62
Biztonságosan az Interneten
  • Aspyrin
    #22
    Néha vannak kivételek azért, én nod32 alatt szedtem be két mutáns trójait, azóta kasperskyt használok.
  • Pano
    #21
    Ha gondolod, tedd fel a Zonealarmot, használd 1-2 hétig, kutasd át a rendszered. Utánna tedd fel az outpostot és szintén egy idő után csekkold a rendszert ;)
  • Pano
    #20
    A nod32 az jó választás. De, nem árt feltenni egy adware és spyware kersőt sem mellé, a tűzfal nem mindig oldja meg ezt a problémát.
    A Zonealarm sokaknak nem jött be, sokaknak viszont igen. Én az elsőbe tartozom :)
  • Pano
    #19
  • Pano
    #18
    Én próbáltam már az Avast antivirust és nekem nem jött be olyan szinten, hogy hosszútávon is azt használjam.

    A Firefox úgy gondolom, alap dolog :). Mióta ugye megjelent a "piacon" és használom sok kellemetlenségtől kímélt és kímél meg. Minde biztonságban, mind szolgáltatásban is minőségben a legjobb!

    Az ad-ware programmal sajnos rossz tapasztalataim vannak, hiszen rengeteg kellemetlen adware-t nem képes detektálni vagy rendesen kiszedni a rendszerből.

    Hát, igen. Pl a linux hazsnálat sok kérdésben segít, de sajnos rá vagyunk utalva a Windows-ra, ami olyan lyukas, mint a szivacs.
  • rezsofiz
    #17
    Nod32 + Zone Alarm
    Ezzel a kettőssel nem lesz senkinek semmi vírusa.
  • mikike
    #16
    szerintem se kéne
    ...
    netezned
  • ivjoe
    #15
    NEm az unixot vagy a linuxot népszerűsítettem, nem mondtam, hogy mindenki csak ezt használja!
    Egyébként én is XP alól netezek! Bár lehet, hogy nem kéne!
  • ivjoe
    #14
    Nem! Te is tudod, hogy miről beszéltem!
  • mikike
    #13
    kemény gyerek, akkor te unix alól nyomulsz?
  • mikike
    #12
    ja és Spamihilator
  • ivjoe
    #11
    JA, cat-nak igaza van az első képen! #4
  • mikike
    #10
    nekem:
    ZoneAlarm tfal
    eTrust virtó
    AdAware + SpyBot kémek ellen
    MaxThon böngésző
  • ivjoe
    #9
    A zone alarmot nehogy megpróbáld! Az egy nagyon khmm..
    Válasz az #1-re:
    Én ajánlanék egy rendszert, ami ötvöz egy csomó jó dolgot!


    Avast antivirus:

    Ez a progi elég sok részből/modulból áll! szám szerint 7-ből! -->
    1. Azonnali üzenetküldés
    2. Hálózatvédelem
    3. Internet levél
    4. Outlook/Exchange
    5. P2P védelem
    6. Standard védelem
    7. Web védelem
    Tehát elég átfogó! Gyors, napi frisítés, okos, szeretem...

    Tűzfalnak: Keiro Personal Firewall

    +Ad Aware

    +Egy jó, biztonságos böngésző! Magyarul vágdd ki az IE-t az ablakon!
    Használj Mozilla Firefoxot! Érezni fogod a különbséget!


    JA, a védelmi rendszert igencsak meghatározza az oprendszer! Winfos SUX!

    Még egy tanács! Ha ismered a támadási módokat, tudsz ellenük védekezni! Alapvető hacker ismeretek! Pl.:Az nem veszélytelen, hogy mi most ide leírjuk a védelmi rendszerünket!!!
  • Mr Manson
    #8
    ja és csak is: FIREFOX böngészésre
  • Mr Manson
    #7
    a 2ő más más kategóra

    nekem:
    Avast Antivir
    Kerio Personal FireWall
    MS AntiSpyware
    SPAMfigther
  • nenad
    #6
    4 honapig operat hasznaltam es a sygate tuzfalat.
    tennap feltettem 2 spyware keresot es ket viruscsekkert (egymas utan)
    a spywares talalt egy alexat (egyszer-ketszer bekapcsolam az IEt is)
    a viruskereso nem talalt semmit sem.
    szal szuksegtelen az esz nelkul telepitgetni minden szoftvert, arrol nem is beszelve hogy azzal ami neked van jo ha a geped 50% teljesitmenye megmarad ha tobb dolog mozog a gepeden. Ez sem utolso szempont.

    emailre egyebket ajanlom a nagyobb publikus mint pl yahoo hasznalatat. Majdnem mindent kiszurnek, egyebkent meg az esetek 99.9 szazalekaban azonnal lehet tudni virusrol van szo vagy spamrol.
  • Crem
    #5



    És ha már minden kötél szakad...:)
  • Cat #4




    [nagy]www.baratsagosinternet.hu
  • akyyy
    #3
    Nod32 vagy zonealarm? nálam most ez a témába vágó aktuális kérdés..mit ajánlotok, mit tegyek fel?
  • ibrik
    #2
    Egy a lényeg:
    No internet = 99% biztonság (mindig vannak kiskapuk - ezek közül a legnagyobb, maga a felhasználó által elkövetett hibák)
  • Pano
    #1
    Üdv!

    Azért hoztam létre ezt a Fórum-témát, hogy legyen egy olyan hely, ahol az emberek megoszthatják tapasztalatukat, véleményüket másokkal és ha esetleg felmerül valami probléma a géped biztonságát illetően, legyen hol megkérdezned.
    Elég sokan nem tudják, hogyan és mivel védekezzenek vagy egyáltalán védekezni kell-e.

    Szeretném, ha ez a téma, ócsárolástól és „öregem, te mekkora hülye vagy” beszólásoktól mentes lenne, helyezzük a hangsúlyt inkább arra, hogy segítsünk egymásnak és megosszuk a tapasztalatokat, felvilágosítsuk azokat az embereket, akik azt vallják „minek védelem, úgy se netezek annyit” stb. Ha mindenki megfelelően védekezne az internetezők közül, jelentősen vissza lehetne szorítani a vírusok terjedését is.

    Legyen ez a fórum egy olyan hely, ahol akárki kérhet segítséget vagy tanácsot ez ügyben, hiszen remélem azt, hogy sok segítőkész ember lapul itt meg és még a téma is érdekli.

    Az Internet sok előnye mellett bizony veszélyes is tud lenni. Mi esetünkben, erre gondolok:
    -Vírusok
    -Spyware-ek
    -Adware-ek
    -Malware-ek
    - Trojanok
    - Különféle támadások

    Csak, hogy a főbb veszélyforrásokat kiemeljem.

    Én –így az első kommentben- felvázolnám, hogy mi védi a gépemet:
    NOD32 Antivirus System a vírusok ellen
    Outpost Personal Firewall Pro a támadások, információ-vdelem és egyéb veszélyforrás ellen.
    Webroot SpySweeper a spyware-ek, adware-ek és malware-ek ellen.
    Spamhilator SpamFilter a kéretlen és veszélyes levelek ellen.