64
  • St
    #1
    Rossz belegondolni ha ez megvalósul, netán ellopják, és a terroristák kezébe kerül...
  • Trade
    #2
    Maris rossz kezekben van
  • Diocles
    #3
    Máris nem kéne okoskodni.
  • rolika
    #4
    szerintem rohadtul sántít az elmélet :)
    ilyet már douglas adams is megírt a galaxis utikalauz stopposoknak-ban: a más valaki problémája (MVP)-pajzs. ez úgy működik, hogy a szemlélődő számára abszolút érdektelenné teszi az eltüntetendő tárgyat :-D
  • Sword
    #5
    Politikusnak álcázza :DDD
  • [HUN]PAStheLoD
    #6
    Ez nem épp a legjobb hozzáállás , ennyi erővel az internet is rossz, mert a terrorok ezen kommunikálhatnak!
  • Myron
    #7
    A terrorok :D Megártott a sok CS :) Csodálkozom hogy nem azt mondtad hogy a T-k ezen kommunikálnak :D
  • St
    #8
    mondjuk azt írja, hogy egy embert nem lehet eltüntetni, tehát elvileg egy bombával kipárnázott láthatatlan öngyilkos merénylő nem sétálhat be a tömegbe. de mondjuk egy öltönyös úr láthatatlan aktatáskával a kezében? hmmm
  • nemcsakfeel
    #9
    G-men?
  • haxoror
    #10
    Ez-egy-nagyon-hülye-hozzáállás.
  • Janeer
    #11
    Ezt már 17 éve kitalálták a Predator című filmben
  • entreri
    #12
    csak ott működött is. :)
  • mikike
    #13
    most ha elnyeli a fényt, akkor hogyan látszódik az, ami a tárgy mögött van?
  • TVelvet
    #14
    Szerintem sehogy... mivenl ha elnyeli a fényt ami mögötevan elrejti. mármint ez a fém vagy mirák...Mint ha egy qnagy fémlap mögé álnál...
  • Csacsis
    #15
    Már előre hallom:
    "Eltüntek? HARCI RIADÓ!!!! Pajzsokat Föl!"
  • zzebi
    #16
    Ez a cikk is egy hatalmas ferdítés. Ezzel a technikával SOHA nem lehet láthatatlanná tenni egy használati tárgyat és főleg egy járművet nem.
    Megjegyzem, a látható fény hullámhossza 600 nanométer környékén van, tehát legfeljebb néhány molekulát lehetne vele eltűntetni, de azt is csak akkor, ha monokromatikus (egy bizonyos hullámhosszú) fénnyel világítják át.

    Az viszont tény, hogy ténylegesen lesznek dinamikus álcázó berendezések, amik még akár egy emberi szemet is megtévesztenek.
    Elég egy harckocsit olyan LCD-vel bevonni, amely az újfajta "3D LCD" megjelenítőkhöz hasonló. Ezekben az egyes képpontok színe a nézőpont irányától függ. Tehát lehet, hogy egy képpont balról kéknek, jobbról pirosnak látszik.
    Ha elég jó a szögfelbontás, akkor a képernyőt több oldalról nézve mást és mást láthatunk. Ezzel lehet 3D képeket is szimulálni, mert a bal szem nézőpontja más, mint a jobb szemé, tehát más a rávetülő kép is.
    Ez az egész pont olyan, mint a kis "hologramos" fényképek, amik 3D-snek tűnnek és különböző oldalról nézve mindig másnak látszanak.

    Egy harckocsit bevonunhatunk ilyen LCD-vel és rászerelhetünk egy csomó kamerát halszem optikával. Az LCD egyes pixeleihez tartozó értékeket a kamerák képeiből számolhatjuk ki. KB ennyi.

