211
  • asdasdasd
    #89
    Amerikaiak csinálják a pénzt (make money),
    franciák nyerik, magyarok meg keresik.
    Csak nem találják...
  • quentit
    #88
    Ergo vagyonmegosztásra semmi szükség. Legföljebb törvényekre, amivel féken lehet tartani a pofátlan mamutcégeket (ld. microsoft, mekki, stb.)

    Az ilyen fizikusok meg csak részben értik, hogy miről szól az élet... Először meg kellene gazdagodnia, és megértené, hogy nem olyan egyszerű, és a legtöbb ember nem vállal fel egy ilyen kitartást, elszántságot igénylő dolgot. (pl. otthon nem tévét nézni, hanem az összes szabadidődet arra szánni, hogy hogyan lehetne. na ezt nem vállalja fel az átlag-ember. inkább élvezi az életet. és igen a gazdagok egy részének erre nincs is ideje)
  • quentit
    #87
    Jah bocs a terminátor alatt nem emberírtó gépeket, hanem intelligens robotokat értettem, ld. I Robot, 200 éves ember, stb.
  • quentit
    #86
    Nem tudom mi ezzel az egésszel a baj. Bárki lehet gazdag, aki szeretne. Ezt a cikk sem vitatja. A legtöbb embernek (97%) meg jó ha csak céltalanul sodródik. Az emberek 99%-ának, vagy még többnek fogalma sincs, hogy mit akar kezdeni az életével... Hányan akartok terminátorokat gyártani, vagy marsot kolonizálni, vagy megtalálni bármely betegség ellenszerét, az örökélet titkát, megérteni az életet, stb. Ha valaki valami hasonlóan nagyratörőt szeretne csak meg kell gazdagodnia, és megvalósíthat szinte bármit... Mi ezzel a gond???

    Persze nagyon sokan vannak akik a szerencse miatt, vagy illegálisan gazdagodnak meg, dehát ez van. A lényeg, hogy van legális út is, ami nem a szerencsén múlik. Ezer útja van. Ha végképp fogalmad sincs, olvass Kiyosakit.

    Az erős legyőzi a gyengét. Erről szól az evolúció. Ez ellen lehet harcolni, de célszerűbb kiismerni, és kihasználni az életet, mint a "széllel szemben pisilni" már elnézést.

    A legtöbb ember csak élni akar céltalanul, utazgatni, stb. Mondjuk ez alol szerintem a legtöbb dúsgazdag sem kivétel... De azért jó, hogy megvan elméletben a LEHETŐSÉG BÁRKI számára, hogy akármennyi pénze legyen. Aki meg erre nem képes, az csak abban reménykedhet, hogy a fia majd okosabbnak születik, vagy higgyen istenben, vagy akármi.

    Kicsit szélsőséges véleményem van a dolgokról, ráadásul még én sem vagyok gazdag, de látom, hogy szerinem megközelítőleg esélyegyenlőség van. Hogy a többség véletlenszerű dolgokra költik a pénzüket, arról én nem tehetek, és a gazdagok sem tehetnek.

    Nem azt mondom, hogy könnyű meggazdagodni. Én csak azt mondom, hogy LEHETSÉGES. Elméletileg biztos, hogy nincs kizárva. Erről szól a demokrácia. Ha valami elméletileg lehetséges, akkor arra van gyakorlati út is.

    Aki megy a mediamarktba vásárolni, reménykedve, hogy nem hülye, az megérdemli. Az ilyen mamutcégek azért mamutcégek, mert kirabolják az embert. Amit akcióznak még azon is sokszor van bőven vagy 50% haszon... Legalábbis máshol meg lehet venni jóval olcsóbban...

