5328
A Biblia és a keresztény vallás értelmezése, gyere be ha van kérdésed, és válaszolj a feltttekre, ha szeretnél.
  • Piszke01
    #5144
    Persze, így tanítják, te meg benyeled szépen. Meg ha találnak egy régi követ, az bizonyára áldozati oltár volt. Ha egy tálat, az meg bizonyára áldozati tál. Mert ugyan mi más lehetne. Ennyi telik tőlük. Csak tudnám minek kell ehhez egyetemi végzettség.
  • ManoNegra
    #5143
    A keresztény ünnepek is ezekre az időpontokra lettek időzítve...
  • ManoNegra
    #5142
    A vallás elsősorban a napfordulókhoz és a napéjegyenlőségekhez kötődött. Na meg a Hold járásához és a csillagokhoz. A legújabb kutatások szerint a neandervölgyiektől is találtak ezekkel kapcsolatos rajzokat.

    Amúgy a nomád társadalmak is tudtak kincseket felhalmozni, de ezt nem vallásos indíttatásból tették. Nagy Károly frank birodalma például - feljegyzések szerint - rengeteg kincset rabolt az avaroktól, akik nomád nép voltak.
  • ManoNegra
    #5141
    Ja, tehát úgy önmagában nem áll meg a lábán a mondanivalód? Azt én is habókos elképzelésnek tartom, hogy ami a magyarsághoz kötődik, az csupa jóság, ami meg a zsidókhoz, az sötétség a köbön. Viszont maga a magyarkodás mint némelyek vádja néha túl megy ezen is...

    Azt amúgy nem tudom elképzelni, hogy ma Magyarországon miféle problémája lehet valakinek, ha dicsekszik a zsidóságával.

  • Piszke01
    #5140
    A természetet, a történelmet írja le. Nincs ebben semmi különös. A nomádnak abban a kezdeti időkben nem lehetett vagyona, csak amit magával tudott vinni. A telepes képes volt felhalmozásra. De azt már védenie kellett. Ha nem tudta egyedül, hát fogadott fel rá embert. Később ezeket katonának hívták és háborúztak velük. Lám így született a vagyon és a hatalom. Ez történt. Hogy pontosan mikor, az lényegtelen. Kezdetben. És pontosan így. Ha neked ez nem elég, hát kutass. Senki sem tiltja meg, hogy a tudásvágyadat kielégítsd. A vallás elmeséli neked hogy történt, mert már kezdetektől ott volt. Jobb ha elhiszed. Érted ezt?
  • ManoNegra
    #5139
    És ez hogy jön ide? Csak nem azt akarod mondani, hogy ami a Bibliában írva van, az szóra szóra igaz?

    Az első vallások a természethez igazodtak, a természeti jelenségeket ruházták fel vallásos magyarázatokkal. Közük nem volt a vagyonfelhalmozáshoz.
  • Piszke01
    #5138
    Káin telepes volt, míg Ábel nomád. Kell ennél többet mondanom?
  • Piszke01
    #5137
    Szélesebb látókör. Az lehetne neked is. Akkor értenéd. Na-meg persze, ha megnézted volna a videót. Ez egy vitafolyamodvány. Olvasd hát úgy. Egyébként leírtam mi bajom a magyarkodással. Olvass vissza és próbáld értelmezni.

    Van egy idős barátom. Zsidónak vallja magát. Pedig sem a vallást, sem az étkezési szokásokat nem tartja be. Ráadásul tudja magáról, hogy Kazár származású. Mégis úton-útfélen dicsekszik vele, hogy ő zsidó. Ebből aztán sokszor volt már baja és nem nehéz megjósolni, hogy még lesz is. Ő is érzésekről beszél és te is. Esetleg vélsz látni valami párhuzamot? Ha igen, az nem a véletlen műve. Mindenki saját sorsának kovácsa. Még te is.
  • ManoNegra
    #5136
    Egy fenét. Előbb létezett a tulajdonfelhalmozás, mint a vallás. Az intézményesített vallásnál mindenképp.
  • ManoNegra
    #5135
    Nem néztem meg a videót, én nem is a videóra reagáltam, hanem arra, hogy idézem:

    Én baromira nem szeretm amikor valaki zsidózik-cigányozik, de legalább úgy nem szeretem, ha valaki magyarkodik. Nincs ok büszkének lenni a magyarságodra akkor, amikor fogalmad sincsen, hogy a felmenőidbe hány cigány, zsidó, török, szláv, német, stb. keveredett.

