60027
  • Plata
    #55295
    Hát azt kellett volna fejbe lőni aki oda adta a jogokat.
  • Daermon
    #55294
    Kár, hogy az EA-nak hagyják :D
  • Plata
    #55293
    Tuti nem hagynák hogy valaki csináljon SW játékot.
  • PiszkosFred
    #55292
    Szerintem hamarabb lelovi a Disney licensz jogok miatt, mint sem elfogyjon az energiajuk :) Csak tegnap lattam a hirt, es gondoltam megosztom.
  • Shion
    #55291
    A rajongók által készítendő projektekben nem igen hiszek, mert munka és család mellett soha nem fognak elkészülni. Lásd Star Wars Galaxies projektet, amely már 10 éve alfa fázisban van és valszeg soha nem fog elkészülni. Az alapmotor már megvan, csak hát irtózatos meló beletenni minden tartalmat (bolygókat benépesíteni, a npc-ket beleírni küldetésekkel, szövegekkel, stb).

    Nem véletlen, hogy egy működő MMO-hoz több tucat ember kell, akik folyamatosan javítják a hibákat és töltik föl új tartalommal, foglalkoznak a fórummal és honlappal, a havi előfizetésekkel, játékos panaszokkal, stb. Ja, és ezek az emberek napi 8 órás munkaidőben ezzel foglalkoznak, nem pedig család mellett esténként pár órát hobbiként. Plusz, ha a fentieket még magyar fizetéssel is számolod, akkor is nagyon nagy havi költség jön össze, a szerverek bérlési és üzemeltetési díján felül. Szerintem könnyen belátható, hogy az "ingyenes" MMO játék és rajongók által hobbi időben elkészített játékok álomkategóriát képviselnek.

    Plusz nem értem, miért kell a KOTOR-t remake-elni, amikor okos telefonon játszható eredetiben?! :(
  • Kaputelephant
    #55290
    https://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/axymk980d06yagmlgchl.jpg

    Ez Dantooine? Basszus de pazarul néz ki. Ha összejön, kajak még meg is fizetném!
  • PiszkosFred
    #55289
    Fans Begin Project To Remake Star Wars: KOTOR
  • Kaputelephant
    #55288
    Elég 4 :D A híres páros Jedi Knight- Sith Warrior + 1Commando +1 Sniper az "egyedi" fegyók miatt. :)
    Már csak 1 tokenre kell akkor gyúrni.
    Köszi a választ!
  • Gudott
    #55287
    Elvileg szerverenként most már olyan 40-50 a max karakterlimit, ebből akár szinte az összes lehet instant hatvanas csak bírd tokennel

  • Kaputelephant
    #55286
    Üdv!
    Nem tudjátok, hogy van-e limit cap instant 60-as karikra? Vagy annyit csinálok amennyit creditem/CC-m bírja?
    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.02.15. 18:27:38
  • oz
    #55285
    Valószínűleg arra gondolt, hogy mivel jelenleg 5 stronghold van összesen, így ha 4 helyett 5 lehet aktív, akkor mindet használhatjuk egyszerre. Nyílván ez addig igaz, amíg nem hoznak be újat.
  • Shion
    #55284
    "Egyszerre aktív lehet az össze strongholdunk"

    Itt mire gondoltál? Én úgy olvastam, hogy Stronghold téren annyi változás lesz, hogy 4 helyett már 5 Stronghold-unk lehet majd, a Common Decoration limitjét felemelik 50-ről 999-re, a Guild Hajó decoration limitje pedig 50%-al emelkedik. Másról nem tudok.
  • Gudott
    #55283
    akkor majd augusztusban egy hónapra
  • DarkBlade
    #55282
    Most járt le januárban az elvfizetésem, nem ér annyit az egész pve tartalom hogy befizessek megint 6-9 hónapot.
  • Gudott
    #55281
    Mindenképpen előfizetőnek kell lenned, hogy hozzáférj.
    Ha gondolod, bevárhatsz 3-4-6 fejezetet és akkor fizetsz elő.
    Jelen állás szerint az első "évad" utolsó fejezete Augusztusban jön ki. Ha gondolod elég akkor 1 hónapra előfizetni.
    A mostani rendszer úgy van kialakítva, hogy folyamatosan előfizetésben kívánja tartani a játékosokat, és ha nem akarsz bevárni fejezeteket, hanem egyből szeretnél velük játszani, akkor előfizetőnek kell maradnod szinte folyamatosan.

