Star Wars: The Old Republic (MMORPG)

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

s0n1c
#768
Aham, daocot (gy.k. dark age of camelot) ismered e?
#767
Az úgy lesz jó. Valszeg kell majd egy kis idõ ahoz hogy elterjegyen a híre de még mesze van a megjelenés(gondolom 2010 eleje)Ha betartják azt hogy classonként 100 óra játék idõ és hozza a bioware szintet + azokat amiket ígértek (nincs grind<#pias>) akkor tuti vétel és valszeg robbanni fog az atom. Én így is nagyon szerettem az összes bioware játékot és még az hogy haverral játszhatok a star wars univerzumban + PVP. Kezdem túl ajnározni a játékot.<#nevetes2>
N1ggA
#766
és azután a 2 év után milyen jó lesz a jó öreg "veterán" játékosok közé tartozni 😊

Spread De Love!

#765
Azért szerintem nem kell nagyon elszállni. Én annak is örülnék, ha kezdetben a 2. helyre feljönne az mmo piacon. Ahhoz, hogy "robbanjon az atom" kelleni fog 2 év legalább, de ne legyen igazam 😊

http://sw-tor.hu

#764
De gondolom majd lehet barangolni alacsonyabb szinten is a story küldetéseit elhanyagolva és jediket ölni valahol. Nekem még az tetszene ha fejvadászokat fel lehetne bérelni és lenne módszer arra hogy az áldozatokat megkeressék. Bár ez már tényleg sok munka lenne nekik.
QuentinT
#763
Nem is olyan régen olvastam egy gamer újságban az elég elvetemült ötletét az MSO (single player MMO)játéknak. Amikor elkezdték fejtegetni, hogy az SWTOR-ban központi helyen a karakterek saját történetét elmesélõ küldetés sorozat áll, aminek nagy részét egyedül is meg lehet csinálni, azt hittem, valaki tényleg meg akarja valósítani az MSO-t... persze azóta a fejlesztõk már nyilatkoztak arról is, hogy bár a játék minden karakter részérõl végigjátszható a saját küldetés teljesítésével, és lehet rerollolni új karakterre az új sztori miatt, azért lesz benne end content-ként raidelés is... szóval van rá esély, hogy "robbanjon az atom":-)

#762
A WoW a high end raidelés miatt tart ott ahol tart. Amennyiben ezt átveszik és beépítik az iszonyat SW világába... robban az atom. 😊 A pjure pvp játékok nem élik meg elsõ évet.

Molamoth - lvl 55 Sentinel http://inconsistency.enjin.com

MerlinW
#761
Vagy mint SWG-ben a party

[merlinw.org]

#760
sztem úgy lesz mint wow-ba is, piros-meg kék csapat, és azonbelül a többi emberke 😄

#759
Hát nekem megvan a wow és jó játék az csak egy idõ után már dög unalmas a grindelés. A pvp a legérdekesebb benne. Ezért is leszek kíváncsi erre a játékra. Fõleg a pvp-re meg arra hogy hogyan oldják meg azt hogy ha haveral vagyok partyban (õ fejvadász én sith) õ hogyan szól majd bele az én questembe. Elõször majd ki fogom próbálni mikor kész lesz de ha olyan jó lesz mint amilyenre ígérik akkor tuti megveszem.
QuentinT
#758
#748 A párbeszédek leginkább a Mass Effect-es megoldásra hasonlítanak... a körcikkelyes megjelenítéssel együtt. Az általam már emlegetett cikkekben errõl is van szó.

#750 Hidd el, egy játék nem csupán a grafikáról szól... volt már pár olyan a történelem során, hogy a csodálatos külsõ ellenére is oltári bukás lett a dolog.

#összes többi wow "gyalázós":-) Nagyjából 3 év játék alapján MerlinW-vel tudok egyetérteni...

MerlinW
#757
Engem sem vonz, ettõl függetlenül ha csupa szépet írnak róla, én elhiszem, hiszen a mai "túl igényes" játékosok nem játszanának vele ilyen mennyiségben, ha nem lenne jó. Ahogy mondják a WoW-os emberkék, játszani kell vele pár napot, és csak utána húz magába a játék😊

Tehát a Wow biztosan zseniális játék, ez bizonyítja a statisztika, de hát nem vagyunk egyformák. Nincs ezzel semmi baj. A képeket elnézve pedig nem csúnya, nem is szép, de határozottan stílusos.

