5328
A Biblia és a keresztény vallás értelmezése, gyere be ha van kérdésed, és válaszolj a feltttekre, ha szeretnél.
  • immovable
    #5104
    Borzasztó ügyetlenül trollkodsz. :(
  • Piszke01
    #5103
    Tömény butaságot beszélsz. Annyira, hogy értelmetlen is lenne veled vitatkozni. Talán ha humornak tekinteném. Talán, de még ahhoz is csiszolgatnod kellene picikét. Írd le újra az ezzel kapcsolatos gondolataidat. Talán még azért beszélgethetünk.
  • fonak
    #5102
    Természetesen. Félre akarták vezetni a magyarságot, hogy ne tudjon a sumér/párthus/maja(=magya)/szíriuszi őseikről. Helyette holmi törökökkel akartak minket összehozni. :D
    Szerencsére most már vannak bátor és okos emberek, akik nyíltan kimondják, hogy mi vagyunk a világ legősibb népe, és hogy az összes többi nyelv a magyarból ered. :D
  • Piszke01
    #5101
    Lenne amiben egyetértsünk, de azt látom, hogy te is csak felületesen olvasol. Mert mit is írtam, mit is vallottak az eleink a lélekről? Hogy nincs neme, nincs nemzete, nem kapcsolódik felmenőkhöz. Ez van. Ideje lenne tudomásul venni, hogy a katolicizmus lélekvándorlás-tagadása mennyire befolyásolta a mai közgondolkodást. Szóval ki is a magyar? Aki Ady verseket szaval, vagy aki zsidózik? Javaslom gondold ezt még át.
  • immovable
    #5100
    Vagy a reptiliánok.
  • ManoNegra
    #5099
    Ne zsidózz!
  • uwu420
    #5098
    Csak az számít ki mit tesz a hazájáért.
    Kivéve a zsidókat meg a cigányokat, ők nem lehetnek magyarok mer csak, nem érted?
    Amögött is valami zsidó összeesküvés lehet Amit Stein Aurél és Vámbéry Ármin művelt, csak nehéz megmagyarázi XD
  • ManoNegra
    #5097
    Például a magyar nyelvre, irodalomra, történelemre, az ország nagyjaira. Nem az határozza meg elsősorban a magyarságát valakinek, hogy milyen felmenői vannak, de még csak nem is az állampolgársága, hanem hogy miként gondol erre, hogy éli meg és mit tesz a magyarságtudata ápolása érdekében.

    Lehet hogy volt ilyen rubrika, hogy hunnak vallom-e magam, ha volt, akkor bocsánat, nem jól emlékeztem.
  • Piszke01
    #5096
    "Az ember nem a génjeire gondol, ha a magyarságára tekint büszkeséggel."

    Hanem?

    "A statisztikai hivatal pedig nem méri a magukat hunoknak vallókat, így nincs is értelme ebben a kérdésben hozzájuk fordulni."

    Van ilyen rubrika a kérdőíven és összesítették is. Hogy te nem tudsz róla, az nem jelenti azt, hogy nincs. A valóság az, ami akkor is létezik, ha nem hiszel benne.
  • ManoNegra
    #5095
    Az ember nem a génjeire gondol, ha a magyarságára tekint büszkeséggel. A statisztikai hivatal pedig nem méri a magukat hunoknak vallókat, így nincs is értelme ebben a kérdésben hozzájuk fordulni.
  • immovable
    #5094
  • Piszke01
    #5093
    Ha megnézted volna a videót végig és meg is érted, tudnád, hogy mit és miért írtam. Én baromira nem szeretm amikor valaki zsidózik-cigányozik, de legalább úgy nem szeretem, ha valaki magyarkodik. Nincs ok büszkének lenni a magyarságodra akkor, amikor fogalmad sincsen, hogy a felmenőidbe hány cigány, zsidó, török, szláv, német, stb. keveredett. Nyugodj meg, ebben az országban nincsenek már genetikailag igazolhatóan tisztán magyarok. Sem hunok, sem magorok. Nem is vallja magát senki hunnak. Ha nem hiszed, nézd meg a népszámlálási statisztikákat.