    Miért ne lehetne magyar érzelmű az, akinek bármelyik keverékből kerül ki a vére? Meg mi az, hogy magyarkodás?? Látod, hihy is azt mondja, hogy az amerikai az tök faja ha amerikaikodik, de a magyarnál ez probléma?
  • Piszke01
    #5134
    A tulajdonfelhalmozás is a vallásból ered. A hatalomvágy pedig a tulajdon védelméből és a még több tulajdonra való szert-tevésből. Szóval igaza van (ebben) a fórumtársnak szerintem.
  • ManoNegra
    #5133
    Dehogynem. Az arany és a hatalomvágy.
  • Piszke01
    #5132
    Egyetértek és de, hozzátartozik.
  • hihy
    #5131
    Bocs, ez nem teljesen a témához tartozik.
  • hihy
    #5130
    Az én véleményem, hogy a világon még soha annyi kínt, szenvedést nem okozott semmi, mint a vallás.
  • hihy
    #5129
    "ilyen érzésekre senki nem kötelezi a másikat,"
    Látod ennek már más a kicsengése, de ahogy te egy mondatod iderittyentettél nekem, annak elég sok felharmonikus íze volt.
    Nekem spec ezért tetszik az amcsi "nemzet" (bár igaz, hogy mesterségesen izzított), mert függetlenül a valódi nemzeti hovatartozásától, elsősorban amerikainak vallja magát, és meggyőződéssel.
    Persze vannak kivételek, hiszen a szélsőséges tősgyökeres muszlimok elmennek, hogy harcoljanak az amcsik ellen.
  • Piszke01
    #5128
    OK, ez az érzés nekem is megvan. De nem erről volt szó. Más kontextusban beszélgettünk egy bizonyos videóval kapcsolatban, amiben az volt a konklúzió, hogy a bibliai teremtett ősnép egységes volt és hogy az a bizonyos Jahova nem teremtőként lépett fől, csak kiválasztott közülük néhányat. ha pedig ez így van, és te magyarnak érzed magad, akkor a zsidók is a testvéreid, meg a cigányok is a testvéreid. Jahova megosztott. Jehova szétválasztott. Jehova uszított. Jehova gyilkolásra ösztönzött, stb. Legalább is ezt lehet kiolvasni a Bibliából.

    Hogyan viselkedik egy hun? Íme egy példabeszéd:

    "Torda Táltos egyszer azt kérdezte a tanítványaitól: miből tudják megmondani, hogy véget ért az éjszaka, és elkezdődött a nappal?
    Munguzd azt mondta:
    – Ha a távolban látsz egy állatot, és meg tudod mondani, hogy az bivaly, vagy ló.
    – Nem – mondta Torda.
    – Ha ránézel távolban egy fára, és meg tudod mondani azt, hogy az körtefa, vagy szilvafa – mondta Boglárka.
    – Ez sem jó – mondta Torda.
    – Hát akkor mi a jó válasz? – kérdezték a tanítványok.
    – Ha egy férfinek az arcába nézel, és felismered benne a testvéredet, vagy ha egy nőnek az arcába nézel, és felismered benne a nővéredet.
    Amíg erre képtelen vagy, mindegy hol áll a Nap, számodra továbbra is éjszaka van."
  • ManoNegra
    #5127
    Tényleg nem értem mit nem értetek. Arról van szó, amikor jó érzéssel tölt el, ha egy magyar sportoló jó eredményt ér el, vagy valaki a saját szakterületén kiemelkedő teljesítményt nyújt, amikor olvasok a haza nagyjairól, és büszkeséggel tölt el, hogy egy nemzethez tartozunk, viszont fájdalom az, amikor a magyarság szenvedéséről olvasok, a muhi csatáról, Mohácsról vagy Trianonról, amikor nekem is fáj hogy Malina Hedviget megverik és elüldözik a szülőföldjéről pusztán a magyarsága miatt, vagy amikor bárhol magyarokat bántanak. Nekem ezt jelenti a nemzethez tartozást, és erre gondoltam, amikor azt írtam, hogy ilyen érzésekre senki nem kötelezi a másikat, mert nem is lehet, ez vagy jön, vagy nem. És ennek semmi köze a genetikához.

