79
  • Jusztin Ricsi
    #79
    cső ricsi wazze
  • spk202
    #78
    én meg az Id-nél fogokzni
  • spk202
    #77
    ez teljes game
  • BiroAndras
    #76
    "Hameg nem jön be akkor ott van a Digital Reality, vagy a Black Hole studio játéka(i) tessék megvenni azokat."

    Bizonyám. Különösen a Digital Reality készítményeit tessék vásárolni, mert elsejétől én is náluk fogok programozni...
  • M@TriX
    #75
    bennem is ez fogalmazódott meg.

    meg talán halkan jegyzem meg, hogy nézzetek több tévét és ha látjátok amúgy általában mennyi pénz "tűnik el", akkor ez talán jó helyre került. :)
  • Jagi
    #74
    Ezt nem hiszem el! Létezik ilyen? Gratula!

    Kérdés: a full játék telepítője 90 MB? Nem a demo-jé az?
  • greekboy
    #73
    Szerintem nem olyan csúnya! Bár a zene hosszú távon kikészítene, biztos van olyan aki jót fog ezzel is szórakozni és aki elolvassa historyt és rákattan a játékra, az tanul is belőle. Mindegy! Sajnos nekem a körökre osztott stratégiák közül csak a Lords of the Realm 2 jött be, de az nagyon.
  • uv
    #72
  • ollie
    #71
    Mert te aztán sokat fizettél érte...
  • echo
    #70
    Ha egy játék valakinek nem tetszik, azon az sem változtat ha pusztán hobbiból csinálták a készítők, ha pedig ezért én is fizetek és a nagymamám is akkor, hangosan teszem hozzá, hogy szar.
  • SZEG007
    #69
    Ezt a selejtet nem egy professzionális 40-50 föböl állo programozo gárda csinálta, akiknek megvan a kölcségvetésük ahoz hogy tuti grafikát meg mindent összehozzanak, ráadásul itt azok ugatnak akik még ennyire se képesek.Talán nem kéne fikázni ennyire....
    Nameg a 10 millábol egy lakást nem lehet már venni, ugyhogy befoghatná a sok köcsög a pofikáját.Hameg nem jön be akkor ott van a Digital Reality, vagy a Black Hole studio játéka(i) tessék megvenni azokat.
  • Gyumika
    #68
    Én már annak is örülök, ha egy ezredet mozgatni tudok benne.Remélem ,késöbb majd többre is futja.
  • SirLord
    #67
    nézz meg róla pár képet...
    inkább olyan diavetités egy töriórán....
  • gta san anders
    #66
    mijen a 1848?
  • ctrlH
    #65
    Én már találkoztam ilyen stílusú (színvonalú) stratégiai játékkal kb. 10 évvel ezelőtt. Ma már ennél több kell. Ha nem 1848-cal foglalkozna senki nem telepítené. Ennek ellenére örülök, hogy készült egy magyar témájú játék. Remélem a jövőben több és jobb minőségű külföldön is eladható játék kerűl ki magyar fejlesztőktől.
  • M2 #64
    Elmondom mi az igazi magyar szokás: van egy tuti vevő, akit mindig úgy hívnak: állam.
    Ennek a vevőnek nem számít, hogy milyen selejtre mennyit dob ki, mert az úgyis csak közpénz, nem is kell rendesen megcsinálni, legyen csak összedobva, na de aztán örüljön ám mindenki a nagy ingyenségnek.
    Igaz jobb lett volna ha így, ebben a formában bele se kezdünk, de lényeg, hogy a pénz a helyére került.

    Ez a program többet árul el a mai helyzetünkről mint 1848-ról. :-(((
  • Inquisitor
    #63
    Nem mellékesen kéretik felsorolnia fikázó urak-hölgyek által, hogy elmúlt 5 ... nem 10 vagy 15 évebn HÁNY 1848-as témájú játék jelent meg??? Hmmm?
    Amúgy ez a rinyálás jellemző magyar szokás, sose jó semmi, meg előre megmondjuk valamiről, hogy úgy se lesz jó, meg minden ingyen kéne, de ha ingyen van akkor se jó :)
  • Inquisitor
    #62
    Tök rövid idő alatt fejlsztette pár emberke, nem értem miéert kell fikázni? Hardcore stratégiát akartak és az lett, az ígérték kicsi gépigénye lesz és az lett, ígérték, hogy ólcsó lesz, az lett :)
    És számít hogy szép, ha jót lehet vele játszani?
  • NEOreg3
    #61
    én még irányítani se tudom
  • greekboy
    #60
    Nem hiszem, hogy 10 millió forintos pályázatra ugrottak volna a programozók. Én lehet, hogy hülyeséget írkálok, de pl. az Insane nevű autós játék (talán emléxik még vki rá) fejlesztési költsége ennek többszöröse volt. Aztán számítsd ki, hogy 5-en dolgoztak rajta és nézd meg, hogy mennyi volt a fejlesztési idő. Szóval a fejlesztők nem kelesték halálra magukat. Az megint más kérdés, hogy a normál piacon még ennyit se tudtak volna beszedni. Mit mondjak? Én nem sajnálom a 10 milkót a fejlesztőktől. Azzal viszont én is egyet értek, hogy inkább csak megnézik a játékot, de sokan nem fognak jáccani vele, mert egyrészt csúnyácska, másrést meg ez egy hardcore stratégia. Ja és nekem se nagyon van 1024*768, max 60 Hz, de akkor inkább hagyjuk.
  • echo
    #59
    Mondjuk ezt a 10.000.000 nyugodtan megspórolhatta volna az OM, úgyis le lehetett volna tölteni ingyen :)
    Viccen kívül sem érzem fernek ezt a vásárlást, mert elég gyér a progi, és ha már ilyenre akarnak költeni lehet ha kiírnak egy pályázatot, tisztességes játék született volna...
  • Gabest
    #58
    Már leírták, nem ingyenes. Mindenkinek 1ft-jába került. Ej, ha nekem is mindenki adna 1ft-ot :P
  • Tralfamador
    #57
    Hibak vannak benne az fix...viszont azert kontarnak nem neveznem.
    "Egynek jo" kategoria, biz. szempontbol hianypotlo is.
    Szvsz fikazni azert ertelmetlen (amennyiben nem epito jellegu a kritika) mert ingyenes a cucc, letoltod, nem tetszik, letorlod.
    Termeszetes, hogy nem tetszik mindenkinek ;)
    Nekem sem ez a No1...
  • Tralfamador
    #56
    Bocs, de a mai politika nem tartozik ide ;)
    Tovabba ha 5 percet szantal volna 1 kis tajekozodasra, nem kerdeztel volna ilyet...
  • Tralfamador
    #55
    Akik sirankoznak, hogy nem jon le, azoknak javaslom, hogy nezzenek el a 48.hu-ra, ott ugyanis van egy forum... A tobbire remelem rajon mindenki.
  • vegesm
    #54
    nem véletlen, hogy pont mostanság jött ki
  • Cat #53
    Jó üzlet volt ez a fejlesztőknek.

