Star Wars: The Old Republic (MMORPG)
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
De, megegyszer, ezzel nincs gondom addig, amig masok nem az en penzemet koltik (pont eleg jomagam es a csalad "erre"😉 😊
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2015.10.06. 13:27:27
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
A normál start okt. 27., korai hozzáférés 20, de a változások ( skálázás, stb) már 20.-ától életbe lépnek
Legacy perk: legacy képesség vagy unlock, pl ha elértél egy karakterrel Light5-ra, akkor megkapod a Unity képességet, amivel te és társad 12 másodpercig 40%-kal kevesebb sebzést szenvedtek le (na ebből van kismillió képesség aktív és passzív egyaránt)
lockout: szó szerint kizárás, pl mostantól a heroic küldetések hetente csak egyszer csinálhatóak meg szép magyarosan fogalmazva
roll: pörgetsz egy adott itemre, ami csapatos kalandozás közben esik.
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
- meddig él a 12xp booster?
- illetve mikor indul a 4.0? (okt 27?)
Szótáramhoz még pár láma kérdés: miajaza legacy perk, rollolás és lockout?
Köszöntem 😉
#saveSTO #bringbackoldUItoSWTOR #GoogleMondjonLe
Ez az előfizetőknek minden jár pedig beetetés, hátha bent ragadnak sokáig a játékban.
Amúgy ésszel játszva, kb majdnem minden elérhető preferdeknek is (szerencse, hogy annyira sokan nem választják ezt)
Utoljára szerkesztette: Gudott, 2015.10.06. 12:51:42
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
Ami plusz lehet, hogy a kivancsi prefek beruhaznak most egy honapra, es kvazi minden addigi anyagot megkapnak ingyen, es ez elegge osztonzo lehet, az a 2800-3000 HUF lofasz penz a Hutt, Revan es FE 1-9 fejezetert, foleg ugy, hogy megmarad utana es nem vesztik el. Na ezen lepodtem meg, mert bar az EA sem olyan fasz, mint regebben, de azert tovabbra is van sok hulyeseguk es meg mindig inkabb szikszo a nevuk, mint sem dicseret.
Aki meg var februarig, mert itt a fallout es az unnepi szezonban is lesz mit csinalnia, az meg ugyanennyi penzert megkapja a plusz ket fejezetet is, es igy tovabb - na az ilyen miatt mondom, hogy szokatlanul pozitiv gesztus az EA reszerol, mert subkent pont leszarom, de gondolva a mostani pref emberekre, rajuk nezve szerintem tobb, mint korrekt...
...de persze rogton el is felejti az ember ezt a kellemes elmenyt, ha ranez a CM-re es latja, hogy megint megy a lehuzas, n+1 alkalommal kozreadott packok miatt, de persze "a kozosseg kerte a regi cuccokat, hat mi teljesitjuk" felkialtassal ok mossak kezeiket 😄
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Inkább el szórakozom kis karikkal.
Másrészt most STO-ban annyi minden jön össze hogy az eléggé lefoglal.
Akinek "most máris kell" az szépen előfizető marad, a többiek meg évente 2-3x előfizetnek 30 napra.
Utoljára szerkesztette: Gudott, 2015.10.06. 11:26:33
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
#54192
"hülyék lennének ha nem húznának be vele zsetont jövőre is."
Ingyen megkapod kvazi egy havi elofizetesert az osszes addigi cuccost, ami mindnig is a tied marad, meg utana pref statuskent is. Pont, hogy ez a fajta megoldas nem vall az EA-ra 😊 Ha mondjuk csak addig lenne elerheto, amig sub vagy, vagy meg kellene venned a fejezeteket 10 dodoert, na az lenne klasszikus EA huzas (pl ugyanezt csinalja most a Bethesda/ZOS - valoszinu a kiado, a Bethesda dontott igy -, az ESO eseteben).
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Az meg, hogy 10-11-stb fejezetek csak jövőre jönnek azt ne felejtsük el, hogy az Old Republic EA alatt került kiadásra, és hülyék lennének ha nem húznának be vele zsetont jövőre is.
