60026
  • GaborST
    #55734
    Srácok kaptam olyan lehetőséget (most hogy előfizettem) hogy instant indíthatok egy 60. szintű karaktert ez mit takar?Ugyan ott kezdek csak 60. szinten minden skillel vagy átugrom a sulit és egyből a mélybe dob?
  • Plata
    #55733
    Fényhozóók?És nálatok F2P meg preferednek van hely?
    Minek hogy le nézzétek és megalázzátok?
    Mert én ilyesmire emlékszem.
  • Big Boss Hu
    #55732
    Akinek nincs kedve elolvasni, egy gyűjtőguild a progenitoron ahol ~1évvel ezelőttig amig még volt accom a progenitoron siralmas volt a színvonal (nem csak szerintem). Nagyon is ismertek vagytok, vagyis inkább hírhedtek.
    A reff link pedig nagyon kell ide.
  • gatyo98
    #55731
    Sziasztok
    Aki játszik a The Progenitor-on az csatlakozhat!!!
    Klánunkban minden játékost szívesen látunk akik:
    - Most kezdenek ismerkedni az SWTOR világával,
    - Tapasztalt MMO-s és/vagy SWTOR játékosok,
    - Rendelkeznek saját karakterrel,
    Nálunk mindenkinek van hely, nem számít hogy:
    - Free-to-Play játékos (aki még nem költött semmilyen formában a játékra),
    - Preffered (aki már költött valamilyen szinten a játékra és/vagy volt már előfizető),
    - Subscriber (aki aktív előfizető).
    A klánról:
    - Van több kitűzött célunk is természetesen mint, hogy ismertekké váljunk afféle "elit" klánná, akik közé az új tagok szívesen beszeretnének kerülni, továbbá egy olyan közösség létrehozása, ahol a játékosok megismerhetik egymást és közösen kellemesen légkörben eltölthetik a játékban töltött idejüket.
    - Segíteni a társainkat magasabb szintre kerülni, több tapasztalatot és ismereteket szerezni a játékban, mint pedig magáról a Star Wars univerzumról.
    - Klánunk Role-Play (szerepjáték - RP), ami leginkább a rangrendszerünkön látszik meg, de természetesen összejárunk más-más bolygókon és helyeken egy kis kikapcsolódásra, szerepjátékra.
    Mumble (Az olyan mint Teamspeak csak jobb) : van
    Guild bank: van
    Guild flagship: van
    Guild stronghold: van
    Weboldal: http://fenyhozok.enjin.com/
    A Vezetőségről:
    A klán vezetősége már hosszú ideje ismerik egymást, régóta együtt játszanak és tudják, hogyan kell fenntartani egy működő közösséget.
    Csatlakozzatok a sithek elleni harchoz!!!
    Valamint itt egy refferal link :

    http://www.swtor.com/r/tFqqGf
  • oz
    #55730
    Alapismerettel rendelkező csapatban nem kell healerre guard, csak ha van hülye (sőt, inkább hibának tartom a healert guardolni, de alapvetően egyéni döntés). Amikor annó tankoltam random fp-t, mindig beírtam induláskor, hogy mi a kill order. Gyakorlatilag ez az egyik fő probléma rutintalan dps-nél, ráugranak a legerőssebb mobra (sokszor persze 2 dps két külömböző elitre), így a tanknak kellene összeszedni mindent, de ha a tank ezzel foglalkozik, akkor az elitek lemennek a dps-re, vagy a healert kezdi el minden lőni. Abban az esetben, ha mindenki csinálja a dolgát, a tank tankolja a nagyokat, a dps-ek gyorsan kicsipegetik a kicsiket, akkor a healer alig (vagy egyáltalán nem) kap sebzést (ezért nem kell guard), a dps csak keveset az elején, így könnyű dolga van a healernek, mert csak a tankra kell fókuszálnia. Emiatt inkább az aggróhuszároknak akánlott a guard. Bár normális groupban mindegy :).
    A másik, amit mondasz, a CC ismeretlen fogalom, vagy nem használják, vagy kiütik a cc-zett mobot. Mondjuk én nem szeretem a ninjacc-t, nem lehet számolni vele. Tankként mindig közlöm az elején, hogy ha valamit pajzzsal markolok, akkor arra cc-t kérek. Vagy ha cc-zek, akkor közlöm, hogy a pajzzsal megjelöltet CC-zem. Persze sokszor ez sem számít, pont a tapasztalatlanság miatt a játékosok sokszor nem ismerik az AOE sebzésük határait, vagy azzal sincsenek tisztában, hogy az adott skill területet üt.
    Sajnos sokszor jönnek be DPS gearben és stanceben tankolni (akár shield nélkül), valamint 1-2 heal abilitivel rendelkező DPS gyógyítani, csak hogy hamar bekerüljenek (és még az a jobbik eset, ha ez tudatos, de vannak olyanok, akik ezzel sincsenek tisztában). És azért a HM mód nem ilyen egyszerű.
    És az is probléma szokott lenni, hogy nem vállalja fel előre valaki, hogy még nem járt az adott helyen. Nem bonyolultak a taktikák, de azért néhol vannak (bár visszasírom a nerf hegyek előtti Lost Islandot, az egy pug gyilkos fp volt, most még a Rishi bónusz is alig veszi fel velük a versenyt), és bosszantó, hogy a wipe után kérdésre szól valaki, hogy fogalma sincs, mit kell csinálni.