    Egy korábbi hírben: "A termék várhatóan még az idén boltokba kerül, ára 4000 Ft körül lesz."

    Ha mondjuk játékonként 1000 ftos haszonnal kalkulálunk, akkor majd 10e darabot kellett volna eladniuk, ami szerintem nonszensz. Több nem marad náluk, mert a gyártási, csomagolási, minimális marketingköltségeket levonása után a haszon nagyobb részét a kereskedők nyúlják le (legalább 30-40%ot), másrészt 10e db sose fogyott volna el ebből.

    Mázlisták, hogy pont itt van március 15, másrészt szerintem a kormány részéről is jó ötlet volt a dolog, tényleg más egy térképen megismerni a csapatok elhelyezkedését, folyamatában látni hogy ki mikor merre lépett, közben szöveges tájékoztatás a háttérről... Kéne még ilyen.
  • Szonár
    #52
    A fejlsztők azt mondták(annó) hogy egy átlagos magyar család is megtudja majd venni. Már akkor is gondolhattak volna arra hogy nem mindenkinek van 1024X768-as felbontású monitora.PL.:nekem!
  • NEOreg3
    #51
    igaz csak 4 mega különbség, de a játék telepítője 102 megát foglal:P
  • Satufa
    #50
    Ha szép grafikát is csináltak volna hozzá,talán még élvezhető is lenne.Csak tudnám erre mennyi lóvét dobtak ki (talán megvan a gazdák pénze!!!).
  • testerlnx
    #49
    Hol a linuxos telepítő??
  • St
    #48
    Mellesleg az oktatási célt nem fogják vele elérni, ez egy hardcore stratégia, ilyennel nagyon kevés ember fog elkezdeni játszani.

    Körökre osztott stratégiákhoz mai RTS-eken nevelkedett fiataloknak nincs türelmük
  • M2 #47
    Csak azt nem értem, milyen funkcionális szerepe lehet a nehezen olvasható feliratoknak vagy a homályos képeknek. Az átgondolatlan kezelőfelületről nem is beszélve.

    Kontár, összecsapott munka az egész.
  • St
    #46
    Tényleg marha ronda a grafika, bár ez előny hogy fut a laptopomon is :D

    Sztem a 96 körül megjelent 4 floppyn elterülő panzer generálnak is jobb volt a grafikája...

    Egyébként 10 milla + fa a játékért nem sok pénz, az OM jól vette.
  • M2 #45
    Nagyon támogatom a szándékot, de mégse kiáltanék fel, hogy 'Így tovább!'.

    Pozitívan indultam neki a játéknak, de semmilyen személyes élményben nem volt részem. Ilyen ocsmány grafikát senkinek nem lenne szabad a kezéből kiadnia (pláne nem 10 milláért).
    És itt nem a mai csili-vili stratégiákkal vetem össze (mert azért anyagilag nem az a kategória), hanem a játszhatóság szempontjából. Pedig nem kellett volna sokat agyalni, mintának ott a régi jó Generals sorozat.

    Nagyon sajnálom a dolgot! :-(((
  • GodBadka
    #44
    Ez egy hard core stratégia. A grafikának a funkcionalitáson kívül semmi szerepe nincs. Ráadásul ingyé van.
  • pemga
    #43
    111, connection refused a letoltes.html-re :(
  • bunny
    #42
    Dejszen egy csúnya .... azért ennél többre képesek a magyar programozók, úgy látszik az állami támogatás jótékony hatása.
  • nemcsakfeel
    #41
    mostmár jööön!!
  • Ch_Slater
    #40
    jah jön rendesen. 4-500kb/s-sel is...