    Viszont most ti magyarázzátok el, hogy mi a francot értetek "turbó" alatt? Ez nem egy autószerelő fórum! Ja, és viselkedj!
  • Piszke01
    #5126
    Pedig én is ezt érzem rajtad. Valószínűleg ezer és ezer ilyen beszélgetésen vagy túl. Már turbózol a beírásokkal. Mi lenne, ha értelmesen kifejtenéd a mondanivalód? Talán lehetne egy-egy jóízű beszélgetés is belőle. Hacsak nem jönnek ide is belerondítani a rákos sejtek. Ugye te nem tartozol közéjük? Akkor kérlek viselkedj!
  • hihy
    #5125
    Még ha zsidó is lennél félig, akkor sem zavarna.
    Másik: te mondtad egykor, hogy nem vagyok Jézus, hogy találgassad mit is akarok mondani, avagy majd 300 év múlva fejtsék meg. Emlékszel??
    Nos ugyanez vonatkozik rád is.
    Mert ez a mondat olyan alányúlós: "Természetesen senki sem kötelez erre."
    De, ha te legalább tudod, hogy mire gondolsz, az már jó.
  • ManoNegra
    #5124
    Turbósan mi?

    A büszkeség talán nem a legjobb szó, de hagyom is, mert láthatóan fogalmad sincs mire gondolok, nekem meg van jobb dolgom is, minthogy veled beszélgessek. Amúgy apai ágon német származású vagyok, ezt add össze!
  • hihy
    #5123
    Ez pontosan olyan megközelítés, hogy azért vagyok büszke, mert férfi vagyok.
  • hihy
    #5122
    büszke magyarságára?
  • hihy
    #5121
    Te rohadtul hátulról jössz. Olyan turbósan.
    Te spontán azért vagy büszke, mert az Úr "lehetőséget" adott arra, hogy magyarnak születhess??
    Már bocsáss meg, de, ha rájönnél, hogy tökre nem vagy "magyar" mit tennél?
    Akkor a büszkeséged storno?
    Kádár lehet büszke magyarságára. Hiszen anyai ágon ő is az volt.
    Nem a tettei indokolnák az esetleges büszkeségét?


