292
Melyik trilógiák tettszettek neked a legjobban ?
  • precision
    #172
  • Aramir
    #171
    Hagyd, neki nem jön be, neked bejön a pasi
  • Aramir
    #170
    Hagyá má' a kritikusokkal, ők is csak emberek, egyéni véleménnyel.
  • precision
    #169
    Ja és elmondanám neked, hogy pl a terminátor 2 kiváló kritikákat kapott mikor megjelent, sazl.
  • precision
    #168
    De te a kritikusok által istenített filmeket is szimplán leszarozod nem veszed észre ó hatalmas Taranov? :)
  • precision
    #167
    Taranov veszek neked egy éves bérletet vmelyik művészmoziba, nézegesd ott a filmjeidet, ne itt zavard a levegőt :) :P
  • Taranov
    #166
    Szerinted mégis milyen, ha nem jóképű? Csúnya ember?
  • Taranov
    #165
    Hiába kultuszfilm, de nem fogod megérteni, hogy miért szar film, nem is magyarázom tovább.
    Úgy tűnik, azok alapján, amit írtam, nem értetted meg, hogy mit mondok, mostmár csak azt tudom mondani, hogy nézzél meg _jó_ filmet, nem olyat, ami nekem tetszik, hanem ami kritikusok által is elismert, és talán akkor majd megérted miért szar a terminátor.
    Na pá.
  • precision
    #164
    Hát te tényleg hülye vagy. Egy robotot akkor kiazisten játszon? Woodie Allen vagy netán Robert de Niro? Méghogy schwarzi jóképű :D :D
  • Taranov
    #163
    Ócska szerephez csak jóképű színész kell, nem jó színész. Erről van szó egyszerűen.
  • precision
    #162
    Nem értem mi a bajod pl a terminátorral. Szerintem rohadtul érdekes a sztorija. Az meg hogy schwarzinak milyen a színészi játéka...szerinted egy két lábon járó acéltömegnek drámai mimikája legyen, és papírzsebkendőért nyúlós mondatai legyenek? LOL :)
  • precision
    #161
    A terminátor kultuszfilm haver, ha tetszik neked ha nem. De mi a f*szt képzel magáról az a többmillió ember hogy tetszik neki, mikor a hatalmas taranovnak nem jön be :)))
    LoL, nézzél már magadba kisfiú :)))
  • Loál János #160
    A kritikusokat is nagytömegben le lehet kakikálni, a lényeg mindig a saját meglátásod, de azért, mert valaki műfaji csőlátásban szenved, ne szóljon le másokat.
  • Taranov
    #159
    Jó, rosszul fogalmaztam, félreérthető volt, a hangsúly nem látszik, de azt nem mondtam, hogy az Aviátor vígjáték.

    Egyébként ha már ott tartunk, hogy melyik film volt jó, Kusturica filmje, Az élet egy csoda nagyon jó volt szerintem.
  • Loál János #158
    "A vígjátékokban a történet nem szokott olyan jó lenni, legalábbis én még olyat nem nagyon láttam, az utóbbi időben talán az Aviátor volt ilyen, abban a színészek is nagyon jók voltak."

    Akkor úgy fogalmazz, hogy ne legyen félreérthető.
    Ne próbáld kimagyarázni a mondatot, egyszerűen nem választottad el eléggé.

    Mind1, részemről ennyi.
  • Aramir
    #157
    Azt csak példának írtam, hogy mi a véleményem az úgynevezett kritikusokról.
    Ki a faszom emlékszik már a Szerelmes Shakesphire c. (vagy mi volt a címe?) filmre? És ki emlékszik a Ryen közlegény megmentése c. filmre?
    Melyik kapott több elismerét a kritikusoktól asszem a Oszkár díjátadáson?
  • Taranov
    #156
    Mikor mondtam az Aviátorra, hogy vígjáték? :D Egyszerűen féreértetted, amit írtam.
    Ne viccelj már.