Viszont most már ejtsük a Wow témát, van neki vaskos topikja itt.

[merlinw.org]

N1ggA
#756
Hát én próbáltam, játszottam vele 1 hétig kb. és nagyon nem jött be

Spread De Love!

MerlinW
#755
Én nem játszottam soha WoW-al, de tény, hogy 11 millió ember nem tévedhet..

[merlinw.org]

#754
Hátt figyelj szerintem nem a grafikája végett hodit el mindenkit...

-Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy ha a hülye okoskodik.

Fenrir
#753
Azt nem mondhatják, hogy xar ha jelenleg a legsikeresebb mmo eddig...

A halál csupán a kezdet...

#752
Crasuss!

De nem az a lényeg a grafika hanem hogy állandoan agyon dicsérik ezt a játékot....amugy meg szar a grafikája...és állondoan dicsérik!

-Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy ha a hülye okoskodik.

[HUN]Crassus
#751
nem a grafika a lényeg😛 mi még c64-es játékokra is aztmondtuk anno,hogy ,de szép!😄

\"Ab sagittae Hungarorum libera nos domine!\"

#750
Hátt remélem...mert már elegem van hogy akárhányszor kicsitok egy Pc Gurut agy egy Gamestart állandoan Wow-ot dicsérgetik...én szerintem egy lejárt lemez unalmas+grafikája is már eléggé béna.

-Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy ha a hülye okoskodik.

N1ggA
#749
ez a játék nagyon el fogja verni a wowot

Spread De Love!

N1ggA
#748
olyan lesz mint a kotorban vagy a mass effectben? hogy nem tudsz közbe mozogni, hanem egy ilyen mozis szinten lesz a párbeszéd?

Spread De Love!

[HUN]Crassus
#747
jaja az lesz az

\"Ab sagittae Hungarorum libera nos domine!\"

QuentinT
#746
#743: Valóban nyersre sikerült a fordítás... (fordítóprogram?)

#744: Ez arra értendõ, hogy a program "instancol" mikor a küldetést felveszed, illetve valamilyen tárgyalást folytatsz egy NPC-vel... így nem fogja a hangulatot megtörni egy másik játékos karakterének idétlen viselkedése... ezt az interjúkban bõvebben kifejtették már.

Bocsánat az okoskodásért!

MerlinW
#745
Azt lehet félrefordítottam, nem tiszta nekem sem:
"Localised instancing - When getting/handing in a quest you are the only one at NPC"

[merlinw.org]

[HUN]Crassus
#744
"Egy területre korlátozott feladatok -, egy NPC-tõl egyszerre csak egy játékos veheti fel az adott küldetést az adott területen"
nem gáz ez egy több ezres populációval bíró szerveren???

\"Ab sagittae Hungarorum libera nos domine!\"

MerlinW
#743
Csak gyorsan és nyersen fordítottam, a lényeget:

*Csak PC-re, konzolra nem lesz kiadva
*PvE és PvP módok
*UI Bar
*A játék fõ történetvonala egyedül, mindennemû segítség nélkül is végigjátszható
*Ûrutazás/harcok is lesznek a játékban, de ezen még dolgoznak
*Idegen fajok beszélgetéseinek feliratozása
*A játék figyeli és megjegyzi/értékeli hogy elolvasod-e a párbeszédeket, vagy átugrod-e õket
*A kezelõfelület teljes testreszabása
*Név szûrõ nem engedi hogy a karakterek neveiben számok, speciális karakterek, hivatalos SW karakterek nevei szerepelhessenek.
*Az összes játékban szereplõ karakternek saját szinkronhangja lesz.
*Néhány hangot a Battlestar Galatica szereplõi adnak.
*Nem lesz grindelés (szükség vay lehetõség?) (tapasztalati pontért való unalmas hentelés)
*Eddig 8 osztály van megerõsítve
*Elképzelhetõ, hogy lesznek külön PVP és RP szerverek
*PvP, aukciós házak, razziázó(?), és gazdaság megerõsítve
*A játék teljesen operatív lesz
*Egy területre korlátozott feladatok -, egy NPC-tõl egyszerre csak egy játékos veheti fel az adott küldetést az adott területen.