    Közvetlen közelről valószínűleg nem tökéletes, de távolról minden oldalról láthatatlan. Kb olyan lehet a hatása, mint a Ragadozó című filmben...
  • dez
    #17
    Hm, ami nem veri vissza a fényt, az nem inkább fekete?
  • dez
    #18
    Ilyen megoldáson is dolgoznak.
  •  eX
    #19
    De ha egy terrorista bombával bemegy a tömegbe akkor szerintem tök 8 hogy láthatod vagy sem a lényeg az ,hogy ha közel vagy hozzá akkor Ráb*sztál!
    Nincs igazam?
  • dez
    #20
    (Mondjuk nem pont ilyenen, csak hasonlón: optikai szálakkal akarják az egyik oldalról a másikra vezetni a fényt.)
  • dez
    #21
    Ja, el lehet képzelni egy olyan megoldást is, ami hasonlót művel, mint a fényszálas megoldás (vagy közvetve a sok kamera+3D LCD-s), de valamiféle erőtérrel. Tehát, úgy hajlanának meg a fénysugarak "maguktól", hogy szépen kikerülnék a középen lévő tárgyat.
  •  eX
    #22
    Érdekes elmélet!
    Csak ugyebár a megvalósíással már gondok vannk!
  • haxoror
    #23
    Most talán gondok vannak de idővel lesz rá megoldás :)
  • kicsy
    #24
    Hm, ez csak elnyeli a fényt, nemde?
    SZóval kb olyan, mint egy fekete lepel. Csaképpen, fémből. Tökjó. :)
  •  eX
    #25
    Végülis amien tempóban halad a mai világ! Igzad lehet!
  • asysoft
    #26
    Tehát ez az "álcázás" feketével rejti el a néhány száz nanométeres dolgokat. Milyen hatásos dolog:) Hi-tech fekete lepel:D (Csak tudnám, minek egy ekkora tárgyat álcázni...)
  •  eX
    #27
    Ennek az átszázásnak a kémek világába lesz nagy szerepe! nem a való életben!
    Igaz ha majd megoldják a problémákat akkor ki tudja ,hogy mi sül ki belőle!
  • Ahhoj
    #28
    ha jól értem, ez csak a vizuális tartományban teszi láthatatlanná az adott dolgokat, és akkor az még nem osk minden, de persze már az is nagy szám :)
  • haxoror
    #29
    Vagy a hadászatban (mint mindig :P)
    Faszán elnyeli a LÉZERT ennél már csak az lenne faszább ha az elnyelt fény energiáját vossza tudná forgatni és ezáltal még erősebb lenne a hatás (ezt egy szkifiben olvastam :D)
  •  eX
    #30
    Nagyon nagy a képzelőerőd!
    De minek nyelné el a lézert ha még nicns olyan hadaszáti lézerágyu?
  • haxoror
    #31
    #23 :)
  • HUmanEmber41st
    #32
    Ezt is már rég kitalálták a Halj meg máskor-ban a Jamesnak ilyen láthatatlan autója volt..
  • HUmanEmber41st
    #33
    Ööööö amiről nem írnak az újságok az nincs is ???
  • Inquisitor
    #34
    OFF
    "ilyet már douglas adams is megírt a galaxis utikalauz stopposoknak-ban"
    Kíváncsian várjuk Április végét, hogy megtudjuk a filmben EZT hogyan oldották meg? Bár lehet nincs benne, mert ez nem az első kötetben volt, ugye?
  • Inquisitor
    #35
    Mert amiről az újságok írnak az van? :D
    Lol
  • Petty
    #36
    Hát nem tudom , hogy tényleg olvastad-e Douglas Adams-et , de én nem emlékszem erre a láthahtatlanság dologra! Hol is van benne? Ja, lehet , hogy az MVP generátorra gondolsz, de az más elven aklapszik.
    Apropó, miért nem tudom letölteni az előzetest! HLP ME!
  • Inquisitor
    #37
    Melyik előzetest?
    Ezt?
    Galaxis Útikalaúz Stoposoknak - Bónusz Trailer
    Már ezer éve olvastam a könyvet, de azt hiszem a Másvalaki Problémája hatást a Rózsaszín-zaj-generátor csinálta :) De elehet rosszul emléxem.
  • Inquisitor
    #38
    Összes eddigi bemutató a H2G2-ről :)
  • Tetsuo
    #39
    A ruszkik ilyen lopakodót fejlesztenek, nem? (Cifu írta.)
  • HUmanEmber41st
    #40
    OFF A másvalkai-problémája generátor csinálta a védőpajzsot is.. de azon is átláttál, ha nem oda néztél..lol
    Amúgy Szlaltibartfaszt űrhajóján működött, és Bisztromatika hajtóművel volt ellátva...
    nekem megvan a BBC álltal készített eredeti sorozat első 6 része feliratosan.. A Vogon Jeltz nagyon ott van...
    ON