60031
  • Gudott
    #54138
    Igazából eddig csak két dolog az ami nem tetszik: kezdéskor nem kapjuk vissza a companionok alap gear- kinézetét (majd valamikor)
    illetve a friss hatvanasok bár kimaxolt crew skillekkel érkeznek, nem lehet szabadon meghatározni melyik három lesz az, hanem a classoknak megfelelő lesz
    Kérdés a combat/crafter petek mennyire lesznek hasznosak.....
    Az új PvP map igéretesen néz ki (ez nem stream, hanem datamineolt infó) régi queake 1/2 es modokat idéző felépítés ( VIP akit ki kell menteni, saját egyedi képességekkel, stb)

    szerk:
    mountok legacy perkkel már első szinttől kezdve használhatóak.

    Na én mentem aludni
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2015.10.01. 00:20:43
  • PiszkosFred
    #54137
    Ezt a streamet, a masodik felet ossze kell foglalnod Gudott, nagyon sok infot mutatott es mondott a srac, aranybanya az egesz stream. Hja, es egyre jobban tetszenek a valtozasok, igy mar mukodes kozben latva :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2015.10.01. 00:06:45
  • PiszkosFred
    #54136
    Legacy bound lesz az osszes kezdo gear instant 60-askent, endurance, mastery, power es crit/acc statokkal pl az arsenal mercnek, ha jol lattam egy pillanatra (pont alttaboztam, csak a vegere leptem vissza, majd holnap visszanezem az archivot). Valoszinu a classnak megfelelo default statok lesznek.
  • Gudott
    #54135
    Akkor pár apróság:

    Az instant hatvanas gear kék rating 188-as lesz (így nem valószínű, hogy optimalizált statelosztású lesz...)
    Társak max affectionje (Influence az új rendszerben) 20000 lesz és egy 50-as rendszert fog képezni, szóval minden 400 aff. fog emelni egy szintet ( 20000/50=400).
    Ha minden igaz, lesznek craftolható itemek, amik növelni fogják a companionok harci értéket (nem a presence-t növelik, mert olyanok már most is vannak)
    Így érdemes a jelenlegi rendszerben kimaxolni az affectiont (10000) és a companion questeket is

    új terület Wild Space
    Nem azonos az Unknown Regions-szel/val/vel (ahol pl Malgus is kalandozgatott miután tele lett a hócipője, vagy ahol a Chissel birodalma van)

    Elvileg már megy a stream, de az ép elmém érdekében csak egy spoilermentes reviewokat fogom átnézni.
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2015.09.30. 22:06:08
  • PiszkosFred
    #54134
    Beszart a rendszer, nekem sem engedte.
  • Gudott
    #54133
    ui: csak én nem tudom a hozzászólásom szerkeszteni vagy az SG-s fórum motor köhög?
  • Gudott
    #54132
    Maga a scaling rendszer, mint olyan elég régóta bent van a játékban pvp boolster, eventek során felskáláz hatvanra, vagy a mobokat a te szintedre.
    Most a dilemma a "kinekajódésannyát" szinten van , olyan megoldás nem lesz, aki mindenkinek tetszik. A gyanúm az, hogy hiába hirdeti a BW/Ea duó , hogy "single player experience", de suttyomban bele akarja a népet kényszeríteni a group contentbe.

    amúgy mikor eltörölték a skillek kredit költségét (ami abszolut pozitív dolog volt) egy hétig azon ment az anyázás, hogy mér" mos", aggyák vissza de izibe a krediemet, mé' kell elmászni a trainerhez ésatöbbi . Szóval ha technikailag össze is jön minden, biztosan sok anyázást fognak kapni.
  • Negritis
    #54131
    nem ment át :D

    arra gondoltam, hogy gondolják át nyugodtan és a lehető legjobbat hozzák ki
    DE amíg nincs kész a scaling system addig ne engedjék rá az éles szerverekre
  • PiszkosFred
    #54130
    20 nap alatt akarod: kigondolni az uj megoldast, majd ez alapjan a rendszert megvaltoztatni, mindezt letesztelni, live szerverekre raengedni, majd peccseltetni a klienst es 20-an (vagy mikor van az EA) elesben atadni a nepnek?

