60031
  • PiszkosFred
    #54859
    Igen. Az elso evad kicsit docogott, de a masodik mar nagyon jo lett. A CW-hez kepest tenyleg gyengebb, de boven nezheto es elvezheto laikuskent es talan swfankent is. Olyan mint a Toy Story es a tobbi Pixar/Dreamworks/Disney animacios film, gyerekeknek keszul, de a szulok mennek a moziba/nezik a gyerekkel, nem a gyerekek nezik/moziznak a szuloi kiserettel :)
  • Terawatt
    #54858
    off: remélem nem kapja el őket a tini amcsi reality szutykok.
  • Plata
    #54857
    Az újabb disney félét, a disney channelen,gyerekek mindig azt a vacak adót nézik.
  • Gudott
    #54856
    Rebels:
    Első évad még so-so, vannak benne jó részek, de már ott is akad totál felesleges töltelékrész
    A második évadban lenne potenciál, csak a töltelék nagyon felhígította.
    Amúgy szerintem jóval gyengébb a színvonal, mint a Clone Wars esetén
    (nem tudom melyik clone wars-t nézted az újabb 3d-st vagy a régi "dexter"s lab" os stílusút?)
  • Plata
    #54855
    Star Wars Rebels-t megéri nézni?
    Nagyon szeretem a Star Wars-t,de a klón háborús idióta rajzfilmet nem tudtam nézni,gyerekek nézték,de nekem túl nagy hülyeség volt.
  • bekasybalazs
    #54854
    Én így tudom, ahogy leírtam, persze ez lehet másként...nagyon nagy katyvasz ez az egész. Oké, hogy megosztottak egy "hivatalos" timelinet, amiben az általuk elismert és megtörtént események vannak, plusz most jött ez a galaxis térkép is...de nagyon sok mindenre nem adtak választ, amire az "eltörölt" könyvek, képregények viszont igen...ennek az a hátulütője, hogy ha ezeken a disney változtatni szeretne, akkor azt akár egy mondattal megteheti a Star Wars Rebelsben. Így félve nézem már azt is, pedig rohadtul leköt, főleg a kis morzsák, hogy mi történt a klón háborúk végén, után, mi történt a jedikkel név szerint stb.
  • gunji
    #54853
    Ez fura, mert eddig én is úgy tudtam, hogy a kettő ugyanazt a bolygót jelöli (Lucas nevezte át). Az utolsó Netflixes TCW epizód szinopszisa 'ancient Sith homeworld'-ként hivatkozik Morabandra. Anno amikor az epizód megjelent, akkor a készítők elismerték, hogy itt Korribanről van szó, később még az SWTOR fejlesztői is megjegyezték, hogy ennek ellenére nem fogják átnevezni a játékban Korribant Morabandra.
    Szóval akkor azóta a Disney megkavarhatta a dolgokat? :o
  • bekasybalazs
    #54852
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Úgy hívták a karaktert, akivel játszottál, de ehhez ennek semmi köze. A Starkiller Base nem a karakter miatt lett ez, hanem a jelentése miatt (csillag-gyilkos) Magyarán, a Death Star, azaz a halálcsillag új verziója ez a Starkiller Base.
  • bekasybalazs
    #54851
    Egy kicsit kevered te is és nagyon sokan a dolgokat. Korriban a Sith FAJ otthona, Moraband a Sith lovagok otthona...van különbség! :) bár a teljes sztori nem kerek, majd a filmmel vagy az elkövetkezendő részeivel válik azzá...viszont kiakadni nem kell :) Tény, hogy belekevernek a dolgokba, mert hát miért ne tenné a Disney, ha már megteheti, de biztos jó okuk van rá. Csak úgy nem neveznének át egy bolygót...értelmetlen lenne.
  • Terawatt
    #54850
    F2P játékosok csak 50ig fejlődhetnek ingyé tudtommal.
  • Pongyi
    #54849
    Most ahogy így visszaolvasgattam az előző hozzászólásokat, felmerült bennem egy pár kérdés. 32-es szintű f2p játékos vagyok. 1.:Lv65-nél még nincs úgymond vége a játéknak? 2.:f2p játékosként van olyan tartalom ami elérhetetlen számomra? 3.: "Attention #SWTOR Subscribers! Prepare yourselves for a BIG announcement during next Tuesday's Producer Livestream." Ebből például a f2p játékosok semmit sem "kapnak" vagy érzékelnek?
  • PiszkosFred
    #54848
    R.P. lesz az, ami talan az elso lepese egy nagyobb folyamatnak... Korriban "uj" neve viszont nagyon szar, par napja olvastam csak a sztorirol, de nagyon nem tudom megemeszteni.
  • Terawatt
    #54847
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Starkiller? az nem a force unleash főmuftija volt?
  • Gudott
    #54846
    És egy bónusz.
    Az EU-purge után a disney kiadott egy új képet a hivatalos bolygókról....



