269
Másnaposság elmulasztása
  • Tufa
    #109
    vagy csak te nem tudsz róla
  • Aquir
    #108
    nemmondod meg a cigi meg az alkohol is :) mondom nincs ilyen szenvedélyem, szüleimnek meg pláne ;)
  • Tufa
    #107
    én abba tudom hagyni a gépezést ha akarom
  • burkusdió
    #106
    főleg akinek ilyen csúcs gépe van: Abit NF7-S v2.0/AMD Barton 2600+@3200+/Thermaltake Silent boost/2x512DDR ram(430mhz)/Coolink COOL AP450DX
    Casetek CS-C1016/Seagate barracuda 200GB-8mb/ Chaintech 6600GT/3dmark03:8682

  • Tufa
    #105
    a számítógép is egy káros szenvedély
  • Aquir
    #104
    szüleim, én, tesóm, barátok közül... :)
  • Garfield
    #103
    De ma újra legális.

    Ismertető
  • LSL
    #102
    Te ismersz olyan embert akinek semmilyen káros szenvedélye sincs?
  • Aquir
    #101
    emberfüggő is :)
  • LSL
    #100
    TÉK

    Ez mind szép és jó, és senki sem erölteti rád az alkoholt. Az én családomban is volt alkoholista, és tényleg nem jó dolog. De amiről te beszélsz, azok szélsőségek. Erről 1 vicc jut eszembe:

    60 éves bácsi elmegy az orvoshoz vizsgálatra.
    -Bácsi maga dohányzik?
    -Ugyan dehogy, árt a tüdőnek.
    -És alkoholt szokott fogyasztani?
    -Ugyan dehogy, árt a májnak.
    -De nőzni azért szokott?
    -Ugyan dehogy, nem bírja a csípőm.
    -AKKOR MINEK AKAR MÉG ÉLNI???