    Hat, en nem vallalnam mindezt 20 napos hataridovel, de en nem is ertek a lovakhoz, az is igaz, lehet, hogy BW-nel megoldjak :)
  • Negritis
    #54129
    nyugodtan agyaljanak rajta, csak ne rakják be félkészen
  • PiszkosFred
    #54128
    Harom het van a megjelenesig, ne gondolkodjanak mar most semmin sem, mert az utolso pillanatokban atgondolt rendszerek es mukodesuk sosem vezetnek semmi jora. Inkabb mondjak meg, hogy mi var rank, legyen 3 het orulni/szitkozodni, de lesz ido felkeszulni is konkretan, es hajra. Aztan majd ha nem jo valami, akkor a chapter 10 premierjere lehet megint varialni, azt a par honapot mar kibirja mindenki fellabon is, csak jo lenne mar tudni vegre, hogy mire keszuljunk.

    Peldaul, erdemes e farmolni es elraktarozni jelenleg a dekor cuccokat az 50-es hardmode FP-kbol mert mondjuk kesobb ezek dragak lesznek/lehetnek, vagy nem, mivel tovabbra is szolozhatoak lesznek az FP-k, koszonhetoen a kikapcsolhato skalazodasnak, vagy mert soloban is esnek a dekor cuccok, stb. :) (legalabbis legutobb errol beszelt par ismeros, es azota par cuccost elraktam en is, hatha igazuk lesz es lesz belole kis extra penz)
  • Gudott
    #54127
    Amennyit háttérinfókból meg lehet tudni, a fejlesztők is elég komolyan gondolkodnak a skálázás konkrét megvalósításán.
    Elképzelhető, hogy Ziost-ig marad minden a megszokott módon és utána (miután minimum kétszer igen mondtál az új expansionre :D, biztos ami sicher alapon) a Fallen empire kapcsán vált át a rendszer, mikor tényleg húsba vágóan fontosak lesznek a régi tartalmak az Alliance rendszer miatt. Ez lenne talán a legnormálisabb megoldás, aki nem lép át a KotFe-be az egy ideig tudjon farmolgatni, utána viszont legyen kénytelen csapatban dolgozni.

    "es az erejuket a csapatom letszamatol tennem fuggove"- ilyen van a Seeker doird/Macrobinuculat küldetéseknél, ki is írja, hogy létszám függő, mennyire nehéz a küldetés

    "Aki epp arrajar, es belever 10%-nyi sebzest (vagy gyogyitast), az kapja meg a killt, es porogjon a progress" és a PvP flag a rakghoul kórnál is gyorsabban terjedne :D. Vannak kételyeim ezzel kapcsolatban, egy egy véletlenül "kiprovokált" flagelés komoly gankfestet tud okozni (lásd eveneken során erre játszó véristvánok, akik tömegével várnak, hogy valaki félrekattintson egyszer....)
    Mondjuk ha lenne olyan opció, hogy pl a flaggelt játékos (barát vagy ellenség) legyen érvénytelen target, akkor könnyebb szívvel el tudnám fogadni/képzelni

    Amúgy anno pl Oriconon a H2 156-körüli gearrel tank/healer párossal szolózható volt 55-ön is. A legtöbb heroic stealthes classzal jóval könnyebb, szóval teljesen egzakt szabályokat hozni nem lehet, szerintem.
  • PiszkosFred
    #54126
    Hat, ahogy en figyeltem az interjukat, dev trackert meg a mostani streames anyagokban elhangzott dolgokat, a skalazas lenyegeben a GW2 fele megoldas lesz jelenleg, ami nem lenne rossz megoldas, de lenyegeben teljesen feleslegesse teszi a szintezest, mert mi az anyamnak vagyok 60-as vilagmegmento/pusztito rettegett akarki, ha visszamenve DK-ra ismet csak 18-as "apprentice" szinten botladozok, akit az elso merges mandalorian orjarat megol az elso elerheto H2 dailyban :). Nagyon sok mmo hasznalja a skalas tartalmakat, de azok legtobbje az elejetol fogva, ezert is lesz nehez itt az atallas, mert 4 ev alatt ez nem nagyon valtozott (leszamitva a 12x bonuszt).