    De mondom, anyagilag jobban jársz, ha bevársz pár fejezetet, és akkor fizetsz elő egy hónapra
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2016.02.14. 08:26:47
  • DarkBlade
    #55280
    A chapter X mikor lesz játszható nem előfizetőknek?
  • Gudott
    #55279
    Early access is a lie, there is only maintenance... Update 4.1, Chapter X és pár apróság a jövőbeli tartalmakról
  • Gudott
    #55278
    a következő fejezet március tizedikén érkezik . Jön Jorgan és a Havoc Squad
    Újabb kódosztógatós móka
    Új Warzone ( King of the Hill típusú) és jön a Rishi aréna is ( április, chapter 12/update 4.3 során)
    Egyszerre aktív lehet az össze strongholdunk
    Guild max létszám 1000-re nő
    Részletek itt
    Holnap összefoglaló magyarul a heti eseményekről, a jövőben várható újdonságokról és spoileres infók is jönnek az új fejezetekről
  • Zolkanoble
    #55277
    Szia!

    Én, amikor először elkezdtem a játékot 3-4 éve, akkor F2P voltam. Még a Hutt kieg előtt. Őrületesen sok időmbe telt, de végigcsináltam. Aztán annyira megfogott a játék, hogy inkább sub lettem és azóta 7 vagy 8 karakterrel is előröl kezdtem. Én azt mondom, hogy néhány doboz jófajta sör áráért simán megéri subnak lenni.
  • MarkBlade
    #55276
    Ha érdekel van egy eladó accom ami majdnem teljesen előfizetéses. Minden unlock meg van hozzá nem kevés cartel coin.
  • Shion
    #55275
    A teljesen F2P játékos korlátozások még ma is élnek ugyanúgy, tehát ha semmit nem fizetsz a játékért, akkor is el tudsz fejlődni level 50-ig, kipróbálhatsz 1 Crew Skill-t (kraft vagy harveszt), max credit 200k, postázni nem tudsz pénzt, stb. Én amolyan kibővített Tutorial-nak mondanám a F2P-t, nem rendes játéknak.

    Azonban ha egyszer vásárolsz 5 dollár értékben a Cartel Market-ben, akkor örök életre átkerül az accountod PREFERED státuszba. Max pénzed 350k lehet mostantól és néhány korlátozás enyhébb lesz, de sok megmarad. Mivel több barátom is Prefered-ben tolja, így pár javaslat: 5 dollár Cartel Market vásárlás helyett inkább fizess elő 1 hónapra (3.990 forint), mert akkor az összes kiegészítő unlock-olódik számodra, így ha le is telik az 1 hónap előfizetés, utána is tudsz level 65-ig fejlődni. Az előfizetéses 1 hónapot pedig használd arra, hogy annyi credit-et farmolsz össze, amennyivel meg tudod vásárolni a GTN-t az "Artifact Authorization (Account)" unlock-ot, mert ezzel lila itemet tudsz használni. Ezen felül érdemes annyi mindent unlock-olni (pl. Guild Bank használat), amit csak tudsz. Ha lejárt az előfizetés, akkor keríts egy előfizetős barátot, akinek át tudod adni az összegyűlt pénzedet (ugyebár 350k-nál maxolódik, így ilyenkor 300k mehet a baráthoz raktárként). A barát aztán tud vásárolni neked a GTN-t Weekly Pass: Operation itemeket, amivel 7 napra mehetsz egy karaktereddel Operation-ökre. Ergo, a fenti módszerrel sem kell lemondanod sok mindenről, tudsz lila itemeket használni, tudsz Operation-ökre járni, tehát nem esel ki nagyon a guild életből.

    Röviden, ha okosan beosztod az unlock-okat, van előfizetős barátod, aki segít is, akkor egészen játszató a Prefered is. A teljesen F2P-t én elfelejteném.
  • Alice Sabbat
    #55274
    Sziasztok. Egy olyan kérdése lenne: Adott esetben a játék free to play? Tehát elkezdhetem "ingyen" a játékot viszont egy kredit rendszer segítségével vásárolhatok extra dolgokat a játékélményhez. Viszont X éve amikor játszottam a játékkal olyan megszorítások voltak hogy csak egy x mennyiségű pénz lehet nálad, illetve csak egy professiont használhatsz ( általában egy szakmához kellő kell: pl nevezzük: alkímia + virágszedés képesség) Tehát a játék alap természetéhez hozzátartozó dolgokat lehetetlenített el a sima free to play, Ez még most if fenn áll? vagy most már valamivel " kisebbek" a korlátozások?
  • Gudott
    #55273
    És elvileg már mennek a serverek.
    Meglátjuk, hogy most mit barmolnak el :D
  • PiszkosFred
    #55272
    De lesz, 10 percen belul :)
  • Gudott
    #55271
    Mégsem lesz ma patch (link)
  • Kaputelephant
    #55270
    Gyertek! :)
    Suicide Meatbag
    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.02.11. 00:51:05
  • El Protector
    #55269
    Az utóbbi évek legjobb "fejlesztése"
  • oz
    #55268
    Végre a cuccok nem 99 hanem 9999 darabonként lehetnek összerakva a 4.1-től. Apróság, de nagyon örülök neki.
  • Gudott
    #55267
    Mármint melyik Pack?
    Jelenleg szerintem egy forgalomban lévő pack sem ad 100%-os eséllyel armort, de nézz szét, hátha lehet valami normálisan kinéző szettet közvetlenül venni a CM-ről, elkerülve a lottózást.

