237
A könyv és a film
  • criminal law
    #77
    Azon hogy nincs irodalmi értéke, mit kell alapozni?? Ez igy van, mindeki láthatja.
  • Sephi
    #76
    Valojaban nem is ertem hogy ha mar ennyire okosnak kepzeled magad es muveltnek akkor miert nem alapozod meg azt amit irsz?
  • criminal law
    #75
    Szerintem nagyon gáz. Irodalmi érték nulla, a vége meg különösen gyenge. Várná az olvasó, hogy találjanak valamit, erre....
  • Mentol
    #74
    Abszolút laikusként mondom, hogy kellenek az ilyen könyvek. Gondolatébresztés gyanánt minimum!
    Sajnos ahogy tapasztalhatjuk, a mai modern társadalmak olyan rossz irányba mennek erkölcsi szempontból, hogy szükség van olyan médiumokra, amelyek ráébresztik az embereket, hogy nem kell mindent szentírásként kezelni...
    (Bocs, de nem tudom rendesen megfogalmazni amit mondani szeretnék.)
  • Sephi
    #73
    Te aszontad hogy Robert megtalja a vegen a Graalt. En aszontam hogy nem talalja meg. Errol van itt szo kerem.
  • SRobert
    #72
    Azért jók az ilyen dávincsikód jellegű könyvek, mert a laikusok "két pofára zabálják" de legalább a benne sugallt dolgoknak nem tudnak és legtöbbször nem is akarnak utánajárni.

    Félreértés ne essék, olvassa aki csak akarja. :)
  • Mentol
    #71
    Na neeee. A Biblia azt is mondja, hogy az egyik statiszta meg sóbálvánnyá vált... Most akkor ez egy scifi, amit "szentírásként" tutira veszünk, vagy Jézus UFO volt?
  • Királylány
    #70
    Olvasta valaki Simon Cox-tól A Da VInci-kód feltörése c. könyvet?
  • Királylány
    #69
    Mindenképpen ember volt. A könyv szerint emberi származású is.
    A Biblia meg azt mondja, hogy Isten fia.
  • Királylány
    #68
    A "Szerintem olvasd ujra :D" azt jelenti, hogy mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja?
    Van itten egy kis kommunikációs szakadék...
  • Sephi
    #67
    Latod pont ezt akartam irni en is :D
  • Mentol
    #66
    Miért, nem ember volt?
  • Királylány
    #65
    Lehet, hogy neked kéne.
    Ugyanakkor, ha előveszem a jobbik énem (neked van?), akkor azt mondom, hogy ez a befejezés mindenkinek azt mondja, amit akar.
    Nekem azt, hogy igen, neked azt, hogy nem.
    Ezért klassz a könyv.

  • Sephi
    #64
    Szerintem olvasd ujra :D
  • Királylány
    #63
    Háát.
    Olvastam a könyvet.
  • Sephi
    #62
    MEGA SPILER


    Figyej mar... te neked az jott le a vegebol hogy Robert megtalalta a Graalt?
  • Sephi
    #61
    Minden helyszin es mualkotas igaz. Kb a felejig minden igaz DaVinci muveirol. A kozepe utan kb amikor kijelentik hogy Jezus ember volt na onnan kezd mar mesebe illo lenni.
  • Királylány
    #60
    Akkor mese volt...
  • Sephi
    #59
    Az igazsag az hogy Dan Brown nagyon erdekes es izgalmas dolgokrol ir. El tudta erni azt az olvasoknal hogy azok olyan szintre jutnak hogy nem tudgyak elodonteni mi igaz es mi hamis a konyvben. Persze a DaVinci kodba tudni lehetett hogy ha

    SPILER



    meg is talaltak volna a Gralt az csak mese lett volna...
  • Királylány
    #58
    Én is egymás után olvastam mindkettőt.
    Eléggé egy kaptafa.
    Persze, azért olvastam az Angyalok és démonokat, mert tetszett a Da-Vinci kód.
  • Sephi
    #57
    Hat oszinten nem razott ki a hideg. Egy ev mulva csak...

    Egyebkent most olvasom a Angyalok es Demonok c. konyvet es ezis naon erdekes!
  • Punkerwork
    #56
    Da Vinci Code előzetes
  • Sephi
    #55
    Amen.
  • dieselG
    #54
    Csak egy szóval tudom jellemezni ezt a könyvet (végefele tartok):

    megdöbbentő.
  • Sephi
    #53
    Megis miert? Nagyon erdekelne.
  • Braveheart
    #52
    Hehe a magyartanárom úgy lefikázta a könyvet, kár hogy nem hallottátok :)
    De letojom, én elolvasom majd.
  • Sephi
    #51
    Ok akkor talan te leirnad hogy megis mit jelent szamodra a konyv utolso egy oldalan leirt dolog :D
  • praksi
    #50
    én nemrég fejeztem be, sztem hatalmas könyv. ezután kíváncsi vagyok az Angyalok és Démonok-ra is :)
  • Garfield
    #49
    Persze, az már az elhajlás volt. A kérdés csak az, hogy maradt fent addig az a tudás?
  • Punkerwork
    #48
    nekem abból az jött le, hogy a tudás elzárták meghamisították stb.
  • Sephi
    #47
    Faxomban csak arrol nincs itt szo amirol kene.
  • Zsoldos
    #46
    Mondjuk jo nagyot keresett az iroja, eleg jo marketinget kapott a Lovecraft regenyektol.
  • Zsoldos
    #45
    A Necronomiconbol egy betut sem irt Lovecraft. Az a konyv ugy kamu ahogy van.
  • Sephi
    #44
    Maradjunk a temanal baze. Nektek mi jott le a vegerol? (Epilogus vege)
  • Garfield
    #43
    Azért ez most fájt...

    Ha el teccett volna olvasni a könyvet, akkor tudni teccene, miért írtam.
    Nem, nem a szerző miatt.
  • Tetsuo
    #42
    Az nem is ókori, ő kortárs író! :)
  • Garfield
    #41
    OFF:

    Nem áll szándékomban védeni az egyházat, mert az a véleményem róla, hogy nagyon sokszor az isteni tanítás mögé bújva földi érdekeket szolgál ki, de azért az általad írottakhoz hozzátartozik az is, hogy a történelmi sötét középkorban (ami a római birodalom bukásától a IX.-X. századig tartott) az egyház volt az, amelyik sok, ókori ismeretet átmentett.

    Lásd: Umberto Eco: A rózsa neve
  • Sephi
    #40
    Vegyuk mas szemszogbol.

    Azok akik vegig olvastak ezt a konyvet... azoknak szol a kovetkezo kerdes.

    Asz utolso egy oldalon leirtak szeretintek mit jelenetenek?
  • Punkerwork
    #39
    ha nincs a sötét középkor a tudósokat megégető egyházzal valszeg már a Marsról fórumoznánk.....
  • damondesign
    #38
    "Isten benned van!"

    Stigmata!!!
    Az a film is elgondolkodtatott. Aki nem tudná miről szól,... hát hasonlóról:) egyház titkai stb...

    Meg lehet nézni, de ne várjatok bonyodalmakat mint ebben a "könyvben"