60031
  • zsan666
    #54098
    Pár napig nem volt előfizum és a quickbarok egy része ugye eltünt és ma, miután újra befizettem, azoknál a kariknál, amikkel a pref státusz alatt játszottam, nem jelentek meg a korábban beállított skillek a prefhez tartozó quckbarokon. Remélem érthető valamennyire.
    A kérdésem az lenne, nincs erre valami megoldás? Oké, hogy kirakom újra ami kell, na de még is.... Hol tárolja a játék ezeket? Ha most veszek egy ilyen bővítő cuccot (tudom, most nem tudom ellőni), de ha újra csak pref lennék és akkor felhasználom, az megoldja?
  • PiszkosFred
    #54097
    Ha csak nem allitottad be a PTS kliens letolteset, akkor lehet, hogy csinal egy totalis frissitest. De az tuti, hogy 3 giga korul volt a legutolso peccs, nem 13 :)
  • bekasybalazs
    #54096
    Hát, most nem rég szereztem be a Havoc Squad armort, szóval nem 2 éve volt :D kilőttem a bitraidert a napokban, az keverne be? és ezt most vajon hová tölti? jesus...
  • Plata
    #54095
    Biztos nem.Ha csak nem utoljára vagy 2 éve játszottál vele.
  • bekasybalazs
    #54094
    Hali! Gondoltam leszedem a 3 GB-s patchet már a héten, de ma jutottam csak géphez. Ma már 13,66 GB-s patchet szed, jelenleg is. az normális? :D
  • Gudott
    #54093
    csináltam 5 giga helyet.

    elvileg holnap kint lesz az utolsó class változásos írás a BW honlapján és a maradék 3 pár class is meg lesz magyarul, igaz nem annyira részletesen, mert egyrészt úgyis lesz egy csomó változás, másrészt lehet komoly anyázásba fulladni pl a PT vagy a sorc/sage páros leírása
  • Plata
    #54092
    Kb vagy félórát patchelt,de úgy emlékszem 2.48 gb volt vagy 2.43?Valahogy ennyire emlékszem,nem vártam végig a frissítést,tévéztem közben.
  • Gudott
    #54091
    ok, köszi, akkor nem kell pakolni semmit.
  • Plata
    #54090
    Asszem 2.4 giga volt?
  • Gudott
    #54089
    Ha minden jól megy este lesz egy kis időm és ráeresztem a játékra a keddi patch-et
    Kérdés: mennyi szabad hely kell neki? mert most elégé tele vagy. se pendrive se külső hdd nincs most nálam, szóval olyan 3,4-4gb?
    És a telepítés után is ennyivel csökken a hely?
  • BBence95
    #54088
    Köszi most már jó.
  • Plata
    #54087
    Egy ilyen gombot keress.
  • Plata
    #54086
    Mert 10-es szintűnek kell lenni,azt hiszem,vagy végig vinni a kaszt sztorit.Viszont ha nagyobb szintű vagy és úgy mész vissza,akkor már nem enged felszállni a shuttlera ami a flottához visz.Használd az emergency fleet pass vagy mi a rosseb nevű gombot,az bárhonnan egyből a flottára teleportál.
  • BBence95
    #54085
    Nem tudja valaki, hogy miért nem tudom elhagyni a kezdő bolygókat? Múlt héten töltöttem le a játékot és egy karakterrel már csináltam a Coruscanti küldetéseket. A patch letöltése után kezdte el csinálni.
  • Pacho
    #54084
    Nem véletlen, hogy pont most jönnek elő performance upgrade-el, utoljára kb. a Hutt Cartel után nem sokkal volt ilyen.
    Néztem a publikusan elérhető adatokat a Harbringer kb. 65-70%-ban van "tele" és ezzel messze a legnagyobb populációjú szerver, elvileg még bőven el kell bírnia az embereket (elvileg).
    A szerver a szerverben megoldás nekem pl. tetszene, kíváncsi vagyok meg tudnák-e csinálni.
  • Gudott
    #54083
    Ha csak összevonások lesznek és nem kap az adott szerver "plusz vasat" akkor b***hatják
    Amúgy a mostani szerverek nagyságrendekkel több játékost képesek kiszolgálni, mint ami induláskor volt.
    De ha nem változtatnak rajta, csak terelik a népet, akkor megint hatalmas káosz lesz.
    Harbinger már jó ideje túllépte az egészséges populáció limitet
    Ha pl összevonják a két NA east PvE servert, amik magukban majdnem akkor populációval rendelkeznek,mint a Harb, akkor inkább zárják be a boltot, a kreténségnek is van határa.
    Lehet egy szerver lesz régiónként, de eltérő instákkal ( PvE, PvP, RP és elszeparált chattel, és ezeken belül lehet újabb insta pl PvE-1-2)
    szóval mintha server a serverben megoldás felé mennének. Ha nem tetszik a PvP akkor csak egy instaváltás és már PvE-ben vagy. Viszont ugyanaz a que lenne, ami a PUG findert megkönnyíti , plusz gyakoribb Warzone/GSF, stb
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2015.09.24. 09:27:45
  • Plata
    #54082
    Red eclipsen most is sokan vannak,fejvadászat közben rengeteg játékost látni,ami érdekes hogy sok a kis szintű karakter is.
  • PiszkosFred
    #54081
    Hat nem sok ertelme van(/volt eddig sem) francia meg nemet 3-3 szervert fenntartani pve, pvp meg rp beallitasokkal, amikor rengetegen jatszanak kozuluk is az angol realmeken, mert a sajatjuk kisse ures...
  • Pacho
    #54080
    Ez azt jelenti, hogy óriási szerverösszevonások várhatók, ami a szerverek jelenlegi telítettségét nézve persze nem is lenne meglepő:
    TIPP: 3 EU, 3 West Coast, és 3 East Coast szerver marad.
  • Gudott
    #54079
    Talán az eddigi legjobb datamineolt infó:

    Max character slots increased to 40
  • gunji
    #54078
    Ezt nem teljesen értettem, mert nincs powertechem ;) A lényeg azt hiszem az, hogy a dolog nagyon class függő: sok múlik a karakteren és a companionján (tudnak-e gyógyítani).
    Az utóbbi három évben azért sokat változott a játék, nem mindenben előnyére: nincs már skillfa, de vannak új companionok (HK, treek), s ki tudja mi könnyítette meg a játékot, könnyebbé téve a heroic-ok szólózhatóságát is. Maga az RL játékos is már gyakorlottabb lett azóta ;)
    Annak idején azért nem volt olyan egyszerű dolog egy ilyen megcsinálni.
  • Gudott
    #54077
    Van amivel szívás pl sage/sorc ha véletlenül kifokúszálja akár csak 2 silver/gold akkor ott vége a dalnak
    Míg mondjuk egy Powertech tank azért egész jól bírja a gyűrődést és ha valaki elmászik a healerre akkor ott a "szigony" vagy végső esetben a jet charge
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2015.09.22. 21:36:02
  • gunji
    #54076
    Komolyan? Bocsi, kihagytam jócskán, úgy látszik :o :) Amikor még én szinteztem (van annak már két éve is talán), akkor még nem igazán lehetett. Pedig 16-20-as szint felett kék modos cuccban járattam mindenkit, igaz augmentek és relicek nélkül, s alapból megvolt a 4-6 szint előnyöm is :(
  • Gudott
    #54075
    Nézd a heroic szintje felett 2-3 szinttel jó gearban megfelelő companonnal (pl tank/healer páros) eddig is meg lehetett. oldani Heroic moment/stim/gránátok/medpack unity/sacrifice stb. Én kb most is erre számítok.
  • gunji
    #54074
    Oké, köszi. Áh, azért szvsz rossz ötlet, szűkíti a lehetőségeket. Nemcsak commandationt farmolni jártam vissza később is a bolygókra, hanem ott lehetett teszteli a karakterem erejét, vagy segíteni egy szintezőnek (mert sokszor nagyon nehéz társaságot szerezni, s ez így még nehezebb lesz), de a sok örömöt is adott a játék közben, ha sikerült leszólózni egy heroicot. Ha bevezetik, akkor hiányozni fog a játék ezen része. Nem beszélve a HM FP-kről :(