    En ugy csinalnam meg, hogy minden heroicot instaba tennem (sajnos van eleg sok outdoor/open heroic, azokat is meg lehet oldani, egyedileg spawnoltatva a mobokat, mint sok "hivd elo a bosst es usd le" kvesztnel), es az erejuket a csapatom letszamatol tennem fuggove. Ha negyen vagyunk (akar downscale, akar nem) akkor legyen eredeti H4 szintu, ha viszont egyedul vagyok, akkor legyen H2 szintu, ami egy comppal megoldhato - meg ha nem is kes a vajban stilusban, de realis eselyekkel). A letszamnak megfeleloen essen/jojjon a reward is.

    A masik meg, hogy minden heroic open lenne, de nem lenne mob tagging, mint sok mmoban, kozte az ESOban vagy ujabban a WoW nemelyik kveszt mobjanal. Aki epp arrajar, es belever 10%-nyi sebzest (vagy gyogyitast), az kapja meg a killt, es porogjon a progress, igy nem kellene vegigcsinalni a szokasos lfg rutint generalon/lfg-vel, csak mert 65-oskent le akarok nyomni egy lvl20-as H4-t valahol a kapott jutalom skinje miatt...
  • Plata
    #54125
    Nekem 16 van preferedként,unlockoltam cc-ből,de nem nagyon tervezek új karit.Bár talán venni kéne togrutát és kipróbálni,de mostanában úgysincs annyi időm a játékra.
  • Gudott
    #54124
    A 40 datamineolt infó, eddig ha jól rémlik 24 max slotról volt szó hivatalosan (22 volt eddig a plafon előfizetőknek unlockokkal)
    Szóval az is a "majd meglátjuk" kategóriába fog esni, ahogy a le/fel skálázás is. meg még pár dolog. Max találgatni lehet addig.
  • PiszkosFred
    #54123
    Arrol van info, hogy ha mar megnovelik a maximalisan krealhato karakterek szamat 40/szerver-re (bar fogalmam sincs mit kezd az ember egy mar-mar szakasznyi karakterrel), azzal nem novelik esetleg az unlock nelkul elerheto karakterek szamat a jelenlegi 6 (vagy mennyi a pref) es 12-rol?
  • Gudott
    #54122
    Knights of the Fallen Empire: Class változások, újabb infók és Amazon-bundle
  • Gudott
    #54121
    De ez előre fizetett (pre-paid) és ilyen eddig csap 60 naposból volt, most már van 90(negyedéves) és 180 (féléves) napos is.
    Talán valamivel több a havi lebontásban kapott CC is.

    Ez elvileg ugyanaz a Bundle, amit tavasz óta kapható csak a SoR helyett +30 nap van benne.
  • Nomad90Hun
    #54120
    Az nem a 3 hónapos és a fél éves előfizu akar lenni? Az van swtor.com-on is csak az ugye havonta vonja le a pénzt nem pedig 1 összegben.
  • Gudott
    #54119
    Legújabb Amazon akció :
    90 nap előfizetés, és 2400cc :40 dollár -link
    Nem tartalmazza a Shadow of Revan-t (legalább nem tolnak ki a néppel egy hónappal az ingyenesség előtt)

    (off: van 90napos gamecard is? szerk: már látom az amazon oldalán, a 60 napos mellett van már 90 és 180 napos is )

    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2015.09.26. 22:47:38
  • Plata
    #54118
    Én is,vennék gamecardot és megvenném az egész packot.Bár már az alap megvan dobozosan.
  • Gudott
    #54117
    Akkor lennie kellene hozzá 6 borítóképnek /booklet -nek is

    -alapjáték
    -Rise of the Hutt Cartel
    -Galactic Starfighter
    -Galactic Stronghold
    -Shadow of Revan
    -Knights of The Fallen Empire
  • ChipHazard
    #54116
    "Szerintem, ha lenne egy csepp eszük a 4.0 alkalmával kiadnák Blu-Ray formátumban is a játékot és visszahoznák a fizikai 60 napos gamecardot... "

