60026
  • Jimbo
    #55414
    Bowdaar lesz az új alliance, legalábbis PTS szerint.
    Utoljára szerkesztette: Jimbo, 2016.04.07. 09:46:06
  • Nomad90Hun
    #55413
    Nah tegnap nekikezdtem a smuggleremnek, aztán meglett majdnem 10-es laza 1 óra alatt xp boost meg guild nélkül. Eredetileg gunslingernek akartam, aztán aludtam rá 1-et, és úgy lett a vége, hogy scoundrel lesz, altnak marad a shadow.

    @Gudott
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igen, ez is igaz.


  • Gudott
    #55412
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mikor Arcann azt mondja, hogy előbb meghal, mintsem elveszítse a trónt az apja/Outlander által, akkor a kedves húgi elég cinikusan helyesel, hogy persze, tesó, úgy lesz....
    Valkorion nem csak egy héj volt, mint a Children of the Emperor (consular class történet), nagyjából megosztotta a figyelmet Vitiate és Valkorion éne között, és Valkorion nem öregedett látványosan Zakuul felemelkedése közben.


    Mégis van Rakghoul event, most Alderaanon.
    Kicsit időhiányban szenvedek, így ÖF majd később jön
    Viszont nagyon sok régi (lvl50/55) PvE/PvP szett visszatér legacy gearként májusban
    és május negyedik körüli napokban duppla XP-s hét lesz.

    Valamint az új társ Nem Khem Val, hanem tőle független karakter, még mielőtt valakiben felmerülne
    Utoljára szerkesztette: Gudott, 2016.04.06. 21:15:11
  • Nomad90Hun
    #55411
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Valóban, én emlékszem arra roszul, de akkor is érdekes, hogy amikor Arcann rákérdez Vaylin-nél, hogy támogatja-e, akkor ő úgy 2mp habozás után mondja azt, hogy igen hűséges hozzá mint mindig.


    Amúgy így nézegetve a guideket, meg a discipline calculátort szerintem Dirty Fighting gunslinger lesz a mainem, altnak meg megy 1 shadow infi ágra alkalmi tanknak majd. Amúgy azt nem értem, hogy a gunslingernél a Dirty Fighting ág, az a sniper Virulance ágának a tükörje, csak méreg helyett véreztetéssel, akkor viru sniperre miért irnak 4.0-al 8.5-ös nehézséget? Egyébként nekem jobban tetszik mint a marksman/shaprshooter ág, és pörgősebb/gyorsabb is nekem.
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2016.04.06. 17:17:51
  • Gepo
    #55410
    Kicsit régen játszottam végig a régi fejezeteket, de én így emlészem Vaylin, Thexan és Arcannal kapcsolatban:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amikor Senya (Vaylin anyja) és Vaylin harcoltak, Vaylin úgy menekült el, hogy elmondta Senyanak, Thexant Arcann ölte meg és ettől ledöbbent Senya. Szóval Vaylin végig tudott róla és Senya nem.

    Utoljára szerkesztette: Gepo, 2016.04.06. 15:24:48
  • Nomad90Hun
    #55409
    Sikerült megint marhának lennem. Hagytam hülye módon, hogy bitraiderrel telepítsen, aztán patchet is azzal rakta fel, persze be is kaptam a rózsaszín login screen-t utána, bitraider-t launcher beállításoknál letiltottam, és töröltem a kliensét is meg a mappáját, erre swtor launcher meg lefagyott initializing-nál, szóval most jön a játszd ujra sam, bitraider nélkül leszedem az egészet, legutóbb is akkor működött rendesen annó.

