23
  • Ceb
    #23
    Na persze röpke tíz év...
    Azért ha neked kéne leülni mindjárt nem lenne olyan röpke szerintem.
    Aki meg milliárdokat kaszál csalással/lopással az pedig általában simán megússza.
    Szép Új Világ.....
  • Tralfamador
    #22
    Azert vegyuk figyelembe, hogy "akár tíz év börtönbüntetésre is ítélhetik"...szal gondolom ez a plafon ebben az esetben.
    Tegyuk fel, hogy megkapja a 10-est. Jo magaviselet, mazli, stb. akar 5-6 ev mulva kint is lesz.
    Amerikaban ez "normal" buntetes a buncselekmeny sulyat figyelembe veve.

    Gyilkossagert USA-ban szoszerint megrohadnak az elkovetok bortonben, vagy alapbol kivegzik oket ezert nem erdemes a "röpke" 10 evhez hasonlitgatni..
  • device
    #21
    ez igy van...
  • Lacika 79
    #20
    Szerintem ezzel nagyon sokan így vannak. Mondjuk oprendszer, office, vírusírtó nekem is orig. + a játékok amikkel jáccok, azok is egy kivétellel, mert sajnos sehol sem találok orig UT-t. :P
    Nem azt mondom, hogy a polcon nincsenek warez game-k, de azokkal nem jáccok, így meg sem venném eredetiben.
    Jah, Én nem sajnálok arra a játékra pénzt kiadni, amivel nem csak 1 hetet jáccok.
  • IMYke2.0.0.0
    #19
    Én most egy munkahelyi gépnél ülök, amin még a WinRAR is megvásárolva található.
    Otthon nem ilyen rózsás a helyzet, az operációs rendszer és az Office-n kívül az azóta már letelepített Norton Antivirus 2002 ami 100%-osan legális, a többi freeware és "shareware". Meg néhány játék...
    Tehát, nekem sincs jogalapom (még ha a "főprogramjaim" legálisak is), hogy azt mondjam, nem vétek letölteni, ellopni, warezolni mások kemény hónapok alatt kifejlesztett programjait!

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
  • IMYke2.0.0.0
    #18
    Nem vagyok programozó és nem dolgozom jogvédő szervezetnek.

    formatuq: A záró mondatodat ajánlom a saját figyelmedbe is.

    Amúgy, rühellem, amikor patetikus, korholló és szellemesnek hitt hozzászólásokkal védekeznek azok, akik nem különbek a Deákné vásznánál...
    (Értsd: Nem hinném, hogy a hozzászólók - beleértve engem is - felénél többnek lenne legális operációs rendszere, megvásárolt felhasználói és játék programa...)

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
  • Robin Hood
    #17
    Így van, az ózdi kohászok is rázhatták volna a bilincset hogy hagyják őket csődbe menni, és hozzanak olyan törvényt ami nekik akkor is tuti nyereség ha senki nem vesz tőlük semmit.
  • Felfedező
    #16
    A Szoftverkalózok nem a kiadóknak okoznak kárt, hanem sokkal inkább a forgalmazóknak, de ott is csak kevesebb nyereség keletkezik mint kár

    Szóval, aki hülye az fizessen
  • formatuq
    #15
    nem?
    ertem, valoban igazad lehet. Bar azok akik kijaccva a tortvenyt, milliokat lopnak/csalnak, azok az amberek -mas szoval: a mai politikusok-! ez csak egy kis piti tolvaj, 10 evet raverunk, es kesz, el is van intezve.

    Majd gondolkodjal el -mar ha el tudsz- hogy mi a kulonbseg az igazsag, a velt igazsag, es a feligazsag kozott, sertes vagy serelem.


  • iko
    #14
    Ha a kiadóktól szedte volna akkor rég lógott volna :)
  • Sub
    #13
    Vagy Attilának és ha sikkaszt pár millát csak háziőrizetet kap (persze az adófizetők pénzéből tartják fennt)
  • Piscator
    #12
    Ezek az internacionális akciók. ...lásd Utolsó esély.
  • uu
    #11
    amen.
  • tomo
    #10
    kriminalizaljak a lakossagot, de mar nem huzzak sokaig. hajra allofmp3.com
  • aaaaa
    #9
    Egyszerűsítve , persze hazug módon kiforgatva csúsztatva.
    Te is valami "jogvédő szervezetnek" dolgozol, vagy csak egyszerű programozó vagy ?

    Pont ezen a fórumon, a magyar viszonyok között, nem kellene az emberek gondolkodásmódját bújtatott hazugságokkal még tovább torzítani.
    Mások is a munkából élnek, és nem rohannak a bíróságokra , ha nem megy megfelelően az üzlet.(Bár ezek a cégek akkor is mennek , ha jól megy , mert ugye semmi sem elég.)
    Ráadásul az egyszerű termelő 1db terméklet csak 1x ad el, nem pedig több milliószor, aránytalanul magas áron, hihetetlen profittal ,mint egyes szoftvercégek.
    Eközben hazugságokkal, csalással, szabadalmakkal mindent elkövetnek a még létező ingyenes alternatívák teljes eltiprására.
    Ez persze ugye nem a vevők megkárosítása, erre véletlenül sincs törvény.

  • Robin Hood
    #8
    Nálunk meg elég ha Elődkének hívják, és még a rendőrgyilkosságot is megússza felfüggesztettel. Ehhez képest 1 perc is sok warezért.
  • Robin Hood
    #7
    Fogalomzavar! Rablás != lopás, és pláne != másolás! Rablás az ha ERŐSZAKKAL szerzed meg az áldozat tulajdonát. Lopás ha erőszak nélkül. Másolás pedig ha a tulajdonos nem károsodik. Másolásnál ugye nem tűnik el az eredeti példány, akitől másolsz, annak is megmarad, de legfőképp: nem alkalmaztál erőszakot!
  • mrzool
    #6
    Most miért kell demagógnak lenni? Képzeld, az USÁ-ban jóval többet kap egy gyilkos, mint tíz év, ha szerencséje van, megússza 50-60 év alatt. Akkor meg mit számít ez a 10 év egy kis kalózkodásért? Ne a magyar viszonyokból indulj ki!
  • IMYke2.0.0.0
    #5
    Magyaroszágon nagy értékben elkövetett rablásért is kapsz ennyit.
    A szoftverkalózkodás pedig - egyszerűsítve - minősíthető rablásnak. A szomszédos jogokról nem is beszélve.

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
  • iko
    #4
    De ez sokkal nagyobb bűn: nagy multikat rövidítesz meg.
  • IMYke2.0.0.0
    #3
    Nem.

    ===============================
    .:i2k:. melóból:
  • Punkerwork
    #2
    gyilkosságért kevesebbet kapsz szal.....
  • iko
    #1
    Ez nem sok?