67
  • CAD
    #27
    Ugy velem, hogy nem.
  • dez
    #26
    Ehm, tényleg, összekevertem. De az appletek nem JavaScript-ben vannak?
  • dshk
    #25
    Természetesen általánosságban nem gyorsabb a százéves microsoft java futtató mint a sun (windowson sem), viszont lehet egy pár dolog - egyet konkrétan tudok, nevezetesen a tömbökön történő végiglépdelést - amiben tényleg gyorsabb. Saját szerveralkalmazásra mértem pár éve: a Sun 1.3 java futtatója - pedig már az is nagyon régi - háromszor(!) olyan gyors volt már akkor is mint a microsofté, ami brutális különbség.
  • CAD
    #24
    Az nem a JavaScript? - vagy az meg a harmadik? :)
  • dez
    #23
    Sokat tanulhattál, ha kevered a JavaAppletet a Javával, a kettőnek semmi köze egymáshoz, a JavaApplet csak egy egyszerű script-nyelv.
  • dez
    #22
    Ja, és közben még a procit sem terheli túlzottan. Egyébként asszem nem is az Azureusnak kell a 80 mega, annak a nagy részét a Java környezet egymagában is lefoglalja (pl. mint saját memóriaterület, amiből utána a futtatott Java programok foglalhatnak). Meg ne felejtsük el, hogy itt run-time fordítás is van (legalábbis korábban még volt, nem tudom, most mi a helyzet, de gondolom, ez nem változott), ahhoz is kell a mem.
  • CAD
    #21
    http://xpandrally.com/en/show.php?555

    Ugye nem erre az xpand rallyra gondoltal?
  • BlackRose
    #20
    Egyszerű, az MS csak Windowsra optimizált, míg a Sun multiplatform, egy kód (nagyjából) minden platformra stb. Ezenkívűl az MS valószinüleg jobban ismeri magát a Windows-ot és ezért képes optimizáltabb kódot írni, ez nem csak a Java VM-nél érezhető, hanem pl. az Office-nál is és még egynéhány programnál amelynek van konkurenciája de teljesítményben alulmarad, pl. SQL Server is gyorsabb Windowson mint az Oracle vagy az IBM DB2, stb.
  • Troppauer
    #19
    Az hogy lehet, hogy az "eredeti" microsoftos jvm az joval gyorsabb mint a sun-os ?
  • BlackRose
    #18
    "A Multi-Tasking Virtual Machine (MVM) prototípusát a Sun barcelonai laboratóriumában fejlesztik"

    A Sun-nak nincs barcelonai laboratóriuma, a project neve BARCELONA PROJECT, a fejlesztések pedig a Sun Kaliforniai (Menlo Park) Laboratóriumában folynak... azért ne kövessük már az index.hu-t a téves írásokban.