    Azt mondtam az Aviátorra, hogy az utóbbi időkben az volt az a film, ami tetszett, és nem is nagyon lehet leszólni.
  • Taranov
    #155
    Jó, a robot sztori miatt van benne sci-fi-s beütés, de a történet egyébként akciófilmes, de nem hiszem, hogy lenne olyan ember, akinek az az elvárása egy filmmel szemben, hogy legyen benne robot :D
  • Loál János #154
    Akkor már értem miért mondtad az Aviator-ra, hogy vígjáték...

    Erről ennyit, nincs miről beszélnünk.
  • Taranov
    #153
    Akciófilm.
  • Loál János #152
    A Terminator mi? Börleszk?
  • Taranov
    #151
    Jó, sci-fikben nem vagyok otthon, egy címet sem ismerek, de tutibiztos, hogy abban a műfajban is vannak jobbak/rosszabbak.
    Én sem szóltam le itt minden filmet, ha megnézed, az alább felsorolt filmek között azért kevés sci-fi van.

    Azért a komoly filmek nem a sci-fik szoktak lenni, nem azok a művészfilmek...
  • Loál János #150
    Te nem érted meg, hogy egyszerűen utálod a sci-fit, az olyan filmeket, amik egy kicsit elrugaszkodnak a valóságtól.
    Lehet, hogy neked az a magas, ha a te sztájlodból indulunk ki.
  • Taranov
    #149
    Nem fogom befejezni, azt nem értem, hogy pl. te miért nem érted meg amit mondok.
  • Taranov
    #148
    Nem olvasom az FHM-et, nekem nem tetszett a Mátrix (ezt az általam felsorolt filmek alapján ki is találhattad már), de annál is vannak bizonyos szempontok, amelyek alapján lehet értékelni. A Mátrix első részében azért volt egy történet, talán egy kis izgalom is, illetve talán a technikai megoldások is megérdemelnek egy plusz pontot. Reeves sem olyan szintű színész, mint Schwarzenegger.
  • Loál János #147
    Vazz, Taranov, ezt azért nem gondoltam volna... :/
  • Aramir
    #146
    Nemigaz, mert nálam nincsen okosabb
  • VinylToy #145
    Hagyjad rá, mert Ő úgysem fejezi be! Mindenkinél okosabb!
  • Aramir
    #144
    Hopp, a 140-re akartam válaszolni.
  • Aramir
    #143
    Nagy marhaság amit mondasz.
    Pl Mátrix, annó lehozta valamelyik újság (FHM vagy valami hasonló vacak újság), hogy milyen ócska film, adott rá talán 3 pontot az ötből, madj miután kiderült, hogy mekkora közönségsiker, a következő számban újra írtak róla és már 5 pontot kapott. Namost ha te az ilyen és ehez hasonló kritikusok véleményére adsz, az a te bajod.
    Mellesleg a Terminátor nyilván egy sci-fi rajongónak fog tetszeni, valószinü, hogy neki meg az általad felsorolt filmekről lesz hasonló véleménye.
  • VinylToy #142
  • Taranov
    #141
    Múltkor ajánlotta valaki nekem a Világszámot, hogy annyira nem volt rossz.
    Hát megnéztem, és azt vettem észre, hogy unalmas volt, és igazából nem volt tanulság (nem olyanra gondolok, mint a mesékben :), de szóval nem volt a történetnek vége, nem szólt gyakorlatilag semmiről. Az egy más dolog, hogy én nem szeretem Koltait, de jó kritikusoktól nem hallottam dícsérni azt a filmet.
    Ez szerintem kb. olyan, mintha itt valaki azt mondaná, hogy a Terminátor szerinte jó. Mondjuk annyira nem volt gáz azért a Világszám, mint a Terminátor :)
  • Taranov
    #140
    Csak az ő véleményükre optimális esetben lehet adni, míg egy olyan emberére, akinek a Terminátor tetszik, NEM!
    Ha ajánlasz nekem egy filmet, lehet, hogy az nekem nem fog tetszeni, de ha egy komoly kritikus ajánlja, akkor nem lehet olyan rossz.
  • Aramir
    #139
    A rossz izlés is izlés, mégha neked nemis tetszik, attól másnak lehet, hogy igen. A kritikusokat meg kinem szarja le, ők is csak a saját véleményüket írják le.
  • Taranov
    #138
    Ez nem ízlésvilág kérdése!
    Az egy dolog, hogy én nem különösebben szeretem a történelmi filmeket, ha valaki szereti, had szeresse, ebbe nincs beleszólásom.
    Vannak lélektani filmek, vannak vígjátékok, vannak történelmi filmek stb. stb., de ez nem függ össze azzal, hogy egy film jó-e! Jók-e a színészek, jó-e a rendezés, a történet stb.
    Ezek nem szubjektív szempontok, kritikusok értékelik a különböző szempontok teljesülését a filmeknél.
    Azt viszont nem tudom elfogadni, hogy egy embernek a Terminátor tetszik.
    Komolyabb filmet nem ért meg, vagy mi van?

