763
  • Bandew
    #643
    Nem kő, jó ez arra is. Minek egy csomó topic erre a témára?
  • reménytelen
    #642
    Nyissak egy ki lesz az új pápa topicot, és akkor ezt lehet zárolni? Mert ez már rég nem a haláláról szól...
  • Pluskast
    #641
    És akkor az esperes hol helyezkedik el? És mi a különbség a püspök és a megyés püspök között?
  • [HUN]PAStheLoD
    #640
    tudtommal hercegprímás csak 1 van, mégpedig a mindenkori esztergomi érsek..
  • [HUN]PAStheLoD
    #639
    a püspök a plébánosok (falulelkész) "felett áll" az egyházi "vármegye" élén , felettük az érsekek ...
  • mesor
    #638
    X
  • gameplusz
    #637
    Egyszerűbb dolog, ha a guglin megnézed. Én ott láttam jópár infót, pl. ezt is, de ebben nem voltam biztos, a kereső csak megerősített.

    Próbáld ezt:Gugli
  • Botond #636
    úgy tudom,de ez nagyon off,szal amennyiben te úgy tudod van,én azt elfogadom,és lezárom a részemről a dolgot
  • gameplusz
    #635
    Ezzel azt akarod mondani, hogy Szlovákiának nincs?
  • Botond #634
    bár most kicsit elbizonytalanodtam,mert a püspök nem rémlik hol van a hierarchiában,de régen is volt már az az első áldozás amikor ezt meg kellett tanulni :-(
  • Botond #633
    érsekségeken alapul az egyházi rendszer,a bíboros az olyan érsek aki benne van a pápa választó tanácsban,Mo-n maradt mind a 3 érseki székhely Trianon után is,Eger,Esztergom,és délen még vmi,nem emlékszem pontosan
  • gameplusz
    #632
    Jan Chryzostom Korec szlovák bíboros, ha jól tudom ő volt régebben (4-5 éve). De ha volt, akkor biztos most is van, vagy még mindig ő.
  • Botond #631
    1000éves,bevált egyházi hierarchiát nem szervezik át évente-tíz évente,mert vmi világi háború így vagy úgy alakul
  • reménytelen
    #630
    Ezek után én már csak sajnálni tudom azt, aki pápa lesz, mert nem halhat meg nyugodtan, pedig halál csak egyszer van az életben...
  • Botond #629
    az egyház nem alkalmazkodott Trianonhoz,így a Felvidék egyházszerkezetileg még mindig Mo része :-)
  • gameplusz
    #628
    Ez elég érdekes.... ha Etiópiában is van, akkor Szlovákiában miért nincs?

    És Etiópiában tényleg van...
  • Pluskast
    #627
    Látod ezt nem tudtam.
  • St
    #626
    Azt viszont te is rosszul tudod, hogy minden országnak van. Pl. a szlovákoknak nincs bíborosuk.
  • Sub
    #625
    nemtok írni :)
    Péter és tudtommal
  • Serpa
    #624
    X
  • Pluskast
    #623
    Rosszúl tudod. Jelenleg 2 bíborosunk van. Minden országnak van minimum egy bíborosa aki vezeti az adott ország egyházi rendszerét. Másik megnevezésük a hercegprímás.
  • peter31
    #622
    Igen olvass utánna! A jelölt és a jelölő között azért van némi különbség. 117 jelölő között valóban van két magyar is. De szó sincs róla, hogy jelöltek is lennének.
  • Sub
    #621
    Erdő Péte esztergomi érsek tudtotommal bíboros.
  • bazza
    #620
    Pápa csak bíboros lehet, nekünk pedig egy sincs! A két érsekünk csak a pápaválasztó tanácsban vannak...Vagy rosszul tudom?
  • Dichter
    #619
    Nem tudom volt-e már róla szó, de van két magyar jelölt is a pápaságra.
  • Shep
    #618
    hát van egy ilyen jóslat is, és ha most mondjuk néger pápát választanak, akkor meg már 2 dolog is egybevág /mert itt lentebb írtak ilyen jóslatról/ és akkor lehet hogy tényleg itt a vég.
  • Dichter
    #617
    Karol Vujtila
  • littleNorbi
    #616
    Mi volt a pápa igazi neve ?
  • codenetter
    #615
    undorítónak tartom, hogy még halála előtt megnyílhatott ez a topik és a moderátorok meg engedték

    és ez a világ elé tárt szánakozás is visszataszító
  • tigeroo
    #614
    Nagyon jó ember volt.
    Tegnap késő este ment az RTL Klubbon egy "dokumentumfilm" a pápáról.
    Amikor videókat mutattak 2000 előttről, ott a filmen még mosolygott, táncolt,mindig vidám volt, 2000-ben az alpokban túrázott és aktívan részt vett mindenben:)
    az utóbbi években pedig belegörnyedt a székébe,csak integetett beszélni sem bírt szegény..
    talán jobb is így, hisz nagyon kimerülhetett mind testileg, mind lelkileg.
    Nyugodjék békében
  • tehen_m
    #613
    Szép álomvilág amit leírtál.
    Ez nem így működik.
  • cSuwwi
    #612
    az index pápás cikkében van szó a fekete pápáról (meg kép is)
    volt már 1x néger pápa, 500 körül. Esélyesnek tartják.
  • bazze
    #611
    Te meg hány éves vagy??
    Beszélj normálisan fiam!!
    Anyukád nem nevelt??
    hát még ilyet...
  • bazze
    #610
    Szegény...
    Nagyon sajnálom. Templomba sosem jártam de ha belegondolunk mindenki hisz istenben!
    Mielött bárki azt hinné hívő vagyok a válasz nem.
    De ha rossz dolog történik őt szidod.
    Ha jó akkor meg: THX istenem.
    Akkor ne emlegesd ha nem létezik ennyi.
    De a Pápa mindig csak békét akart.
    Ő 1 nagyon jó ember volt nem kéne bezárni a topikot!
    Megérdemli hogy meglegyen
    Aki nem akar nem ír bele ennyi.
  • RIZLA
    #609
  • PLackó
    #608
    kúlturáld magad
  • nemcsakfeel
    #607
    néger pápa. lál.
    az odabasz.
  • dunga
    #606
    tehát az utolsó sírhely betöltődése az emberiség végét yelenti?
  • Shep
    #605
    én olyanról tudok, hogy van x db sírhely előre elkészítve a pápáknak, namármost még 1 db van, de mivel álljtólag őt hazaviszik eltemetni így még 1 pápányi időnk van, hacsak nem temetik el őt is otthon, ezt a sötét bőrű négeres dolgot hol olvastátok?
  • CSOCSO
    #604
    ja mar olvastam.. akkor valoban meghalt