  • hihy
    #5120
    Az utolsó mondatod mondjuk érdekes, mert a tudósok szerint, ellentétben a közhiedelemmel, a származási helyük nem India, hanem Izrael.
    Sőt az "ősvallásuk" is zsidó.
    Abban azonban nem teljesen értek egyet, hogy valaki csak azért, mert ide, vagy oda született okot adhat a büszkeségre.
    A büszkeségre való indok a tetteinkben található.
    Az amcsi büszkeség pedig totálisan mesterséges, hiszen egy ekkora állam közösségét, amely egyenlő a szivárvány színével, összetartani csak úgy lehetséges. Ott napi szinten lógnak az USA zászlók.
  • ManoNegra
    #5119
    Természetesen senki sem kötelez erre.
  • Nemzsidó
    #5118
    Nézd meg az amerikai embert. Milyen büszke arra, hogy újvilági... Nem számít, hogy pl. neve alapján olasz, vagy francia, nem jelent semmit, hogy genetikai jegyei szerint mondjuk ír, de az sem, ha nem tud írni. Akkor is büszkén vallja magát amerikainak. Az egy közösség. Mint a család, csak ez nagyobb. De a családját mindenáron meg akarja védelmezni az ember, s éppígy a nemzetét is. Feltéve, hogy meghagyják, nem pedig tiltják nemzeti identitását, ahogy nálunk. De hozhatnánk példát a többi népről is, akik büszkék származásukra és nem élnek vissza azzal, hogy mindenhol "üldözött" náció, kik világszerte állandó rettegésben kénytelenek tengetni sanyarú napjaik. Persze hogyan is lehetne elviselni olyan etnikumot, amelynek nincs, vagy csak mondvacsinált a hazája, egyenesen hazátlan, s ennélfogva vándornép? Milyen érdekes, hogy azokon a területeken, ahonnan a magyarság a hivatalos történelem szerint idejött -de beszélhetnénk akár a berberek népcsoportjairól is-, nem nevezte soha senki őket hazátlan népeknek. Valahonnan valahová tartottak. Volt előéletük és volt jövőképük. Nem mondható el ugyanez arról a feltehetően tíz szétszéledt törzsről, melyeknek egyik megkerült ága a cigányság.
  • Piszke01
    #5117
    Átolvastam még egyszer. Tudod nem azzal van a baj, amit írsz, hanem azzal hogy leírod, és ahogyan leírod. Megosztó, lázító, uszító szöveg. Így nincs értelme róla beszélgetni.
  • hihy
    #5116
    Ez strepsils asztala. Lsd Az evulúció topic
    Vele mélyenszántó vitát folytathatsz.
  • hihy
    #5115
    Csupán csak azért, mert valaki szerencséjére magyarnak született miért lehet büszke?
    Ez olyan mint a nemesi cím, mely ágról-ágra száll.
    Még egy király is lehet tökkelütött, attól függetlenül, hogy ősapja leigázta fél Európát.
  • Piszke01
    #5114
    Talán még beszélj a lélekről is.
  • Nemzsidó
    #5113
    Te személyesen olvastad a cím szerint általad felsorolt könyveket? (Én igen.)
    Hallottál (nemrég) a "nem" szó "nem"iségre, "nem"zetre vonatkozó összevetéséről. Én is végignéztem azt a műsort... :) De nem kell mindenben egyetértenem az előadóval.
    Jó lenne, ha SAJÁT gondolatok is felmerülnének itt, nem csak mások máshogy értelmezett megközelítései.
    Senki nem születik egyformának és egyik nemzetet sem szabad összekeverni a másikkal. Ha igazán a negatív értelemben vett nacionalizmusra akarunk példát, akkor az a zsidó nép. Ha valóban fajelmélet-hívőket keresünk, ugyancsak őket találjuk. Izráelnek mondják jó rég óta, még a Bibliában is azt a területet, melyet megszereztek valahogy, valami módon birtokba vették, mégis csak néhány évtizede létező név a térképen. Hazudnak? Hát igen. De ez ma nem tűnik föl senkinek. Régebben merték volna így mondani... (A Biblia is néhány évente módosításra kerül)
    A magyarság kettéválasztása történne akkor, ha választani kellene a magyar és a hun között. Ám választani nem lehet, nem szabad és értelmetlen is volna, mert mindkettő ugyanazt jelenti. S bármily meglepő, senki nem mondhatja magát egyidejűleg két nemzetiségűnek (legfeljebb kevertnek) a zsidón kívül. Mert mi is nálunk a helyzet? Nincs országunkban zsidó kisebbség, s ezért az itt lévő zsidók magyar nemzetiségűnek vallják magukat. Ha azonban érdekük úgy hozza, rögtön zsidóvá válnak, s e zsidóvá váláshoz semmi köze a vallásnak. Ez kifejezetten etnikai megközelítés, mert hogy is kaphatna egy magyar-magyar holo-jóvátételt? Csak akkor, ha igazolni tudja származását, de ott is az anyai ágat, s azt el is fogadják a szigorú vizsgálók. A zsidó vallást felvevő nem lesz automatikusan zsidó, s ha valaki izraeli állampolgár, nem jelenti azt, hogy zsidó. Nem is temethető zsidó temetőbe. Viszont ha pl. egy kínai, egy néger, vagy egy zsidó felveszi a magyar állampolgárságot, azon nyomban magyarrá válik. Legalábbis úgy kommunikálják felénk. Van ennek bármi alapja? Fog az az ember magyarul, magyar szívvel gondolkodni, érezni?
    Ezzel szemben a magyar nem lehet hun, nem lehet avar, nem lehet legelső európai ősnép, csak valami görbelábú tatárági finnugor... De Atilla a hun, ki Szikambriát újjáépítette (Ősbudává), mégis a magyarok királya volt. Hmmm. Elképesztő! Mikor is jöttek be ide a magyarok?
    A liberális eszmék szerinti megközelítés eleve hibás. Neked is van jogod jachtot venni, azon utazgatni, esetleg nincs miből. Nem születhet mindenki milliomosnak, s nem lophat mindenki, mert lehet becsületes a marha magyarja. Lehet, hogy jól megy a matek, de a humán tárgyakkal hadilábon állsz. Megeshet, hogy nem vagy mondjuk buzi...(az is egyféle betegség, csak a példa kedvéért) Különbözőségek, eltérések, másságok ezek is, mások mint a kisebbségek égbekiáltott, egekbe emelt jogai. (beilleszkedésről szó nem esik, a többségnek kell alkalmazkodnia)
    Egységes ősnépről teszel említést. Ha Noé volt az ős a vég kezdete után, akkor fiai testvérekként egyetlen nemzethez tartoztak, s ez a mai napig így lehetne. De már a Biblia nációkra osztja leszármazottjaikat, mert e fivérek annyira különböző karakterek voltak. Szemitákról beszélnek, de mi köze Sémnek a zsidókhoz? Talán a habitusuk, életvitelük, értékrendjük volt hasonló? Mindegy is, mert nekünk inkább Kámmal, s rajta keresztül Nimróddal kellene foglalkoznunk.
    Azt mondják, néhányan találkoztak már az istennel(Jehovával. Például Ciporra). De Nimród a Teremtő Istennel találkozott, akivel rajta kívül senki más.
    Van hát okunk a büszkeségre, arra, hogy magyarok vagyunk. Mások éppúgy büszkék saját nemzetükre, s ezt nem vitatja senki, nem vetik a szemükre gaztettként. Ha egy magyar büszke származására, az miért szúrja a szemét másoknak? Az miért magyarkodás, miért idegengyűlölet?

