60027
  • PiszkosFred
    #55375
    Hat, megneztem, de van minden karakterrel minden legacy buff, meg a inq/cons parosnal is. Vagy atmeneti bug nalad vagy csak ui error.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.03.31. 21:10:38
  • Plata
    #55374
    Megnéztem,a trooper karim meg kapja az összes unlockolt buffot, a többi karim nem kapja meg.
    Csempésznek van csempész jedi consular buffja.Trooper knight nem jelenik meg,de nagyon nem izgat a dolog,viszont birodalmi oldalon megy minden.
  • PiszkosFred
    #55373
    Probaltad leszedni a jelenlegi 1-2 buffodat, es ujra az egeszet?
    Illetve az interface editort is megneznem, nem lehet, hogy valojaban megkapod a buffot csak nem jeleniti meg?
    (este ranezek en is - bar idejet nem tudom, mikor leptem be a consularral, lehet ehen halt azota :D -, de addig csak tippelgetni tudok)
  • Plata
    #55372
    Kipróbáltam,végeztem Jedi consular sztorival,át logoltam nagyobbik troperre,elnyomtam rá a trooper buffot,ő meg kapta mind a 4 class buffját,vissza logoltam jedi karival és neki akkor sem.
    Szerintem a játék úgy gondolja hogy a jedi már így is túl erős,minek további buff neki.
  • Plata
    #55371
    Hát nekem csak 50-ig van sztori.
    Épp most érek a végére a jedi consular sztorinak,a karim még csak 47.
    De lehet CC-ből veszek még egy kari slotot.
    Egész kedvet kaptam a játékhoz.És már egy rakás nagy karim van.Valami vad troopert lehet megint el tudnék viselni.
  • Shion
    #55370
    Próbálj meg beloggolni a többi karakterre, amik adják a pluszt. Hátha azzal, hogy beloggolsz velük, utána már a Jedi Consular-nál is működni fog.

    Valamint próbáld úgy feltenni a buffot, hogy nem targetelsz ki senkit (még magadat sem). Több karakternél is van ilyen jellegű bug/feature, hogy nem működik a class buff, ha van targeted. :(

    Hoth most nem kiemelt bolygó, tehát nem tudom, mi okozott nálad lagot. Mennyien voltak a bolygón? 10-20 fő vagy 50+? Hány instance volt? A fleet szokott sok embernek laggolni, mert ott mindig 150-200 ember van.

    Corellia végén eljutsz a Chapter 3 befejezéséig, utána 50-es szint felett már közös történet szálak lesznek (Ilum, Makeb, Oricon, stb).
  • Plata
    #55369
    Tegnap jól belemerültem a játékba,jedi consular sztorival sokat haladtam.Hoth-tól egészen corelliaig el vittem,jó sokáig játszottam.
    Őszintén szólva a jedi consular sztori nem valami izgalmas az elején,elég lapos,de a harmadik fejezet már érdekes.
    Viszont Hoth nekem nagyon lagos volt 100-200 közötti pingem volt,jah és vissza kaptam Nico Okarr-t.
    Azt hittem nem adják vissza,hisz nekem valami bug miatt adta oda a játék.
    Viszont valami bibi megint van,nem kapom meg a többi class buffját,amikor elnyomom a jedi consular buffot.
    Ha el nyomom a Force Valor-t csak a smuggler buffot kapom meg plusszban,pedig minden class elérte már a Chapter 2-t és unlckolva is volt eddig,de most a Legacy fül alatt a trooper és a jedi knight tök üres,mintha sosem lett volna jedi knight meg trooper karim,pedig trooperből kettő is van.
  • Plata
    #55368
    A játék azért jó mert elég klassz SW hangulata van,de vicc hogy a GTA 5 meg GTA Online jobban fut a gépemen mint ez.
    Nekem csak alapjáték van meg,de ez a KotFe nem is nagyon vonz.
    Viszont most féláron van Treek és Treek customization pack,aki meg akarta venni most tegye.
  • Shion
    #55367
    Minden panaszáradatom ellenére én napi szinten játszom 3-5 órát. Így erős hiányérzetem inkább a napi szintű játék, a 10+ éves MMO tapasztalatból és a nagy elvárásaimból/vágyaimból adódik.