    Ezzel nem azt mondom, hogy most rohanj és piáld magad hányásig, csak az ember olyan, hogy csak akkor boldog ha mérgezi magát és így rövidíti az életét.
  • LSL
    #99
    Absinth (abszint): Magas 60%-os alkoholtartalmú zöldes
    vagy színtelen ital. Fűszeres, ürömmel és ánizzsal ízesített alkohol.
    Káros hatása miatt a XX. század elején szinte az egész világon betiltották.
  • keeper2
    #98
    Hmm, hányszor piáltam már? Hát, nézőpont kérdése, mennyi elfogyasztását nevezhetjük annak, de mindenképp elég kevésszer. Viszont a piálásban az a rossz dolog, hogy oldja a gátlásokat, és blokkolja az agyat, emiatt minél többet iszol, annál nagyobb a késztetés, hogy többet igyál, és így eléggé oda kell figyelni, mi az, ami még nem túl sok, mert elég könnyű átesni azon a korláton, ami után másnap már igen rosszul vagy. Mondjuk, sajnos nekem vannak egyéb betegségeim is, amik miatt már a nem megfelelő alvás után is elég rosszul vagyok másnap, erre a piálással még alapból rá lehet segíteni. Amellett, az ismerősi körömben szerzett tapasztalataim alapján kifejezetten cikis dolognak számít, de rám jobban hat az alkohol mint másokra. Már egy deci pezsgőtől elveszítem az egyensúlyérzékem viszonylag jó hányadát. Nem tudom, ez miért van, lehet, hogy elég sok "gyakorlás" után elmúlna, de az eddigi tapasztalataim alapján alig változna valamit. Emellett apám már 16 éves korától nagyon komoly alkoholista volt, amit az elmúlt egypár évben sikerült azért nagy nehez kordában tartania már, de nem volt kellemes kisgyerekként azt látni, milyen apám beszívva. És más emberekkel konzultálva, azthiszem nagy valószinűséggel egy alkoholista gyereke vagy alkoholista vagy antialkoholista lesz, a köztes állapot viszonylag ritka. Hát, én inkább ez utóbbit választom, az én gondolkodásmódom egyébként is az agy mindenhatóságán alapul.... Mármint az egész életem úgy épült fel kiskoromtól kezdve, hogy az eszem diktált.
    Egyébként, egy régi tanárom mesélt egyszer, neki egy olyan betegsége van, hogy hiányzik valami enzim a gyomrából, ami lebontja az alkoholt, emiatt már egy pohár bor is halálos lehet neki. Nos, kiváncsi lennék rá, mások hogy gondolkodnak erről, ez áldás-e vagy átok? Végülis, ha úgy nősz fel, hogy tudod, hogy nem ihatsz rajtad kivülálló okok miatt, akkor szerintem nem is fog hiányozni az alkohol igazán...
  • LSL
    #97
    Mondd hányszor piáltál már? Mert 1 dolog a részegnek meg más úgy berugni, hogy a lehető legkevesebb "tünettel" ébredj. Persze ehhez néha túl kell lőni a célon, de én már lassan 1 éve nem voltam rosszul piától.
  • keeper2
    #96
    Nem azért, mintha támogatni akarnám a piálást, de pl. a mekis hamburgerben is van egy alkotóelem, ami vakságot okoz. Ezt már kiderítették, de mivel manapság fontosabb az, hogy finom legyen a hamburger, mint az, hogy 20 év múlva megvakulnak a fogyasztók, így az marad is benne.
    Egyébként, én nem tudok piálni. Teljesen más a felfogásom. Az emberek nagy többsége odáig tekinti át a dolgokat, hogy most bepiálok, és jobban érzem tőle magam. Én meg egyszerűen nem birom itt abbahagyni, amikor ez eszembejut, ugyanolyan erősen bevésődik az agyamba az is, hogy és másnap dögrováson vagyok... és máris elment a kedvem az egész piálástól.
  • Aquir
    #95
    alkoholhiány? másnéven méreghiány? :)
  • burkusdió
    #94
    megjött a szaktekintéj! ;)
    ha lehet maradnék a sima módszernél, bár szerintem abszinttal még várok néhány (1.5-2 :DD) évet és majd akkor próbálkozom :DDDD
    most elég a házipálesz és a vodka, meg a hubi ;))))
  • LSL
    #93
    Nem! A módszer a következő: kiskanálra rárakod a kokacukrot, belemártod a felesbe, aztán kiveszed és meggyújtod. Megvárod amíg Lolvad a kanálon, néha visszarakhatod a piába, aztán belekevered az egésze és lehúzod.
    Extrémbb módszer, ha félig olvadt cukrot belevágod a piába, amitől az meggullad, te gyorsan rátenyerelsz a poár szájára és a vákum miatt rácuppan, felemeled és jól felrázod aztán lehúzod. Szép karika marad a helyén. Legalább 1 napig meg is fog maradni.
    Jah és a zöld 60%, a piros és fekete 80%
  • TommyC
    #92
    ja és nem 1 cukrot hoznak hanem egy kupaccal
  • TommyC
    #91
    nem eget, már amennyire emléxem....(az pedig nem sok)
    De a legjobb ha az egészet a kockacukorral itatod fel.Az a legelegánsabb. De sztem meg is ihatod az ehészet ha izlik.
    Mellesleg pedig a pohár méretére nem emléxem.sorry
  • ThePartyFace
    #90
    Sajna dohanyzom, ugyhogy tuz az mindig van nalam.
    De mekkora a pohar? Kisfeles? 5 centet nem sziv fel egy kockacukor...a tobbivel mi lesz? Siman dontsem le, ha arra kerul a sor? Nem fogja nagyon égetni a gigám?
  • TommyC
    #89
    Szimpla mezei pohárba.
    + a kockacukor
    1 másik tálba
    Na de flamethrower-t nem adnak hozzá...:P
    Szal jobb ha gyújtogató is viszel.
  • ThePartyFace
    #88
    Az fless lehet:)
    Es milyen kiszerelesben hozza ki a pincér?
  • TommyC
    #87
    Hát jah.Jó kis mentolos ízű és kék színű lötty.
    Legjobb ha kockacukrot mártasz bele, azt meggyujtod,
    és bekapod (a cukrot :P).Csak vigyázz nehogy megkozmálja a szájpadlásod! :D
  • ThePartyFace
    #86
    Nevezzuk at a topicot "Praktikák alkoholos készrevágáshoz" címre!
    Lehetek a házigazda?
  • ThePartyFace
    #85
    Akkor jól értem, hogy az abszinttól rendesen bé lehet bászni?
  • TommyC
    #84
    Az abszint csak 70%,de lángokkal még finomabb!
  • Shadow_THH
    #83
    az abszint sem 90%os, 85 fölött már ha lecsurog a nyelőcsöveden akkor nem bajlódik azzal apia, hogy körbekörbejárjon kanyargós bélrendszerünk rejtekén. Egyszerüen fentről lefelé folyik tehát a gravitáció felé mar :)
  • Tufa
    #82
    mindenki másnapos...
  • Rafaelo
    #81
    unalmas topik
  • Tufa
    #80
    ha a világ problémáival poénkodok akkor az szar lenne. Ehez a poénhoz te voltál túl tompa vagy csak szereted kostolgatni az embereket...
  • burkusdió
    #79
    az igazat megvallva kurva szar pojén volt, de mind1
  • Tufa
    #78
    azt ne mond hogy te is komolyan vetted a 120%ot
  • ThePartyFace
    #77
    hátö
  • Tufa
    #76
    Vasárnap van, nem fogta a poént :)
  • ThePartyFace
    #75
    Amugy fless volt ez a flame...
    Ti nem nagyon ertettetek egymast szvsz:)
  • Tufa
    #74
    egy sörhöz képest erős... :)
  • ThePartyFace
    #73
    Mihez kepest eros...
    Ahoz kepest nem eros, hogy a palinkafozdeben lehet erosebbet is csinalni:)
    Amugy a kocsmaba mar korantsem az a tisztasagu palesz kerul...
    A palackozas az mas, annak szigoru szabalyai vannak:)
  • Tufa
    #72
    minek erölteted? Egy ilyen gyenge felfogású ember, mint te, minek gondolkozik?
    Eleve az a röhejes hogy komolyan veszel egy olyan szöveget, ami eleve unreális lenne... Hogy lehetne valami 120%-os ami max 100%os (amikor is teljes)?
    Figy, nem akarlak bántani, de ez még neked bonyolult... Tanácsolom neked, hogy menj el egy kocsmába és kezdj el erösködni hogy bizony az 52fokos pálinka nagyon erős. Bizonyára sikered lesz...
  • burkusdió
    #71
    aha, okés...
    hanyas vagy irodalomból?
    mert sztem egy ilyen ironikus célzással az én irodalomtanárom elküldene a kurvaéletbe...
    és a továbbiakban no comment, zárjuk le ezt a témát...
  • Tufa
    #70
    "Nagyfateré 120%-os :D "
    Erről ennyit....