    Mindegy. Ha egy ember elgondolkozik azon amit írtam, már megérte leírni mindezt.
  • plamex
    #85
    ÁÁÁ ... ilyen sose lesz ...
    És ennek pont az emberi természet az akadálya.
    Esetleg ha már feljavított szuper DNS-el rendelkezünk majd.... de akkor már nem ugyanaz a faj :)
  • sz4bolcs
    #84
    Ilyenkor a star-trek tökéletes kommunizmusa jut eszembe, mindig jót derültem rajta, de elgondolkodtató. :)
  • sz4bolcs
    #83
    Én is gondoltam erre. A kommunizmus elméletében is benne volt az, hogy csak világszinten működhet, ez nem jött létre. Most az USA áll legközelebb ahhoz, hogy ezt megteremthesse, de ahhoz még sok gombócot meg kell enniük, át kell esniük a ló túloldalára, és mindent el kell foglalniuk a Földön, ennek vannak akadályai, úgyhogy elöbb fog mindenki megpusztulni, mint hogy ez létrejöhessen. És egy összeomlás után ezt már nem fogják tudni megtenni. 22-es csapdája. Ez a rendszer csak háború nélkül működhet, de elérni csak háborúval lehet. Amég egyén vagy, amég népek vannak, addig van háború, és addig nincs kommunizmus.
  • Alfa Of NS
    #82
    Pedig konnyen elkepzelheto, hogy a kommunizmus mas formaban ugyan de vissza fog terni hosszu ido mulva. Az is elkpezelheto, hogy a civilizaltsag novelesere egy adott hatar fole mar csak a kommunizmus kepes. Persze tervgazdalkodasrol meg egyebb baromsagokrol el kell felejtkezni.

    Kozepes tavon szerintem a kapitalizmus lesz kenytelen atalakulni a munkahelyteremtes erosebb figyelembevetelehez.
  • sz4bolcs
    #81
    Off:
    Én pedig fenntartom, hogy ez saját maga és az elfolytásai kritikája. Elég intelligens, és végtelen egoista ember, akinek azért nehéz tennie, mert fél a következményektől, inkább nem is akar. Lehet rosszul fogalmaztam. Másoknak ír, olyan értelemben, hogy próbálja a saját véleményét másokra erőszakolni. Olyan erőltetett... hamis. Nem ad, inkább elvesz. Megveti azokat, "akiknek ír", de tudja, hogy ezek benne is megvannak, de mintha ő több lenne, mert erre rájött, persze ezt lehet, mások előtt tagadja. - ezért írtam, hogy magának ír. Nem vagyok pszichológus, ez csak alapszintű empátia.
    Off vége
  • Egg
    #80
    Nem magának irta hanem nekünk embereknek. Személyesen is ismerem egyébként...
    Irigynek lehet, hogy irigy csak a gond az, ha ő is beállna a sorba azt ködös aggyal kéne tennie, de nem tette mást választott..
  • sz4bolcs
    #79
    Ez a tipikus "rántsuk vissza a szarba", nem biztos, hogy nekünk jobb lesz, de legalább "egyenlőek" leszünk.
  • sz4bolcs
    #78
    Fölös? Nem fölös. Mégtöbb pénzt csinál belőle. Ne felejtsd el, hogy ha valaki gazdagabbá szeretni tenni környezetét, annak is be kell állni a sorba, mert ahhoz is pénz kell. Itt ez nem megoldás. Ha az olyanokra gondolsz, akik nem is akarják szebbé tenni a környezetüket, azok nem fogják odadni a pénzüket. Az az érdekes, hogy sokszor azokra is irigyek, akik a pénzükkel segíteni tudnának, és segítenek...
  • sz4bolcs
    #77
    Olvasom ezt a "csodát"... Elég szókimondó kritika, szerintem ezt a srác magának írta, magában találta meg ezeket a dolgokat. És aki ilyet ír, az is beállt a sorba, nem képes tenni ellene, mert vagy nem veszi észre, hogy ő is ebben a világban él, vagy irigy rá, hogy mások ebben élnek.