    Amúgy kicsit ötleteltem:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igazából az indította el nálam a vezérhangyát, amikor Valkorion otthagyja a karaktert, és mikor rákérdezünk, hogy hova megy és mit csinál, válaszként közli, hogy "majd meglátod". Az ötletelésem lényege, hogy szerintem Vaylin tudja, hogy az apja "él és virul", és ha nem is konkrétan a karakterünk mellett áll, de szerintem ő is sütöget valami pecsenyét Arcann ellen, plusz nem lennék meglepődve, hogyha a végén Valkorion is megjelenne, és beleköpne még a levesbe. Vaylin-el kapcsolatosan az indította el a gondolkodókámat, hogy ugye láttuk, hogy Arcann még mindig nem meri elmondani neki, hogy ő ölte meg Thexan-t, plusz mikor Vaylin-nek az anyja elmonjda, hogy valójában Arcann ölte meg Thexan-t eléggé meglepettnek tűnik, illetőleg amikor lehetősége volt rá sem a saját anyját nem ölte meg, de még minket is simán elkaphatott volna amikor megszüktünk először, ehelyett hagyta futni az Outlandert, plusz mikor Valkorion elvisz minket kirándulni, és megérzi a mi jelenlétünket, szerintem az apját is megérezte.
  • BryceHUN
    #55408
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hát igen, sajnos rövid volt, de ezt már megszokhattuk. Összességében tetszett, míg úgy is, hogy elégé az Erő körül forgott az egész fejezet, ami csempészként nem különösebben érdekelt. Az új fegyver is egy hatalmas kérdőjel számomra. Csempészként nem mindegy, hogy egy régi, vagy új fegyverrel szándékozok második lyukat lőni Arcann hátsófertályába? :D
  • Nomad90Hun
    #55407
    Nevek terén sejthető volt, hogy el fog szabadulni a marhacsorda...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én megnéztem Yt-on, nem rossz bár kissé rövidke, ami pedig Valkorion-t illeti úgy tűnik, hogy a régi sith birodalomban hasznát megszállásos módszerét most is felhasználta, csak nem vette át totálisan az irányítást a karakterünk felett, és ezek szerint annó kedves kisfia csak 1 üres "héjat" nyirt / nyiratott ki. Ami részemről Arcann-t illeti, ő nekem 1 durcás gyereknek tűnik, aki az épp kínálkozó alkalmakat próbálja kihasználni, tőbb-kevesebb sikerrel, és nem látom, hogy nagyon tervezne előre, ezt mutatja az apja ellen elkövetett 2 merényletkísérlet, illetve amikor a menekült bázison rajta üt a karakteren, azt is inkább ad-hoc döntésnek látom, mintsem előre tervezett dolognak.
  • BryceHUN
    #55406
    El is szabadultak a "Darth Darth Vader", "Captain Kylo Ren", és társai.

    Az új fejezet kinek, hogy tetszett?
  • PiszkosFred
    #55405
    Na megjott a +space a nevekhez, persze, hogy ingyen rename opcio nincs (legalabb 1, de meg annyi sem), de a token az kapott 25% akciot, mert hat nah :D Zsivanyak, ej, de zsivanyak...
  • Gudott
    #55404
    Mennek a serverek.

    A mai nap folyamán lesz egy developer stream, azt megvárom és utána jönni fog holnap du. egy összefoglaló.
  • PiszkosFred
    #55403
    Az jo, nem neztem egyelore a 4.3-as valtozasokat, csak felteteleztem, hogy lesz :)
  • Shion
    #55402
    Ha már van Juggernaut-od a szerveren, akkor egyik ésszerű választás a Guardian lenne Republic oldalon. Ugyanis ha legacy boundos ruhába öltözteted a Juggernaut-odat és legacy-s a fegyvere is, akkor a guardiannak is megvan a gearje nagyjából. Csak az ékszereket (earpiece, implant, relic) amit egyenként kell megszerezned a két karakterrel, a többi átadható. Én is ezt csinálom, a Guardian-on van a tankos gear, Juggernaut-ot a dps gear. Tank/dps skill fa váltása és hotkey bar beigazítása 2-3 perc, már rutinból tolom.

    Nekem már 18 karakterem van, ebből 8 imperial és 10 republic. Mindegyiket szeretem, de nem játszom egyszerre mindegyikkel. Pár havonta vagy akár fél évente más más karakterekre helyeződik a fókusz, mindig van 2-3 kiemelt kedvenc. Mindegyik class szerintem nagyon jó, ha tud vele játszani az ember.

