25
  • daveofgod
    #25
    érdekelne, hogy milyen az energia ellátása. mert igen csak hamar lemerülhet, ha vaku+ objektív+ meg kitudha még mi mükxik. vagy ahhoz külön 'gombelem'jár?
  • daveofgod
    #24
    kacat
  • who am I 7
    #23
    ocsmány...
    én nem értem miért erőltetik ezt a kamerát a telcsibe metódust...legyen elegáns,kicsi,jól kezelhető,bugmentes egy telefon.magyarul amilyennek lennie kellene...ne ilyen tulhizott csúnya féltégla "7"mpvel, és az árából sztem 3-4 digit camot lehetne összeszurkolni amik különb képet készit...és 1 jó kis telcsit... :D
    komédia... :)
    Jaaa a teleobjektívet nem is kommenttálnám.... no comment..
  • dondore
    #22
    en meg azt szeretnem, hogy a szemuvegkeretembe legyen integralva minden ne kelljen annyi zseb, mint tom sawyernek... persze ha kontaktlencset hordok akkor megint csak gond... ejjej nincs itt megoldas
  • Gerygrey
    #21
    Különben megnézném ki az a barom aki teleobjektívvel felszerelt telefonnal rohangál :)
  • Gerygrey
    #20
    Pont ez a véleményem nekem is. Parasztvakítás. A hülye hozzánemértő meg fogja venni ("van profi fotós haverom neki 5 megapixeles gépe van hű ez a telefon még annál is jobb képeket csinál" alapon)

    Nekem van egy 2 megapixeles Kodak digicamom, ragyogó, tűéles képeket készít 1024*768 felbontásban is, ilyen beállítással a 16 megás belső memóriára kb 25 kép fér. Minden fotós és kommunikációs igényemet kielégítené ha ezt a fényképezőt összeházasítaná valaki a 3650-esemmel. Ahelyett hogy a telefongyártók megapixelekkel dobálóznak, inkább a 2-3 megapixeles gépeket kéne _jól_ megcsinálni.
  • testerlnx
    #19
    Mert egy adott optika csak adott felbontású CCD-t tud kiszolgálni... Vagyis ide bőven elég lett volna egy 3Mp-s CCD, 7Mp-st csak paraszt vakításnak rakták bele, hogy többen megvegyek, de az optika képtelen kihasználni!! Akkor nem átverés az egész szerinted??
  • Andris
    #18
    Egyetértek ilyen optikát kb a 2-3 MPixeles gépekre raknak, és 3MP felett már felesleges pocséklás a nagyobb felbontás mert nem tartalmaz több információt. (csak annyi a különbség hogy nem pixeles lesz hanem homályos)

    És persze arról 1 szót sem szóltak hogy mennyi a "telefonnak" a készenléti ideje. Gondolom csinálsz vele 10 képet (persze vakuval hogy ne mozduljon be) meg írsz 2 smst és beszélsz 5 percet és már töltheted is újra.
  • Kis-Bob
    #17
    Ezt hívják sznobizmusnak?
  • Xcentric
    #16
    Na azért azzal hogy 7 Mpixel még nem mondtak ám sokat.Nem csak ez az egy dolog jellemez egy digitális fényképezőgépet.Ha egyáltalán hozzá szagolna ez a ketyere a 7mpixelhez akkor is egy 6,4MP-s cannon gép kegyetlenül bealázná képmínőségben(pl EOS sorozat vagy bármely hasonló kategóriás egyéb márkájú gép).Ugyanakkor dicséretes teljesítmény egy mobiltól.15 év mulva tán veszek is egyet...
  • Piscator
    #15
    Ja, és a Samsung ne jöjjön az újdonságaival; én azóta nem bíazok bennük, nem tisztelem őket, mióta át/rátértek a hangzatos mobilgyártásra. Kijöttek a SGH-210-el, hogy fú, az a tchnika csúcsa, ezt vedd meg, szép, csakhogy tele van konstrukciós, hétköznapi használatban megjelenő hibával, aztán rá 2 hónapra jönnek a kihajthatós csicsák.
    Ezek után hanyagolandó.
  • Piscator
    #14
    Valóban, Paris hiltonos chivavás ciciskedésre, vagy a barátom autójának hátsó felére ez is elég.
  • Piscator
    #13
    Hm, én továbbra se telefonálok a fényképezővel, és a telefont is telefonálásra, is telefonközeli dolgokra használom.

    Oké mikrotechnika, de mennyire tud fokuszálni, k.abberáció milyen szintű? Oké, emberábrázolásra megfelel, bár egy időután msára is kellhet.
    Amúgy fontos a pixelmennyiség, de nem az legfontosabb. Zajszint, automatika, állíthatóság;

    tehát újabb parasztvakítás, és még nem egy profifotós beszélt nektek.
  • DOT
    #12
    Miért lenne kevés ? Nem professzionális fotómasina a cél..
  • PyRex
    #11
    ez pontosan így van...
  • Zoldalma
    #10
    Digitalisan javitott, a minosegrol nem volt szo :)
  • HunChris
    #9
    ???
  • testerlnx
    #8
    Ez az optika még ránézésre is kevés a 7Mp-s CCD-hez, max 2-3Mp-t tud kiszolgálni... Miért kell folyamatosan átverni az embereket?? Ez már annyira bosszantó :(
  • gz8
    #7
    Ezeket a képeket is e kiváló készülékkel készítették?
  • Cat #6
    szerintem sokkal egyszerübb lenne a fényképezőgépeket megtanítani telefonálni, mint a telefonokat fényképezni...
  • Mas-Thief
    #5
    Azért ez tényleg nem semmi.
    Kíváncsi lennék, milyen típusú kártyát használ.
    Gondolom CF-et nem tesznek telefonba. :-)
  • Cat #4
    félreérted, nem a memóriája 32 MB, hanem ekkora kártyát adnak mellé

    a digitális fényképezőgépekhez is nagyságrendileg ekkora kártyákat adnak - olvass el bármilyen tesztet, alapértelmezett mondat hogy "megvásárlása esetén ne feledkezzünk el egy nagykapacitásu memóriakártyát is venni".
  • Tetsuo
    #3
    Lehet hogy ez már egy igazi 2in1. A zelső.
  • nemcsakfeel
    #2
    széép.
    7megapixeles telefonba 32 mega alap memória
    ez faszlámaság.
    amikor 7 megával még 0.5 GB-s flash is kevés..
  • Akuma
    #1
    uhh, lassan ideje lenne becserélni a motorolám... már 2 aksit vágtam benne haza és még 1 sms-t sem lehet vele kényelmesen megírni :p