    Támogatnám, egy csomagban az összes eddig megjelent kiegészítő, plussz a 60 napos gamecardok.
  • Gudott
    #54115
    Néha gond van/volt a letöltőszerverekkel, újraindítás, dnsflush , új IP kérése és hasonló trükkök megoldhatják, de néha tényleg csak ennyi jön át
    Nyilván ha nagyon sok játékos van (fleet) akkor néha át tud váltani diavetítésbe.
    Ami még értelme, hogy nem ragad be a patch 99%-on a normál kliensnél, én viszonylag sok mailt/privát üzenetet kapok hasonló nyűgökkel , ekkor linkelem az aktuális fórumoldalakt és tanácsolom a bitraider kiiktatását. Nekem az aktuális telepítés ha jól rémlik 2013 elején történt, azóta talán egy repairt kellet lefuttatnom áramszünet miatt. Nyilván van akinek a bitraider mellett sincs gond,de ha probléma van, akkor ált ez a ludas (ill a Dx9c hiánya)

    Ha van szabad helyetek, akkor érdemes lementeni az swtor mappa tartalmát, hogy egy esetleges reinstall alkalmával ne keljen leszedni az elejétől.

    Szerintem, ha lenne egy csepp eszük a 4.0 alkalmával kiadnák Blu-Ray formátumban is a játékot és visszahoznák a fizikai 60 napos gamecardot...
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2015.09.26. 16:22:57
  • Zolkanoble
    #54114
    Én kilőttem a Bitraidert, de igazából semmi pluszt nem hozott. A játék közbeni lagget csökkenti valamelyest, de azokon a bolygókon, ahol sokan vannak ez is elveszik. Szóval ahhoz képest, hogy leszed 10x Gigát, nem sok értelme van. (4 magos 2,4-es AMD proci és atomstabil 20 Mbps le és 10 Mbps fel).
  • bekasybalazs
    #54113
    120kbps-el tölti a 13 gigát...ez is a bitraider off hatása lenne? valami nagyon nem oké, eddig 3-4 megával töltötte a patcheket.
  • gunji
    #54112
    Azért én remélem, hogy még átgondolják/áttervezik ezt a skálázós dolgot. Az 50-es szint alatti szintezős bolygóknál nem látom értelmét, szvsz. Sok megoldatlan kérdés merülne fel a játékmenetben, pl:
    - Aki szintez, az nem lineárisan fejlődne, hanem helyben csak egy adott szintig (bolygó+2), aztán a következő bolygón hirtelen ugrana sokat (mintha megszüntetnénk az XP-t, a skilleket meg egy adott bolygó adott küldetése után kapnánk).
    - Később nem lenne érdemes visszamenni farmolni (commendationt vagy rawt), nehezebb lenne segítséget szerezni a heroicokhoz.
    - Mi lenne az Alderaan/Hoth/Nar Shadaa/stb. bonus series történeteivel, a lvl50 feletti GSI küldetésekkel, a WB-vadászatokkal, egyéb eventekkel, stb?
    Akkor már inkább választható legyen, meghagyva a mostani játékmenetet is.
    A flaspointoknál/opoknál már több értelme lenne, ideálisan szintén meghagyva a választás lehetőségét.
    Utoljára szerkesztette: gunji, 2015.09.26. 14:12:05
  • Gudott
    #54111
    Igen, megéri, egyrészt kevesebb (sőt szinte 0) gond van a sima verzióval, lassabb gépeken akár látványosan megdobja a sebességet.
    Egy előnye van, friss telepítésnél szinte "azonnal" el kezdhetsz játszani a kezdőbolygó, de ennyi, sokkal több a gond vele.
    Én még nem láttam olyat, hogy a normál verzió átváltana bitraiderre.
    Az már rági infó hogy új tartalom a kilenc fejezeten kivül idén nem lesz ( illetve van valami Star Fortess nevű cucc, de hogy mi azt még a minerek is csak tippelgetik) FP/OPS jön leghamarabb utána PvP és végül GSF(itt talán PvE mód is képbe kerülhet)
  • bekasybalazs
    #54110
    Köszi. szóval letölti most az egészet még egyszer és utána bitraider nélkül mehet a dolog, nem aktiválja újra? mert az nem igazán tetszene. egyébként, megéri kilőni a bitraidert? hallottam teljesítmény javulásról és a megszűnő folyamatos checkről a belogoláskor és ez tetszett.
  • PiszkosFred
    #54109
    Talan a masodik streamer kapcsan mondta az egyik fejleszto, hogy lesznek uj raidek, de majd csak kesobb lesznek elerhetoek, elobb mindenki jatssza vegig a 9 chaptert nyugodtan, nem kapkodva, illetve az uj skalas rendszert is tuti, hogy finomitani kell, majd csak utana.