Karakterek:
*A játék elején a szereplõknek bolygóhoz kötött élete van, (Fejvadásznak pl egy Hutt segítségére van szüksége, hogy elhagyja a bolygót, csempésznek nincs hajója (ellopták)
*Még nincs információ a nem emberi fajok játszhatóságáról
*A fejvadászok története Hutta-nál kezdõdnek
*A fejvadászok képességei többek között a pusztakezes, távolsági harc, valamint a piszkos trükkök.
*A csempész története Ord Mantell-el indul
*A játékos ugorhat
*Több hangnem beszélgetés közben
*Teljes test és arckifejezések beszéd közben
*Tájékoztatás a fajokról
*Jellembeli szolgáltatás testreszabása
*Bizonyos osztályok kapnak rejtõzködõ képességet.
*Speciális mozdulatok, mint pl Csempész, (letérdelteti az NPC-t majd fejbe lövi)
*Mixed Party Quest - különbözõ osztályok támogatják egymást a küldetésben.
*Mass Effect szerû párbeszédválasztó panel
*Minden osztály történetének egy fõszála van, amit kiegészíthet minden egyes mellékszállal.
*Világos/sötét oldal pontokat szerezve dõl el hovatartozásod


Harc:

*Nem lesz automatikus támadás
*Gyors léptû harc(Majdnem konzol sebességû(?))
*Ha ez ellenségek gyorsan jönnek, támadnak, azonnali döntésre lesz szükségünk.
*A pihenés nagyon rövid lesz, és a tulajdonságok feltöltõdése azonnali lesz
*A TOR nem a megszokott MMO harcmódot alkalmazza (lásd videó 2:43) Gamespot június 17.
*Speciális mozgásokhoz pontokra lesz szükség (mint a Rogue-nál a WoW-ban).
*Fénykard párbajok
*A harc gördülékenyebb nem olyan mint KOTOR-ban


Loot:

*A tárgyak világos sötét/oldal függõk lesznek
*Loot olyan mint a többi MMO-ban
*Osztályokhoz kötött felszerelések (lásd videó)

[merlinw.org]

Torzonborz
#742
én meg már meg se tudom számolni ... 😛 de úgyis fos lesz. csak hogy egy kicsit negatív legyek.

"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/

MerlinW
#741
Nekem SWG után ez a második MMO lesz amivel játszani fogok😊

[merlinw.org]

#740
szintén.. 😊)

Kandurex
#739
Az elsõ MMORPG amivel játszani fogok aktívan...feltéve, ha...😊

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – > ¯\_(ツ)_/¯

QuentinT
#738
A videó nagyrésze már külön kis videókban látható volt a hivatalos oldalon... ha minden igaz van amin azóta finomítottak is... amúgy jó kis összeállítás lett. Az infók egy helyen való szerepeltetése pedig szuper. Jó lett volna két nappal ezelõtt tudni róla... megspóroltam volna azt a sok olvasást:-))

XenHai
#737
Meg az infok is jók a vidi alján én ennek örülök.
* No Auto Attack - Mentioned in Multiple Reviews
#736
Ajánlom mindenkinek hogy nézze meg mert jó sok gameplay látható benne!

-Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy ha a hülye okoskodik.

Fenrir
#735
Nah mindenkinek aki félt a konzoloktól:

* Only being released for PC, no consoles

A halál csupán a kezdet...

#734
XenHai!

Isten áldjon meg kurva jó ez a video kösz a linket!<#worship>

2:47-3:05 az a favorit zeném nekem nagyon tetszik!😄 (amugy az nem SWClone Wars zenéje?:d)

-Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy ha a hülye okoskodik.

XenHai
#733
Nem tudom hogy volt-e már linkelve ez a .Egészen jóvidi
QuentinT
#732
Még egy "apróság"... a belinkelt oldalon további linkek vannak az E3-as bemutatóról készült cikkekhez. Ha valaki veszi a fáradtságot (én most tartok kb a felénél) akkor azokban a cikkekben olvashat a játékmenetrõl, az irányításról, a harcrendszerrõl és ehhez hasonlókról... már amennyire ezt a szerzõk a rendelkezésükre álló lehetõség alapján fel tudták mérni. Jó olvasgatást:-)

QuentinT
#731
Ha jól láttam még nem volt téma a fórumon a játék E3-on nyújtott teljesítménye... persze lehet, hogy csak az én figyelmemet kerülte el. Mindenesetre elég szép díjesõvel honorálták a bemutatók és interjúk alapján a különféle újságírók, szóval nem csak mi várjuk nagyon a megjelenést:-)
Link
Az itt megtalálható írás szerint, a prezentáción volt egy kisebb game play is, amin a karakter választásának következményeként bemutatták, hogyan ágazik el a sztori és vezet két teljesen különbözõ eredményre.

