lett,de sosem költöttem rá egy buznyékot sem,nem úgy mint Sw ToR-ra.
    Mégis STO-ban csupán farmolással több ezer eurónyi fizetős szarom lett idővel.de ehhez nem kellett kereskedni,csak farmolni,amit meg szeretek.
    Kíváncsi lennék hogy ebben az új SW mmo-ban milyen kasztok lesznek,bár őszintén szólva az Endor utáni éra nem igazán érdekel.Az új filmeket sem szeretem.A mandalóri sorozatot megnéztem,Andor-t is meg a Kenobi-t is.De ez az új köztársasági meg birodalmi katyvasz nem jön be.
  • zolesz76
    #59448
    Szóval akkor jó eséllyel újabb SW MMO megy a levesbe. Kár, mert a műfajt ezen keresztül sajátítottam el (amennyire tudtam) és itt töltöttem el a legtöbb időt.

    Egyébként a napokban viccből kipróbáltam az SWG Lengends-et, amely állítólag a legkönnyedebb élményt nyújtó emulált Galaxies szerver, de nekem már ez is fájdalmasan fapados és avítt volt. Hiába, én már a 2010 utáni MMO-kon, illetve kiegeken szocializálódtam.

    Hátha a Zenimax összehoz valami jóságot...
  • PiszkosFred
    #59447
    A kotor sem hal meg, mint "IP", hiszen keszul a remake (bar nagyon nyugos a projekt, alig haladnak es ami kesz, az is vallalhatatlan volt, csereltek is studiot is, talan), plusz elvileg jon egy uj kotor jatek/Film/sorozat is, igaz az nagyon kezdeti terv statuszban van iparagi pletykak szerint es sok-sok ev, HA lesz belole vmi.
  • PiszkosFred
    #59446
    Minden mmora ez a sors var, sajnos elkerulhetetlen, egy ido utan tobbe kerul a fenntartasa, mint a mtx bevetele.

    Az uj mmo Star Wars: Mandalorian Crusaders - The Lost Empire neve fut, ami kizart, hogy a release nev is legyen egyben, de ha annyi szabadsagot ad, mint az ESO - a fejlesztokbol kiindulva -, akkor johet mar akar ma :).
  • gunji
    #59445
    Én nem igazán számítottam erre (igaz, az aws-ből pont lehetett gondolni), de a külső fórum design-váltása, a belső design- és gazdasági variálgatások (credit sink), új fejlesztők felvétele, meg főleg a 64-bitre portolás nem ide mutatott. Újra pezsdült kicsit az élet, még az őszi kiegről is pletykáltak. Meg nagyon nyomták, hogy milyen sok pénzt hoz a cégnek. Ha ezt az STO-ra mondják, akkor elhiszem, itt kicsit azért meredek.
    S ezután nem tudom, mennyire érdemes pénzt tenni a játékba (a simezést/barbizást is inkább csak év végefelé kezdtem nézegetni komolyabban).