    Egy kis keresés után gondolom sokan megtalálják a meglepetést
  • Gudott
    #54845
    nekem a republic-kal most kidobta az sg-s kereső, de tény, hogy nincs a helyzet magaslatán. :)
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2015.11.26. 18:55:56
  • Shion
    #54844
    Lista: majd beszélek a guild vezetőmmel és jelentkezünk, köszi :)

    SG fórum: kerestem mind "swtor", mind "star wars", mind "old republic" szóösszetételekkel. Swtor-ra nem dob semmit, star wars sok oldal, de ott nem láttam, republic megint semmi. Így google kereső volt a befutó: "swtor fórum" és első helyen kidobta :D
  • Gudott
    #54843
    Ott a lehetőség mindenki előtt, hogy felkerüljön a listára. Az adott intervallumban ezek a guildek jeleztek vissza, de nincs akadálya annak, hogy a lista bővüljön.

    gondolom az SG-n swtor-ra kerestél rá, úgy pedig nem adja ki, mivel az nincs benne a fórum címében
  • Shion
    #54842
    Hasznos ez a lista, jó a kezdeményezés, csak éppenséggel nagyon hiányos. Red Eclipsen egy csomó magyar klán nincs benne, amit ismerek, pedig 10-20 fősek és aktívak. Valószínűleg amiatt alakult így, mert ők sem ismerik/használják ezt az oldalt, ahogy én.

    Erre a fórumra is csak ma találtam rá, pedig kerestem már sokszor, de a sg keresője soha nem dobta ki. Most is google-n keresztül találtam meg ezt a fórumot. :(
  • Gudott
    #54841
    http://swtor.hu/ezek-vagyunk-mi-avagy-a-nagy-magyar-seregszemle

    AMúgy tactical Fp esetén a group finder mondjuk lvl 20-as játékost is behívhat pl a Battle of Ilumra vagy Blood Huntra? Magyarán nincs level lockout már?
  • undY1ng #54840
    Tomb of Freedon Nadd EN-PVP szerveren valaki játszik aktív guild-ben? Szinte mindennap írok General chat-re, hogy magyar guildet keresek (természetesen angolul is beírom, nem mintha sokat számítana), de olyan profi válaszokat kaptam MAGYAROKTÓL, hogy "Jaja van egy pár magyar guild." Köszönöm. :D Nem rég vettem meg a játékot, de már elég sok dologra rájöttem és tuti előfizetek a kövi hónapban is. MMO terén meg elég sok tapasztalatom van, ami mint a többi játékban, SWTOR-ban is megtalálható.
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2015.11.26. 17:09:50
  • PiszkosFred
    #54839
    Igen, januarban jon elvileg. De hatha lesz valami pre...cucc mar decemberben a jelenleg is aktivaknak, esetleg valami extra ficsor, reward, stb.
  • Shion
    #54838
    Úgy tudom a Chapter X-et 2016. január hónapra ígérték korábban. Várhatóan erről is szó lesz. De amúgy kíváncsian várom, miket terveznek még hozzáadni a játékhoz. :)