    De aki nagyban CM-ezik az majd kijavít, ha nagy hülyeséget írtam.
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2016.01.31. 22:41:04
  • mate23
    #55266
    üdv!
    cartel marketben melyik ad most armort?
  • Gudott
    #55265
    A meglévő tervrajzokat nem fogják eltávolítani, így aki most tud expertise kristályokat craftolni ( ill a 4.1-es updateig megtanulja őket) az a jövőben is képes lesz rá.

    Az EA pénzügyi jelentése szerint az Old Republic előfizetői száma három éves csúcson van/volt ( 2015. december 31.), bár a Cartel Market bevételeihez képest ez még mindig az aprópénz kategóri.a Valamint a Battlefront is jól teljesít pénzügyi szempontból link

    Spoileres összefoglaló a tegnap developer streamről, ahol főleg a történet és a chapter X volt fókuszban (link)
  • MarkBlade
    #55264
    Azért egy felugró ablak szerintem nem volna hülyeség hogy tényleg akarod e? Mint amikor eldobni akarsz egy tárgyat. Sok fájdalomtól kímélnék meg magukat.
  • PiszkosFred
    #55263
    Pont ez a lenyege, ettol mukodik tizensok eve mar az mmokban (es a kezdetek ota az emberiseg torteneteben) ez a modszer, mert mindig van egy-ket figyelmetlen juzer, aki atverheto es midnig van egy-ket ravasz juzer (jelen esetben script), aki ezt ki is hasznalja es at is veri. Hidd el, hiaba raknak be egy bolondbiztos modszert, azt is biztos, hogy benezi valaki. Arrol nem is beszelve, hogy ha emiatt egy, esetleg ketszer tobbet kell leokezni egy tranzakciot, az emberek azonnal elkezdenek hisztizni. :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.01.29. 00:00:05
  • gunji
    #55262
    Jahogy, értem, köszi. Azért szerintem hülyeség ebben a formában, másképpen kellett volna implementálni, pl. a levél megnyitására a címzettnél megnyílik egy külön trade ablak, hogy könnyebben észre lehessen venni egy normál levélhez képesti különbséget. Itt egy kép:

    Egy ilyet nagyon könnyen meg lehet szívni, főleg ha negyven másik GTN-ről visszajövő levél közé keveredik.
    Utoljára szerkesztette: gunji, 2016.01.28. 23:47:57
  • PiszkosFred
    #55261
    "cod" cash on delivery
    Vagyis, amikor nem face to face tortenik a biznisz, nem is AH-n keresztul, hanem beszelunk generalon vagy whisperben, es utana az egyik fel elkuldi a masiknak a cuccot, de ugy, hogy az atvetelkor fizetnie kell a masik felnek. Lasd valo vilagban az "utanvet" fogalmat, csomagkuldesnel peldaul. Regi modszer, a legtobb mmoban alapbol megvan, ez nem a BW balgasaga, ez egy standard jol bevalt modszer.

    A scam ott jon a kepbe, hogy az illeto (a csalo/scammer) kuld random idegeneknek mondjuk valami limlom trasht, de ker erte mondjuk 10 000 creditet atvetelnel. Te, aki figyelsz, latod, hogy kaptal valami szart egy idegentol es nem fogsz fizetni 10k-t. De aki nem figyel, vagy siet, vagy siman csak balfasz es/vagy bamba, az rakattint, zsebreteszi a cuccost es mar at is utalta az arat a csalonak. Regi es eleg ocska trukk, de mindig van, aki bedol ennek, es ez ellen nem tud tenni semmit sem a fejleszto, maximum akkor, ha a karosult ir egy ticketet amire ok reagalnak es felderitik a dolgot. De addig a penz olyan szinten a rendszer resze, hogy hiaba bannoljak a csalot, az a penz mar vissza nem veheto, maximum a karosult lesz karpotolva es o visszakapja az elvett osszeget.
  • gunji
    #55260
    Ne haragudjatok, nem értem (meg azt se, hogy cod). Azt akarod mondani, hogy egy levélben lehet küldeni trade-kérést? Azaz küldesz egy itemet, meg hogy mennyit kérsz érte? Hát ez mekkora balfékség lenne a BW részéről...