    Egyébként mindig az a - már több évvel ezelőtti - eset jut eszembe (itt is meséltem már biztosan):
    Mandalorian riders, második boss (a 4 bossos), amikor még lehett CC-zni normálon (mondom, régen volt). Jugg tank, operative healer, valami dps, én mara dps. Tank közli, hogy ő üti a warriort, ráugott egyből, és azt elkezdte ütni. A többit megpróbáltam összeszedni, de ez túl sok volt a healernek, wipe. Visszafutva írom a tanknak, tartson aggrót mindenkin, és várja meg a CC-t. Visszakérdezett, hogy miről beszélek, ezeket a szavakat nem ismeri (az előző bosson nem tűnt fel, hogy nem ismeri az alapfogalmakat, ott is ráugrott a bossra, de ott a kutyákkal úgyis a dps foglalkozik). A healerrel elmagyaráztuk, hogy az a cél, hogy mindegyik boss őt üsse. Erre visszaír, hogy akkor meg fog halni. Erre mi elmagyaráztuk a healer szerepét :). Aztán a CC-t is elmagyaráztuk, persze az első pörgőrugással ki is ütötte a cc-zett bosst. De a wipe után tisztáztuk az AOE fogalmát, és a pozicionálást ilyenkor, így utána már nem volt gond.

    Magamon is látom, hogy már nincs mindig türelmem magyarázni. Egyrészt nincs mindig rá fogadókészség (pedig nem vagyok egy L2P noob típusú magyarázó), másrészt amikor magas szinten bemegyek - nagy ritkán - egy hm fp-re, akkor gyorsan akarok végezni, általában valami conquest miatt. Ott már magas szintű karakterek vannak, akiktől elvárnám, hogy tudja az alapokat. Inkább kilépek az elején, mintsem hosszú időn keresztül szenvedjek.
  • Nomad90Hun
    #55729
    Igen igaz, és nem is.