    Egyébként ha valóban volt ősnép, az valószínűséggel egységes volt. Ebből az ősnyelvből valóban a mai magyarban van a legtöbb a Föld népei közül. És mivel az ősnép tudta, hogy a léleknek nincsen sem neme, sem nemzete, e két fogalom nem véletlenül kezdődik a NEM tagadó szóval. Tehát ha valóban hiszel az ősökben, azok szellemiségében, akkor tudod, hogy annak amit itt előadsz egyáltalán semmi értelme sincsen. Csak és kizárólag a megosztás és az ebből fakadó gyűlölködést szítja. Érted ezt?
  • Nemzsidó
    #5092
    Mióta ősnép a zsidó? Az a faj(ta) embercsoport akkor jött létre, mikor Ábrámot kizavarták Ur városából, s valami istenféle szerződést kötött vele. Korábban nem voltak zsidók. Sem az iszlám nem létezett, a pálvallás pedig még ezer évvel később jön ezután.
    Akkor már generációk óta létezett Nimród nemzete, kit két iker fiáról neveznek hunnak ÉS magyarnak. E két nemzetségnév ugyan azt jelenti, s úgy kell értelmezni, hogy a magyar magyarnak nevezi magát, más népek hunnak. Ahogyan mi németet mondunk, de egy német sem mondja magát németnek. Ha mégis különbséget akarunk tenni az ugyanazt a nemzetet jelentő két név között, akkor esetleg minőségbeli különbözőséget említhetünk, mint például ég-lobog szinonimapár. Tehát én, mivel magyar vagyok, akkor hun is és viszont. Ha valaki csak magyar, vagy csak hun, az félember. Benne a nemzet tüze csak pislákol, égni, lobogni sohasem fog... (de jó filoszemita még lehet belőle)
  • Piszke01
    #5091
    Ősnép vagyunk mi hunok, akár csak a zsidók? Azért kíváncsi lennék ki tartja magát hunnak e kis hazában, Hungáriában?
  • Nemzsidó
    #5090
  • hihy
    #5089
    Ez tőled függ.
  • hihy
    #5088
    Hm, lehet.
    De, ha a Bibliát értelmezed, bizonyos fokig tisztában volt a rá váró véggel.
  • hiper fizikus
    #5087
    Hogyan néz ki az Isten?
  • Nemzsidó
    #5086
    Miért olyan riadt a tekintete? Ráébredt, hogy nem is olyan jópofa dolog embernek lenni?
  • hihy
    #5085
    Hogy nézett ki Jézus?
  • Nemzsidó
    #5084
  • Nemzsidó
    #5083
    Jézus mondta: Ha a hústest a szellemért lett, ez csoda. Ám ha a szellem lett a testért, ez csodák csodája. Én azonban azon csodálkozom: Hogy vett ilyen nagy gazdagság lakozást ebben a szegénységben?

    (Tamás evangéliuma)
  • hiper fizikus
    #5082
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Carl_Gustav_Jung#Selbst

    bocsi az URL-ért
  • hiper fizikus
    #5081
    Találtam valamit az Istennel kpcsoltban, ahogy azt a pszichológusok ma elképzelik hivatalosan: http://hu.wikipedia.org/wiki/Carl_Gustav_Jung#Selbst , lásd a Selbst bekezdésben.
  • Nemzsidó
    #5080
    Egy igazán érdekes, vallási kérdéseket feszegető levél lett itt közreadva:

    A racionalizmus védelmében - antidogma.hu


    "Még azt mondják, hogy vannak égben istenek?
    Dehogy vannak, dehogy! Egyszer már szűnjetek
    Meg ismételni ezt az elavult mesét!" (Euripidész)

    "Ha egy isten teremtette ezt a világot, akkor nem szeretnék a helyében lenni.
    Bánata láttán megszakadna a szívem." (Schopenhauer)

  • hihy
    #5079
    Már volt úgy, hogy féllábbal én is kivül lebzseltem, de nem röhögtem.
  • hihy
    #5078
    Hoppá!!
    Erre #5074 nem válaszoltál.
    Megtennéd? Minden rizsa nélkül.
    Köszi!!
  • hihy
    #5077
    Régebben tisztán, érthetően beszéltél. Most meg olyan sokatpofázokdesemmitnemmondok stílust vettél fel.
    Bár azt értem, hogy féllábbal már valahol vagy, de remélem nem az amire ilyenkor sokan gondolnak.
    Hidd el hiányoznál!!!
  • Saintgerman
    #5076
    Úgy is lehet mondani, hogy féllábbal kivül lebzselek..
    Hogy bizogyítsam be neked, hogy én ép vagyok odalenn, ha te nem mersz elmozdulni a toronyból ?

    Magyrázkodás helyett ebböl talán többet értesz: A simle lesson in physics by Bashar
  • hihy
    #5075
    Ja, és ha ezek után a hívők bucira kalapálják a buksidat, fel se vedd, mert csak illúzió lesz. Ezt én garantálom.:)))
  • hihy
    #5074
    Ezek szerint te a mátrixon kívül lebzselsz, hogy ennyire tisztán látod a dolgokat?
    Na de térjünk vissza az illúzió tényéhez. Te azt állítod, ha reggel felkelek, akkor lépek tulajdonképpen az igazi illúzióba. Vagyis, ha álmomban leugrok egy toronyból, és nem esik semmi bajom, akkor ez igaz az "ébrenlétre" is. Sőt fokozottan igaz?
    Nos akkor bizonyítsd be, és esküszöm hinni fogok neked.
    Mássz fel egy toronyba, és minden védőeszköz nélkül ugorj le. Ha nem történik semmi bajod, mehet a buli.
    Vagy netán azt mondod, hogy a II.Vh-ban az az ötvemmillió ember meg sem halt?
    Avagy a kersztények is sült bolondok, hiszen Jézus megfeszítése is csak illúzió volt?
  • Saintgerman
    #5073
    Ez a "szent" nekem úgy cseng, mit a kiválasztott. Az milyen, ami nem szent ? És akiket nem választottak ki ? Az az Isten, akit az ember az írásokból magának elképzel, lenne-e ennyire együgyü, hogy már itt a földön is szelektáljon és kivételezzen ? Vagy az elképzelésünk teljesen helytelen róla és minden másként van ?

