475
Társas játékok és egyebek
  • Japep
    #274

    Hello.
    Szeretnénk beruházni egy Monopolyra, mert sok jót hallottunk róla. :)
    De látom, hogy sokféle van... egy kezdőnek melyiket ajánlanátok?
    Persze nem kell a legkönnyebb, csak egy olyan, amit nem lehet pár kör alatt megunni, ami megéri az árát. :)
    Köszi előre is.
  • QuippeR
    #273
    pont most linkeltem volna, amit Lateralus beírt. ott van játéktervezés, kiadás és kivitelezés topik is.
  • Lateralus
    #272
    Ez sajnos egy nagyon ritkán látogatott (gondolom olvasott is) topik. Nem hiszem, hogy tucatjával találsz játéktervezőket.

    Magam részéről nem terveztem még saját játékot. Kártyákat magyarítottam már, illetve grafikailag átterveztem vagy 2 db-ot, de a lényeg, a mechanizmus maradt.


    Itt nagyobb eséllyel találsz tervezőket.

  • Apa27
    #271
    Sziasztok! Miért nem írtok? Senki sincs aki tervezett már társasjátékot? Vagy tervezési fázisban jár? Vagy valami rosszat írtam?
  • Apa27
    #270
    Sziasztok!

    Írtam drengarr1-nek egy privát üzenetet, amiből kivennék pár sort (ami nem személyes!!!), csak, hogy akik a fórumot nézik/olvassák átlássák mi is érdekel és, hogy mi foglalkoztat! Természetesen a társasok :) :) :D

    "-Főleg olyanokkal e-mail-eznék, akik szívesen gondolkodnak/tervezgetnek új társasokon, vagy már meglévőket alakítanak át a saját szájuk ízük szerint :)
    De a társas kitalálásának hogyansága is érdekel. Hogy ki milyet szeretne alkotni. Hogy ki milyen játékokat szeret. Hogy mikor már megvan az ötlet hogyan és merre kell elindulni. Mik lesszenek az előre várható akadályok (és a nem vártak)!
    Hogy ki hogy éli meg ezeket!

    És nem utolsó sorban! Az is érdekelne, hogy van-e olyan ember, aki csinált már otthon társast (akár kartonból és más amatőr eszközökből) és sosem adta ki, vagy nem sikerült neki, mert elutasították! És szívesen kipróbálnám a társasaikat! De komolyan!
    Nagyon sok társast látni amihez (lehet, hogy nagyképűnek fogsz most találni de ) hozzá sem nyúlnék, mert se szépsége, se értelme. És biztos vagyok benne, hogy vannak olyanok jó ötletek a fejekben, vagy a szekrények aljában, amik csak kishitűség miatt nem kerültek a boltok polcaira!

    Én azt vallom: Ha van 101féle Ki nevet a végén! Akkor lehet kíváncsi valaki az én társasomra is, még ha netán hasonló (ha nem jobb!!!), mint egy már meglévő kiadott társasjáték!"

    Nos, engem ez érdekelne!

    Ti mit szóltok hozzá?
  • dregnarr1 #269
    Rendben, akkor majd ide írom.
  • lammaer
    #268
    Akár be is írhatnád ide, sztem nincs egyedül az érdeklődésével.. márcsak kiváncsiságból is :)
  • dregnarr1 #267
    Küldtem privit:)
  • Apa27
    #266
    Sziasztok! Olyanokkal venném fel a kapcsolatot, akik már terveztem (akár csak saját és családjuk, ismerőseik számára, vagy sikeresen ki is adták!) társasjátékot :)
    Érdekelne, hogyan is kellene nekiállni és hogy mik a fő lépések a tervezéstől a kiadásig.
  • lammaer
    #265
    Kinyomtatod, kivágod, társasjátszol :)

    Itt van pl egy egész korrekt játék (kinézetre és ötletre is)

    http://smashmonsterboardgame.com/
  • Apa27
    #264
    Szia! Pontosan ezzel mit is tudsz csinálni?
  • lammaer
    #263
    Üdv,

    Hátha másnak is új, nem csak nekem - elég sok igen korrekt minőségű ingyenesen letölthető játék van a neten, csak a megtalálás a nehéz, mivel általában az ember a free, boardgame, download meg hasonló kifejezésekkel próbálkozik.

    Nos a titok kulcsa: "Print and play games" esetleg "Print 'n Play Games"


    A jól ismert boardgamegeek.com oldalon van ilyen kategória is, ahonnan lehet szemezgetni:

    http://www.boardgamegeek.com/geeklist/47270/item/1371705#item1371705

    Esetleg még érdemes a publisher szűrőnél a Self publishedre keresni.
  • Apa27
    #262
    Köszi... Habár amint írtam... Írtam/kérdeztem a veszprémi és a fehérvári klubok vezetőinek és basz.........tak válaszolni........ Ehhez mit szólsz????????????????????????????? Pedig abszolút korrekt és normális hangvételű levelet írtam teljes név felvállalással........
    Elolvasták, mert visszajelzést kaptam :)

    Utána néztem a fórumokat neveit és ott bizony csak az érdekelt, hogy van-e táblás társas fórum, de nem találtam :(
    Vagy nem jó helyen keresetem :(

    Amúgy köszi a lehetőségeket amiket küldtél, megnézem őket és rákeresek...