    Voltam már olyan tactical fp-n ahol igencsak megérződött, hogy épp nincs healer, vagy tank, és persze az is ott van a dologban, hogy sajnos nagyon elment a játék a dps erőltetésének irányába. Régen még mikor SoR kijött akkor volt 1 olyan esetem, még progenitor-on, hogy bementem hm fp-re (sentinel dps), és a csapatfelállás ugyan megvolt, de szegény szerencsétlen gyerek aki bejött tanknak guardiannal 11k hp-vel úgy 2-3 perc után érezte, hogy nem fog ez neki menni, úgyhogy a kis 35k hp-mmel annó kénytelen voltam átvenni az ő szerepét is, közben meg top dps-t nyomni a csapatban. Másik meg, hogy mivel a role-okat nem igazán tanítja be a játék, így sokan azt se tudják mi az, hogy healer v tank, találkoztam olyan tank ágon játszó emberkével aki azt hitte pl. hogy az is 1 dps ág (facepalm), gearelés is katasztrófa, össze-vissza látni dps meg tank cuccokat játékosokon. Ez a mastery behozatal még csak-csak érthető (bár szerintem egyszerűbb lett volna 1 normális guide-et irni), másik, hogy a gear-nél eltüntek a nehéz, könnyű, és közepes szettek, helyette van adaptive, ami megint jo is meg nem is.... Class guide-ek is pl. újabban amik fent vannak dulfy-éknál tobzódnak az emeletes baromságoktól helyenként, lehet csak azért mert én a "régi iskolában tanultam", de számomra pl. alap, hogy ha tank vagyok akkor a healer kapja a guardot (ha van és teszi a dolgát), és nem a dps, mert ugyan fontos a dps is sebzés miatt de a tanknak kellene figyelnie a sebzéselosztásra, healernek meg, hogy épp ki van pácban, és életben tartani a csapatot (priority 1 a tank ofc.), nem 1 olyan emberrel is összefutottam aki a dps-t healelgette a tankot meg hagyta meghalni (néha én voltam az a tank), aztán kezdődött a szájkarate, hogy noob vagy mért nem tudsz életben maradni, stb... Másik amit nem igazán tanít meg a játék még, és rengetegszer toronyház magasan keresztbe tesz a csapatoknak az a cc, rengetegen nem figyelnek rá, és amikor szol nekik az ember még ők vannak megsértődve, persze van olyan hogy véletlen töri meg valaki (velem is megesett már), ilyenkor általában 1 bocsánat kérés elég, de van aki szánt szándékkal rámegy, hogy megtörje pl.
  • oz
    #55728
    Tatctical FP-n tankra várni? Mi a túrónak? Nem sok szerepe van a tanknak ott. Ha azt gondolod, hogy a tanknak tankolni kell egy tactical fp-n, akkor tévedsz :). Egy healer (vagy egy healer comp, de ahhoz valakinek ki kell lépnie, és nem keresni pótlást) nagyban megkönnyíti a sikeres végrehajtást, de egy tank keveset tud hozzátenni a dologhoz.
    Sajnos. Amit megnyertünk a réven, elvesztettünk a vámon. Így hamar be lehet jutni FP-re, de a csapatjáték alapjait nem lehet megtanulni. Aztán a HM módokban jön a pofáraesés, mert ahogy lehetőség van bemenni oda, megy is oda az ömbizalomtól duzzadó kutyaütő (onnan jön a lút), és csodálkozik, hogy votekickelik meg anyázzák hamar.
    Nem irigylem a frissen beesett játékosokat. A játék gyakorlatilag semmilyen támpontot nem ad az egyes szerepkörök működéséről, és a csapatjátékról. Fejlődés közben általában máshogy kell viselkedni, mint csapatjátékban. Nem igazán lehet megtanulni sem a tisztességes rotákat, sem azt, mi a teendő egyes esetekben (pl. "öröm" nézni a tauntot a rotába építő ddket, meg a tanktól elszaladó dtt, amikor lehúzza a mobot). A tactical fp teljesen alkalmatlan a tanításra, mert nincsenek (és általában nem is számítanak) a szerepkörök. Lehet mondani, hogy olvasson utána az ember a dolgoknak, de ez egy játék, ne kelljen már regényeket olvasni hozzá.
    Hibának tartom, hogy nem bontották szinthez a tactical fp-ket (bonyolultabb fp-k csak egy szint után legyenek elérhetőek), valamint meg kellett volna tartani (a tactical mellett) a tank/heal/dps követelményű verziókat is.
    Persze ehhez meg türelem kell, és segítőkedvű játékos. Sajnos tele van a játék türelmetlen emberrel, aki inkább kilép vagy votekickel azonnal, ahelyett hogy magyarázna és segítene. És persze a fogadó oldal sem mindig hajlandó a tanulásra.
    Hülyék és vérpistikék meg mindkét oldalon vannak. Attól, hogy éppen szívtál az egyik oldallal, nem jelent semmit, túl kicsi a minta, hogy igazából bármilyen következtetést le éehessen vonni. Ilyenkor át kell menni a másik oldalra (vagy pihenni egy kicsit IRL), amíg ott is fel nem húznak :).
  • El Protector
    #55727
    Rep oldalon sajnos nagyon sok a vérpistike :(
  • Nomad90Hun
    #55726
    tudom sajnos... az elmúlt hetekben próbálgattam 1 healer commandót is, háát azt elvárták, hogy én akkor is tartsam a kedves kis feneküket 100% hp-n amikor 260 millió mob, és 65 boss üti öket kb., de ha arról volt szó, hogy engem kéne megvédeni, hogy ezt megtehessem akkor már előjött az ementáli szindróma egyeseknél....