    Tükör power felsőfokon magának, azoknak tagadása, akik ugyanúgy élnek, mint ő, csak jól érzik magukat benne. De tetszik.
  • nukewar
    #76
    Ebből számomra az derült ki, hogy a gazdagok egyre smucigabbak. És ha Magyarországon is igaz ez az elmélet, és miért ne lenne az, akkor pacihimbilimbi a hátsójukba, hogy nem hajlandóak többet fizetni az alkalmazottaknak.
    Miért kell sok embernek éhbérért dolgoznia, hogy a gazdag azt se tudja mit kezdjen a fölös pénzével?
  • sz4bolcs
    #75
    Egyre gondoltunk...
  • sz4bolcs
    #74
    Ezek a kutatók talán találhatnának ki egy "jobb" rendszert, ami hosszútávon működhet, ahelyett, hogy a meglevőt elemzik. Tudnak ilyet? Amég nem...

    "there can be only one"
  • plamex
    #73
    Ehhez az elmélethez John Nash - nake is lenne egykét szava :)

    kommunizmus ? Kipróbáltuk. Nem vált be.
    A jelenlegi redszer szar de jobbat még nem találtak ki. (Mármint a piacgazdaság)
  • sz4bolcs
    #72
    ez az világ proletárjai...
    avagy vissza a kommunizmusba!

    Erről egy hozzászólás jut eszembe:
    "Nekem ennyi maradt mega tanításból!
    A kommunizmusban, minden ember egyenlő. Nem lesz szükség pénzre,
    mert bemehetsz a boltba és kielégítheted a szükségleteidet úgy,
    hogy ha mosógép kell, csak elviszed.
    Ekkor megkérdeztem, minek mosógép, ha bármit elvihetek, minek akkor
    mosni. Erre kizavartak az óráról :DDD"

    Dögöljön csak meg másokért, aki dolgozik... ezután meg jön a tervgazdálkodás, meg a 0% munkanélküliség.

    Egy ilyen "tökéletes kommunizmus"-hoz hasonló rendszerben, ahol tényleg minden embernek ugyanannyi van ez a képlet és törvény nem vonatkozik. Nem hiába nem működik, lehet tényleg van benne valami.
  • sz4bolcs
    #71
    És ha az ország nem zárt rendszer, és esetleg ezek a gazdag emberek nem saját országukban fektetnek be?
  • Atuspapa
    #70
    Sziasztok!
    Nem tudom, olvastatok Asimovot?
    A pszihohistória is valami hasonlóról szól, ha jól emlékszem akkor gázok örvénylésével modellezte a nagy tömegek viselkedését.
    Több mint 50 évvel ezelőtt írt erről!!!!Atuspapa oldala
  • Ma2ska
    #69
    A mennyiség a minöséggel szemben....ez igaz, megfigyelhetö az emberek számának növekedésében is, a középkorban a jelenleginek töredéke volt a lélekszám a földön, az eltömegesedés ahhoz is vezet hogy "silányabb" az emberanyag is, a tömegembernek tömegcikk kell, fogyasztózombi, könnyen irányitható, stb.
  • Zozo76
    #68
    Kar hogy az also reteghez tartozom. :(
  • pepii
    #67
    Majd egy (madár)influenza pandémia megoldja az eféle gondokat ill. másokat is vagy csak túl sok Kinget olvasok?
  • Magnetic
    #66
    Egyszer talán megszünik a pénz és akkor végre büszke lehetek arra, hogy ember vagyok. Bár szerintem ehez még nagyon sok idő kell....
  • Egg
    #65
    Persze mint sokan mások...

    Aztán átlépünk rajta...

    Talán nyomot hagy, talán nem...

    Agyam köré gátat emelek az éjszakában és nyugovóra térek. Remélve, hogy a holnap talán jobb lesz...
    De ez hiú remények ábrándja marad...
  • Egg
    #64
    Teljesen egyetértek veled...