    Hát erre mondjuk, hogy rossz ízlésű.
    Bizonyos határokon belül nincs rossz ízlés, csak különbözők vannak, viszont ha valakinek a Terminátor a kedvenc filmje, az vagy nem látott még jobbat, vagy rossz az ízlése.
    Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy a velencei Szent Márk téren a házakat rózsaszínre kéne festeni, mert neked mucsaröcsögén rózsaszín házad van.
  • Aramir
    #137
    "És az meg főleg megmosolyogtató, mikor a Terminátor rajongók azt mondják, hogy ízlések és pofonok.
    Tiszta röhej."
    Inkább az a röhej, hogy így gondolod. Hadne a te izlésvilágodhoz igazodjanak már az emberek, thx!
  • Aramir
    #136
    Dehát mit csináljunk, ha a legtöbb trilógia "popcornmúvi" :)
    Ez a topik a legjobb trilógiákról szól, nem a legjobb filmekről, nyilván, ha arról szólna, akkor nem ezeket a filmeket sorolták volna fel.
  • Taranov
    #135
    Egyszerű: Kinek nem inge ne vegye magára.
    Ha rossz a véleményed az alábbi filmekről, esetleg lenézed őket, mint sokan mások is, akkor eleve ne vedd magadra, ha meg ezeket szereted (és mint látom, nem), akkor alább olvashatod a véleményemet.

    A majd kinövöd dumát nem csak most mondtam, máskor is, de nem én kezdem, viszont a #47-esre ez a válaszom.

    Nem ismerem a filmes ízlésedet, és nem mondom, hogy hülye vagy, és szar filmeket nézel, csak mert te vagy a Jani, hanem csak a #132-es postod alapján következtettem erre.
    Mint már a topikban többször is említettem, nem mondhatom, hogy sok filmet láttam, de nem csak a Rambót, a Terminátort és a Bud Spencer filmeket nézem, tehát talán véleményt alkothatok.
  • Loál János #134
    Most viszont megtetted, #58.

    Nem az a baj, hogy ezek neked nem tetszenek, nekem sem tetszik mind, és kevés olyan film lett alább felsorolva, amit kiemelkedőnek találok (de azért van rá példa), csak ez a durva, lesajnáló, megmosolygó fikázás, amit műveltél... egy kicsit erős.

    Nem tudom mennyire ismered filmes "ízlésemet", én rohadtul nem a popcornmúvikat fogyasztom. Nem azért írtam a #132-t, hogy azokat védjem.


    "Szomorú, de tény, hogy nem tudjátok milyen a jó film, csak azokat a közönségfilmeket nézitek, amelyeknek hatásos a reklámkampányuk."

    Az ilyen kijelentéseket légyszíves MELLŐZD. Kb. annyira hiteles, mint a Tények című showműsor bármelyik mondata.
  • Taranov
    #133
    Nem én szoktam a kinövős dumával kezdeni. Szomorú, de tény, hogy nem tudjátok milyen a jó film, csak azokat a közönségfilmeket nézitek, amelyeknek hatásos a reklámkampányuk.
    Hiába mondasz bármit is, sosem fogom a filmek közé sorolni a legtöbb felsorolt ócskaságot. És az meg főleg megmosolyogtató, mikor a Terminátor rajongók azt mondják, hogy ízlések és pofonok.
    Tiszta röhej.