    CC-t én sem nagyon költök, néha karakter kinézet módosítás nálam is, mindenféle Unlock és más egyéb semmi. Utóbbi időben Artifact Authorization (account) item-eket vettem guild társaknak, ezekre ment el elég sok.

    Szerencsére az elmúlt fél évben sikerült egy eleven magyar társaságot összehozni és összekovácsolni, már hónapok óta napi szinten járunk Operation-re, hetek óta toljuk a Conquest-eket, stb. Warzone és GSF téren még nem vagyunk túl erősek, de vannak akik ezt is tolják "unalmas" perceikben. Fókusz nálunk most a Hard Operation, mert élvezzük a kihívásokat, az achievement-eket és a közös játékot.

    Jut eszembe, mivel szeretnénk az összes HM OPS-t letolni 4.x-ben 8/16 fővel, ezért bővülni kívánunk! Nem csak új / veterán casual játékosok jelentkezését várjuk társaságunkba, hanem Hard Operation-re járó embereket is szívesen várunk! Nem elvárás nálunk, hogy minden karaktered nálunk legyen, bőven elég, ha egy karakterrel (amivel jönni szeretnél Ops-ra) csatlakozol hozzánk és tudunk közösen HM Ops-okat tolni. A honlapunk DKP oldalán és fórumán szerintem sok mindent meg tudtok nézni, ha kérdésetek van, bátran tegyétek fel!
  • PiszkosFred
    #55366
    Nekem a beharangozott dontesek es kovetkezmenyek hianyoznak nagyon, es nagyon remelem, hogy most mar tenyleg lesz valami. Eddig egyetlen egy dolog volt, ami szamitott es vegleges (vegleges?) kovetkezmennyel jart, amikor leamortizaltam Zakuult es az egyik tars fogta magat es lelepett anyazva, vegleg (spoiler miatt nev nelkul). Oszt' ennyi. Ha mar kozos a sztori, kozos a duma, kozos minden mindenkinek, legalabb ezekben lehett volna valtozatossag, de egyelore nincs. (jo, a regi tarsak kaptak 2-3 extra mondatot, ha az adott class, a korabbi "fonok/ferj/feleseg" talalkozik veluk - de hat ez lofasz, mar bocsanat). Remelem kesobb lesz valami. Nem szamitok egy Mass Effect 2 vegi ongyilkos kuldetesre (amikor leiras nelkul csinaltad eloszor), es az ottani lehetseges kovetezkemenyekre, de azert na, lehetne mas is, mint egy mondat, hogy "ezt megjegyezte XY"

    A sztori nagysaga chapterenkent tenyleg eleg sovany a korabbi vanilla chapterekhez kepest. Nagyjabol ott tartunk, hogy amig a vanilla jatekban a chapterek 4-5 bolygon erinto ativelo komoly sztorik voltak, most nagyjabol egy uj kotfe chapter egy regi bolygo sztorijanak felel meg. Nem is tudom, miert hivjak chapternek, ha anno is ennek hivtak oket, ez most igy gaz, eg es fold a kulonbseg.

    De, egy szo mint szaz, en tovabbra is jol elvagyok vele, minden honapban visszaterek par oracskara es jol szorakozok, de.... hat van hianyerzetem es maradnek nagyon szivesen tobb idore is.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.03.30. 10:42:56
  • PiszkosFred
    #55365
    "Azt azért nem mondhatod, hogy nem újdonság. "

    De mondhatom, meg is tettem. :), hiszen a KotFE premierje ota (chapter 1-9, amit o maga is latott es unt) mi is valtozott a sztorit leszamitva? Az haladt elore, visszajott par tars (ki nagyobb, ki lofasznyi "sztori" utan) es ennyi egyelore. Abban egyetertunk, hogy azoknak, akik eddig nem kovettek a sztorit, most mar tenyleg erdemes varni a vegeig (en is ezt javasoltam, hozzateszem), mert akkor egyben kapnak mindent.