    Plusz gondolom érdemes most az új mozifilm előtt még meglovagolni a hype hullámot és a felcsigázott tömegre szabadítani újabb és újabb infókat a játékkal kapcsolatosan, hátha minél többen elkezdenek játszani. :)
  • Terawatt
    #54837
    Twitter:
    ‏@SWTOR

    Attention #SWTOR Subscribers! Prepare yourselves for a BIG announcement during next Tuesday's Producer Livestream.

    Gondolom jönnek az új chapterek.
  • Shion
    #54836
    Szívesen látunk benneteket.

    Felsorolom a karaktereim neveit, amelyekkel online vagyok. Előre nem tudom, hogy melyikkel fogok játszani, mert attól függ, hogy éppen mihez van kedve a társaságnak (ékezet megléte vagy hiánya fontos a pontos karakternévhez):
    Shionka, Vérbölcs, Szittya, Szilard, Berzence

    Addig is a facebook-on rá tudsz keresni a csoportunkra és bejelentkezni oda: Jedi Köztársaság
  • Pongyi
    #54835
    Akkor csak jól éreztem én... Köszi a választ.
  • Terawatt
    #54834
    Ha már pvp milyen és mennyire jó játékmód(ok) vannak? Jedi Shadow révén nem lenne rossz jobban bele kóstolni majd.

    Shion, a red eclipsere mentünk republic oldalon. Szerintem szívesen csatlakozunk haverral egy közösségbe, mert egyelőre úgy néz ki maradunk a játéknál.

    Köszi mindenkinek aki válaszolt a témával kapcsolatban :)
  • gunji
    #54833
    Nem ellenőriztem le, de Ilumnál tuti olvastam (vagy csak a chaten beszéltek) róla, hogy kivették a dailyket, Belsavis esetében is rémlik ez, Makebnél meg nem tudom. Itt a staged weeklys kavarást továbbra sem értem (nem mintha más ilyen 'fejlesztést' értenék).
    Ezen kívül nekem hiányzik pár bónusz küldi Nar Shadaaról és Alderaanról (pl. Shattering the Peace), bár lehet, h csak bug (bár a fejlesztési irányvonalat elnézve inkább feature).

    Ha jól számoltam este héttől várható black friday-es leértékelés CM-n. :)
    Utoljára szerkesztette: gunji, 2015.11.26. 12:32:52
  • Pacho
    #54832
    Akkor viszont ez a bolster nem működik tökéletesen.
    PL. 192-es lila gearre két hete rosszabb hp boostot adott, mint 156-os lilára. (Vagy ha ez szándékos akkor pláne nem értem. .
    Ehhez is kell majd egy külön bolster theorycraft, mint a pvp bolsterhez?
  • Pacho
    #54831
    Valóban nincs rendes tutorial, ez nagy hibája a rendszernek. Ha nincsenek türelmes emberek akik elmagyarázzák, hogy mit kell csinálni, akkor pedig sok wipe van.

    De amúgy szerintem minden flashpointról van a youtube-on egy full walkthrough videó, ezeket érdemes végignézni, hátha tanul belőle valamit az ember.
  • Gepo
    #54830
    Nem kell ismerni semmiféle taktikát a tactical flashpointokhoz. Ha mindenki kiáll a szines cuccokból, akkor nem hal meg senki. Ennyi. A jelenlegi rendszernél ne legyen könnyebb, mert már így is sokat könnyítettek a dolgokon 4.0-val (pl.: sm opsok) és az sosem baj, ha van benne egy kis kihívás, ami abban rejlik, hogy oda kell figyelni, nem csukott szemmel nyomkodni a gombokat, vagy klikkelgetni (és nem abban, hogy előre ismerni kell miket csinál az adott boss).
  • Pacho
    #54829
    A 4.0-val felére-harmadára csökkentették a mobokból származó creditdropot. Ez mindenkire vonatkozik, nemcsak a f2p playerekre.