    Amiket te említettél:
    - Guardian: jó tank és jó dps. Ha a fenti legacy-s gear játékot megléped, akkor hamar lehet egy jó tankod és egy jó dps-ed.
    - Sentinel: 3 dps skill fája van, tehát kizárólag fájdalmat tud osztani, de abban legalább nagyon jó. A Watchman (dot-os) verziójára mondják, hogy most a legjobb Operation-ön. Viszont melee dps, tehát tudni kell vele mozogni.
    - Vanguard: blaster rifle-val szerelt figura, ennek ellenére melee dps. Ezt az én gyomrom nem tudja bevenni, ezért csak tankként használom. Könnyebb használni, mint a Guardian-t és könnyebb a sok mobot egybentartani a sok aoe-jának köszönhetően. Van odaugrása és rántása is, iszonyat táp :)
    - Commando: burst dps-t tud a Gunnary ágon (nekem ez van), tehát hirtelen nagyon sokat üt. Nála a magas dps szinten tartása a kihívás, de ha az megvan, akkor könnyen játszható ranged dps. Egy gyengéje van a Commando dps-nek, az a gyenge AoE. Jó-jó, tudom, van neki Mortal Volley-ja, viszont csak 45 másodpercenként! A többit hagyjuk, csak a power-t pazaroljuk vele. Healer-ben elvileg a leggyengébb gyógyító a 3 típus közül, őt nerfelték le a legjobban. De ha jó a játékos és ismeri nagyon a karakterét, akkor ez a különbség nem nagyon észrevehető.
  • Shion
    #55401
    Hivatalos szerver leállás: 5:00AM - 9:00AM PDT (1:00PM - 5:00PM BST)
    Ami konvertert találtam, annak alapján 14:00 - 18:00 óra között lesz a 4 órás leállás.
  • Nomad90Hun
    #55400
    Pont azt nézem, hogy swtor.com-on patch notes-nál már ott van a mai update patch notes-a, és semmi class változást nem írnak, csak 1 csomó kényelmi funkciót. Az Odessen-i kevert frakciós pvp pálya elég érdekes hangzik. Plusz ez a focus feature szintén tetszetős (pvp, pve instance-ok külön vétele), ha jól váltottam át az időzónát, akkor du. 4-től este 6-ig lesz update.
  • PiszkosFred
    #55399
    Holnap itt a 4.3, vard meg a patch notest, aztan donts :)
  • Nomad90Hun
    #55398
    Nah átrángattam egy 60 vengance jugger altot Red Eclips-re, hogy meglegyen a legacy áthozatal, game meg lassan up to date.

    Repen nem tudom mit kezdjek, egyelőre jedi guardian/sentinel, meg trooper vanguard/commando között vivódok mainnek.
    Guadiannal meg Vangurddal ugye ott van a tank/dps opció, Commandoval meg heal/dps. Ahogy elnézem most 4.2-el asszem ha jól láttam Vangu megint kapott 1 kisebb nerfet, Guariannal meg régen is faceroll volt minden kb.
  • Vincentcloud
    #55397
    Nekem az a kedvencem companionnal, mikor ha van valami cső vagy gerendaféleség felettem, egyszercsak felkerül oda
  • Shion
    #55396
    Boss fight-okon most az álmoskönyv (matematikai becslések) szerint most a Sentinel Watchman a legerősebb dps ág, olyan 7000 dps-t tud elvileg. A Sage Balance-m elvileg 6700 dps körül tud, ebből én még csak 5600-5800 dps-t tudok kipréselni dummy-n, itt megáll a tudományom (gearem). Persze, ha vannak addok egy boss fight-on, akkor simán megy 6000 felé is a sebzésem, de azt nem számolom, csak a szóló dps-t.

    Akkor jó egy rota, hogyha folyamatosan fent vannak a dot-ok, van mindig powered és mindig van mit nyomni, nincs holtidő. Balance Sage-el 35 APM-t csinálok, de Telekinetics-el 42-43 APM-t toltam. Itt ugyebár eltérő a két stílus, burst dps-nél többet kell kattintani (több az instant skill).