    Elofizetes dolog az izlesek es pofonok. En speciel fizetem a teljes kotfe szezont eddig. A jetpack tetszett (bar az iranyitas miatt eltornek valamelyik BW alkalmazott kezet, aki kitalalta igy), a HK tarsnak is orultem, a sisak kuka, a jovo heti fegyverek is valoszinuleg kukaban vegzik.

    Nem a rewardok miatt fizetem (mert nincs ketsegem afelol, hogy a season vegi HK chapter is olyan lesz, amilyen...), hanem mert nem vagyok hajlando pref statuszban jatszani a megkotesek miatt (kenyelmes hulye vagyok), es annal (is) lustabb vagyok, hogy most unlocokoljak minden szart. Hozzateszem, van annyi CC-m, hogy nem lenne gond szerintem, mert CM cuccokra nem koltok, faji unlockok megvannak, igy nem tudok mit kezdeni vele - a fodrasz visz el max havonta 100-200 CC-t, amikor reaktivalok egy regi karaktert,e s mondjuk atvarialom kicsit. De mindez egy pizza ara havonta, annyit nekem boven meger.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.03.30. 10:30:35
  • Shion
    #55364
    A havi előfizetésre sarkalló havi content bővítés nem lett volna rossz ötlet, mert minden hónapban lett volna valami újdonság, amiért megéri játszani. A mai világban az évenkénti egy kiegészítő (rendszerint mindenki a karácsony előtti időszakra időzítette) nagyon lassú. Ma már egy okos telefonon is lehet játszani egyszerűbb online játékokkal, szóval felpörgött a piac és a havi frissítés jó irány.

    A Bioware egyelőre ott vérzik el az új rendszerrel, hogy nagyon keveset adnak, így a napi szinten játszókon kívül senkinek nem éri meg az előfizetés. Szóval jól belőtték az irányt, de jó nagy öngólt rúgtak maguknak a tetű lassú fejlesztéssel és kritikán aluli bónuszokkal. Megkaptuk a HK-55 companion-t, hurrá. Sose használom, évek óta megvan a HK-51-em. Kaptunk HK-55 sisakot, király ... vagy mégsem, ki rohangál egyáltalán robot páncélban? Én senkit nem látok a fleet-en, ergo egy droid sisakot adni ajándékba....hülye volt aki kitalálta. Most kapni fogjuk a HK-55 fegyvereket....ha legacy-s és modolható fegyverek lesznek, akkor legalább hasznos lesz mod-ok átadogatásához, de hordani nem fogom őket. Milyen csodás ötletük lesz még? :(

    Az új Story-val meg az a gondom, hogy amennyire beharangozták, hogy milyen jó lesz, hogy ők újra a történetre helyezik a hangsúlyt, ahhoz képest megint mellélőttek. 50-es szintig mindegyik class-nak különálló története volt, csak ezért megérte új karit csinálni. 50-től 60-ig már közös történet volt Makeb, Oricon, Rishi és Yavin bolygókon, minimális eltéréssel a két oldal között. KOFTE kiegészítőben én nagyon örültem, hogy dobták a számomra már dögunalmas Revan történetszálat és újba kezdtek bele. DE mi a fenéért kellett még mindig közös történetet csinálni? Miért nem lehetne már végre az eredeti class-onként eltérő történetmesélést folytatni? Na ennek lenne értelme, mondjuk minden hónapban egy-egy class-nak az új sztoriját kidobni. Nem a Chapter x+1-nek :(

    Másik nem tetsző dolog a story-driven témában az új Flashpointok és Operation-ök hiánya, valamint hogy Hard módban is esik a 224-es cucc amelyek kinyírták a Nightmare-t járó HC közösséget, szinte az összes HC játékos lelépett az SWTOR-ból más játékokba. Ha nincs kihívás, nincs miért játszani .....

