15640
  • HJ
    #9583
    Ez jó hír!
    Mi annak a programnak a neve? Csak azért mert ha valahol hasonló gubanc adódik akkor könnyebb lesz a javítás.
  • perko
    #9582
    Az új felhasználó nem segített, viszont megtaláltam a hiba okát.
    Fut a háttérben a gépemen egy Anti-Malvare program. Annak van egy "Webhely blokkolás" opciója. Ez ki volt pipálva. Kivettem a pipát és láss csodát, mennek az uw.hu oldalak.
    Most már csak azt nem értem, miért csak az uw.hu oldalakat blokkolta és mást nem.
    Köszi mindenkinek a segítő szándékú hozzászólását.
  • wicked
    #9581
  • me and a monkey
    #9580
    Nem, dehogy. Csak láttam, hogy Te is Bács-K. megyei vagy.
  • Narxis
    #9579
    ESET NOD32 Offline Updater 5799

    Note:
    - Username and/or password are not required on the target computer to update the product.
    - Definitions 5799 released : January 19, 2011 at 11:15
    - OS : Win XP/2000/Vista/Win 7 (32-bit / 64-bit)

    Letöltés
  • moonster
    #9578
    perko: lépj be másik felhasználóval, lehetőleg rendszergazda jogosultságúval a gépedre, amit most frissen hozol létre.
    Ilyenkor tiszta userfileok vannak, hátha ott megy.
  • Jakuza001
    #9577
    Ilyenkor mar hiaba irod felul az uj telepitessel az nem segit.
    Futtass viruskeresest valami online ellenorzo programmal, vagy valamilyen mas metodussal ellenorzest, jogy megtudd nincs e a memoriaban vagy mashol virus.
  • perko
    #9576
    Az a helyzet, hogy egy wifi router mögött vagyunk a nejemmel, és az ő gépéről meg lehet nyitni az uw.hu oldalakat.
  • perko
    #9575
    Kösz, megpróbálom.
  • tommygear
    #9574
    nemtudom, de újratelepítettem a programot és így se jó :SS
  • Jakuza001
    #9573
    Megfertozott egy virus ?

    Meg valamikor nagypon reg nalam volt egyszer ilyen amikor magat a virusirtonak a DLL-jet tamadta meg a virus.
  • tommygear
    #9572
    ahogy frissítem a nodot abban a percben kékhalál
    na ez mitől lehet?
  • moonster
    #9571
    Írj az UW-nek és kérdezd meg, hogy nem vagy-e feketelistán.
    Lehet, h az ő oldalukról van tiltva az IP-d vagy IP tartományod.
  • moonster
    #9570
    Én csak egy Red Orchestrás arcot ismerek itt a városban és ő egy PC boltban melózik! Ö vagy te?
  • HJ
    #9569
    Ha routert használsz akkor talán érdemes lehet benézni oda is, hátha abban lett letiltva az uw. Bár nem tudom, ki és miért akarná letiltani a routeredben (ha van) az uw-s weblapokat.
  • HJ
    #9568
    Akkor itt megállt a tudományom :( Nincs több ötletem sajnos :(
  • me and a monkey
    #9567
    Valahogy így kell házigazdának lenni.
    Ui: nem is tudtam, hogy földik vagyunk...
  • wicked
    #9566


