97
  • [NST]Cifu
    #97
    Ami tény a tény. :)
  • Szaszka24
    #96
    Én nem vitáztam, csak pontosítani szeretném, mivel a szovjetek a technikájuk jó részét külföldi alapból építették. ;)
  • [NST]Cifu
    #95
    Ha már nyelvészeti vitát tartunk, talán a "komoly hatással volt rá" amit én helyesnek vélek. ;)
  • Szaszka24
    #94
    A "továbbfejlesztése" szóhoz mit szólnál?
  • [NST]Cifu
    #93
    Azt STG-44 noha hasonlít egy-két dologban az AK-ra, a reteszelés elvében különbözik, szóval a tévhittel ellentétben az AK-47 nem az STG-44 koppintása.
  • [NST]Cifu
    #92
    A Gepárd jó kis fegyver, ha nem őskorabeli géppuskához való lőszerrel használják. Mert úgy már kevésbé jó.

    A Fégarmy tudomásom szerint csődbement 2003-ban, azóta nincs hír felőle (a honlapja azóta így néz ki, frissités nélkül).
  • Szaszka24
    #91
    Elnézést de újabban gyengén ütök le egy-egy billentyűt. Szóval Sturmgewehr 1944.
  • Szaszka24
    #90
    Visszaolvastam és láttam hogy az AK történelem megismerésére bíztattok mindenkit. De engem az érdekelne, -ami első látásra nyilvánvaló, persze konkrétan nem sokat olvastam róla- ami az előzmény volt az AK történetében. Aki közelebbről megnéz egy Surmgewehr 1944-est az sejti mire gondolok.
  • Szaszka24
    #89
    Itt a magyar csúcstechnika!:
    http://www.bjkmf.hu/bszemle/kulon0114_elemei/frame.html#slide0006.html
    Bár, valahogy a Veréb is madár című film végén lejátszódó jelenethez nagyon hasonló helyzet lehet a gyártással és eladással.

    Itt a -szóbeszéd alapján a Keserű művek közreműködésével minőségileg kissé megkopott- magyar termékek listája:
    http://www.fegarmy.hu/index.php?p=guns&lang=hu

    A KGP-9 -uzit is felülmúló- magyar fejlesztésű géppisztolyról, most hirtelen nem találtam oldalt.

    http://fegyver.lap.hu/ -n az Alternatív (nem ölő) fegyverek menüpontban aztán van fantázia. Vagy az Egyéb fegyverek cím alatti lista.
  • [NST]Cifu
    #88
    Hát nem tudom, mennyire illene ide... :)
    A fő baj meg az maga, hogy tényleg szinte csak a múltról lehetne beszélni, a jövőre szinte semmit, mert a magyar fegyvergyártás... hát... mondhatjuk teszthalott fázisban leledzik... :(
  • mstummer
    #87
    Azért ha jóltudom fejlesztegetnek pár fegyvert manapság is...pl van valami géppisztoly is a rendőri különleges alakulatok számára...
    Meg azért a múltban is volt jópár magyar cumó, bár főleg a 2. VH előtt/alatt,csak télleg nagyon kevés az infó,többnyire a külföldi fegyvereket preferáltuk helyettük.De akár bele lehetne venni azok magyar variánsait/fejlesztéseit mint pl az AKnak az AMD.
    No mind1,majd ha sok felesleges időd lesz... :)
  • [NST]Cifu
    #86
    Az ötlet nem rossz, de tényleg nem sok mindenről lehetne írni. :)
  • mstummer
    #85
    A magyar gyártású és fejlesztésü fegyverekről nem lesz valamikor szó?Szerintem lehetne irni a régiekről is meg az újakról egy cikket,bár olyan sok új azé nincs sajna, infó meg mégkevesebb :S
  • Szalámi
    #80
    Frankó ez az XM8! A honvédségbe is kéne 1 pár.
  • Gundark1234
    #78
    Hmm az a páncél a cikk végén Boba Fett rulez :)
  • Fugitive
    #75
    Egyet értek szép munka, és azzal is, hogy néhány dolog kimaradt.(Szép dolog az önkritika.)Én már régóta nem nyultam fegyverhez, de a vizsgám még megvan. Talán egyszer még kell majd, de jó látni, hogy a fejlődés nem csak a számítástechnikában van. Hiszen az emberiség történelme, a háborúk történelme, soha nem lessz béke az egész Földön.
  • SirLord
    #74
    az uccso mondatbol kikövetkeztetm, nem fogod leirni azokat:D