Facek
#730
Most mi is járjunk be minden konzolos játék topikjába és panaszkodjunk ,hogy nem lesz pcn ?
sambauer
#729
"Konzol

NEM LESZ konzolos verziója a játéknak. NEM IS TERVEZIK! Ezért kérnék mindenkit, hogy a jövõben felejtse el az erre vonatkozó kérdéseit."

Õszínte gratulációm<#eljen>

-fav

Turn Me On Dead Man

#728
Alig várom már hogy este 6óra legyen és hogy friss híreket kapjunk!<#crazya>

-Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy ha a hülye okoskodik.

Jeffjohnson
#727
Méég mindíg Sw-tor.hu
"Konzol

NEM LESZ konzolos verziója a játéknak. NEM IS TERVEZIK! Ezért kérnék mindenkit, hogy a jövõben felejtse el az erre vonatkozó kérdéseit.

Klánok

Lesznek a játékban. Maximális létszám egyelõre nincs meghatározva.

Raidek

Szintén tervezik, hogy magasabb/legmagasabb szinten raid-szerû megmozdulások is legyenek. Számomra meglepõ, de abszolút pozitív fejlemény. Arról, hogy ez pvp-re, vagy pve-re, esetleg mindkettõre vonatkozik-e, egyelõre nincs infó.

Béta tesztelés

Gordon Walton megerõsíti, hogy nem kezdték még el a béta tesztelést, de már közel járnak hozzá (!): " We are close to beta though" . Persze jó kérdés, hogy ez a "close" pontosan mit jelent. Én tippre legkésõbb augusztust-szeptembert mondanék, és akkor akár még idén kijöhet a játék. "
Na most aztán lesz miröl beszélni (jó ez a magyar oldal érdemes olvasni!)

Jeffjohnson
#726
Szintén a Sw-tor.hu ról:
"A párbeszédek rendszere

A multiplayer típusú párbeszédekrõl már volt szó, azonban további részletek is kiderültek az interjúból. Így például az egész, körülötted lévõ világ "megszûnik" egy dialógus alatt. Nem kell tehát attól félni, hogy megzavar egy hülyegyerek a /dance makrójával, amikor épp megtudod a legnagyobb sith lovagról, hogy az apád 😉 Ez vezette fel a következõ kérdést:

"Nyitott" világ

Tehát a játék mekkora részében lesznek közös területek, ahol minden játékos látható, és mekkora részében fogsz csak egymagad (vagy a haverjaiddal) játszani. A készítõk szerint nagy rész lesz nyitott, a párbeszédek ellenére is. Lesznek ugyan flashpoint-ok (insták helyi elnevezése), de még ezen belül is találhatunk majd mindenki számára közös részeket.

Egyedi küldetések

Az lassan mindenki számára világos, hogy kaszt specifikus történetek lesznek, közös küldetések nélkül. Hogy bírjuk rá akkor legjobb jedi haverunkat, hogy segítsen nekünk a smuggler quest-ekben. A fejlesztõk szerint fognak találni õk is elfoglaltságot, meg fogja érni egymást segíteni.

Endgame

Errõl már volt szó korábbi hírekben, de itt beszéltek a koncepcióról elõször. Alapvetõen kétféle játékosbázist céloz meg a SWTOR. Az egyik, akik imádták a Bioware játékokat, a sztorit stb. Nekik lehetõségük lesz egy teljesen más történetet végigjátszani, amennyiben egy kasztot kimaxoltak. Csak kezdeniük kell egy új karaktert. A másikféle játékos, akinek a szórakozás a maximális szint elérése után kezdõdik. Számukra is lesz tartalom. Sokat nem tudunk még errõl, de az biztos, hogy raideket terveznek a játékba. "

Jeffjohnson
#725
aztán itt egy hsz a hiv. fórumon az egyik fejlesztõtöl:
"Since E3, there has been a lot of talk in the community about the public viewing of The Old Republic gameplay demo. We understand that everyone is anxious to see it and we are working on a plan to share the demo with you. However, it will be several weeks before we can give out specific details on when and where it will be available for the community.