    A mi a Zenimaxos dolgot illeti, az a másfél mandós sorozat nekem tetszett (és várom a többit is és sajnálni fogom, ha vége). De igazából - mint korszak - inkább felejtős, s hát őszintén a TFA utáni meg inkább nem.
    A pletykáról találtam egy reddit bejegyzést (link) - de az is már egy éves. S ott inkább Mandalorian MMO-ként említik, tehát erőhasználók nélkül. S mondjuk az az időszak tényleg nem arról híres, hogy jedik/sithek lennének minden bokorban. Anélkül meg inkább western, nem star wars - úgy meg nem vonz.
    Újabb hírnek meg csak ezt találtam: ZeniMax New MMO IP Is Multi-Platform Open-World Action RPG
    De ez saját IP, nem SW. :(
  • MarkBlade
    #59444
    A Madalorian kor szerintem pont rossz választás.. Kevés jedi hiszen még csak itt próbálja felállítani az új templomot Luke.. még kevesebb Sith.. bár a birodalom bukott de a káoszban próbálnak kapaszkodni Tharwan admirális vezetésével. Egyensúlyban a a kotor volt a legjobb.
  • Plata
    #59443
    Én szomorú leszek ha vége,szeretem a KOTOR érát,mandalóriai korszak nem igazán érdekel.
    Az új sorozatok jók és láttam őket,de annyi faxszág van bennük hogy annyira nem érdekel.
    Őszintén szólva a hat SW filmen kívül amiket a dízni összekapart az egy nagy rakás szar.
  • PiszkosFred
    #59442
    Iparagi pletykak szerint mar evek ota keszul a Zenimax Online Studiosnal (az ESO-nal parhuzamosan) egy Mandalorian korabeli mmo, szerintem szombaton be is jelentik.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.06.07. 09:31:03
  • MarkBlade
    #59441
    Szerintem új SW mmo fog / vagy már készül. Lehet új era vagy grafika.. mert azért azt lássuk be hogy a kor meglátszik rajta már. De meglátjuk mit hoznak ki.. bár mivel EA sok jót nem várok..
  • PiszkosFred
    #59440
    Igen, ez mar a vegso stadium eloszele. Meg 2-3 evig fenntartjak csovekre kotve, minimalis kontenttel, aztan vege. Evek ota lebegett a levegoben a dolog, de azert csak sziven utott. Bar' ne legyen igazam, de ketlem, hogy az uj csapat ujult erovel esik neki es masodviragzasat fogja elni a jatek, 15+ eves motorral es technikai megoldasokkal nem lenne egyszeru.
  • gunji
    #59439
    EA lepasszolta az SWTOR-t egy külső cégnek (Broadsword), a fél fejlesztői csapattal együtt, de a kiadónak azért megmarad az EA. Cikk: link
    (Azt most hagyjuk, hogy a cikk miért írja, hogy 'roughly 70-80 people are part of the core development team' amikor korábban 10 fős skeleton-teamről szóltak a hírek. Lehet, hogy 10 játékot fejleszt, 60 meg a zsetont számolja.)
    S akkor a korábbi AWS-re való átállásnak is most jött el az értelme. Egyben választ kaphattunk arra is, hogy ősszel/télen mégsem lesz v8.0
    Az új tulaj honlapját elnézve sok jót nem várok - s mielőtt végleg vége lenne,
    - vajon sikerül-e még befejeznem a főkarinak tervezett karaktert történetileg?
    - vajon sikerül-e még elérni a legendary status-t?
    A múlt héten fejeztem be a sith warriort (csak a fősztoriját vettem) - baromi jó. Érdemes lehet a többin is végigszaladni.

    RIP SWTOR :(
  • Orbancapitan
    #59438
    MAX 800-ba fájt
  • Plata
    #59437
    Azt se felejtsd el hogy a season küldikhez szükséges cuccot eszetlen drágán lehet eladni.
    A season első hetében volt hogy 100 misi feletti értékért adtam el azt ami most pár misi.
  • PiszkosFred
    #59436
    Lenyomsz egy gyors fovarosi heroic turnet, egy hetig nincs gondod az utazasra. Kesobb meg nem tudsz mit kezdeni vele, annyi credited lesz, foleg ha tobb szaz millakert adod el a login rewardokat es a battle pass rewardokat.

    Egyedul az abszolute friss, a jatekot most kezdo jatekosoknak bosszanto, mert nekik nincs accoutn bankban tarolt millio credit, nekik az elso 2-3 oraban szerezni kell nemi creditet, de veluk sem lesz gond.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2023.06.01. 14:07:53
  • zolesz76
    #59435
  • Plata
    #59434
    Szerintem semmibe sem fájt.
    Én nem emlékszem rá hogy pénzbe került volna.
    Arra igen hogy régen 60 majd 15 perc volt a cd rajta.
  • zolesz76
    #59433
    Én nem a taxizásra gondoltam, hanem a quick travel pointok közötti teleportálásra egy adott bolygón, az szerintem korábban nem fájt százas/ezres nagyságrendű kreditekbe.
  • Plata
    #59432
    Csak most jól megemelték,mert egyesek ezer milliárdokon ülnek,de szerintem azoknak ez mit sem ér.
    Állítólag van most is valami steam-es glitch amivel milliárdokat lehet keresni.
    Bár hogy miért kell hozzá steam-es fiók nem tudom.
    Igazából nem kockáztatnám meg az accom elvesztését egy ilyen hülyeség miatt.
    Ha kell keresek én magamtól is rendesen pénzt.
    Bár lusta vagyok rá az fix. XD
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.06.01. 11:45:50
  • Orbancapitan
    #59431
    eddig is az volt
  • zolesz76
    #59430
    Szóval fizetőssé tették a gyorsutazást. Ha így haladunk, akkor az instance-be teleportálást is beárazzák a parasztok...
  • Plata
    #59429
    Mióta steam-es azóta 1708 óra.
  • gunji
    #59428
    Megnéztem az e heti küldetéseket, s lehet, hogy végre megint meglesz a 7 weekly :D
    A redditen vad számolgatás kezdődött a játékban töltött időről. Annyira nem vittem túlzásba: olyan 4000 óra felett lehetek. Kíváncsi lennék, hogy az expertek hol járhatnak :D
  • Plata
    #59427
    Na a szezon kész.