    Bár erős dps vagyok, de mindig tanulok valami újat másoktól, vagy olvasok olyan leírásokat, ami miatt újabb módszereket próbálok ki. Damage sose elég, mindig kell egy kicsivel több :)
  • Nomad90Hun
    #55395
    Igen dps karival nálam is az "ami a csövön kifér" a hitvallás működik, pont emiatt pl. Watchman sentinel esetében szokásom zongorázni a billentyűzeten, és páran elkerekedett szemekkel néztek már rám amikor mondtam, hogy Watchmannek nincs olyan, hogy rota, mert ennél a specializációnál énszerintem csak 2 dologra kell figyelni, 1. a focus termelésre (5-6 alá sose menjen), 2 meg az, hogy a DoT-ok folyamatosan fent legyenek, emellett minden mehet ami épp nincs cd-n. Elég durván leaprít mindent kb.
  • Shion
    #55394
    Én Sage-el nem szoktam piszmogni a csata elején, a tank kap kábé 5 másodperc időt, hogy aggrót produkáljon, ennyi idő alatt felteszem a 3 dot-ot és indul a banzai (Mental Alacrity + Force Potency). Azt se szabad elfelejteni, hogy a tanknak még jót is teszek a nagy aggró termeléssel az elején, ugyanis a Taunt nem csak arra való, hogy a mobok a következő 5 másodpercben a tankon maradjanak, hanem a Taunt elnyomásának pillanatában megnézi kinek a legnagyobb a Threat-je és annak 1,5-szörösét megkapja a tank. Ha tehát dps-ként tolom, ami a csövön kifér, akkor a tank egy Ops Boss fight alatt (4-6 perc) simán csinál több tízmilliós Threat-t a taunt folyamatos nyomogatásával :)

    Tehát tankként a lehető legrosszabb nyitány, hogy taunt-al indít valaki! Először pár ütés, várni, hogy a dps-ek is elkezdjenek dolgozni, aztán amikor már "kezd elszaladni" a mob, akkor taunt és sose fog már lefordulni. Gyengébb tank és nagyon erős dps esetén érdemes a tauntot folyamatosan használni!

    Minap azzal a problémával szembesültünk TFB HM-n, hogy egy srác régóta nem játszott már velünk, ergó a gear-je messze nem fejlődött annyira, mint az én Sage-mnek és bizony alig bírta magán tartani a boss-t, pedig cooldown-on toltam az aggró csökkentőt. Tehát van az a szint, ahol ha offtank valaki és nem spammelheti a tauntot, csak időnként veszi át a main tanktól, ott már gond lehet az aggró tartással egy erős dps ellen.

    ..................

    Companion-oknak több vállfaja létezik. van amelyik ranged és amikor elkezdődik a csata, azonnal lecövekel és a csata végéig nem hajlandó megmozdulni egy tapodtat sem. Ez akkor okozhat nagy problémát, amikor egy Jump-al vagy Teleport-al 30 méterre elugrunk, így kapásból 30 méterre tőlünk lecövekel a companion és ha ezek után kapunk egy knockback-et, amivel még messzebbre rúgnak minket, akkor a companion csak integeni fog 40-50 méterről, de healelni na azt tuti nem fog :) Ha mindenképpen ranged healer-t akarunk használni, akkor próbáljunk ne 30 méterről ráugrani a mobra, hanem mondjuk 10-15 méterről. Kevesebb kellemetlenség fog érni minket a csata alatt.

    A másik companion típus a melee, ezek szerencsére csata közben is mozognak és jönnek utánunk. De cserébe benne fognak állni az AoE-ban, amit én kapok. Szóval kényelmesebb, de kicsit jobban oda kell figyelni rá csata közben.

    Plusz érdemes szakítani a mobokat, pláne azokat a skill-jüket, amivel CC-zik a healer companionunkat. Sajnos van pár mob, ami szereti ezt csinálni és ha 10 másodpercig nem kapunk healt, miközben rajtunk van 4-5 elite mob, akkor bizony a mosoly az arcunkra fog fagyni :)

