237
A könyv és a film
  • G_ArchAngel #117
    hmmm... elvileg tegnap jelent meg és Te már olvastad?
    vagy angolul?
  • SötétBarom
    #116
    MAY CONTAIN SPOILERS!!!

    A könyv baromi érdekes. Engem is érdekelne a tényként kezelt dolgok valóságtartalma, de amiket a szerző belemagyaráz az Utolsó vacsorába vagy a Mona Lisába, azok nagyon is logikus állítások (és a képek tényleg azt ábrázolják amit).
    Az egész legelgondolkodtatóbb része az h nagyon logikus. A szent nőiesség, magdolna, meg az istennőkultuszok a legkézenfekvőbb vallási alapok, szvsz a szexualitás az élet egy kiemelkedően fontos területe, és talán erre 16-40 évesek 90%-a rábólintana. Ennek tükrében tökéletesen érthető, h az egyház miért démonizálná az alapvető emberi ösztönöket, ha ezzel elindítója isteni szármázását alátámaszthatja.. És ugyebár az egyház sose volt rossz biznisz..
    Rgo ha könyvben tényként kezelt dolgokból semmi sem igaz, maga az alapfeltevés is rendkívül elgondolkodtató..

    Bocs ha hülyét csináltam magamból
  • Sephi
    #115
    Nagyon gyenge. Az az az eleje eros de mar a vege fele egyenesen faraszto. A vegen van egy csavar ami ugy jo de nem egy tulsagosan jo konyv. Egyszer elmegyen mert azert erdekes csak legyen hozza turelmed.
  • G_ArchAngel #114


  • LiPTON
    #113
    én ma reggel kezdtem el, de 1szerűen nem lehet letenni(igaz, hogy már sejtem a szituációkból, hogy mi fog következni a köv. 5-6 oldalon, de mind1). eddig az 1/3 ánál járok-mert meló közben nem tudtam anyit olvasgatni-, de reggelre kivégzem.
    ha ezekből csak 1 kicsi is igaz, amiket állít a történet, hát akkor... besz*rás
  • IlluminatoR
    #112
    Nagyon jó könyv.
  • Sephi
    #111
    LAL!
  • Punkerwork
    #110
    Apáca akadályozta A Da Vinci-kód forgatását
  • Sephi
    #109
    Ohh hagyuk mar vaze... ilyen erovel George Lucas is 70% ASimov-tol lopta az otleteket nem? Hagyuk...
  • Koppernikusz
    #108
    A könyv jó részét lopta a szerző?
  • Tetsuo
    #107
    Le lehet tölteni a Silent Library Project oldalról. :)
  • criminal law
    #106
    Akkor neked kötelező!!

    Sephi: oké, elolvasom.
  • Sephi
    #105
    Az Anti-Materiarol , az Ilimunati es masonierek-rol no meg miegymas.

    Egy terorista csapat akik a reg elfeledett Iliminati rend tagjainak agya ki magat elrabol egy kontenert amiben anti-materia van es fel akarjak robbantani a Vaticant pont amikor a papa valasztas van. Robert Langdon bebocsaltast ker a Vatican titkos konytaraba es Galilei irasai alapjan megkeresi oket.

    Naon izgalmas!!!!
  • Királylány
    #104
    Már írtam is, hogy olvastam (#58).
  • SRobert
    #103
    :)

    A sok irkálásotok miatt kénytelen leszek végigolvasni a könyvet. ;)
    Vallásbölcsész és exegéta lévén szeretem ízekre szedni az ilyen írásokat. :D
  • criminal law
    #102
    Igen, ezt már épp kérdezni akartam. Az Angyalok és démonok miről szól?
  • Sephi
    #101
    Jo de Shakespeare nem vadolta meg az amerikai elnokot hogy mansonista :D

    Olvasd el kerlek az Angyalok es Demonok c. konyvet is! Tutira tecceni fog!
  • Királylány
    #100
    Sosem fgojuk megtudni, hogy mi igaz ezekben a könyvekben.
    Ugyanakkor a klasszikus szépirodalmi regényekben sem keressük, hogy tényleg igaz-e.
    Shakespeare művei a maga korában ponyvának számítottak...
  • reaper4
    #99
    Nem tudom olvastad-e Badonyi Jós Ferenc:Jézus király a Pártus herceg c. könyvét?
    Számomra sokkal hitelesebb mint a DaVinci kód.Kicsit hosszabb és nehezebb olvasni.De megéri...

    Egyébként meg mindenki abban hisz amiben akar.
    Mindenkinek megvan a saját igazsága.(ettől szép az élet)
  • Sephi
    #98
    Hagyuk mar az ilyen baromsagokat. Ilyet en is tudok irni. Tobb 1000-en tamadtak Dan Brownt a kulonfele elmeleteikkel de mindegyiknek visszavagot a pofajaba. A Feltort Davinci Kod c. konyv is egy nagy bukas lett amiutan Dan Brown egy Tv-es vita soran bebizonyitotta hogy mekkora faszagokat irta bele.

    Mindenki azt hisz amit akar de ha fogjatok magatokat es kicsit korulneztek a neten vagy egyes regebbi konyvekben meglatjatok hogy ez mindn igaz.