    Ha már így belejöttem a fennforgásba: van valami olyan hely/dolog/küldetés, amit érdemes még megnézni/megcsinálni/kipróbálni a v4 előtt egy lvl60 karinak? :)
  • Gudott
    #54073
    Elvileg mindenhol. Sima bolygóktól kezdve Heroic-okon át Flashpoint-okig ( talán SM OPS-ok is belesnek, passz)
    De ez egy azóta törölt usertől számozó képeken volt, lehet nem lesz kötelező használna, de akkor nem férünk hozzá rendesen az Alliance rendszerhez.

    szerk:
    Plata: igen az adott karakternek megvolt a szerver oldalon lementve
    de pl nem lehetett átemelni másik toonhoz, csak manuális szöszölve vagy sokan megosztották a saját UI-jukat, amit most már a keybind-del is lehet, stb
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2015.09.22. 20:02:03
  • Plata
    #54072
    Miért kellett volna?Kimentetted és a listában ottvolt elmentve,és betöltötted.
  • gunji
    #54071
    #54069: Nekem is hasonló, csak az f2p trial idejéből származik a telepítés. Még a melóhelyen szedtem le, ott is vagy 7-8 óra volt, míg lejött (pedig 100 megás volt a net), bele sem merek gondolni, egy akkori otthoni "elvi" 5 megás kapcsolaton meddig tartott volna :D Azóta is tartogatom az eredetit bezippelve :)

    #54068: Ezt a skálázást hol vezetnék be: a bolygókon található H2/H4-ekben vagy a jelenleg még SM/HM-ezhető flashpointokban?
  • Gudott
    #54070
    Elvileg lejött a Sacrifice trailer is

    Movies\en-us
    sacrifice.bik
    elvileg jobb a minőség, mint ami ami youtube-on van
    Elmondások alapján jobb lett a töltési idő, smoothabb lett sokaknak (HDD-n és SSD-n is)
    valamint van új particle és víz effekt egyes helyeken
  • PiszkosFred
    #54069
    Hja ok, akkor azert nincs/nem latom, mert nekem ez a 2011-es kliens (meg origines volt anno), azota csak rakosgattam egyik vinyorol a masikra, nem raktam ujra sosem.
  • Gudott
    #54068
    keybind: billentyűkiosztás- eddig új karakternél mindent kézzel kellett beállítani, a 4.0-val (vagy már korábban) XML fájlba lehet exportálni, hasonlóan az UI beállításaihoz

    Skálázódás:
    pl van egy heroic/Fp legyen a szintje mondjuk 25. Te szolózni szeretnéd pl 30-as szinten, eddig megtehetted és minél nagyobb volt a szintkülönbség a javadra, annál könnyebb volt.
    A 4.0-tól kezdve hiába leszel mondjuk 65-ös szintű, leskáláz a rendszer arra a maximális szintre (+2) ahol még xp járna normál esetben az adott küldetésért. Szóval ez itt 25+2 vagyis 27, nyilván az adott szint legjobb statjait kapod meg, de nem tudsz one shootolni mindenkit.

