132
Meddig tudod visszakeresni az őseidet ?
  • Pretorian
    #132
    Sziasztok.

    Remélem olvassa még valaki a topikot.

    Az a helyzet, hogy szeretném megkapni az ír állampolgárságot.
    Anyai ágon ír származású vagyok, de a nagyszüleim már itt éltek az országban. A nagyapám Vitéz rangot is szerzett a második világháborúban, harckocsiparancsnok volt, és harcolt a németekkel is (nyilván nem ellenük, velük). Bár Írországban született, már ő is itt nőtt fel. Tehát az anyanyelve is a magyar volt. Volt egy ideig amerikai hadifogságban is, jól beszélt angolul, németül és franciául is.
    Azt olvastam, hogy ahhoz, hogy automatikusan megkapd az ír útlevelet és állampolgárságot, mindössze igazolnod kell, hogy legalább az egyik nagyszülőd/szülőd ír származású.
    Én bár örököltem a nagyapám ír keresztnevét harmadik névként (Ivor), sajnos mással jelenleg nem tudom igazolni a származásomat.
    A családom már szinte kihalt, azok akik élnek, nem rendelkeznek a szükséges iratokkal.
    Gondolom anyakönyvi kivonatokat kell majd bemutatnom, hogyan tudom a szüleim/nagyszüleim/dédszüleim ezen okmányait beszerezni?

    Köszönöm a segítséget!
  • weine
    #131
    myheritage.com oldalnak van egy progija, magyar nyelvű és ingyenes(fotók, leírások lehetősége) valamint bizonyos rekordszám alatt ingyenesen közzétehető a neten, összekapcsolva esetleg más családokkal.
    ha jol emlekszem jelenleg 350 millioan vannak ideregisztralva
  • djapor96
    #130
    Sziasztok!

    Elég szépen sikerült a családfámat itt-ott visszakeresni. Most ezt szeretném egy nagy családfába összeállítani. Láttam nagyon jól kinéző kör alakú családfákat. Melyik programot ajánlátok, ami tud kör alakba rendezni? Kb 500 főnél tartok a feleségekkel/férjekkel együtt szóval valami jó kell, mert nem kis meló feltölteni...
  • MM2
    #129
    köszi
  • cetabon
    #128
    http://www.mol.gov.hu/index.php?akt_menu=417#top
    Ez az Orsz. Levéltár címe.
  • MM2
    #127
    és az országos levéltárnak a weboldal címe micsoda?
  • Lesli16
    #126
    az országos levéltár honlapjáról(csak valahogy az lesúszottt)
  • Lesli16
    #125
    étár honlapján ottt bnnem lehet valahogyx ,egnézni azokat a mikrofilmeket? mert nekem nem sikerült
  • mama2
    #124
    Hát én Hegedűs vagyok és engem is érdekelne az "ősfelkutatás":). Hogy kezdjek neki?
  • Bandi008
    #123
    Szárók
  • Hajnal2
    #122
    Üdvözlök mindenkit a fórumban. Szabadkán élek,a családi nevem Hajnal. Érdeklődési köröm, többek között a családnevek eredete, illetve a csládfa. Arra kérlek benneteket, hogy aki tud valamit a HAJNAL családnév eredetéröl jelenkezzen. Amit én tudok az őseim a Jászságból jöttek 1750-60 táján. De ez nincsen bizonyítva. Ezért fordulok önökhöz.
  • Fabio Capello
    #121
    Csak érdeklődnék, mennyibe fáj egy családfa kutatás, illetve milyen adatokat kell szolgáltatnom a családfakutatónak?
  • weine
    #120
    szerintem ő neked is rokonod volt, levédetheted te is :)
  • PíszLávJuniti
    #119
    akkor te vagy a jogörökös
    ugye nem fogod levédetni?
    htx
  • hulkvsadam
    #118
    mari antal
  • akyyy
    #117
    grat :)
  • weine
    #116
    találd ki először, hogy mit/kit szeretnél kutatni.Aztán beszélj a rokonokkal, szedj össze minél több vcsaládi történetet, ezekből kikerekedik valami, amivel neki lehet indulni.
  • KKK777
    #115
    szasztok
    megtudnátok mondani h h álljak hozzá??
  • anoux
    #114
    Sziasztok! Tudna valaki segíteni? Keresek valakit, de nagyon keveset tudok róla. Ötlet?
  • surfer
    #113
    Sziasztok,

    Elkészítettem a családfánkat (PAF-ban), PAF Companion vagy Genelines kiegészítőkre lenne szükségem a családfa kinyomtatásához. Tud valaki segíteni?