    Es kolumben is a cikk csak a Maria Magadalene es a Sion rendbe kot bele ami epp nulla ahoz kepest amit ez az ember leirt.
  • Sephi
    #97
    Felrertes ne essek az Iluminati-rol az Angyalok Es Demonok-ban van szo ami szerintem majdnem utoleri a Davinci kodot.
  • reaper4
    #96
    nézzétek meg Ezt
  • criminal law
    #95
    Akkor neked nagyon fog tetszeni a köny, és ne olvad vissza a kommenteket, mert véletlenül valaki lelövi a poént a végén :-))
  • Tetsuo
    #94
    Még nem olvastam a könyvet, de (hamarosan! :) ha belepofátlankodhatok, akkor mondanám h azért figyeltem fel erre a regényre, mert mindenhonnan azt hallottam h mennyire alapos, tuti leirások vannak benne -és nem véletlenül- pont azokat az illuminátus összeesküvéseket említi, ami után mostanában 'nyomozok'.
    A könyv mellé szinte kötelező olvasni dr. Drábik János könyveit is..
  • Sephi
    #93
    Nekem a kedvencem az Utolso Vacsorarol leirtak volt :D
  • Nuki
    #92
    Szevasztok!
    Én olvastam a könyvet és nekem nagyon bejött:D
    Van valakinek kedvenc része?
  • Sephi
    #91
    Olvas utana es megtudod mi az igazsag. Pont ez a poen hogy sokan aszongya hulyseg pedig nem az. Ami fikcio ebben a konyvben az a story.
  • criminal law
    #90
    Na, én pont ebben kételkedtem...de ha te mondod, elhiszem.
  • Sephi
    #89
    Magyarul a pasi pont azert van elismerve mert mielott megirta volna a konyveit jol utana is nezett nekik.
  • Sephi
    #88
    Minden targy , legyen az festmeny vagy irat , helyszinek azok igaziak. O fogta a tenyeket es egy tortentbe rakta oket. Pont attol lett hires a pasas hogy mielott megirta volna a konyvet annyira utana nezett hogy sok ember , aki azelott elitelte , elkussolt. Ismered a Feltort DaVinci kod c. konyvet? Olvasd el es meglatod mekkora baromsagokat irnak ott.
  • criminal law
    #87
    És szerinted történelmileg meg tudományosan mennyire megalapozott?
  • Sephi
    #86
    En sejtettem hogy nem fog semmi sem talalni. Tulsagosan nagy volt a kincs. Szerintem igy lett jo es kesz. Es sok hulye aki olvassa legalabb tanul egy kis kulturat. Aszongyak hogy az ember sokat tanulhat azon ami szorakoztatja. En pl egy jatek altal tanultam meg angolul.
  • criminal law
    #85
    Igaz amit irsz, olvassák az emberek az ilyeneket, mert szórakoztató.
    Viszont ami még zavart benne, hogy a végén nem történt semmi. Már az elején azt vártam, hogy találjanak valami tárgyi bizonyítékot, erre semmi. Teljesen csalódott voltam.
    Egyébként bárki, aki a kommentet elolvassa, gondolhatja, hogy ez saját, szubjektív vélemény.
  • SRobert
    #84
    Abszolút értem, h mit akarsz ezzel mondani. :)

    Nem az íróval, hanem az olvasókkal van a gond.
    Minden ilyen könyv megjelenése után a különböző, vallásokkal foglalkozó fórumokon megszaporodnak az olyan állítások és kijelentések, amiket ilyen könyvekre hivatkozva tesznek.

    A hozzáértőknek meg hullik a haja. :)
    Még ez sem lenne gond, de ilyenkor a laikusok szent meggyőződésévé válik, hogy mindenki, aki cáfolja őket, egyenlő azokkal az elvetemült homályban tartó összeesküvőkkel, akikről ezek a könyvek írnak. :D
  • Sephi
    #83
    Mar ne haragudj de a Gyuruk Ura-nak mennyi az irodami erteke? Es a Star Wars-nak? Es megis mindenki imadja oket.

    Szal mielott azt irod hogy gaz egy konyv ird mar le oda hogy sajat velemeny mert meg valai bejon ide , elolvassa a komenteted , es a vegen meg el sem olvassa ennek a kivalo ironak a muveit.
  • criminal law
    #82
    Én kb azt, hogy egy könyvet meg lehet irni ugy is, hogy technikailag (irodalom-technikailag) jo legyen. Ott van pl A rózsa neve vagy a Száv év magány, tele mindkettő írói bravúrokkal. A DaVinci kód vagy a Harry Potter pl nem ilyen. Az addig oké, hogy olvastatja magát, szinte le sem lehet tenni. De hát kinek mi a fontosabb egy könyvben, nekem pl az előzőek. Remélem így már oké :-)
  • criminal law
    #81
    Te nem tudod mit értünk irodalmi érték alatt??
  • Sephi
    #80
    Na jo koszonom a beszelgetest nagyon tanulsagos volt!
  • criminal law
    #79
    Én ilyet nem mondtam. Max irodalmi értéke.
  • Sephi
    #78
    De mit ertesz te ezallat hogy nincs tortenelmi erteke?