    Én is tudnék példákat írni pl: Az íróasztalom amit kb 1 éve vettek nekem a monitor alatt meghajlott és a lélek tartotta egyben. Az új monitoromat ami 21 kg rá se mertem tenni mert összebicsaklott volna, s mivel unokatesóm megszánt egy régi átkos időszakból származó 10 éves íróasztallal így most ezen csücsül a monitor és meg se rezdül...
    Tucat kacat kacat tucat gyártás folyik mondván: A barom majd rövid időn bellül úgy is majd vesz újat minek csináljuk meg jól?Érdekünk?ÁÁááááá fenét húzzunk le minél több bört mert az csak nekünk jó.
    A TV-ben is mit látok?Mérgezett paprika, rossz minőségű "sonka" sorolhatnám.... Dolgoztam hús üzemben is tudok egyet s mást.Vízzel injekciózott tarja és társai nyammmm nyammm....
  • szivar
    #63
    Nagyon általánosít a szöveg. Mert van aki már észrevette.
  • szivar
    #62
    Valahonnan ismerős a dolog.
    Azért piszkálják az embert, ha kiönt vmennyi szemetet az út mellé. De ha ugyanezt egy nagyvállalat teszi? Inkább szemet hunynak a dolog fölött amíg tehetik.

    Sajnos a mai világban is csak a mennyiségre utazik mindenki, mindenhol. Tisztelet a kivételnek. A minőség már szinte sehol sem számít. Miért is számítana? Ha a pl. mosógép nem megy tönkre öt év alatt, akkor miért is venne az ember másikat? Ha a kerékpárra való gumi kibírna 10 évet (mint az átkos rendszer alatt) akkor kinek gyártanának a cégek?

    Környezetvédelmi irányelvek a kormánytól? Ez kész röhej. Az embereket lassan már kötelezik arra, hogy szelektíven gyűjtsenek hulladékot, de az eszközöket nem biztosítják számukra. A hulladék hasznosítása a mai napig nincs megoldva, és szerintem nem is lesz, mert egyenlőre a rejtegetése több pénzt hoz a konyhára, mintha újra felhasználnák a szemét nagy részét.

    Az emberek lopják a fát hogy meg ne fagyjanak. Hát ez égbekiáltó bűncselekmény, mert a környezetet is károsítják! Bezzeg amikor a papírgyárak csinálnek egy kisebb tarvágást pár száz(ezer) hektáron, az nem környezet-károsítás.

    És még folytathatnám, mert szerintem senkinek sem áll érdekében, hogy teljesen tönkrevágjuk a környezetünket, kivéve esetleg azokat, akik ebből is hasznot húznak. Ott van például az ivóvíz. Ki merne jelen pillanatban inni valamelyik patakból, esetleg a Dunából? Na mindegy, rohad el a betonvályú, nem sorolom tovább.
  • Egg
    #61
    Remélem így alakul...
    Kérdés az, hogy mikor?
    Persze erre nem lehet választ adni, de én remélem igazad lesz, bár nehéz elképzelni ha a jelen állapotokat veszem figyelembe.
  • Egg
    #60
    Miért?Mit látsz vagy gondolsz másképp?
  • Kryon
    #59
    Ja az előzőt neked küldtem...
  • Kryon
    #58
    Ha az így gondolkodók nem lépnek akkor persze hogy semmi nem változik.Amúgy mindennek van kifutási ideje.A tőke pedig szeret a hatalom közelébem tartózkodni,tehát,ha valami változás elindul akkor a tőke(esetleg maguk a tőkések is) elkezdenek átvándorolni a megjelenő új hatalom közelébe növekedésével egyenes arányban minden erőszak nélkül,a "hogyan lehetnénk még gazdagabbak?" ösztöntől hajtva, + egy új struktúra maga is kitermelné saját elitjét,de felépítésénél fogva igazságosabb lehetne a mainál.
  • Egg
    #57
    Csak az a nagy büdös helyzet ,hogy ilyen dolgokon jár az agyam és nap mint nap a ezekkel szembesülök holott ki vagyok én, hogy ezeken rágodjak és ezekkel a dolgokkal foglalkozzak és idegesítsem magam, de nem megy ki a fejemből olyan mint egy szálka az újjamban vagy mint egy seb a szájpadlásodon nem birod megállni,hogy ne piszkáld.Fel kéne keresnem orvosomat vagy gyógyszerészem vagy egy pszihiátert?
  • szivar
    #56
    Zolvastam. Részlegesen fedi a valóságot. Szerintem.
  • Egg
    #55