    Nar Shaddaa level 20-24 bolygó, így Morgukai is 24 körüli szintű most. Azonban Heroic 2 küldetések erőssége között nagyon nagy különbségek vannak. Egyrészt nagyon nem mindegy, hogy 4.x előtt az adott küldetés Heroic 2+ vagy Heroic 4 volt. Utóbbiban sokkal több a champion és elite mob, sokkal erősebben ütnek, stb. Másrészt egy level 10-15 Coruscant küldetés szinte autoattack-al lemegy, de egy Voss h2 bizony megtréfálhat, amikor közel láthatatlan (piros) AoE-kat pakolnak a vöröses narancs fűtengerbe és csak azt látjuk, hogy a hp-k fogy, mint az őrült. Egy Corellia (level 48-50) vagy Makeb (50-55) bolygó heroic küldetései macerásabbak, mert itt már combosak a mobok, szívósak és erőset ütnek. Persze, egy jó companion-nal és kellő odafigyeléssel minden megoldható. :)
  • PiszkosFred
    #55393
    Ez a beakadas jellemzo, foleg akkor, ha leugrok valahonnan (na a tars nem ugrik, kerul), vagy ha kap egy aoe knockbacket es belerugja a boss/mob egy ladaba, szekrenybe, fegyverallvanyba, es ott ragad. Ilyenkor en is ugy szoktam, hogy megyek a comphoz kozel, sot, hogy, neha muszaj, ha nem akaorm, hogy "evadeljen", hogy a "fejere allok" (ez beakadt mobnal is mukodik celpontkent). Ritka az ilyen bug persze, de megesik.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.04.04. 11:53:20
  • Jimbo
    #55392
    Ott lehet a pont, mot direkt toltam egy h2-t, semmi gond nem volt. Mondjuk előfordult már máskor is, hogy LOS-ban volt a healerem, vagy beakadt egy ládába, miközben nem kellett volna ott lennie, de közelebb vittem hozzá a mobokat és simán visszahealelt maxra.
    Utoljára szerkesztette: Jimbo, 2016.04.04. 11:27:07
  • Jimbo
    #55391
    Nyilván fenn volt....
    Mint írtam nem l2p a dolog, cd-n ment a ward is, a szakítás is. De ahogy utánaolvastam láttam, hogy többen is írták, hogy nagyon nehezen viseli a damage spike-okat a shadow, valszeg abba szaladhattam bele.
  • Nomad90Hun
    #55390
    Nálam nem igen van bibi, mert amikor 4.0-al régi sorc mainemet lecseréltem assa tankra, bármilyen fp-re bementem csak dicsértek, h "best assa tank i ever met" stb, én ha dps karit tolok akkor is fél szemmel a healerre figyelek, nehogy ráugorjon valami ocsmányság, hiszen alapszabály, hogy ha healer megfekszik a csapat is. Volt olyan is, hogy marauder/sentinel karival tank helyett tankoltam, mert volt szegénykémnek friss 50-esként makebes lila gearben kb 15k hp-ja, nekem meg 65-ösként volt 30k+, persze, azt is vágtam/vágom, hogy kell várnom 1 jó 2 másodpercet mielőtt beugrok, hogy tudjon aggrót gyűjteni szegény lelkem, csak addigra rendszerint padlót is fogott, és így egy személyben voltam tank és a csapat top dps-e, és mellesleg toltam olyan aggrót is, hogy 2-3 szobával arrébról átjöttek a mobok megnézni, hogy mi ez a ricsaj..
  • PiszkosFred
    #55389
    Igaz amit leirsz, nagyon is.

    DE, en meg mindnig nem ertem, hogy 4.0 utan hogy lehet meghalni heroic bosson? Most nem nagy arcbol vagy ilyesmi, de mindenki tudja aki jatszik, hogy egy healer comppal a seggunkben nincs az a H2 boss, amelyik problemat okozna. Ha dps vagy tank szerepben van a tars, akkor oke, mert heal az kell, de anelkul ha leviszd a kutyat setalni 10 percig, akkor sem vernek agyon :) (talan csak akkor, ha behuzol mellette meg 2 groupot es CC-zik a healer tarsat, na akkor kampo). Es itt most teljesen mindegy, hogy tankkal vagy dpssel jatszol, mert a healer tarsad ugyanugy eletben tart. Sot, tank specben heroicot (h2) tolni szerintem idopocseklas, bar ez fugg az adot ttank dpsetol is persze.

    Jimbo eseteben en szinte biztosra veszem, hogy valami bug lehet, vagy a tars volt passzivban, vagy bugzott be (akadt be valahova es nem healelet), vagy kapott egy CC-t nem tudom, de shadowkent ha dps cuccban probal tankolni sem fog gondot okozni egy H2-es 25-30-as szintu boss (meg nem mondom fejbol hanyas Morgukai, de NarShaada miatt kb ennyi lehet).
  • Shion
    #55388
    Gudott hozzászólása eszembe juttatott egy történetet, ami szintén az egyik guild társammal esett meg. Commando-val játszott és láttuk, hogy nagyon gyengén megy neki a dps, állandóan elfogy a power-e, stb. Elvittem dummy-ra és elkezdtünk beszélgetni. Elég hamar meglett a hiba forrása, ugyanis nem a skill fának megfelelő Stance-t használta, hanem valami mást. Ergo, nem proccolt neki semmi damage közben, de legalább elfogyott a powerre és csata felében auto-attack-ot használt, míg lassan visszatöltött neki a power. Korrigáltunk a rotáján is, így végül 4,6-4,8k dps körül zártunk fél órával később, ami kezdő gearben jó kezdés. Az illető korábban csak healerrel játszott, a dps karaktereket még nem vágja.