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb
Új fejezetek havi bontásban fognak érkezni 2016-tól (jelen állás szerint, nem tudom ez hyanadik verzió 😄)
Serverenként 40 karakter lehet
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
<#vigyor>#vigyor>
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
De tul van ez mar beszelve, egyszeri gond volt, par napig tartott, itt a vege, fuss el vele...
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2015.10.05. 14:02:27
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Én amit ki nem állhatok az Hoth, az a vakító fehérség kicsinálja a szememet, viszont szerintem Belsavis-nak meg Voss-nak van 1 sajátos hangulata, Corelia-n meg már látszik, hogy dúl a háború már gőzerővel. Quesh meg szintén nem nagy kedvenc nekem, uj bolygók közül Rishi-t bírom még meg Yavin 4-et nagyon eltalálták dizájnilag.
Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2015.10.05. 13:53:22
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb
Az igaz, hogy ops-ra csak úgy érdemes menni, ha egy minimális alapgeared már megvan hozzá de egy jó klánban ez nem okoz gondot, mert segítik egymást a tagok, akár tanácsokkal akik hm fp-s farmolással 😊
Red Eclipsen kapásból három ilyen magyar közösséget is tudnék mondani... 😊
Resonance multi gaming baráti közösség: http://resonance-guild.eu
De, akarmi is tortent, nem nalam volt a gond es mar meg is oldodott, legalabbis tegnap este mar nem volt lag a regi bolygokon.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Igen sajnos a magyar "klánok" többségében az elitista magatartás megy, múltkor pl 1 volt klántársam panaszkodott rá, hogy mivel nem volt jobb választása miután széthullott a guildünk, belépett a Testvériségbe, majd azok ops kellős közepén feldobták neki a kérést, hogy tankként legyen már szíves respeccelni, meg átgearelni dps-re, mert a dps assa kollégának épp kedve támadt dps-ként tankolni kicsit, és arról szó nem volt, hogy az említett kolléga is átgearel majd meg respeccel, csak ö legyen már szíves ezt így 2 perc alatt lerendezni... Jelenleg ahogy néztem normális 60-as relic-ek meg implantok olyan 200k/db áron mozognak nem beszélve a gearelési költségről.. Azt már meg sem említem, hogy az ilyen guildekben általában a kis szintűeket annyira lenézik, hogy tudomást sem vesznek róluk... Annó még Alliance of Hungary-nél volt 1 olyan esetem, hogy 1 akkoriban még max szintü (lvl 50) gunslinger mainnel futkorászó guildtárs folyamatosan oltogatott, nem csak guild chaten de RL guild meetingen is nekiállt beszólogatni... Szóval vannak szép esetek, de ugyanezek előfordulnak nemzetközi guildekben is, volt olyan, hogy GM irt felhívást guild chatre és én épp töltőképernyőn voltam nem láttam, aztán visszarakott a legalacsonyabb rangra majd nekiállt leordítani fejemet a "köznép"előtt, én illedelmesen megköszöntem a lecseszést és közöltem ,hogy ilyen guildet, ahol a GM ilyen alpári stílusban tud kommunikálni (angolul méghozzá, hogy a dolog még viccesebb legyen), annak a tagságát én nem fogom erősíteni majd kiléptem...
@PiszkosFred
Ezek a laggspike-ok érdekesek, nekem Rishi-n szokott nagyon laggolni, az a 5-6000ms meg semmi nekem volt olyan, hogy 15k+ ms-em volt és nem vágott le 20k+ tartományban viszont erősen hajlamos rá, szerintem nézd meg a neted néhány speedmeter-el meg pingtest-es miniprogival szolgáltató is lehet a ludas.
Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2015.10.05. 13:06:36
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2015.10.05. 11:42:18
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Legtöbb magyar lenézi vagy semmibe veszi azt aki nem előfizetős,vagy nincs neki 50 milla cc-je.És kis karival sem nagyon éri meg,nagy karival maxos craftal már nem néznek rád olyan rossz szemmel.