    Szóval sokan farmolgattak így dolgokat, ez nagy vsz. meg fog szűnni ( de nem 100%)

    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2015.09.22. 18:50:53
  • Negritis
    #54067
    a keybind import-export nekem tetszik
  • Negritis
    #54066
    nem láttd h van :D
  • zsan666
    #54065
    Ezek mit jelentenek, illetve az utolsóhoz (heroic, flashpoint), miért?
    "-a keybind import/exporálható lesz
    -A karakterek skálázhatósága is bent lesz (azt hiszem ESO-ben is így van) bolygó max szintje+2 lesz
    elég komolyan át fogják varriálni a dolgokat
    Aki akar dekót és egyedi armorokat szerezni a heroicokból és Flashpointokból az siessen"
  • Gudott
    #54064
    Jó kérdés, lehet olyan lesz mint a 12x xp és ki lehet kapcsolni , csak akkor nem fogod tudni pl a heroicokat használni az Aliance rendszerben
    (mertl pl lehet cuccokat szerezni, amivel sub-frakcókhoz vágodhatsz be, Mandók, alvilág, stb stb elég sok spoiler van benne illetve tudsz majd a storyban társakat toborozni)

    Bitraider: streaming módú kliens :
    egy jó dolog van benne, elég leszedni a kezdőbolygókat és már mehet is a game, a hátrányokat pedig olvashatod
    Ha régi install vagy DVD-ről van telepítve akkor nincs, de egy ideje ez az alapértelmezett. szerencsére kikapcsolható, de teljes adatcserével jár
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2015.09.22. 18:39:53
  • PiszkosFred
    #54063
    De ezek nagy resze 4.0-as valtozas lesz.
    Neztem kozben, az az adatforumatumos szarsag miatt lesz nagyobb a mai patch. Ami nem gond, egyszer leer, csak igy atutemezem picit a mai letoltesi folyamatokat, mert premier volt ma teves fronton is.

    Kerdezni akartam mar, hogy mi lesz az instakkal? Oke, lesz story/solo mode, az egy. Marad gondolom a normal es ahol van, a heroic mod. Na most a normal minden esetben skalazodni fog, ha egyedul megyek be? Vagyis ezert irtad, hogy nem lesz tobbe +10 szintes kulonbseggel farmolas skinekert es dekor cuccokert/achievementekert, mert tobbe akarhogy is megyek be, mindig szintemnek megfelelo ellenfelek varnak?

    Ez a bitraider egyebkent mi a loturo? Mindenki panaszkodik ra, de nekem sosem volt ilyen a gepen, vagy csak en nem lattam, hogy van? :D
  • Gudott
    #54062
    Átszervezik az adatformátumokat ( elvileg javul a töltési idő és talán FPS is nőni fog)
    Már múltkor is giga körüli volt a patch, szóval lassan eltöltődik a 4.0 (pl új itemek, Thexan szettje és fénykardja)
    -a keybind import/exporálható lesz
    -A karakterek skálázhatósága is bent lesz (azt hiszem ESO-ben is így van) bolygó max szintje+2 lesz
    elég komolyan át fogják varriálni a dolgokat
    Aki akar dekót és egyedi armorokat szerezni a heroicokból és Flashpointokból az siessen

    Ja és a Makeb birodalmi oldalon az acsihoz a False Hisory-t vagy szolózni kell vagy olyan segítség kell akinek az adott heroic nincs bent a questlogjában.

    szerk:
    amúgy a flash alapú UI-t is talán átdolgozzák ( Flash alapú 2015-ben....)

    szerk 2:

    akinek HDD-n van a játék, talán érdemes tolni egy defragot a patch után
    (meg kidobni a bitraidert...)


    szerk3:
    Bounty Contract Week van, szóval hajrá :)

    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2015.09.22. 18:16:54
  • PiszkosFred
    #54061
    Valami patch volt ma, vagy mit akar ez 3gb-t (eddig) letolteni? Kieg data elso resze, vagymi?
  • Gudott
    #54060
    A Bounty Hunter/ Trooper változásokat látva nincs kétség: a BW fulba nyomja a kretént, kiherélték a PT tankokat, bastards...
  • Zolkanoble
    #54059
    Megcsináltam ezt a Bitraideres dolgot, órákon keresztül töltötte le a cuccokat, de nekem egy másodperccel sem lett kevesebb a betöltési idő sem a játék indításakor, sem pedig közben. Lag viszont tényleg kevesebb van.