    Még egyszer köszi, hogy segítettél :)
  • kiskorúbézoltán #261

    Bakker, ne legyél má' ennyire... Na mindegy... Nagy levegő...

    Szinte minden klubban játszanak mindenféle játékot. Szolnokon például a warhammer mellett mennek mindenféle kártyajátékok (L5R, Magic, Vampire (?), a többinek a nevét se tudom), valami Rizikó szerű játékot is láttam má' például, szerepjátékoznak (passz, ennek a nevét se tudom), Mechwarrior a warhammerféleségek mellett.

    Ne a játékok topikjait nézd csak hanem a klubokét is. Bár a'szem a legjobb lesz ha linkelem azokat:

    Veszprémi topik

    Főnix csarnok Szfvár topikja

    Ha más települések is szóba jöhetnek itt tudsz böngészni:

    Klubok, rendezvények topikjai

    Regelsz a fórumon, a megfelelő topikban megkérdezed, hogy wh-en kívűl mivel szokás még arrafelé játszani és majd szépen felsorolják.

    Ha valamiért problémás egy fórumon kérdezni akkor marad a pasziánsz.

    Ha ezek után se megy a dolog akkor sry, ennyit tudtam segíteni.
  • Apa27
    #260
    Szia! Ez igaz! Meg is néztem, de csak a Warhammer-rel foglalkozó fórumok voltak. A "sima" táblás társasokról semmi nem volt!
  • kiskorúbézoltán #259
    Célszerűbb lett volna a linkel oldal fórumán próbálkozni, mindkét klubnak van saját topikja.
  • Viviszkusz
    #258
    Sziasztok!
    A kérésem valószínűleg nem illik ide, de tanácstalan vagyok, melyik fórumhoz fordulhatnék, pedig már jópárat átnéztem :D
    Gólyatáborra készítenék feladatot, ami a régi tv-s family fortune-on alapul. A lényeg, hogy 100 embertől kell bizonyos kérdésekre választ kapnom, ami alapján majd megállapítom, hogy mik voltak a leggyakoribb válaszok (és ezt kell majd a gólyáknak kitalálni).
    Arra szeretnélek kérni Titeket, hogy ha van egy kis időtök, töltsétek ki az alábbi címen található űrlapot:
    https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dFZFVHhwN2otSFZTX19vRnFpMXYxcVE6MQ
    Ha valakit érdekel majd az eredmény, ha elkészítettem az értékelést otthoni játékhoz való felhasználáshoz, akkor privi, és elküldöm az eredményeket!
    Előre is köszi mindenkinek :)
  • Apa27
    #257
    Szia! Próbáltam felvenni a kapcsolatot ezzel a fehérvári és veszprémi társasjáték klubbal, de senki nem írt vissza és az egyik még csak meg sem nézte amit küldtem e-mailt.
    Valaki tud valami másik Társasjáték Klubot Székesfehérvár, vagy Veszprém környékén?
    Mert ezek a kék linkek nem válaszolnak :(
  • Apa27
    #256
    Köszi, hogy elküldted a lehetőségeket, de amint láttam ezek inkább fantasy stílusuak, illetve olyasmik. De azért felveszem velük a kapcsolatot, hátha tudnak valami közelebbit segítséget adni! Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
    Szia!
  • kiskorúbézoltán #255
    Veszprém
    Székesfehérvár
  • Apa27
    #254
    Sziasztok! Nem tud valaki társasjáték klubbot, vagy olyan embereket nem ismer valaki, aki társasjáték klubbot szeretnének alakítani/alapítani Veszprém, Székesfehérvár környékén?
    Szívesen csatlakoznék egy jó társasághoz!
    Illetve, szívesen dumálnék olyanokkal (akár levélváltás útján is!), akik maguk találtak ki, vagy fejlesztettek tovább már meglévő társasjátékokat!
  • Kata
    #253
    Kitöltöttem. :)
  • Lateralus
    #252
    Megjelent egy bemutató videó az ősszel megjelenő Gears of War társasról.