    A kristályoknál meg szvsz vagy behozhatnának új gyártható színeket, vagy CM-en külön kellene árulniuk az egyes kristályokat, nem packok random részeként. (Meg hasonlóan pl. a ruháknál is.) Nem hiszem, hogy kevesebb cc-t költenének a játékosok, sőt...
  • PiszkosFred
    #55259
    Jo, de ezek csak skinek. Fel sem veszed oket, mert az elso random kek loot jobb a KotFE sztoriban, mint ezek. Ezert sem ertem, ha eddig nem vettek ki, ahogy te si irod, 4 honappal ezelott, akkor most minek? :D Aki akarta, ugyis osszeszedte. Aki nem az meg osszeszedi a peccsig. Ha pedig nem szedi ossze igy, akkor egy het alatt ugyis kiesik, ha mas nem a weeky heroic ladaibol, mitn az osszes tobbi narancs lvl10-es skin, amivel reszemrol dugig van a bank es ket alt, mert nem volt hely oket hova gyujteni (annyira meg vagyok elvetemult, hogy nem dobom el oket, mert sose lehessen tudni ugyebar...)
  • Gudott
    #55258
    Mondjuk, amikor szinte minden leírás azzal kezdődik, hogy szedd össze az összes intsant lvl60-as szettet, akkor megértem a változásokat, a problem csupán az, hogy röpke 4 hónapot késtek ezzel.

    A kristályoknál meg a nem +41-esek mennek az archív szekcióba, és most már nem statok alapján, hanem szín alapján lesz differenciálva

    Can now only craft Rating 136 (+41 stat) Crystals

    All other Crystal Schematics have been moved to the archive section

    All blue, red, yellow, green, and orange Crystals and Schematics have been removed from vendors. They are now trainable from the Artifice trainer at the following Grades*:

    Grade 1: Blue Crystal
    Grade 2: Red Crystal
    Grade 3: Yellow Crystal
    Grade 4: Green Crystal
    Grade 5: Orange Crystal

    Ha már összetettség: annó, volt hogy egyes színkristályok bizonyos light v Dark szinthez voltak kötve, nem úgy mint ma, hogy egy inkvizítor vidáman csapkodhatja a levegőt kék fénykarddal.
    És voltak műkőkepés Híbrid buildek is, kihívást jelentő bossok Story küldetések során, stb. Én bizok benne, hogy az az új aréna minimális kihívást fog azért nyújtani.

    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2016.01.28. 22:40:58
  • PiszkosFred
    #55257
    A masik fel figyelmetlensegere alapozva. Kikuld sok levelet a script/bot, es ha annak csak 1-2%-ban rakattint az ember es kuldi a penzt, mar avn bevetele. Minden mmoban eljatszak, ahol van cod lehetoseg.

    #55255
    Tenyleg nem ertem akkor miert kell ezt most varialni. Ki is veszem, meg nem is veszem. Annyi nyomorek alliance lada van, mint a szar, minden skint hetente haromszor ossze lehet gyujteni beloluk, erre tessek, kiveszik azt a par szettet, csak hogy ugyanazon a heten, amikor elesedik a patch, vissza is szerezd... Ennyi erovel hagytak volna a fenebe, mert igy ez hulyeseg.
  • gunji
    #55256
    A napokban olvasgattam a craft változtatásokat, s a kristályokra akkor azt írták, hogy megszűnik az összes korábban craftolható nem +41 statos kristály, helyettük a +41 statosokat lehet a kezdetektől használni.
    (Ennek miértjét nem nagyon látom át, hacsaknem a CM forgalmát akarnák növelni. Bár erre lennének jobb ötleteim is. A lényeg, megint egy olyan változtatás, ami csökkenti a játék összetettségét, ... és a játékélményt.)

    Viszont, ha már írok, hadd kérdezzem meg, hogy mi az a 'COD scamming', amiről lehet olvasgatni több helyütt? Egy kapott levéllel hogy lehet pénzt kicsalni?