    Még kell 31 küldetés az utolsó öcsihez és ennyi.
  • Plata
    #59426
    Ma vagy egy évnyi munkát csesztem el,de nem bánom,legalább tanulok.
    Kétszáz darab enginering bizgentyűt váltottam be a flottán 4 engi bizgenytyűre amiből vettem egy szobát a guild flagship-en.
    Csak épp hiába,mert ez nem nyitott meg új perk slotot,mivel sosem voltam igazán guildban,így nem is tudom hogy merre kéne építenem a guildon a szobákat hogy perkhez jussak,meg nem is találtam jó útmutatót.De legaláb egy év alatt egy szobára össze szedtem az alapanyagot. :D Még 10+ év és kész.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.05.30. 15:58:29
  • Plata
    #59425
    Nos nekem a WoW classic meg volt,vagy 20 éve,az új classic nem jött be.
    Retail való inkább nekem,bár ez a sárkány izében sokminden kínai,de én egyedül játszom.Már vagy hét éve.
    WoW classic annó jó volt,de nem egyedül hanem sok baráttal.Úgy nagyon jó volt.
  • zolesz76
    #59424
    Hát csak az jöjjön, aki bírja... ;)

    Viccen kívül, toltam néhány hónap WoW Classic-ot és hát "megrontott" elég rendesen. Én nagyon élveztem, hogy a szintezés is hangsúlyos része a játéknak és nem tolhatsz ki mindent csak úgy a fél kisujjadból, mindent fel kell fedezni, mindenért meg kell küzdeni. A nem hivatalosan kinevezett HC szerón meg külön élmény volt, hogy pl. az első named mob-nál hosszú tömött libasorban várta mindenki, hogy végre sorra kerüljön és ölhessen, annyian voltak. Itt meg ha az ember nagyon 'klasszikolni' szeretne, legfeljebb annyit tud csinálni, hogy aludni küldi az összes companion-ját.
  • Plata
    #59423
    Jesszus mamuskám,hc mód?
    Naneee.
    A kedvenc karimat elveszteni?
    Mit gondósz mé van vagy 50 karim?
    Mert nem tudom őket törölni.
    Na jó csak huszonvalahány van,fejbű nem tom pontosan.
    WoW-ban asszem 46 STO-ban 48. XD
  • zolesz76
    #59422
    Tanulhatnának a "konkurenciától" és csinálhatnának egy Classic szervert HC móddal.
    Tudom, ez nem az a játék...
    Utoljára szerkesztette: zolesz76, 2023.05.30. 09:03:00
  • Plata
    #59421
    Kíváncsi lennék a sztori merre halad.
  • gunji
    #59420
    Közben átírtam, azért állnak hülyén a sorszámok. Eredetileg beleírtam, hogy olvastam egy jópofa datamine-olt cikket az új kiegről: link
    Persze, az egész csak április 1-i tréfa volt, de annak jó :)
  • gunji
    #59419
    Nem tudok ezekről, csak azt kerestem, hogy a 7.3-ban emelik-e az ir334-es gear-szintet (úgy tűnik, nem fogják).
    Késő ősszel szoktak jönni a kiegek (8.0), addig tuti beleférne még egy vagy kettő 7.x-es.
  • Plata
    #59418
    Remélem 8.0-ban már lehet saját halálcsillagunk. :D