  • dregnarr1 #251
    Egyik ismerősöm megkért, hogy posztoljam ezt a társasjátékokkal foglalkozó kérdőívet.
    9 rövid kérdés az egész, 2 perc alatt be is lehet fejezni.
    Ha valakinek van egy kis szabadideje/kedve, legyen szíves töltse ki!
    Készítő nevében is köszönöm!
    http://www.surveymonkey.com/s/MTNJR8X
  • felismeres
    #250
    Van valakinek eladó "Lovagok és városok"?
    Pls. írj, ha igen: [email protected]
    köszi
  • Kis Szabó
    #249
    bocsánat, egy képet még hozzácsapok:
  • Kis Szabó
    #248

    a Monsterpocalypse nevű játékhoz van egy eladó seregem, az adatlapján utána lehet nézni, óriási szörnyekkel kell egymást ütni és a környező épületeket rombolni, nagyon mókás (aki Godzilla és egyéb filmeken edződött ismerősnek érezheti), nagyon jól is néz ki, boardgamegeeken utána lehet olvasni: BGG adatlap

    ami eladó: Lords of Cthul sereg, egy-két plusz unittal nagyon erőssé lehet tenni:

    Cthugrosh + Ultra Cthugrosh

    Spitter Elite x2
    Squix x3
    Squix Elite x2
    Spitter x3
    Task Master Elite x1
    Meat Slave x2

    adok hozzá pár épületet, kockákat, meg health trackert is!
    irányár: 9000 ft
    keressetek emailben: [email protected]
  • juditka1983
    #247
    de érdekelne még. mennyiért adnád el?
  • Apa27
    #246
    Sziasztok! Nekem is megoldódtak a társasjáték "gondjaim :) " viszont most Veszprém, vagy Székesfehérvár környékén keresek olyan társaságot, vagy egyesületet, akik heti, vagy havi rendszerességgel összejárnak társasozni... Szeretnék én is csatlakozni egy ilyen csapathoz :) Megismerni újabb és újabb társasokat és rengeteget játszani :)
    Lehet, hogy nekem is van olyan társasom, ami másnak nincs és így még gazdagabbá tehetnénk a klubot :)
    Várom a jelentkezőket :)
  • may8629
    #245
    Lateralus, nagyon köszönöm!
  • Lateralus
    #244
    Az Axis&Allies:Europe-hoz innen tölthető magyar szabály.

    link

    Állítólag ugyanaz mint az eredeti, csak az európai hadszíntérre koncentrál és 25 két egységet ad.

    Részleteiben sajna nem ismerem a játékot.
  • may8629
    #243
    Sziasztok!
    Érdeklődnék, ismeri-e valaki az Axis & Allies nevű társasjátékot, s ha igen, van-e esetleg valakinek magyar nyelvű szabály hozzá?
    Előre is köszönöm.
  • Kis Szabó
    #242
    sziasztok

    eladó két társasom

    régi Rizikó, 96-os, teljesen újszerű állapotban, 1szer használtan, irányár 8000 ft

    Varázstorony társasjáték, szintén egyszer használt, irányár 5000 ft

    érd.: [email protected]
  • BBird
    #241
    Brummogi és Juditka1983!

    Sorry, cseppet elfelejtettem felnézni a fórumba. Még meg van a társas, bár gondolom már nem aktuális a kérdés, jó rég érdeklődtetek. :-D
  • BBird
    #240
    Üdv!

    Gemklub és a Compaya is szokott rendszeresen társasjáték esteket tartani, bizonyos napokon. Gemklub-nál pl. régebben szerdán volt.
    Nem tudom, hogy ez mennyire változott, de ha ennyire érdekel a téma, próbát megér. :-)
  • Molnibalage
    #239
    Az ikertesóm magyar nyelvű Rettegés Arkhamban venne. Sajnos itthon már nem kapni a jelek szerint.
  • u16emden
    #238
    Szerbusztok!
    Szeretnék beszerezni régi Rizikó társasjátékot ,használt is érdekelne ,az a változat aminek a dobozán ,a vágtató lovasok vannak.
    elérhetőség :[email protected]
  • Roanake
    #237
    Sziasztok!

    Budapesten vagy közvetlen környékén szívesen csatlakoznék bármilyen társasjátékot szerető és rendszeres játékokat szervező kisebb/nagyobb társasághoz, amennyiben 'befogadnak' :). Van egy pár játékom, amiket szívesen elvinnék az eseményekre és játszhatunk velük kedvünkre.

    Mail: [email protected]
  • Apa27
    #236
    Sziasztok! Elsősorban két tarsasjáték után érdeklődöm!
    1: Capitaly (régi, retró kiadás)
    2: Risk (régi Rizikó) olyat, ahol csak egy feladatkártyát kell húzni és azt megcsinálni!
    MINDEN MEGOLDÁS ÉRDEKEL, HOGY BESZEREZZEM ŐKET!

    És lenne még egy kérdésem is! Nem tudja valaki közületek, hogy hol van Veszprémben (egyáltalán van-e?), vagy Veszprém megyében (még Székesfehérvár is jó lenne!) társasjáték klub? Vagy olyan társaság aki szeret alkalmanként összeülni és társasozni és várnak új társakat/tagokat?

    Előre is köszi a segítséget!
  • Londar
    #235
    Eladó egy kiváló állapotban lévő (egyszer használt) World of Warcraft társas, vagy hasonló kvalitású Odalent-re cserélném.
    Valamint eladó egy Dominion (egyszer használt) társas, vagy Rúnamesterre cserélném.

    Érdeklődni: [email protected]