    Szó ne érje a ház elejét, van most is szép content a játékban, hiszen én is 3 éve itt vagyok már és nem tervezem átmenni más MMO-ba, de rengeteg potenciál van még az SWTOR-ban és bosszantó nézni, hogy mennyi hülyeséget csinál sokszor a Bioware. Például az áprilisi guild hajó decoration és guild létszám bővítés, valamint a guild ablakban megjelenő legacy név már olyan dolgok, hogy nyál csorgatva várom. Na ezekre már azt mondom, hogy igenis olyan kényelmi funkció bővülések, amelyekből még sok ilyet szeretnék látni. :)
  • picket
    #55363
    Azt azért nem mondhatod, hogy nem újdonság. A kör négyszögesítése azért szép teljesítmény (az mmo single playeresítése). Értem, hogy van egy csomó minden más, de engem a KotFE érdekelt, mert eddig is a történet miatt játszottam (illetve annak kifulladása miatt szüneteltettem), de pont az volt benne a jó, hogy barátokkal közösen lehetett játszani: szörnyülködni a döntéseiken (ahogy végig nézed, hogy a sötét oldal mélységeibe taszít egy jedi karaktert), vagy együtt nevetni velük (amikor egy döntés, vagy küldetés miatt eszetekbe jut egy poén, vagy egy jelenet a filmekből). Most meg lekorlátoznak single playerre. Értem, hogy így gyorsabban tudnak contentet kitolni magukból, és bonyolultabb történetet lehet rittyenteni, de egy másik aspektusa a játéknak számomra elveszett. Inkább tolunk kis karaktereket, a gyors fejlődés miatt nem kell érdektelen mellékküldetésekkel szarakodni...
    Az előfizetői bónuszok meg kriminálisan szarok. HK inspired helmet? topkek go kill yourself

    tl;dr; Most nincs értelme előfizetni, mert havonta másfél óra single player nem ér meg 4k pengőt, az egyéb ajándékok eddig vicc kategória. Augusztusban viszont majd megéri, mert akkor egyben megkapod az egészet (ez is egy agyrém üzletpolitika).
  • Gudott
    #55362
    A season 1 egy eléggé szemét cliffhangerrel fog befejeződni (ha minden igaz) és hamarosan elkezdődik a Mass Effectben már jól ismert, "melyik ujjamat harapjam le" c. móka

    Némi újdonság elvileg most áprilisban fog jönni a szokásos új fejezet mellé ( 2 új PvP pálya, ezekről már írtam ill az Eternal Championship, meglátjuk mennyire fogja a népet lekötni)

  • PiszkosFred
    #55361
    Varj meg par honapot, szerintem, amig veget nem er a Season 1. Ha a 4.0 utan nem tetszett/untatott, most sem fog/most is fog.
  • Nomad90Hun
    #55360
    Annó nem sokkal 4.0 rajt után kifulladt nekem a game, akkor azt mondtam itt a vége, de valahogy mindíg csak-csak előkerül a gondolat, hogy vajh mi lehet abban a bizonyos messzi messzi galaxisban mostanság...

    Szóval, hogy áll most a game? Nemrég elővettem 1 szintén régebben abbahagyott mmo-t is (Star Trek Online), attól nem lettem annyira lenyűgözve, Progenitoron voltam swtorban, leírná valaki pár szóban hol van most élet, stb?

    thx
  • Jimbo
    #55359
    Hiányzó Cartel Coin dev post:

    A következő heti karbantartásnál javítják a hibát.

    Hey folks,

    I wanted to pop in this thread and address your concerns with the 3 day delay on Cartel Coin grants. Since August of last year an issue creeped into our granting system which caused Cartel Coins to be granted every 33 days, instead of every 30 days as intended. As you pointed out, if this issue went on for a long period of time, your monthly grant could be affected and so we definitely did not want that to happen. As of right now the only effect is that your grant may be delayed.

    With that in mind, we have a fix for this issue planned with next week’s maintenance. After next week your grants should continue forward, 30 days apart, as intended. Thank you for raising this issue so we could get it addressed.