    Szerintem is nagyon jól sikerült. Ha valaki ezután sem tudja használni, az vegye meg a programot és tetesse fel szakszervizbe.
  • perko
    #9565
    Úgy próbáltam, hogy a vírus és kémprogramvédelmet ideiglenesen kikapcsoltam, ami leállít minden ESS szolgáltatást. Ez sem oldja meg.
    Az XP tűzfal nálam is ki van kapcsolva.
    Négyfajta böngészővel (IE,Firefox,Chrome,Opera) próbáltam, egyikkel se megy.
  • Narxis
    #9564
    Szerintem nagyon jó lett!
  • moonster
    #9563
    Írtam egy szájbarágós leírást a kódok használatáról, ott van a fejlécben.
    Várom az építő kritikákat a tartalomról.
  • HJ
    #9562
    Próbáltad, hogy kikapcsolod az ESS tűzfalat? Következő lépésben a valós idejű fájlrendszer védelmet is. Ha ekkor se működik az uw.hu akkor talán a windows tűzfal környékén érdemes szétnézni. Bár ott nem tudom m lehet mert az nálam alapból ki van kapcsolva. Opsz... nem rémlik milyen böngészőt használsz. Próbáltad másfélével? Pl. IE helyett Firefox vagy fordítva. Ha egyikkel megy a másikkal meg nem, akkor szorul a hurok a probléma nyakán :)
  • perko
    #9561
    Kösz, próbálgatom, próbálgatom ...
  • perko
    #9560
    Köszönöm neked is a hozzászólást.
    Én is az ESS-re gyanakszom, a #9531 hozzászólásom erről szól, de nem találtam eddig semmit. Néztem a web hozzáférés védelem beállításait, de ott sem.
    Írok majd az ESS supportnak, hátha tudnak segíteni.
  • Narxis
    #9559
    Szívesen, mindenkinek. :)
  • moonster
    #9558
    thx Narxis
  • Jakuza001
    #9557
    Peldaul; Advanced setup > Web access protection > HTTP/HTTPS > Address management
  • HJ
    #9556
    Esetleg nézz szét az ESS tűzfal beállításoknál. Hátha véletlenül valamiért tiltott zónába került az uw.hu tartomány. Bár őszintén szólva nem tudom hogy lehet egy domain letiltani az ESS-ben, de majd mondanak erre valamit a nálam hozzáértőbbek.
  • Jakuza001
    #9555
    Oh, mar latom egy masik hozzaszolasodban, hogy igen regebben megtudtad nyitni azt az oldalt.
    Valami szoftver lesz az vagy beallitas, ami blokkolja akkor az UW oldalat, masra nem tudok gondolni.
  • Jakuza001
    #9554
    Akkor valami mas blokkolja.
    Egyaltalan friss telepitesnel lattad az UW oldalat ?
  • perko
    #9553
    Köszönöm, a hosts fájl módosítása sikerült, de az alapproblémám nem oldotta meg.
  • Ariane
    #9552
    Jobb klikk az etc mappaban a Hosts fajlra majd tulajdonsagok fül. Itt vedd ki a pipat az attributumok/irasvedett elöl majd alkalmazra katt. Utana mar szerkesztheted de nem felejtsd el a vegen visszatenni a pipát az irasvedett ele.
  • perko
    #9551
    Az a baj, hogy nem tudom szerkeszteni a hosts fájlt, mert amikor menteni akarom a módosított változatot ezt írja ki:

  • perko
    #9550
    Köszi a segítséget. Win XPSp3 van a gépemen, és régebben nem volt ilyen gond, tudtam használni az uw.hu oldalakat.
    Az az érdekes, hogy más weboldalakkal nem fordul elő a hiba.
    Van olyan gyanúm, hogy valami szoftver kavar be csak meg kéne találnom.
    Folytatom a keresést.
  • vg
    #9549
  • Jakuza001
    #9548
    Jah es megvalami, ha 127.0.0.1 szerepel a cim elott az neked nem jo, ugyanis az az address a sajat gepedre hivatkozik.
    Tehat ilyenkor nem fog megnyitni egy kulso cimet sem, ha ez a 127.0.01 van hozzarendelve.

    Ezert irtak, hogy csinalj egy biztonsag masolatot a hosts filebol es csak ennyi legyen benne, hogy :

    # Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
    #
    # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
    #
    # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
    # entry should be kept on an individual line. The IP address should
    # be placed in the first column followed by the corresponding host name.
    # The IP address and the host name should be separated by at least one
    # space.
    #
    # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
    # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
    #
    # For example:
    #
    # 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
    # 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

    # localhost name resolution is handled within DNS itself.
    # 127.0.0.1 localhost
    # ::1 localhost

    Aa alatta levo bejegyzeseket torolheted.
    Utana a spybot immunize ujra letrehozza barmikor a listat a vedeni kivant webhelyek listajaval
  • Jakuza001
    #9547
    Az erdekes ugyanis a S&D az immunize funkciokor irja bele a cimeket a hosts fajlba, de en siman latom az UW oldalat vele a legujabb update utan is.
    Valami mas blokkolhatja azt a cimet. Vegigneznem helyedben az osszes telepitett szoftvert, aminek van valami koze a virus es reklam elleni vedelemnek.
    Esetleg mondjuk a MS Essential kavar be, vagy a win7 sajat valamelyik ilyen szoftvere.
  • wicked
    #9546
  • Narxis
    #9545
    ESET NOD32 Offline Updater 5791 (20110116)

    Note:
    - Username and/or password are not required on the target computer to update the product.
    - Definitions 5791 released : January 16, 2011 at 12:23
    - OS : Win XP/2000/Vista/Win 7 (32-bit / 64-bit)



    Letöltés
  • perko
    #9544
    Kösz, megpróbáltam de nem hozott eredményt.
    Nálam a Spybot - Search & Destroy hozza létre a hosts fájlba lévő URL - ket (lehet úgy 14000) de mindegyik előtt a 127.0.0.1 IP szerepel.
    A http://www.ultraweb.hu/index.jsp oldalon található az Ultraweb könyvtára. Ebben több mint 300.000 weboldal van. Én eddig akármelyikre ráklikkeltem, egyiket sem tudtam megnyitni semelyik böngészővel.
    A nejem laptopján simán meg lehetett nyitni mindet, amit eddig próbáltam.