    Ami pedig a Javát illeti, a Javának nagyon is megvan a helye az IT-ben és ott ahol az alkalmazása természetes (tudom, hogy ez hülyéül hangzik, de hirtelen nem tudok jobb kifejezást találni) ott egésszen OK müködik (persze miért ne lehetne még optimizálni), a baj ott kezdődik amikor valakinek eszébe jut, hogy mindenhová nyomja a Javat, de ez nem csak a Javara vonatkozik, nem való mindenhová és kász, ott ahol lassú oda nem kell használni és kész a megoldás egyszerű. Ez szintén vonatkozik a .NET-re is, valakinek eszébe jutott, hogy miért ne írnák .NET kóddal az OS-t is, azért mert baromság lenne. Miért van C-ben a Linux Kernel, és nem pedig pl. C++ ban, hát azért mert C-ben gyorsabb kódot lehet írni, optimizáltabbat és stb és semmi szükség sincs, hogy C++ ban legyen a Kernel, ezt még maga Linus Torvalds is elutasította, mert akadt egynéhány szuper agy aki ezt ajánlotta. A Java pedig nem lassu, csak nem való mindenhová, a Barcelona Project meg nem kimondottan a Java gyorsaságáról szól "a több alkalmazás egyidejű futtatása révén növeli a Java skálázhatóságát, és csökkentheti a memóriaigényt", vagyis itt inkább a multithread (a multicore CPU-k megjelenése) az ami igazán fontos, a Sun gőzerővel dolgozik azon, hogy a Java kód minnél hatékonyabb legyen a jővő gépein. Ezt maga a Sun Network is a Computer dumája és nem utolsó sorban a Sun Grid Computing fellépése is fókuszpontba hozta.
  • Zsoldos
    #17
    Aki ketkedik abban, hogy javaban is irhato villamgyors progi, az nezze meg pl az xpand rallyt. Egyik legszebb rally, nagyon gyors engine-el.
  • dshk
    #16
    attól függ ki méri... Mindenesetre java-t sokkal gyakrabban használnak szerveroldalon mint kliensen.
  • [HUN]PAStheLoD
    #15
    az egy szar java applet volt .. pl Azureus is java program és ahhoz képest elég gyors, igaz 80 mega memóriát zabál , de közbe 300 tcp/ip és udp kapcsolatot kezel és gigákat tölt le/fel ..
  • [HUN]PAStheLoD
    #14
    Windózon mindenképp gyorsabb...
  • dshk
    #13
    bármiben lehet lassú programot írni. Az igaz, hogy hogy java-ban különösen könnyű lassú vagy legalábbis lassúnak látszó grafikus felületet csinálni. De nem muszáj. Pl. text editornak egy java programot, a jedit-et használom minden nap...
  • Robin Hood
    #12
    Vajon a C#-nál mennyivel jobb a helyzet sebesség területén? Az is ilyen java konkurrencia.
  • PLaci #11
    Én tanultam java-t, és iszonyat lassú tud lenni egy java program GUI-je.
    Jó példa erre a sajnos megszűnt 777sms.hu, ami java-ban futott, és iszonyatosan lassan frissített képet, miközben az ember pl scroll-ozott az oldalon.
    (A 777sms.hu-ról jut eszembe: A java-nak megvan az a rossz szokása, hogy az klikkelés eseménykezelő csak azt veszi klikknek, amikor az egér gombjának lenyomásakor és felengedésekor a kurzor ugyanazon a pixelen van (nem területre hat, mint ahogyan egy gombnál szükséges lenne), így magasabb felbontáson ha nem az egér gomb felengedését kezeljük, akkor sokszor semmi sem fog történni, mint ahogyan én is sokszor csak szenvedtem, hogy végre lenyomjam az elküld gombot. )
  • [HUN]PAStheLoD
    #10
    sajnos ez a platformfüggetlenség egyik mellékhatása , de legalább próbálnak ezen csökkenteni, ami egy jó pont nekik..
  • [HUN]PAStheLoD
    #9
    ott ez a dolog irreleváns ..
  • dshk
    #8
    A java futtatók általánosságban nagyon gyorsak, ennek ellenére azt is fejlesztik folyamatosan, ráadásul versengenek egymással is a gyártók. (Ez nem jelenti azt hogy egy java szoftver ettől még nem lehet lassú, sőt a beépített kódkönyvtár is ineffektív helyenként. Az is igaz, hogy egy nagyobb java alkalmazás zabálja a memóriát) A cikk arról szól, hogy egy bizonyos problémát akarnak kezelni, nevezetesen azt amikor több nagyobb program fut egy gépen. Nem több szál, az eddig is prímán ment, hanem több független program! Ez pl. a mobiltelefonokat aligha érinti... Ez elsősorban szerveren érdekes, ahol ilyen vagy olyan okból több szerveralkalmazást akarnak futtatni, azért egyetlen szerver alkalmazást akármilyen kis memóriájú gép lazán elvisz...
  • entreri
    #7
    Csatlakozom.

    Rengeteg memóriát zabál. Linuxon meg még többet ahogy megfigyeltem.
  • smv
    #6
    Bár látom már írták sokan, de azért én is hozzáteszem, hogy nem árt..
  • nemcsakfeel
    #5
    csak az eddig meglévő telefonokon lévő futtató környezetet már biztos nem updatelik :(
  • [HUN]PAStheLoD
    #4
    Hát ideje volt , főleg hogy jönnek a többmagos procik , amik ténylegesen több szálat tudnak egyidejűleg kezelni ...
  • FTeR
    #3
    igen, már ideje volt (ezzel kellett volna kezdeni...)
  • concrete
    #2
    időszerű volt, kissé
  • Sadun Tryst
    #1
    Ez szerintem egy nagyon jó dolog.
    Elvégre (szerintem) a java alkalmazások nem a leggyorsabbak. Van mit fejleszteni rajtuk.