    amugy meg ha elpuhulsz a dicsérettöl, inkább elmondom mi tecett benne.
    1, mint azt a #3 is irta nagyon olvasmányos, szerintem áttekinthetö érthetö, ugy fogalmaztál hogy nem nagyon kell a dolgok megértéséhez utánajárni(bár ebben a témában nincs sok olyan)
    2, az elsö pont ellenére nagyon láccik az odafigyelés, az utánajárás(mit ellenére, melette szol) nagyon gondos munka ezértis van hogy nem kell utánajárni...
    vagyis ezt a kettöt felkarolva csak annyit, érthetö, egyszerü, gondos, vagyis akit ez fulra nem érdekel, az is szivesen olvassa, és sok jot meg lehet belöle tudni...
    ezt mondja egy 14 éves gyermek, a maga kisgimnazista fejével
    ez a téma engem nem érdekelt annyira hogy egy ekkora cikket elolvassak, de amiket irtál(és remélem még irni fogsz) azokat mégis érdemesnek tartom.
    szerintem...
  • [NST]Cifu
    #73
    Egy Urban Legend szerint az Észak-Korai/Dél-Koreai határ közelében egy amerikai helikopter személyzete ellen használtak ilyen vakító lézert. Azért írok Urban Legend-et, mert már több verzióban is láttam a történetet a neten (az egyikben Apache, a másikban egy Kiowa Warrior heli volt az áldozat, stb.), viszont úgy különösebben nem verték nagy dobra a dolgot, és tényleg megbízható, hiteles forrást sem találtam az esetre.

    A #60-as hozzászólásom linkje szintén a http://kalashnikov.guns.ru/ oldalra mutat, csak az 'Assault Rifles' alcsoportra. :)

    A gratulációkkal meg óvatosan, mert elbízom magam, és elpuhulok. :)
    Így utólag átolvasva a cikkeimet mindig az csapódik le, hogy mi mindenről kellett volna még említést tennem benne...
  • SirLord
    #72
    Tessék csak gratulálni Cifu-nak, mert ettöl nö az önbizalma, kedve és még több ijen szinvonalas cikket hoz le...
    GRATULA!
  • SirLord
    #71
    http://kalashnikov.guns.ru/models.html
    inkább ezt, szerintem áttekinthetöbb...
  • SirLord
    #70
    aha peersze, összeál 50 kinai egy törésbiztos üvekbura alá, azt fogják a kiskinai ezerforintos lézerüket, aztat azzal ott villognak kemény 700 méteres távolságig....zuhanobombázoknál talán...
  • Mice
    #69
    Cifu a cikkért pedig megint gratu!
  • Mice
    #68
    lol aztán mint a shuttered glass két muksó elmegy egymás mellett mert épp uakkor feketedett el mind2jük szemüvege :)

    #4 sárga téglalap ajánlott linkek alatt: "felhívjuk az offline sajtó...."

    #56 Novalogic's Joint Operations yesss ;)

  • Killgore
    #67
    Jól bírja a történelmet ez a fegyver :)
  • [NST]Cifu
    #66
    Javaslom nézd meg a #60-as hozzászólásomban szereplő linket. Ott megtalálod az egész Kalasnyikov-familiát, a folyományokkal együtt.

    Az AK-47 1949-ben lépett hadrendbe, persze folyamatosan fejleszgették (AKS-47 -> behajtható váltámasz, AKM-47 -> forgácsolással gyártott tokszerkezet helyet sajtolt tokszerkezet, stb.).
  • [NST]Cifu
    #65
    Ajánlom figyelmedbe a Haditechnika topic #4416-es (AN-94), #7103-es (egy volt ellenfele az 'AN-94'-nek) hozzászólásokat, ez azonban a múlt és a jelen, ennél újabbakról sajnos nincs infom (persze vannak más tervezőirodáknak is új fegyverei, pl. A-91M, AEK971, stb. de ezek egy része még a kis szériás gyártásig sem jut el, rendszeresíteni sem fogják őket várhatóan).
    Kínaiak terén a #8281-es hozzászólásban láthatsz képeket a Kínaiak válaszáról az XM29 és a Land Warrior programokra. :)
  • Killgore
    #64
    Cifu, az AK47-es már az 1947-es évektől jelen van? De gondolom módosították.
  • MuldR
    #63
    Cifu:

    oroszok/kinaiak nem csinalnak valami uj generacios kezifegyvert?

    Nehez elhinni. Biztos titkoljak :)
  • [NST]Cifu
    #62
    Vigáni kell mert a fegyver hatósugarát a gurulat növeli.