    Másik oldala, viszont, hogy volt olyan is, hogy Hc-zás közben valaki kicsit túlvállalta magát, majd amikor megmentettem az életét, megköszönte, aztán össze is álltunk, hogy együtt letoljuk, ott nem volt baromkodás, ha lett volna akkor meg akkora pofont kapott volna az illető, hogy a szomszédos galaxisba repül át...
  • Plata
    #55725
    Tankkal és hílerrel is szar.
  • Nomad90Hun
    #55724
    Az nice.

    Amúgy én alapjaiban nem vagyok kibékülve a republic oldallal, nem véletlen, hogy össze-vissza ugráltam a karik között is az elmúlt hetekben, sorjában újrakezdve az ottani mainemet, végül megállapodtam 1 tank vanguard-nál, az első fp le is ment comp heallel, meg 2 randommal elég simán 1 óra alatt (red reaper), majd jött a szívás orrvérzésig.... 2-3-4-... fp-re is bementem, 4.0 előtt még számított ha valaki tankként ment be fp-re, most meg minden dps lehurrog, szándékosan szivat azzal, hogy elém rohan, és előttem kezdi a harcot "hadd szívjon a tank" felkiáltással, ha meg rámerek szolni, a válasz az, hogy fogjam be, ez csak 1 tactical fp.... Ebből lett elegem. 2 napja visszamentem imp oldalra, éppen az ottani mainnek szánt operative-omat huzogatom (amivel majd healerkedni is szándékomban áll ha lesz rá igény), imp oldalon valahogy minden szerveren ahol eddig voltam / vagyok éppen azt tapasztalom, hogy nagyobb az összetartás, az egymásra odafigyelés...
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2016.05.21. 15:44:31
  • Kaputelephant
    #55723
    "Double XP returns to ‪#‎SWTOR‬ in one week!" Lehet izzítani az új karikat emberek!
  • Kaputelephant
    #55722
    A legtutibb még mindig crew skill account unlockot venni szerintem GTN+credit combón. Én szinte minden unlockot megszeretem (pár cosmetic kivéve eddig) és mindet creditér gtn-ről. CC-t meg tartalékolom/tartalékoltam collection unlockra. Nemrég volt, hogy fele annyiba került a collection unlock. 6500CC el is suhant...de megérte! :)
  • Plata
    #55721
    Ok,igazad van,de én CC-ből vettem,és a referalos nem rémlett.
  • Pacho
    #55720
    Kurva nagy hülyeség CC-t költeni rá, elég ha igényel egy referral linket és fog kapni karakterenként egy crew skill unlockot. (meg unify colorst, title-t, stb.)
  • Slee
    #55719
    Ezt eddig észre sem vettem :)
  • Kaputelephant
    #55718
    Phantom menace nézés közben mit találtam: ANakin Shelter-jében van egy szobor:

    Maz Kanata
    Utoljára szerkesztette: Kaputelephant, 2016.05.20. 13:17:39
  • Plata
    #55717
    Unlockolod CC-ből.
    Unlock crew skill slot,de preferedként max 3 companiont küldhetsz el dolgozni,és max 1 feladatot tudsz nekik berakni,előfizetősként 5 csóka is munkára fogható és egyszerre 5 munkát is adhatsz nekik.
  • GaborST
    #55716
    Oksa és hogy lehet 2-nél több szakmám?
  • Plata
    #55715
    mert egy recept csak egy bizonyos szintig ad pontot,utána már nem,ami szürke nem ad,ami zöld adhat 1-et,sárga 2 narancssárga asszem 3?
    Menj trainerhez és tanulj új recepteket,10 szintenként van új cucc,általában.
  • PiszkosFred
    #55714
    Mert szurket gyartasz. Tanul uj recepteket. Narancs szinnel jelolve 4 pontot kapsz, sargaval talan 3-at, a zold ad 1-2-t, a szurke semmit. Bar lehet rosszul mondom pontos mennyisegeket, annyit valtozott mostansag en meg az osszes szakmaval maxon vagyok legalabb 1-1 alttal, regen volt elesben elottem, lehet tevedek :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.05.20. 13:06:21
  • GaborST
    #55713
    Apropó szakma egy idő után nem kapor rá pontot az miért van?
  • PiszkosFred
    #55712
    Barmi lehet costume, csak berakod az outfit slotba es kesz.