    Mi van, ha mondjuk azt, amit mi látunk és a világnak hiszünk, csak egy hologram/illúzió, amit mi magunk teremtünk. Akkor mi vagyunk az istenek ? Mi van, ha az amit mi merev/szilárdnak hiszünk szinte teljesen üres és csak azért tünik szilárdnak, mert az energia ugyan azon a rezgési szintjén jelenünk meg mi magunk is ? Mi van, ha a negatív energiák testesültek meg a mi szintünkön és ahelyett , hogy elmagyarázták volna nekünk a dolgok müködését, Istent játszottak közöttünk ?..
  • immovable
    #5072
    Te élsz hologramvilágban gyíkokkal teli.
  • hiper fizikus
    #5071
    A szent iratok azt álítják, hogy az Isten teremtette a világot. De ki teremtete az Istent?
  • Saintgerman
    #5070
    Méghogy semmi eredménye nem lett eddig.. aki ezeket a sorokat írta, az valami másik világban kell, hogy éljen, mert hogy ezzel nincs tisztában az már tuti..
  • hihy
    #5069
    Nem rossz:

    "Tudod ez relatív.Olyan mint-kissé rossz példa-egy verselemzés.Ahány ember annyiféleképpen értelmezheti.A Biblián még katolikus papokat is hallottam már vitatkozni,mert mindketten mást olvastak ki belőle.
    Visszatérve a témához:akkor sem értem,hogy Istennek mi szüksége volt egy kiválasztott népre,mikor az Ő végtelenségéből adódóan milliárdnyi galaxisban,trilliárdnyi nép imádhatja,erre kiválaszt egy népet,akiket állítólag segített.Mindenféle antiszemitizmus nélkül mondom,hogy ennek semmi eredménye nem lett eddig.Ezt a népet(de lehetne akármelyik másik is)sokan nem szeretik,sokan irígyek rá,folytonos háborúban vannak az "őseik földje" miatt,stb.Nekem nem úgy tűnik,hogy nagy kedvencek lennének.Isten megtehette volna,hogy akármelyik kiválasztott népének egy külön bolygót teremt,aztán nézi őket,mint a hangyabolyt.
    Továbbá a Biblia mint említettem tele van "bakikkal".
    Például:Mint említettem az egyiptomi esethez kapcsolódóan,amikor Isten "megkörnyékezi" Mózest,akkor az illető még ifjú pásztor,de mire ráveszi,hogy vezesse ki a népet a rabszolgaságból,addig Mózes 80 éves lesz.Ilyen sokáig kellett győzködni vagy csak lassú volt a felfogása?
    Másrészt meg a tudomány mai állása szerint a zsidók soha nem voltak Egyiptomban foglyok,de még vendégek sem.Egyetlen egyszer volt ,hogy az egyik fáraó felbérelt egy maroknyi zsidó katonát,de ők is egy Egyiptomhoz tartozó szigeten teljesítettek szolgálatot.Ebben az a meglepő,hogy ezt egy zsidó származású régészprofesszor állítja."
  • hiper fizikus
    #5068
    A lelkigyakorlatokról is érdemes lenne vitázni. A hitben való elmélyulést szolgálná.
  • e57
    #5067
    "Érdekes" ez a bemagolós, megbeszélős hittan. Nekem az a véleményem, hogy ha egy pap nem tud tanítani, csak kikérdezni, akkor inkább menjen el kapálni.

    Dr. Hegedűs Lóránt: Az írástudók árulása IE javasolt a nézéshez. Ha nem megy van ott letöltés gomb is.
    Jó lenne, ha minden pap ilyen lenne. (református püspök volt, nemrég elhunyt)
  • hiper fizikus
    #5066
    Igen, én is ilyesmire gondoltam vele kapcsolatban. Izgató téma.
  • akyyy
    #5065
    Nyílván ha rosszat akar, fel kell ismerünk magunktól hogy mi az a rossz, és azt nem megtenni. Ha csak szól hozzánk, akkor nem tudom, talán nem hallgatni rá? Mi van ha már csak akkor ismerjük fel ha már késő?