    Items + Economy
    Basic Commendations are now called Common Data Crystals.
    Elite Commendations are now called Glowing Data Crystals.
    Ultimate Commendations are now called Radiant Data Crystals.
    Existing Commendations have been converted to the appropriate Data Crystal at a 1:1 rate.
    Items purchased with Commendations have had their timers cancelled and are now Bound.
    A new pet, the Cyberglow Mewvorr, and a new Decoration, the Statue of Mandalore the Ultimate, have been added to the Collector's Edition Vendor in the VIP area of each Faction Fleet.
    All existing Modification required levels have been reduced to match the required levels of newly implemented Modifications.
    The Revan Holostatue vendor has been updated and now sells Class-specific Level 65 items for Common Data Crystals.
    The amount of credits dropped from defeated NPCs has been greatly reduced.
    Gift Fragments can now be used to purchase Gifts at the Companion Gift Vendor on either Fleet. These Fragments are no longer available from Missions.
    All Droid Gear have been changed into a “Valuable Droid Part” which sells for a decent amount of Credits to vendors.
    All old Operation Gear tokens have been changed into a Lockbox that contains Glowing Data Crystals (Old Elite Commendations).
    Utoljára szerkesztette: Pacho, 2015.11.26. 12:20:41
  • kingofn00b
    #54828
    Nem vagyok kezdő MMO-s, de ez az FP rendszer kemény. Kezdő játékosként honnan a bánatból kellene ismernem a taxokat? Nincsenek "batanuló" jellegű könnyű insták, egyből feltunol max szintre. Esés-kelés van. Nem hiszem, hogy egy F2P játékban ez jó lenne, mert pont, hogy itt van sok olyan játékos, aki kezdő. Nem is igazán sikerül végigtolni az instákat, szenvedés az egész.
  • Shion
    #54827
    Sajnos nem tudok válaszolni neked erre, mert mindig is előfizetős voltam.

    A patch note-okban mindenesetre nem írnak erről, hogy változtattak volna.

    Valamint a guildben játszó f2p játékostársak sem panaszkodtak még eddig.
  • Pongyi
    #54826
    Hali. free2play player vagyok. A patch óta mintha nem gyűlne úgy a zsé mint előtte... Tényleg kevesebbet ad vagy csak rosszul érzem?
  • Shion
    #54825
    E mögött talán az állhat, hogy amikor alacsonyabb szintről felerősít a játék 65-ös szintre, akkor a gearedet is az alapján erősíti fel, hogy milyen minőségű. Így egy level 50-es karakter full lila 140-146 gearben kb. 208-as lila szintjére erősödik fel. A hangsúly a "körülbelül" szón van, mert egy full augmentelt 208-as gear azért még mindig sokkal erősebb szerintem, mint az augment nélküli 140-es Makeb szintű cucc.

    Sajnos egy level 50-es karakter ritkán, de talán soha nem rendelkezik full lila gear-rel. Az előfizető játékos azért, mert gyorsan kinövi úgyis, fölösleges erre áldoznia. A free to play játékosok meg alapból nem tudnak lilát használni, így max. 130-es kék gear-ben fognak rohangálni, ha van egyáltalán annyi pénzük (maximum 250/350k lehet nekik), hogy 50-es szintet elérve átöltözzenek jobb cuccba.

    Röviden, egyetértek veled, szerintem hard fp-re nem kéne 50-es karikat bedobálni, mert csak a fejlődő gear-es 65-ös játékosokat szívatják vele.
    Utoljára szerkesztette: Shion, 2015.11.26. 11:28:55
  • Pacho
    #54824
    Ne jelents az összes flashpointra. Próbáljátok először a klasszikus Hammer station - Athiss - Mandalorian Raiders - Cademimu - Taral V (Boarding party) - Maelstrom prison (Foundry) - Collicoid war game - Red reaper sorrendet.