    Egyebkent szerintem siman gyarthato ilyen "szett" az armorsmith szakmaval, de szerintem meg heroic rewardos boxokbol is esik szintezes kozben. Maximum festeket kell tenni bele, ha feketet akar az ember.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.05.20. 12:55:36
  • Plata
    #55711
    Fogalmam sincs,őszintén szólva elég randa cuccos.
    Ilyeneket nem szoktam beszerezni,inkább GTN-ről vásárlok.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2016.05.20. 12:50:15
  • GaborST
    #55710
    De ebből nincs constume verzió vagy az a prototype?
  • Plata
    #55709
    Te,oda van írva hogy hol esik.
  • GaborST
    #55708
    Srácok ezt a rucit hol tudom beszerezni a snipere-nek?

  • GaborST
    #55707
    Oksa megoldódott :)
  • GaborST
    #55706
    Srácok van egy Heroic küldi a z IMp oldalon a végén azt írja meditáljak az asztalszerű totemnél az ok lenne ha nem Sniper lennék :O
    Akkor ez most hogy ?
  • GaborST
    #55705
    Oksa köszi :)

    És ezt a kódot hol találom és hova írjam?
    Utoljára szerkesztette: GaborST, 2016.05.19. 22:26:23
  • Plata
    #55704
    Kipróbáltam nem rossz,de van valami fura dolog,én 2 kari slotot kaptam nem 1-et.
    Ugye 18 kari slotom volt,beírtam a kódot és most 19/20.
    A 19-edik karim a 60-as.
  • El Protector
    #55703
    Abszolút, egy havi előfizetéssel meg is lesz mindened
  • GaborST
    #55702
    Akkor azt mondod csak vegyek egy sima 1 havi előfizetést és akkor ad mindent?
    Mondjuk én az swtor honlapján néztem meg, ott van valami 5 ezer körüli pack de az egyhavi csak durván 4 ezer!
    Mert akkor na ná hogy az egyhavit fizetném ha ez így van :)
  • PiszkosFred
    #55701
    Egyebkent ha mar reklam, a chapter 1 megint ingyen jatszhato majus 30-ig, csak egy kodot kell megint redeemelni (ha van ilyen szo egyaltalan a magyarban :D)
  • Nomad90Hun
    #55700
    Jah ami kimaradt, hogy tokennel vigyázz, mert ha tokenes karid eléri a 61-es szintet akkor már nem kezdhetsz másik instant 60-as karit csak ha veszel újabb tokent ami laza 2 kiló aranypénz (cartel coin)
  • Plata
    #55699
    Az originen vagy hol a francban láttam reklámozni az SW ToR KotFE kieget.
  • Plata
    #55698
    Amikor meg akarod venni leírja pontosan mit tartalmaz.
  • Nomad90Hun
    #55697
    Azt a tokent megkapja minden előfizus, az az 5 szint meg 60-ról 5 szint, 55-ről 10, és megvenni KotFE-ot csak úgy tudod ha előfizetsz nem lehet külön megvenni, viszont ha most előfizetsz megkapod mind az eddig megjelent 13 fejezetet, plusz úgy uszkve 3 új bolygót, plusz eternal championship, nem beszélve, hogy megkapod a Shadow of Revan-t is, ami hoz 2 új bolygót, utána amolyan átkötőként SoR és KotFE között ott a Rise of the Emperor, az is ad 1 bolygót.

    Tegnap este kicsit lefáradtam Red Reaper-en, gondoltam, hogy tankolok 1 jót, hát kb vért p****va, játszottam tankként frissen kezdett vanguarddal egyúttal a dps szerepét is, merthogy a GF szerint healerként érkezett Sage az csak dps-kedett, az is kb. annyít ért mint 1 kar nélküli zombi a box ringben az aktuális nehézsúlyú bajnok ellen..., emellé nem volt 4-ik emberünk, úgyhogy kénytelen voltam behívni szegény Jorgan-t, hogy legyen szíves tartson életben ha már a kolléga ba**ik...., jah volt még 1 elég korrekt gunslinger csajszi is. de lement Red Reaper cirka 1 óra alatt.
  • GaborST
    #55696
    Ennyi 5+ szint meg egy szaros token cirka 5 ezerért akkor inkább egy havi előfizetés :P
    Biztos csak ennyi?
  • Plata
    #55695
    Kapsz 1 60-as kari tokent,asszem.