    http://www.artagora.hu/index.php?work_id=1553
  • szivar
    #54
    Ha valakinek van tőkéje, annak sok esetben nem éri meg változtatni ezen. Mint itt mo.-n. Aszálykárra adnak vmi kis zsebpénzt a gazdáknak, de pl. felénk megtiltották az emberkéknek hogy locsoljanak a 'belvízelvezető csatornából' szárazság idején. Pedig minden feltétel adott a dolghoz, csak hát az állam álltal pénzelt hatóságnak nem áll érdekében ez engedélyezés. Tehát aki teheti, az kutat fúr, és onnan öntöz. Feltéve ha kap rá engedélyt, mert ami a föld alatt van az az államé.
  • Egg
    #53
    Én nem így látom... kinek kellenek a reklámok?Kinek kellenek a valóság showk?Kinek kell az sok gagyiság ami terjed?Tesz ellenne valaki valamit is érdemben?
    Változik valami? Nem.... Miért is? Szeretném tudni, de ezek a dolgok kellennek, szükség van rájuk mert ez ütközik ki minden statisztikában...Akkor a többség dönt alapon tegyék az én agyamat is prés alá, álljak be a sorba... és erre vonatkozóan ezt olvassátok el....
    Akinek nem inge ne vegye magára...

    http://www.artagora.hu/index.php?work_id=1553
  • Egg
    #52
    Hát ezárt nem fog változni semmi...
    állatfajok hallnak ki emberek halnak éhen vagy lesznek hajléktalanok de mi ezekkel nem törödünk vagy aki vagy akik igen azoknak meg nincs lehetőségük, tőkéjük ahoz, hogy ezeket a dolgokat kézben tartsa vagy jó útra terelje..
  • Kryon
    #51
    Már manapság sem tudja az a "sok ember" kézben tartani a folyamatokat,a vergődés mármár szánalmas,egyre másra vesztik el az irányítást a dolgok,emberek fölött akik már mind többször hallatják hangjukat.Változás azért nincs,mert eddig ezen növekvő tömegek valami ELLEN küzdöttek/küzdenek és nem valami-ÉRT,lévén hiány van elfogadott alternatívákból.Ha ilyen megjelenne az kihasználva a kommunikáció mai,egyetlen ezelőtti elgondolás/"eszme" számára sem adott lehetőségeit,oly gyorsan és ellenőrízhetetlenül terjedhetne az arra fogékonyak között,hogy a "hatalom birtokosainak" feleszmélni sem lenne idejük......
  • szivar
    #50
    A decentralizációval kapcsolatban csak az a kérdésem lenne hogy ki is segít többet bizonyos katasztrófáknál? A helyi hatalom, a nagyhatalmak vagy a civil szervezetek?
    A helyi hatalom sokszor döntésképtelen és/vagy tesz az egészre, mert nem éri meg számára foglalkozni a dologgal és/vagy nincs elég pénz a segítségnyújtásra.
    A nagyhatalmak ígérnek fűt-fát, de sokszor csak egy nyamvadt kórót küldenek. Legalább lássa mindenki hogy az akarat megvolt... Nincs a segítségnyújtásban gazdasági haszon, minek akkor az egész?
    Sokszor egyszerű civil szervezetek 'saját' pénzen,stb utaznak a helyszínre hogy a mentésnél, helyreállításnál,stb segédkezzenek. Szerintem.