    Na szóval, visszatérve a Shadow problémára. Ha nincs az offhand-ban SHIELD, illetőleg nem a tank STANCE-t használod, akkor gyakorlatilag nem vagy tank, hanem sima dps. Offhand Shield nélkül a Shield Rating-ed és az Absorb Rating-ed nulla, nem kapcsolnak be!!!! Ha dps Stance-ben vagy, akkor lásd a fenti Commando történetet. Plusz, nem árt, ha minden ruhád ad valamilyen védelmet (defense, absorb, shield). Láttam már +power-es és +critical-os "tankokat" flashpointokban, gyorsabban haltak, mint a dps társaik. :)

    A fentiek csak ötletelések, példák voltak, hátha nálad is itt a bibi valahol.
  • Shion
    #55387
    Tactical Flashpoint-okon nagyon változó, milyen embereket fog ki az ember. Lehet veteránokat kifogni, akikkel 20 perc alatt még akár egy HM Fp is lemegy, de vannak, akikkel a Tactical is rémálom. Csak egy példa a hétvégéről: mentem egy napi Tactical Fp-t a Sage Balance Dps karakteremmel, amivel Hard Operation-re járok (értsd 220 / 224 gear-ben van). Kikaptam olyan "csodálatos" társakat, akik level 18-30 szintűekként előttem rohantak mindig, mindent behúztak és persze meghaltak. A kedvencem az volt, amikor behúztam egy champion-t és a többiek elrohantak mellette és behúztak egy másik 5 fős elite csapatot. A sok hülye annak rendje módja szerint meghalt, én sem damage-el, sem bubival, sem heal-el nem segítettem rajtuk. Aki hülye, az feküdjön. Én nyugodtan levertem mindent a magam tempójában. Persze 4-5 halál után lassan kezdték felfogni, hogy jobb, ha én megyek előre. Csak hát boss fight-okon is én voltam a tank, a healer , a kolto tartály tapizó és main dps egyaránt. Fél óra alatt elértem, hogy mire a főboss-hoz értünk, akkor már odafigyeltek a taktikai tanácsokra, amiket beírtam chat-re.

    The Red Eclipse szerver most jól pörög, van élet rajta. Az én guildemben (Republic oldalon a Jedi Köztársaság) is nagyon sok olyan játékos van, aki más szerverekről jött át hozzánk. Most hétvégén is jött egy Hard játékos, mert a Progenitor-ból elege lett, de más szerverekről is heti rendszerességgel jön új tag. A Guild 20-30%-a visszatérő vagy más szerverről érkező játékosokból áll.