    A lélekről esetleg később.
  • Piszke01
    #5112
    "mit vallottak a lélekről"

    A hivatalos tudomány erre a kérdésre nem ad választ. A mitológiakutatók szerint azonban vannak biztos kiszögelési pontok. A Septuaginta, a Popol Vuh, a Védák és más jól ismert, de a hivatalos tudomány által csak holmi mesekönyvnek titulált ősi iratok tanulmányozásából kiderül mit hittek, mit tudtak és az is, hogy mit szándékoztak óvó üzenetképpen az utókorra hagyni. Kiderül, hogy nem hittek a lélekvándorlásban, hanem pontosan tudták mi a lélek, hogyan működik, stb.
  • ManoNegra
    #5111
    Nem azt kérdeztem hogy kik azok akiket eleinknek tekintesz, hanem hogy mit vallottak a lélekről.
  • ManoNegra
    #5110
    Persze hogy nincs, mivel aki a hunok leszármazottainak tekinti a magyarokat, azok szerint nem kisebbség hanem a többség a hun származék.
    [i]Őseinket felhozád Kárpát szent bércére, Általad nyert szép hazát Bendegúznak vére…
  • Piszke01
    #5109
    "Esetleg a nemzetiségi kérdéshez beírhattam volna az "egyéb"-hez, de minek tettem volna?"

    Sokan megtették. Van ismeretem arról, hogy egy baráti társaság összebeszélve ezt tette, még-sincsen az összesítésbe a több-száz magát HUN-nemzetiségnek vallók közül egyetlen darab ilyen sem feltüntetve. Vajon miért? Nyomják Krahácsot?
  • Piszke01
    #5108
    Eleink mindazok, akik előttünk éltek, de ebben a kontextusban én leginkább arra az ősnépre gondolok, a Biblia teremtésében szerepel, és ami még a bábeli zűrzavar előtt létezett. Tehát ha te az ősmagyarakra gondoltál szavaimat olvasva, akkor tévedtél. Valószínűleg nem voltak ős-magyarok, nem voltak ős-cigányok, nem voltak ős-zsidók, stb. Ebben azthiszem egyetérthetünk.
  • ManoNegra
    #5107
    Megnéztem a kérdőívet, de nem találtam ilyen rubrikát. Esetleg a nemzetiségi kérdéshez beírhattam volna az "egyéb"-hez, de minek tettem volna? Ma a hunokat egy kihalt népcsoportnak tekintik, nem ismerik el, hogy az elődeink voltak. Ha beírtam volna hogy hunnak tekintem magam, azzal azzal a statisztikus csupán bolondnak nézne.
  • Piszke01
    #5106
    "akik nyíltan kimondják, hogy"

    Sokan kimondják nyíltan amit gondolnak. Még többen azt mondják amit politikai érdekből a szájukba adnak. De értelmes embernek az ilyesmire nem kell odafigyelnie. Még kevésbé kell komolyan vennie. Valóságból csak egy van. Azt kell kutatni. Nincs nagyobb kincs a valóságról szerzett biztos információnál és nincs értéktelenebb dolog a frázisok pufogtatásánál.
  • ManoNegra
    #5105
    Pontosan mit is vallottak "eleink" a lélekről?