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
Hét közepén/végén megy majd ki az új guild-toborzó az swtor.hu-n és Fallen Empire startja előtt tervezem nemsokkal kihirdetni az eredményt.
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
Kezdő vagyok és beszopott a sztori azt még jó soká fogom végig ütni.
Marad a basic/elite/ultimate comm, csak átnevezik őket, kristályra és most átváltás sem lesz, ha minden igaz. (és nem lesz heti limit sem)
Plusz nyilván lesznek setbonuszos cuccokhoz tokenek OPS-okból és HM FPk-ből
Ha jól tippelünk, 65-ös szinten mindenki kapni fog egy alap PvP geart (talén PvE-t is, de ez nem biztos)
Companionok, most is simán lehet ötnél több
A class 5 companionja
+hajódroid
+Treek és HK-51
Yavin IV heti companion gearje legacy boundosso válik, lehet használni továbbra is
Companion limit, stb: nem érdemes tippelni, majd meglátjuk
Én amikor az első karakteremet, egy Jedi Knight-ot szinteztem, meg voltam gyöződve, hogy egy szépen felvezetett történet során megkapom az utolsó(nak gondolt) társamat, erre lett nagy arcra esés ( Sel-Makor száll és annak a vége, aki emlékszik, nemrég csinálta, az tudja miről beszélek 😊).
Utoljára szerkesztette: Gudott, 2015.10.04. 09:07:27
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
A video alapján ez a leskálázós rendszer jó lesz, és ha jól halottam akkor ha 60-asként megyünk le akkor 60-as szintre való jutalmat / lootot ad, 55-65-ös szintre szintén érvényes, legalábbis videóból nekem úgy tűnt. Ami engem érdekelne, hogy a set-ek a KotFE-al hogy lesznek megoldva megint kapunk 65-re 1-1 basic / elite / ultimate set-et, vagy hogy lesz? Mert erről még semmi infót nem találtam. Másik érdekes kérdés, hogy ha compi gear eltűnik akkor mi lesz pl a yavin 4-es heti küldi jutalma, mert az eddíg compi set-et adott. Másik ,hogy mindenkinek van kedvenc companionja, és ezzel hogy nem lesz többé role specifikus 1-ik compi sem, így nem lesznek lekorlátozva az emberek 1-1 nem túl kedvelt compi használatára. HK-55 megint érdekes kérdés, nekem a múltkori dev videóból úgy tünt mintha ö nem HK-51 "feljavított" változata lenne, hanem 1 másik droid. Szerintem compiknál (followerek lesznek tudom) megtartják a max 5 darab rendszerét azaz ha 1 régi compi helyére esetleg a visszatérése elött felvettünk valaki mást akkor ö nem biztos, hogy visszatér, bár fene tudja mert így, hogy lesznek még crafter meg külön combat pet-ek is így eléggé megkavart rendszer lesz, báár videóból nekem úgy tünt, hogy ha pl lehívunk 1 combat pet-et akkor followert már nem lehet mellé lehívni.
uplay: N0m4d_HUN Ryzen 9 3900x / 32 Gb ram / Gygabyte 2070 Super 8 Gb
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
ui: este lesz a köv kör. az összefoglalóból
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
De nem baj, mert lesznek új packok!
Tomb of Freedon Nadd
Az összefoglaló du/este felé lesz kint
Viszont egy kérdés: lenne-e igény némi háttérinfót megosztó cikkre? ( Zakuul, az Eternal Empire Eternal fleet, némi régi zakulli hagyományok/hiedelmek, nem sok pár , kódex bejegyzés, ami nem igazán spoileres)
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu
Én igen is szeretek 4 szintenként el tökölni azzal hogy megfelelő modokat pakoljak a karim meg a társa felszerelésébe.Lehet sokat kellett érte vacakolni,de akkor is jó volt,félórákat eltököltem gear össze állítással.