    A skalas lootok olyanok lesznek, hogy a karakterednek megerje lemenni barhova, vagyis hasznalhato, esetenkent token jellegu cuccokra kell gondolni a normal gear mellett.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2015.09.26. 11:20:27
  • Spaceghost
    #54108
    Olvastam, hogy nem lesznek új flashpointok, se új operationök, de a flashpointok fel lesznek skálázva 65-re. Mi a helyzet az Operationökkel? Végül is akkor nem is lesz benne nagyobb fajta PVE endgame content? Érdekelne, mert Revan-t nem vettem meg, utoljára Hutt kiegben játszottam, de most hogy feltöltéssel megkapjuk a 2 kieget szeretnék visszatérni. Csak lvl 65-ként meg gondolom a Revanos Operationök nem sok kihívást fognak nyújtani, meg 60-as geart fog dobni?
  • PiszkosFred
    #54107
    Két nagy spoilert mutattak tegnap a streameken úgy, hogy mindenki csak a chapter 1 első felét játszhatta végig, de a chapter 1 végén a nagy döntést nem hozhatták meg, hogy ne lássa senki a következményeket. Azt mondta az egyik dev, hogy amit ott döntünk, az teljesen befolyásolja az egész további menetet, vagyis sanszos - remélhetőleg -, hogy hasonló, de két különféle végigjátszás vár majd ránk emiatt a döntés miatt.

    A korábban lelőtt két "poén" a sztorira vonatkozott, az egyik egyenes következménye volt valaminek, és várható volt, a másik viszont számomra meglepetés volt, és egyúttal csalódás is, mert... majd október végén folytatom :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2015.09.26. 09:41:41
  • Gudott
    #54106
    Ha a bitraider-t kilőtted, akkor az egészet újratölti

    Ha jól számolom mától lehet venni 30 napos előfizetést és akkor már belecsúszol az október 27.-ei normál startba

    A BW-s srácok igen erősen gondolkodnak, hogy hogyan kegyen ez a le/fel skálázás

    Valószínűleg több, a keddihez hasonló előtöltés fog történni és ha cserencsénk lesz, október 20.-án csak minimális leállás lesz ( ugye ekkor kezdődik, az early access)

    Az event tokenek ( Fejvadász hét, Rakghoul kitörés, Gree event) illetve a conquest jutalmak kraft alapanyaggá válnak/válhatnak

    Az új soundtrack amúgy eléggé király

    Többet majd este, ha a mobilnetem is úgy akarja

    ui:

    óvatosan a spoilerekkel, én nem láttam a fenti streamet, de ha minden igaz, komoly elágazások lesznek benne és nem feltétlenül csak a standard férfi/nő és DS/LS /semleges.
  • PiszkosFred
    #54105
    Előben ugyanez (bár itt most togruta sorcival játszik a srác), csak most vágatlanul a twitchconról. Spoileres nagyon :)
  • Nomad90Hun
    #54104
    Jhuj én megnéztem, háát csak még jobban várom a kieget emiatt, 1-2 kaszttal különösen érdekes lesz a kieg, nem árulom el melyik kasztokkal, csak annyit mondok, hogy 1 régi "ismerős" tér vissza rögtön az elején.
  • PiszkosFred
    #54103
    10 percnyi spoileres video a sith sorci kezdesrol a kiegben
  • Plata
    #54102
    Hát bakker,lehet csak a barokat,de mintha jedivel ment volna az egész szarság.Nem vagyok fent most játékban.
  • PiszkosFred
    #54101
    El lehet menteni a gombkiosztast, nem csak a barok elrendezeset?
  • Plata
    #54100
    El lehet menteni a quickbar gombkiosztást,nálam azt hiszem 6 vagy 7 féle is van.Bár mikor be töltheted.
  • Negritis
    #54099
    le lehet menteni az UI-t ha azt megteszed az tárolja és azt kell visszatölteni később

    ezt elvileg amúgy most már lehet exportálni-importálni is ahogy nemsoká a gombkiosztást