Thank you for your patience and understanding and stay tuned for more information!"

még jópár hét mire megmondják mikor láthatjuk a játékot "mozgásban"

Jeffjohnson
#724
"Még régebben olvastam egy 2007-es fórumbejegyzést, melyben a hozzászóló azt bizonygatta, hogy kitöltettek vele egy kérdõívet a következõ Star Wars MMO-ról. Akkor nem igazán foglalkoztam ezzel, de most hála a hivatalos fórumnak újra eszembe jutott.

Olyan hihetetlennek tûnõ dolgokat említett a kedves felhasználó, hogy full voice over, companion karakterek, smuggler-BH kasztok, mûködõ darkside-lighside pontok is lesznek a készülõ játékban. A címe pedig Star Wars: The Old Republic.

Aztán szépen lassan bejött minden, amit elõre jósolt. Ami azért is érdekes, mert olyan dolgokat is írt, amiket eddig nem jelentettek még be hivatalosan. Egész pontosan a következõket:

"Legacy system. When you reach top level, apparently you have the option of producing an offspring with special bonus traits and starting over...or something to that effect."

Legacy system: lényege, hogy amikor eléred a maximális szintet lehetõséged van új karaktert indítani, ami már kezdeti bónuszértékekkel, képességekkel rendelkezik.

"Fully customizable ship. Can be bought or stolen!!"

Teljesen átalakíthaó hajó. Lehet venni, de el is lophatják(!). A smuggler története ugye úgy kezdõdik, hoy ellopják a hajóját...

Persze ezeket az infókat mindig fenntartásokkal kell kezelni, de több mint gyanus, hogy mindent eltalált, pedig a hozzászólás 2007-ben született."
Sw-tor.hu oldalról való ez a szösszenet

Omlás
#723
Eggyetértek sõt a "minél elõbb minden epic" embereknek pont az ígért játékmenet nem fog tetszeni nekik az egyszerû grindelés és mielõbb nagy szint és durva cuccok a nyerõ. Én személy szerint inkább minõségi RPG-t várok. Ha a sztori legalább kicsit is hozza a KOTOR 1 hangulatát nálam és még jónéhány RPG kedvelõnél tuti befutó lesz.

|Fatal1ty 990FX Killer|FX 8320 4.5GHz|Gigabyte HD7950OC 3GB|GEIL BLACK DRAGON 1600MHz 16GB DDR3|SAMSUNG 830 64GB SSD|

QuentinT
#722
Bocsánat, de nem igazán volt idõm eddig reagálni... szóval a játék kapcsán nem arra gondoltam, hogy az aktuális játékos közösség mennyire lesz hajlandó rp-zni, mert ez a jelenlegi mmorpg-knél is abszolút független a rendszertõl. Vannak akik csinálják, és vannak akik nem értik mirõl van szó. De azokban a játékokban a rendszer alapvetõen nem is erre van kihegyezve. Mondhatni, a mmorpg névvel ellentétben csak egy lehetõség, amit a játékosok választhatnak. Az SWTOR játékmenete viszont a tervek szerint eleve ezt támogatja, még ha nem is kényszerít mindenkit rp-zésre. Az interjúkból legalábbis azt szûrtem le, hogy a történet orientált játékra törekednek a fejlesztõk, és ez - szerintem - nem fekszik majd a jelenlegi mmo játékosok nagy részének.

DarkHorSe
#721
az elejen jo dolog szokott lenni egy sg-s guild, utana meg ugyis mindenki megy a maga utjan

lineage2 openbetaban pl nagyon bejott 😊

Swedish people are albino monkeys&#65279;

Buci
#720
hmm... hát jó mind1, de nem lenne kedvetek összeállni majd? legalább mi SG-sek?

Am. most épp nézegetem a fajokat Wookieepedián,
kihagytam a biztosan játszható Togruta-t, ja és nem Dashad, hanem Dashade.

Én személy szerint szívesen játszanék mondjuk Twi'lek-ként, vagy Nautolan-ként.

Am. sztem ha majd döntenek a fajok közül, ezek közül fognak kikerülni:
- Aqualish
- Bith
- Duros
- Gran
- Iktotchi Wookieepedia
- Mon Calamari
- Quarren
- Rodian
- Wookie
- Zabrak

carpe diem

Torzonborz
#719
ahol sok magyar van ott sok guild is van.

evvan.

"War is hell" Start Citizen Referral kód: STAR-Y7FJ-ZQGX https://www.starcitizen.hu/