    Ezek alacsonyabb szintű karakterekkel gyengébb gearben is teljesíthetők.
  • Pacho
    #54823
    Mondjuk őszintén nem értem, hogy miért lehet a hardmode fp-kre már lvl 50-től jelenteni, amikor a quest terminal-nal is azt írják ki, hogy az ajánlott felszerelés item lvl 200. (Pláne ha még 208-as gear-ben is agyon tudnak csapni).

    Lvl 50-en pedig talán 146-os item lvl a legnagyobb elérhető.
  • Shion
    #54822
    Egyelőre nem értem a fejlesztők új szándékát, hogyan képzelik el a kis szintű flashpoint-okat.

    Régen
    - adott szinteken voltak a normál fp-k, amikhez kellett 1 tank, 1 healer, 2 dps. Ha ügyes volt a csapat és odafigyelt a taktikára, teljesíthetőek voltak.
    - level 15-54 között volt Kuat Drive, mint Tactical Fp. Ide már nem kellett a klasszikus csapat felállás, akár 4 dps is megcsinálhatta. Persze ilyenkor nem ártott használni a Kolto Tank-okat, illetőleg 1 dps-nek néha nyomogatnia kellett a heal-t a többiekre. De ezek az fp-k talán túlontúl könnyűek voltak, egyáltalán nem tanított taktikára és csapatösszhangra. Mint pvp-n, az emberek egyénieskedtek ezerrel, mindenki szentül meg volt győződve, hogy egyedül is le tudja tolni, a többiek csak fölösleges koloncnak vannak a nyakán.
    - aztán level 50-től elérhetővé váltak a Hardmode fp-k is, ahol aztán jöttek a pofon a Kuat Drive-os generációnak, mert kiderült, hogy semmit nem tudnak. A normál fp-k nevelkedettek legalább némi gear tuning után már jók voltak Hard-ra is.

    Új, mai (átmeneti?) rendszer:
    - eltűntek a normál fp-k, csak Tactical maradt helyette a Group Finder-ben.
    - level 15-től elérhetőek a Tactical fp-k, de a játék mindenkit felerősít 65-ös szintre. Tactical lévén akár 4 dps-t is összedob a Group Finder, de tapasztalatom szerint ezzel a felállással csak akkor teljesíthető az fp, ha valaki átmegy healer-be és mindenki ismeri a taktikát. Ha valamelyik hiányzik ebből a kettőből, akkor fetrengés lesz ezerrel. Plusz, az új Tactical fp erőssége tapasztalatom szerint a régi Normal fp-k szintjén van, tehát durbele módon nem csinálhatóak meg, mint anno a Kuat Drive-k.
    - Hardmode csak 65 körül van, de még 208-as gear-ben is sokszor fetrengés az eredménye, ha nem összeszokott, taktikát is jól ismerő a csapat.

    Összességében, túl könnyű volt régen az Flashpoint rendszer, most nagyon sokat erősítettek rajta. Ezt egyelőre sok játékos nem fogja fel és ha ilyenekkel sorsol össze a Group Finder, akkor szenvedés lesz :(

    Annyit tudok javasolni, hogy keressetek egy aktív guildet és próbáljatok velük együtt menni. A teamspeak használata is erősen javasolt, mert akkor csata közben is lehet mondani, hogy mire figyeljen az ember.

    Milyen szerveren játszotok?


  • Terawatt
    #54821
    Akkor nem túl kezdő barát a dolog, pedig szívesen toltuk volna a kezdő dungeonöket/flashpointokat.
  • Shion
    #54820
    Minap voltam a Maelstrom Prison Tactical verziójában és a térképen bár mutatja, hogy ott a HK-51 alapanyag, de felvenni nem lehet. Így nagyon úgy tűnik, hogy a hardmode kelleni fog hozzá továbbra is.