    -eric
    Eric Musco | Community Manager
    Follow us on Twitter @SWTOR | Like us on Facebook
    [Contact Us] [Rules of Conduct] [F.A.Q.]
  • Gudott
    #55358
    Bounty Contract Week, Chapter XII teaser, előfizetői jutalmak.
  • Gudott
    #55357
    Igen, arról.
    És elvileg innentől már akciódúsabb fejezetek jönnek (valamint tippre nem a "royal family" lesz a legnagyobb gond a 16. fejezet végére)
  • PiszkosFred
    #55356
    Melyik trailerrol beszeltek? A Visions in the Darkrol? Vagy jott ujabb?
  • Gudott
    #55355
    Elvileg ma javítják a Nico Okkaros bugot.
    Igen, láttam és délután/este tervezem kitenni a többi hírrel együtt. (abban a trailerben nem a fegyverépítés a leglényegesebb momentum :) )
  • TakácsBálint
    #55354
    Akkor ezért ment lépésben a siklóm belsavison:)
  • Kaputelephant
    #55353
    Úgy néz ki a srácok melóztak picit, apróság, de minap mikor megcsináltam a Tython H2-t megkaptam végre a Keeper of the Truth title-t és a Zabrak codexet végre. Nagy happy volt. :)

    Apropó, új trailer. Új fegyót építünk? Kapunk egy "Ashbringert"? Láttátok Ti is? Vajon lesz létfontossága vagy csak story szempontból?! Érdekes lesz. Remélem nem a Blizzardot akarják majmolni egy Legion féle artifact weaponnel.
    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.03.23. 23:01:39
  • Gudott
    #55352
    Holnap újabb karbantartás, jön a 4.2b
    Elindult a havi Bounty contract week.
    Összefoglaló valamikor a holnapi nap folyamán várható.
  • PiszkosFred
    #55351
    Jaja. Bar nem volt veszes. (Egy orat ha jatszottam, epp' Hothon csinaltam Blizz meg Q.... "ork" recruit cuccait, de erezheto volt pont az ido alatt is, hogy neha nem ugy mukodnek a dolgok, ahogy megszoktam.
  • Shion
    #55350
    Tegnap több guild társamnak is gondja volt a t-home szolgáltatással, elsősorban a külföldi oldalak elérésével. Volt ami bejött, volt ami nem. SWTOR órákon át nem indult el nekik, nem tudtak csatlakozni a szerverhez. Valamikor este 9-10 óra körül normalizálódott a helyzet.

    Nekem inkább az volt a gondom, hogy iszonyatosan laggolt a játék tegnap. Akár Nar Shaddaa-n csináltam a Heroic 2 küldetéseket, akár Operation-ön voltam, rendszeres lagpike-jaim voltak. Más is tapasztalt ilyet?
  • gunji
    #55349
    Jah, úgy nézve pont most kaptam két napos küldiket a hét naposak helyett, szerencsére nem kellett sokat tölteni :D
    SWTOR/STO nekem nincs steam/arc/origin alatt telepítve, így mára kihagyom őket, pedig lett volna még egy jó kis százmillás bizniccem. ;)
  • Plata
    #55348
    Egy kicsit tudtam STO-zni,de steamről,nem arc-ról,nekem nincs napi küldi,mert 8-10 napos küldijeim vannak.
  • gunji
    #55347
    Nálam megy az arc, a napi küldi is letudva, még pár játék is indulna, csak a fontosabbak nem. Grindhiányom lesz végül :D
  • Plata
    #55346
    Jah tudom ARC hulla,Origin épp csak lébecol,Gta online hulla és még sorolhatnám.
    WOT-ban 30-1200 közt ugrál a ping meg a pong.
  • gunji
    #55345
    Igen-igen, tréhómos vagyok. Fura, az off-topic Cryptices játékok közül se megy mind, ahogy próbálgattam. Akkor reméljük a gyors javítást :)
  • PiszkosFred
    #55344
    Nem volt ma patch, enegm siman beengedett. Valoszinuleg a Plata kollega altal leirt szolgaltatoi oldal a ludas, nem te/kliensed.
  • Plata
    #55343
    Gondolom thome neted van,az a gondja.
  • gunji
    #55342
    Srácok, van valami gubanc a játékkal? A launcher Unable to retrieve patch data. Please check network connection (311) üzit ad, s leáll, a twitteren nem láttam róla infót. Igaz, az swtor.com is lassú :(
    Utoljára szerkesztette: gunji, 2016.03.22. 18:31:35
  • PiszkosFred
    #55341
    Na megneztem. A csaladi pref statuszu accountnal is jelen van Nico, de se nem melozik se nem harcol, ergo nem lehet summon. Az elofizeteses fo accountnal is ez a helyzet, ott is bugos. (Utobbi accon a commandonal Treekkel kevertem ossze, ezert is tudtam max letszamu csapatot meloztatni, nem Nico volt az extra, hanem Treek. Ez alapjan mar hetvegen is bugos volt nalam is, rosszul emlekeztem, sorry).
  • PiszkosFred
    #55340
    Akkor tuti, hogy bug lesz, meghozza valami account szintu nyavaja, ha egysegesen hibas minden karakternel.