    Üdv,
  • LittleL
    #112
    az jó drága lehetett, ilyen emberek 100 ezertől felfelé kérik meg az árát a kutatásnak.
  • efti
    #111
    Van kutyabor is, meg meg is fizettek valami ilyen csaladfakutato embert, hogy jusson minnel messzebb
  • LittleL
    #110
    1500 -ig ? Akkor valami nemesi cslaád lehetett, vagy legalábbis gazdagok lehettek..
  • Shaman
    #109
    egyik rokonom találta fel a tüzet,úgy ie 20.000 környékén...:-p
  • efti
    #108
    1800-ig van meg az en oldalam, a felesegeme a 1500-as evekig
  • Eisler
    #107
    Helló megtaláltam őket elvileg, nagy nehezen telefonáltunk, és adtak faxhangot és faxoltunk, de nem tudjuk, hogy a régi címük ez és ezek az új lakók vagy itt laknak most is, nem válaszoltak vissza semmit sem, se faxon, se mailben, pedig átküldtem a mélcímem is.
  • LittleL
    #106
    Floridában van nyaralójuk ?

    kérdezd meg CSOCSO -t ő él Amerikában
  • Eisler
    #105
    Rokonaimat keresem!
    Eisler családot!1920-30 felé mehettek ki New Jersey-be. ott is élnek, legalábbis amerikában valahol.Floridában volt nyaralójuk. Illetve Charls Eisler írt kint egy könyvet, amelyből küldött példányt nekünk az aláírásával.Alapított ott kint céget-valamilyen izzógyár félét,talán a fia, vagy az unokája viheti most az üzletet.Aki tud róluk valamit kérem írjon-az [email protected].
    Illetve ha tud valaki kinti jó fórumot írjon.
    Niki
  • LittleL
    #104
    indulj ki a nagyszüleid pontos születési dejükből, és a házzasságkötésük időpontjából.

    Azt is kérdezd meg hogy az ő szüleik hol éltek, illetve a család régebbi tagjai egy faluban, városban éltek -e ?

    Számít, hogy milyen vallásúak voltak .
  • aeris
    #103
    Szépszülőkig tudom, de majd még kérdezem nagyszülőket hátha vannak régebbről irataik vagy valami plusz tudnak-e valakiről bővebb infót nem csak ki mikor hol született...
    Egyszer csináltatok pontos családfát.
  • trustno1
    #102
    Öööö...Igen az GenoPro akart lenni
  • trustno1
    #101
    Le a kalappal a GanoPro előtt. Olyan egyszerűen és szépen lehet vele a fát tervezni hogy csak na. Rengeteg háttéradatot lehet hozzáfűzni egy alanyhoz, fényképeket is. Utólag mozgatható csak egy ág, egy személy, vagy akár az egész fa. Csak ajánlani tudom a kipróbálását. Fél óra alatt sikerült bevinni az eddig felkutatott kb. 50-55 embert az apai ágamról...
  • pasquale
    #100
    TÉK it ízi
  • LittleL
    #99
    kösz, majd küldöm a levelet..
  • trustno1
    #98
    http://www.genopro.com/InstallGenoPro.exe
  • LittleL
    #97
    Hmmm, honnan lehet letölteni ?
  • trustno1
    #96
    Először én is úgy gondoltam hogy nem kell progi, de az excelles próbálkozásaim kudarcba fulladtak az elágazások és a nagy népsűrűség miatt. Most találtam egy Genopro nevű programot, ami elég jónak látszik ilyen célra.
  • LittleL
    #95
    Szuper !

    DE szerintem nem fontos a családfa rajzoló program,
    bár ha mejd kész lesz, akkor beteszed a képét ?

    Egy biztos, egypár délutánod még így is rá fog menni amíg
    kész lesz a családfád, de mindent bele.
  • trustno1
    #94
    Hali! Nagyon érdekes téma...Nagymamám pár hete hunyt el, és jobbára én intéztem az okmányok tekintetében az elintéznivalókat. Elég rendesen fel kellett forgatnom az iratos fiókokat a házában és közben rengeteg régi fényképet és dokumentumot találtam az ősökről. Nagymamám mindent elrakott ami az ő szüleivel, azok szüleivel és így tovább kapcs., volt. De ugyanezt megtette a nagyapai ágon is. Így abban a szerencsés helyzetben voltam/vagyok hogy csupán a birtokomban lévő iratok áttanulmányozása révén ismerem már a szépapám és szápanyám nevét is (egyébként a sorrend az nem úgy van hogy nagyszülő, déd-, ük-, szép- ?) És most hétvégén voltam Bercelen a nagypapám egyik testvérénél, akinél 10 évig lakott az apja (vagyis az én egyik dédnagyapám) és ő ha lehet még precízebben rakta el még a számlákat, leveleket is. Szóval most az erkélyen várja az 5 kilo irat hogy átböngésszem. De már elsőre láttam, hogy érdekes lesz mert legfelül van egy születési anyakönyvi kivonat 1877-ből !!!!!! Már vettem egy a1-es lapot a rajzos családfához, meg letöltöttem háromféle csaádfa rajzolót, majd valamelyik nap kipróbálom melyik műxik a legjobban. Szóval én szerintem az első lépés, hogy a rokonoktól a garázsokban pincékben, padláson heverő régi iratokat össze kell gyűjteni, mert rengeteg időt és kutatást meg lehet velük spórolni (mondjuk ez nyilvánvaló volt
  • LittleL
    #93
    Az a baj, hogy az 1770 -as évek eleje, vagy még korábbról már nincsenek meg a levéltári adatok.
    mert akkormég nem nagyon vezették az anyakönyveket,
    de
    ha a te családod ismert, vagy nemesi származású volt, akkor
    lehet hogy vissza lehet még menni egy-két generációt.

    Szerintem a legkorábbi ismert település, ahol még nyomon tudtad követni az
    őseidet, ott kéne keresgélni, vagy annak a településnek a 15 km -es körzetében.

    sok sikert, jó kutatást.