Unalmas kifogás lesz, de ezek (és a "mai" - tegnapi - Cartel Marketes) bejelentések, amiket eddig megtudtunk....nos ezek nem új contentek.
Újra le lehet tolni a lvl 14-es Heroicot, de ezúttal a lvl 65-ös kari is csak lvl 16-osnak fog számítani.....hát kösz nem. Aki felhúzott 4nél több karit, annak ez nem jelent semmi bónuszt. Csak republic kariból van nekem pl. 8 (mind 60-as) és már a negyedikkel sem csináltam meg a heroic küldetéseket, mert egyszerűen kurva unalmas egy idő után. Most pedig ez lesz a heti grind alapja? (Apropó grind: aki annó 10 éve kitalálta, hogy a grind legyen egy mmorpg end game contentje úgy általánosságban az remélem eltörte azóta szilánkosra a kezét).
Nincs új fp és ops, de szinte:
a; szinte mindegyik leszólózható (leskálázva)
b; ami nem, azt lvl 65-re boostolják.
Megint lehet majd menni Eternity Vaultot? Hűha, defasza...ja nem "defasza" az 2011-ben volt, 4 éve. Persze a bugok felét nem sikerült azóta sem sikerült kijavítani, de bejött néhány új rejtélyes bug (láthatatlan lépcsők a SOA fightban).
Aki előfizet az kap egy instant lvl 60-as karit....ennyit arról, hogy esetleg majd szintezzen valaki, mert CM-ből úgyis unlockolható lesz majd még vagy 5.
Mastery és a crit/surge: elhiszem, hogy voltak olyan idióták, akik strenghtet pakoltak a vanguardjukra, mert hogy attól majd nagyobbat üt a stockstrike, na de most komolyan....egyszerűen az idióta userek nem képesek kimatekozni az optimális statelosztást? Ennyire hülyék az emberek? Pedig ehhez nem kell mérnöknek lenni, ráadásul 5 perc találni egy dps-t mérő alkalmazást a neten. Aki meg 2015-ben annyit sem beszél angolul, hogy megértse mi van oda írva, az bújjon vissza a barlangjába.
Companion Gear/Role - ez mondjuk speciel pont tetszik. (De ez nem új content, ez egy feature).
Share keybinds - tök jó, de ez is csak egy kényelmi feature.
Temporary ability bars: ez is a hülyéknek lett kitalálva.
Crafting/gathering változások: ennek speciel van értelme, aztán majd a részletes infókból kiderül, hogy mit hoznak ki belőle. (Ez sem új content).
Currency changes: ezt minden szintemelésnél megcsinálják, a játékosok számára tökmindegy hogy kristályt, vagy vázát, vagy medált gyűjtöget.
Legacy datacron: na ez kurva jó!
Interface változások: kényelmi feature.
Cartel Market: na ezen jót nevettem:
Ezentúl a Hypercrate 30 packot tartalmaz majd, és bejönnek a Superpackok (5 pack egyben). Minden pack 2 itemet fog majd csak tartalmazni - és ebből az egyik az companion gift lesz.
Miután egy packot kivezetnek (embargo), visszahozzák az itemeket, de már bontva egyrészt minőség (Bronze, Silver, Gold szintű packok), másrészt típus (kristály pack, mount pack stb.) szerint. Pl. Gold Mount Wild Space Pack (amiből a 3 gold mountból mint amilyen a Vorantikus majd lesz 1)
Így garantálják, hogy 2-szer, 3-szor annyi packot fognak majd megvenni az emberek mint eddig. Kérdés milyen áron.
Az eddig pénzért megvehető cartel reputation itemek nagy részét kiveszik a játékból, de visszakerülnek mint Pack!
A jelenlegi "egyedi" vásárlási lehetőségeket (mint amilyen az armor szekció a CM-en) lecsökkentik, de beteszik ezeket Packokba!
A lényeg, hogy sok packot vegyél!