    He???
    Az effektív lőtávolságnál a gurulat (ismertebben: geller) nem játszik.
    A halálos lövés... hát ha egy 9x19-es (para) pisztollyal kb. 30°-os szögben lősz, akár 1.5-2km-re is elrepülhet a lövedék, és ha elég szerencsés vagy...
  • Fugitive
    #61
    Vigáni kell mert a fegyver hatósugarát a gurulat növeli. Az AK családnak éppen nemrég láttam egy új tagját, gránátvető, és infratávcső volt rajta.
  • [NST]Cifu
    #60
    Van AK-47 család (pl. AK-47, AKM-47, AKS-47, stb.), annak a másolatai (ilyen pl. az AMD-63), meg van az AK-74 család (AK-74, AKS-74, stb.).
    Az AK-47 család 7.62x39mm-es lőszert tüzel, az AK-74 család meg 5.45x39mm-es lőszert.

    Ajánlott tanulmányoznod eme oldalt :)
  • Myron
    #59
    Pedig van. SOF 2 ben is avval kell nyomulni. Nem volt hozzá életben szerencsém de a Rainbow Six 3 navű játékban pontosabb mint elődje de kisebbet sebez :)
  • RpPRO
    #58
    Huh, csak most keveredtem ide, elkepesztoen igenyes munka megint, szokas szerint. Grat, Cifu.
  • Mars
    #57
    Meg az ak-nak 7,62-es skúlója nem?
  • Mars
    #56
    AK 47-ről, meg 63-ról hallottam már, meg kentem is velük, de 74-ről nem tudok...
  • Kryon
    #55
    Az "irányított-lökéshullám" fegyverekre gondolsz? Ezek afféle füstkarikaszerűséget lőnek ki,csak annál persze jóval nagyobb energiával.A videón melyet erről láttam gázelegyet robbantottak a fegyverben,melynek geometriája az amúgy szerteszét futó lökést egy "füstkarikába" gyűjtötte,mely talán falat is bonthat......
  • Laci73
    #54
    Érdekes elképzelés a rakéta-lövedék: ha robbanófejjel van ellátva, veszélyesebb lehet saját használójára nézve. Olvastam régebben gáz (gáz töltetet hordozó) lövedékekről, nekem az ragadta meg a fantáziámat.

    Dragunov-téma: sokak szerint valóban a legjobb kézi lőfegyver (ha jó terminológiát használok), de Myron, hol lőttél vele, mert nekem oda kell mennem! Kezedbe sem adhatták volna :) Nekem csak a leányfalui MHSZ gyakorlaton (boldog ifjúkoromban) egy mezei "magyar AK" jutott (narancs műanyagban) nyitott szájjal kellett vele lőni, legalábbis ezt kötölték velünk - hogy agyrázkódást ne kapjunk - persze lehet hogy etetés volt :)

    Mellesleg a kaukázusi fotó nagyon be van állítva :)
  • Myron
    #53
    Én nem tudok mihez viszonyítani mivel én csak Dragunovval lőttem de meg kell mondanom hogy az nagyon űűber volt!!!
  • [NST]Cifu
    #52
    -A Dragunovnál azért már vannak jobb 'hadi mesterlövész puskák', az persze tény, hogy a megbízhatóságot egy korrekt teljesítménnyel párosítja.
    -Azt azért megnézném, hogy bárki is 1500 méterre célzott lövést adjon le egy gépkarabélyal, és el is találja a célt. Ballisztikai számításokat kellene elvégezni, mert olyan nagy szögben kéne lőnie. :)
    Ehhez már "kicsit" kevés lenne a köztes lőszer (ajánlom figyelmedbe a #46-os hozzászólásomat), 1000 yardon (kb. 914 méter) egy csúcskategóriás Barret mesterlövéspuskával is kb. 5 centis szórással kell számolni, pedig az ugye a nem éppen kézifegyver kategóriás, speciálisan mesterlövészetre szánt 12.7x99mm-es lőszert lövi.
    Egyébként az M16 egy rendkívűl fontos téren vesztett igazából az AK-val szemben, ez pedig a megbízhatóság. Nem is véletlen, hogy az Amerikai Hadsereg mostmár szabadulna tőle... :))
  • Fugitive
    #51
    Dragunov és AK47 ezek igaziak. Dragunov még mindig a világ legjobb hadimesterlövészpuskája, teljesítményét megverni, hát elég nehéz lenne. Híányolom az itt leírt fegyverek adatait, híszen nem mindegy, hogy ki van kinek lőtávolban.Az M16-os ott vesztett az AK47-tel szemben, hogy:AK47 lőtáv 2500m. Célzott lővés 1500m M16 lőtáv 1500m. célzott lővés 1000m.