    Nem tudom milyen guildre vágy, a mi guildünk fél-HC guild lett az idő folyamán. Alapvetően casual guildként indultunk bő fél évvel ezelőtt, de olyan nagy volt az igény az Operation-re, hogy gyakorlatilag az utóbbi pár hónapban napi rendszerességgel megyünk 1-2 Ops-t. Emiatt vetődött fel az igény többek részéről, hogy legyünk inkább fél-HC guild, mert aki szeretne, az hadd menjen (akár) napi szinten Hard Operation-öket, aki meg nem, az marad kötetlenül casual tag :) HM Ops-ra nem kötelező minden nap járni, bőven elég ha hetente 1-2 alkalommal eljön az ember, hiszen nálunk a többség dolgozó/családos ember, akik főleg csak este érnek rá. Van aki csak hétköznap játszik, van aki csak hétvégén, van aki 24/48-ban tolja a műszakot. Mégis, mindenki megtalálja a számítását. Toljuk a Conquest-et is, fejlesztjük a guild hajót, vannak Warzone-ra járók is, egyszóval nem unatkozunk. Teamspeak-et folyamatosan használjuk, legkényelmesebb és leginformatívabb kommunikációs csatorna. Ha felkeltettem az érdeklődésed, csak szólj.
  • Nomad90Hun
    #55386
    Azt tudom, hogy tank / healer mindig is elsődleges prioritással rendelkezett, Magam is tank main illetve healer alt felé hajlok egyelőre. Mondjuk azért jómultkor még nekem is megvoltak a kalandjaim a random okostojásokkal, pl. amikor a vengance dps jugger elkezd engem cseszegetni (akkor épp tankolni mentem be fp-re asszem 1 pt tank alttal), hogy miért nem spammelem a nearal dart-ot (ő tauntot emlegetett) folyton, aztán épp haverral voltam bent ő volt opi healerként, neki is neki ugrott, h bénán healel, mert hogy nem a tankot kell életben tartani hanem a dps-eket, háát azt hittük haverral, hogy lefordulunk a székről, végülis 1 duo leave lett a vége. Rengetegszer találkoztam olyannal is amikor shadow/assassin 1 kezes fénykarddal meg focus-al akar tankolni, de ilyen értelmes társakat simán ki lehet kapni pvp-ben is. Amúgy szerintem átnyergelek Prog-ról Eclips-re, lévén Prog már eléggé kifújt.
  • Gudott
    #55385
    Mire van szükség ?
    Tank > healer > dps (sok tactical FP is rémálom normális tank nélkül)
    Elvileg nagyon sok régi -új legacy gear fog érkezni a lvl8 -as vendorokhoz , valamint végre jön majd az Eternal Championship is

    guld ügyben nézz szét a guild ajánlóban, hátha találsz kedvedre valót
  • Nomad90Hun
    #55384
    Nah láttam itt dumáltatok a dolgokról (content, stb) visszatérés kapcsán. Kicsit beszállnék én is.

    Szóval.
    Nekem annyira nem is a content-el volt bajom, bár 1-2 dologban kilógott a lóláb, nekem inkább az küldte fel a végterméket az agyamba amit gearelés kapcsán csináltak, hogy a craftot meg a vendorokat nerfelték és csak a napi küldikből lehet stat ügyileg so-so normális geart szerezni 50-ig, az is ugye sub only volt mert csak ők választhatnak a napi és egyéb küldik reward dobozai között. Feloldásilag nekem a legacy meg normál title-öket és az ideiglenes unlockokat (sec-x, stb) kivéve asszem minden megvan. Annó Progenitoron toltam de az már eléggé kipusztult, szóval gondolkozom 1 szeró váltással egybekötött visszatérésen. Tud valaki valamilyen guildet ajánlani (imp-rep mindkettő jöhet)?

    Story-kból a conzulens és a csempéz eddig kimaradt, és még jól jönne 1 olyasmi is, hogy mire van esetleg szükség, lévén eddigi pályafutásom alatt mind 3 role-t elsajátítottam már.
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2016.04.03. 09:26:31
  • Gudott
    #55383
    A Kinetic Ward fent volt? Mert nélküle effektive siak a defense érték érvényesül a shield/absorb nem.
    Illetve ha az armorok nem voltak up-to-date-ek a light armor és a shadow tank féle armor-felszorzás miatt lehettél papirabb a megszokottnál
  • gunji
    #55382
    Csak én nem találom, vagy már tényleg leszedték az swtor.com-ról a cikket az új patch notesról, ami szerint a következő fejezetben companionnak csak Jar Jart választhatjuk?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bocsi, csak április elsejei tréfa volt xD
  • Shion
    #55381
    Hm, érdekes amit írsz, hasonlót nem nagyon tapasztaltam. Nekem elsősorban Juggernaut/Guardian a fő tank tapasztalatom, de van Assassin és Powertech/Vanguard tankjaim egyaránt (igaz már 65-ös mindegyik).

    Morgukai Heroic 2 sose volt könnyű zóna, ha van CC-d, akkor érdemes használni, illetőleg amikor csak tudod, interruptold a mobokat. Anno kezdő dps Sage-ként, gyengébb companion-nal (20 alatt) simán elhasaltam, mert piszok nagyokat ütnek ott. De rank 50-es companion esetében sem chatelhetek csata közben, mert megesznek. Egy szó, mint száz, mindenképpen oda kell figyelni, stun és interrupt használta ajánlott :)

    Guardian nagy előnye, hogy van 5 másodperces Saber Reflect-je, ezt pull után szeretem használni (AoE taunt és utána Saber Reflect), iszonyat sokat visszasebeznek a mobok magukba :) Na, ez sajnos a többi tanknak nincs meg, ergo ott másképp kell ügyeskedni.