Szóval az az érzésem, hogy a casual, buta, lusta játékosoknak "fejlesztik" a játékot, akik:
a; vagy előfizetők, de alig játszanak, így sosem jutnak OPS, vagy RWZ közelébe.
b; preferredek, de zsákszámra veszik a CC-t (ezek a legbutábbak mind közül)
Csak nehogy más jövőbeli MMO-k is erre a következtetésre jussanak.
Tomb of Freedon Nadd
Aki szereti a bonyolult rendszereket, a minden osszefugg mindennel szintu komplex folyamatokat, aki szeret tesztelgetni, probalgatni uj megoldasokat (gear+stat+rota), azoknak a 4.0 fajdalmasan gagyi lesz, az is biztos.
Vannak/lesznek benne baromsagok (random mount/pet elohivas, miafasznak 😄), de az tetszik, hogy account es/vagy legacy wide lesz nagyon sok minden. Tenyleg sosem lattam ertelmet annak, hogy huszadjara is szedjem ossze a szaros datacronokat, a legujabb karakterekkel mar magasrol szartam is bele, nem hianyoztak. A szakmai valtozasoknak is itt volt az ideje, hiszen annyi de annyi felesleges itemet tanultal meg az elmult evekben, amelyeket sosem gyartottal le. Se skill noveles miatt, se hasznalatra. Elobbire volt olcsobb targy (nyersanyag szempontbol), utobbira meg aztan plane nem volt szukseg, hiszen a narancs cuccok nem volt ertelme, kiveve, ha kellett a skin. Tetszik az UI valtozas is, foleg a grid es a export/import. De pl a Legendary jelnek semmi ertelmet nem latom, mert amikor egy idomitott felkezu vak majom is vegig tudja nyomni a class kveszteket, akkor ennek a legendary titulusnak semmi jelentosege sincs. Max azt jelzi, igen, faszagyerek vagy, volt idod mindegyikre X ido alatt - de ez nem garancia semmire sem, lasd pve, pvp, ertelmi szint, stb. Nem szeretem az ilyeneket, de am legyen, max nem kapcsolom be en sem.
Amit hianyolok, es evek ota nem tudom, miert nincs kihasznalva, az a Family Tree. Az most is marad parlagon, ha csak ez az Alliance akarmi, amit hianyoltal az esti adasbol, nem erinti majd ezt is.
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Mert most pl. egy sorcererrel épp ott járok, ahol
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Az értelmét viszont továbbra sem látom, sem ennek, sem annak - amit írtatok -, hogy ennyire lebutítják a játékot. Az itt olvasottak alapján nekem jobban tetszene egy olyan megoldás, hogy amíg szintezik az ember addig minden marad a régiben, s amikor már elkezdi 60-as szinten az új kieget, onnantól kezdve ezzel a skálázós módszerrel érhetők el a régi bolygók heroicjai, mint heti weekly küldetések, vagy hasonlóan a Galactic Conflicts weeklyhez.
#saveSTO #bringbackoldUItoSWTOR #GoogleMondjonLe
1.0 startjakor kvázi alig volt értékelhető endgame terület ( talán Voss heroicjai, Black hole, Ilum és Belsavis Bonus series volt a választék nagyjából plusz pár Fp illetve 1 v. 2 ops)
Ehhez képest most minden napi zóna kvázi endgame területté válik, és mivel nincs 5-10 szint előny a mobokhoz képest, nem az lesz hogy beaggrozok 2-3 csoportot és pár AoE-val lemészárolom őket
Illetve amennyit eddig tudunk, aki szeretné pörgetni a szövetségi rendszert is, kénytelen lesz heroicokat is csinálni, mivel onnan lehet megfelelő tokent szerezni pl a csempészekhez, erőérzékeny csoportokhoz, stb
Szóval próbálják lassítani az embereket, hogy ne tudják kipörgetni a tartalmakat. (ami mondjuk eddig sem két perc volt)
Utoljára szerkesztette: Gudott, 2015.10.01. 11:23:49
The Old Republic Hungary ----- swtor.hu