    #szerk: most neztem a dev trackert, szerencsedre volt mar szo rola, akkor elobb-utobb csak meghegesztik.
    "We are still looking into the Nico issue. We were unable to identify a fix in time for 4.2a, but getting him fixed is still a priority.
    -Tait"
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.03.16. 13:56:06
  • Shion
    #55339
    Imperial karakterek esetén még csak a Juggernaut-al vittem végig a Chapter IX-ig a sztorit, a többivel még bele sem kezdtem (csak 60-ról 65-re húzással és geareléssel foglalkoztam eddig). Ezért volt furcsa, hogy a régi rendszer alapján nekem működnie kellett volna a Nico-nak a Juggernaut kivételével mindegyik karinál, de semmi :(
  • PiszkosFred
    #55338
    Jo, akkor nem irtam hulyeseget, nem valtozott a rendszer a mult heti chapterrel. :)

    Ebbol kiindulva, a kerdes az, hogy mikor vesztetted el Nicot? Hol tartasz epp es melyik sztoriban a karakterekkel?
  • Shion
    #55337
    A KOFTE kiegészítő Chapter I elkezdésével borulnak meg a régi companion rendszerek. Régen volt ugyebár minden class-nak saját 4 companionja + hajó droid + HK-51 + Treek. Chapter I elkezdésével (annak története miatt) ideiglenesen elveszíted az összes régi companion-t és Chapter I - IX-ben a történet szerinti companionnnal kell haladnod. Chapter IX befejezését követően kapsz egy csomó Alert küldetést, amelyek egy részének a jutalma új Alliance / Companion beszerzése. Ilyen küldetés során lehet újra megszerezni Nico Okarr-t, sőt ideiglenes akár a régi (de Chapter történtet szerint még nem megtalált) companion-t is újra aktiválhatsz (Alliance Room legkisebb szobájában a galaxis térkép). Így aki végigcsinálja az összes Alert küldetést, annak 20-25 companionja lesz a végén.
  • PiszkosFred
    #55336
    Lehet felreertem a dolgot, vagy azota valtozott, de par hete meg ugy volt (kihagytam egy honapot mostansag), hogy ha belekezdesz a KotFE sztoriba, onnantol kezdve Nico ugrik egy idore. A token, amit kaptal, az 1-60 kozott teszi aktivva Nicot, lenyegeben a kotfe chapter 1-ig. Onnantol csak akkor kapod meg, amikor a sztoriban is elersz hozza, illetve korabban elo lehetett hozni a terminallal ot is (ahogy a korabbi tarsakat is lehetett unlockolni - bar ekkora mar lesz annyi uj arc, hogy boven eleg a crew skill slotokra)

    En a commandomat vettem elo a hosszu hetvegen, aztan rajottem, hogy Ziost meg kimaradt neki, igy azzal bohockodtam, a kotfe sztoriba vele meg nem kezdtem bele. De az biztos, hogy a "tokenes" Nico ott figyelt a tars listaban az eredeti legenyseggel, kuldtem is melozni mindegyiket. Ma vagy holnap megmondom, hogy kotfe utan mi a helyzet, Mercenary, Gunslinger/sniper es Nyugger eseteben tuti, hogy nem volt elerheto (ezekkel allok valahol Kalyo kornyeken, az uj chapterbe meg nem kezdtem bele egyikkel sem).

    De lehet, hogy siman bugos (megint), tul friss meg az uj chapter, csoda lenne, ha nem lenne benne valami marhasag :D
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.03.16. 11:22:34