    Dps-ben szerintem nincs nagy különbség a tankok között, itt is inkább a gear és skill használatfüggő. Guardiannal szóló boss fighton simán tolok 2500 dps-t. Shadow tanktól én a Force Breach-et irigylem, na az ütős kis skill :) Vanguard meg tud ugrani és rántani is. Imádom mindegyik tankot.

    Hm, péntek reggel van, össze vissza írogattam, úgy látom. A lényeg, mindegyik tank jó, de ismerd a skilljeit, legyen jó geared és erős companionod. Használd a stun és interrupt skilleket, amikor csak tudod. Akkor mennie kell.
  • PiszkosFred
    #55380
    Hat pedig nem kellene :) Van neki is valami nagyobb fajta tamadasa, amit interruptolni kellene (vagy los), de 4.0 utan ha bekapod sem gond egy healer tarssal a hatad mogott. Meg sima glasscannon dpskent sem, nem hogy tankkent.

    Lehet valami bug a skalazas miatt. Mult heten volt egy idoszak, amikor az adott bolygon (vagy Taris vagy Balmorra volt, mar nem emlekszem pontosan), amikor minden mob 1 hit volt 20-as szint koruli heroicban, mert a stat+fegyverbol jovo sebzes nem csokkent le a maximum szintrol. Mondanom sem kell, 10 perc alatt vegeztem mindegyik heroiccal, sima shotokkal :D Masik karakterre atlogolva mar nem volt ilyen "szerencsem".
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.04.01. 09:46:54
  • Jimbo
    #55379
    Van valakinek shadow tankja? A héten csináltam egyet, de szerintem rosszul csinálok valamit, mert H2 küldetésen még az életben nem haltam (nehéz is ugye a 4.0-ban) ezzel a nyomorulttal meg úgy letérdeltem a Morgukai heroicban, hogy öröm volt nézni.
    Egy szinttel alacsonyabb a jedi guardian tankom, azzal meg nagyjából 90 % alá nem kerülök. A furcsa az még, hogy a dps-e is kétszer nagyobb a knightnak, tényleg ekkora különbség van köztük, mind dps-ben, mind defenseben? Juggernauttal már végigtankoltam a játékot, szóval nem hinném, hogy l2p probléma lenne
  • Plata
    #55378
    De elsőre is hajóval mentem oda.
    Vicces kis hibák vannak benne.
    Trooperrel lelöktem a birodalmi droidokat a mélybe,mert untam a sok harcot,erre a rohadékok nem zuhantak le hanem a falba meg rekedtek és onnan lövöldöztek.
  • PiszkosFred
    #55377
    Ez az utazos hulyeseg sajnos regi atok :) Ha nem a hajoval megy az adott boylgora, hanem mondjuk strongholdbol ugrasz oda vagy a flottarol vagy barmi, akkor nem fogadja el es nem lep tovabb a feladat/kuldetes, hiaba allsz a bolygon - ahogy te is irtad -, el kell utazni onnan, majd vissza. Nonszensz, de mar megszoktam.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.03.31. 22:25:36
  • Plata
    #55376
    Szerintem Ui lehet.mert most meg csak a JK buff hiányzik.
    De a Trooperrel is volt vicces dolog,el kellett mennek coruscantra vele,így hát fogtam magam tipli oda,be a szenátusi plázába ott meg az ajtó nem enged be,valami olyat mondott hogy a hajómmal utazzak coruscantra,néztem nagyot szentségeltem,és vissza a hajóra,elutaztam a flottához vissza coruscantra,roham a szenátushoz,erre megint azt írja,sűrű anyázás,vissza hajóra,eltipliztem alderaanra majd vissza coruscant,igen csak sűrű szidalmazások közben tipli vissza a szenátushoz,és végre be engedett.bent még elnyomtam pár cifra szóvirágot.
  • PiszkosFred
    #55375
    Hat, megneztem, de van minden karakterrel minden legacy buff, meg a inq/cons parosnal is. Vagy atmeneti bug nalad vagy csak ui error.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.03.31. 21:10:38